Setari Cookie-uri

Este oare posibil?sfat

Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.
kudika064857
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:45
De la: kudika064857, la data 2009-09-01 18:45:04Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.
kudika064857
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:25
De la: kudika064857, la data 2009-09-01 18:45:04Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.



daca as fi in locu' tau n'as mai sta pe forum si as astepta raspunsuri... ci as incepe pregatirile pentru botez
Diavolyta_
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:27
De la: kudika064857, la data 2009-09-01 18:45:04Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.


daca ai stiut unde sa deschizi acest topic/.....sigur ai fi putut sa vezi ca mai e una cu aceeasi problema ca si tine....inainte de a te sexa...informeaza-te....
monaq
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:29
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-01 23:27:24
De la: kudika064857, la data 2009-09-01 18:45:04Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.



daca as fi in locu' tau n'as mai sta pe forum si as astepta raspunsuri... ci as incepe pregatirile pentru botez


vrei sa-i fi nasa!?
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:30
nu era mai simplu daca foloseai un prezervativ ?daca ti-o trebuit cotoitus intrerupt spala-te pe cap
gugulina74
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:31
De la: geo_x, la data 2009-09-01 23:30:28
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-01 23:27:24
De la: kudika064857, la data 2009-09-01 18:45:04Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.



daca as fi in locu' tau n'as mai sta pe forum si as astepta raspunsuri... ci as incepe pregatirile pentru botez


vrei sa-i fi nasa!?



plateste bine??
Diavolyta_
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:33
De la: monaram, la data 2009-09-01 23:29:27
De la: kudika064857, la data 2009-09-01 18:45:04Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.


daca ai stiut unde sa deschizi acest topic/.....sigur ai fi putut sa vezi ca mai e una cu aceeasi problema ca si tine....inainte de a te sexa...informeaza-te....


Sincer, nu am stat sa citesc absolut toate topic-urile.si daca nu ai o parere,abtine-te de la dat peste nas.o seara buna
kudika064857
Postat pe 2 Septembrie 2009 00:39
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-01 23:33:53
De la: geo_x, la data 2009-09-01 23:30:28
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-01 23:27:24
De la: kudika064857, la data 2009-09-01 18:45:04Astazi am fc sex cu prietenul meu neprotejat,si apoi a scos o si si a dat drumul,dar a curs o picatura aproape de...intrarea in vagin(la vreo 5 cm).M-am sters si apoi am facut dus cu apa,apoi am reluat dar cu prezervativ.Crede ti k este posibil sa raman gravida?sunt km nelinistita si as dori cateva pareri.testul de sarcina trebuie sa l fac abia peste 10 zile.



daca as fi in locu' tau n'as mai sta pe forum si as astepta raspunsuri... ci as incepe pregatirile pentru botez


vrei sa-i fi nasa!?



plateste bine??


foarte bn chiar
kudika064857
Postat pe 2 Septembrie 2009 00:45
poti sa iei pastiluta de a 2a zi...poate nu e cel mai bun sfat dar macar vei fi mai linistita...
carm333n
Postat pe 2 Septembrie 2009 00:52
nu vr sa te sperii,dar sora mea mai mare a ramas insarcinata cu prezervativ...era prezervativul ciupit.si chiar dk nu s-a scurs totul,a fost de ajuns.degeaba a faqt dus,s-a spalat cu otet si toate tampeniile din babe...inevitabilul s-a produs!asa,k alta data gand nu numai la sarcina dar si la multe boli kre le poti lua..nu cred k iti doresti un copil sau in cel mai rau caz un chiuretaj...oriqm sfatul meu este sa iti faci un test peste 5 zile si nu 10 k iese si atunci.mult succes si altadata...ia o caciulitza k e pt bn tau!
chrissulina
Postat pe 2 Septembrie 2009 00:55
Fetelor nu mai fiti rele ! v-a fost cerut un sfat prietenesc..Conformati-va, iar daca nu puteti tineti-va ascunse rautatile.
mcmarimar2002
Postat pe 2 Septembrie 2009 01:01
Poate 11 august dar dak e asa dupa metoda calendarului care nu e tocmai eficienta n-ar mai trebui sa fii in perioada ovulatiei si dak ai laut si pilula e perfect nu cred k exista sanse sa ramai insarcinata,dar data viitoare fiti mai atenti
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:26
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 14:26:25Poate 11 august dar dak e asa dupa metoda calendarului care nu e tocmai eficienta n-ar mai trebui sa fii in perioada ovulatiei si dak ai laut si pilula e perfect nu cred k exista sanse sa ramai insarcinata,dar data viitoare fiti mai atenti

serios?
da ce te faci cand da eroare metoda calendarului?
iti spun tot eu faci un bebe!
iar pilula de a 2 a zi este un fel de bomba cu efect intarziat!
ironia
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:34
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 14:26:25Poate 11 august dar dak e asa dupa metoda calendarului care nu e tocmai eficienta n-ar mai trebui sa fii in perioada ovulatiei si dak ai laut si pilula e perfect nu cred k exista sanse sa ramai insarcinata,dar data viitoare fiti mai atenti


da.ms pentru sfaturi.de acum nu mai facem neprotejat.clar!!
kudika064857
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:57
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 14:26:25Poate 11 august dar dak e asa dupa metoda calendarului care nu e tocmai eficienta n-ar mai trebui sa fii in perioada ovulatiei si dak ai laut si pilula e perfect nu cred k exista sanse sa ramai insarcinata,dar data viitoare fiti mai atenti


mai am o intrebare.exista cumva posibilitatea sa aflu daca pastila a avut ce sa "distruga"?daca am luat o degeaba sau nu?
kudika064857
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:01
Esti rea ironia n-o mai speria alfel o ia razna,adik sexul asta e cu dus si intors dak nu-l faci cu cap se intoarce impotriva ta.Si vine barza si nu cred k-o astepti.
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:04
cu riscul de a parea stupida ....imi puteti spune si mie cum e faza cu metoda calendarului? cum se calculeaza?

multumesc,
kkt
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:06
Metoda calendarului cu calculator menstrual - rata de esec de peste 25%.

Folosire metoda calendarului: o sarcina apare in urma fecundarii ovulului, de catre spermatozoid, numai in zilele de fertilitate din jurul momentului ovulatiei : 3 - 4 zile inainte si 1-2 zile dupa aceasta. La un ciclu stabil de 28 de zile, ovulatia apare in ziua a 14-a, considerand drept prima zi a ciclului, prima zi de menstruatie. La un ciclu stabil de 29 de zile, ovulatia are loc in ziua a 15-a, la cel de 30 de zile ovulatia apare in ziua a 16-a, si asa mai departe, constanta fiind perioada de 14 zile de la ovulatie pana la viitorul ciclu menstrual. In cazul in care ciclul menstrual nu este constant calculul perioadei fertile difera : se identifica ciclul cel mai scurt si a cel mai lung din cel putin 8 - 10 cicluri urmarite. Pentru gasirea primei zile a perioadei fertile se ia ciclul cu numarul cel mai scurt de zile si din el se scade numarul 20, pentru gasirea ultimei zile a perioadei fertile se ia ciclul cu numarul cel mai mare de zile si din el se scade numarul 11 iar din rezultate se gaseste, cu aproximatie, perioada fertila dintr-o luna
http://www.seximus.ro/articole/metoda_calendar.phpaici iti poti calcula zilele fertile dar eu una ca farmacista n-as recomanda-o decat in caul in kre ai un ciclu regulat si totusi nu e eficienta
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:15
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:04:15Esti rea ironia n-o mai speria alfel o ia razna,adik sexul asta e cu dus si intors dak nu-l faci cu cap se intoarce impotriva ta.Si vine barza si nu cred k-o astepti.


sunt rea?
sunt realista! si daca metoda calendarului functiona probabil acum nu eram insarcinata!
asa ca .....
ironia
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:15
Metoda asta cu calendarul am zis-o mai mult pt control k in multe cazuri e eficienta dar nu as recomanda-o decat in cazul in care ai o menstratia regulata dar oricum spermatozoizii pot trai mult in vagin asa k....e un risc pe kre ti-l asumi.
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:19
Organismul poate suferi modificari in urma unor emotii..sau trairi! asa ca...foarte bine si perioada de ovulatie nu este o perioada fixa a lunii sau a ciclului menstrual!
si mai ales spermatozoizii traiesc in medie 3 zile si in cazuri exceptionale 7 zile...eu nu as fi asa sigura cu metoda calendarului!
ironia
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:19
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:19:32Metoda asta cu calendarul am zis-o mai mult pt control k in multe cazuri e eficienta dar nu as recomanda-o decat in cazul in care ai o menstratia regulata dar oricum spermatozoizii pot trai mult in vagin asa k....e un risc pe kre ti-l asumi.

nimic nu este sigur pe lumea asta! si uite eu am ciclul menstrual regulat..si?
asta nu m-a impiedicat sa am o sarcina..si crede-ma am calculat si recalculat si iese in perioada dupa menstra la 2 zile cand teoretic as fi fost protejata!
ironia
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:21
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:15:43Metoda calendarului cu calculator menstrual - rata de esec de peste 25%.

Folosire metoda calendarului: o sarcina apare in urma fecundarii ovulului, de catre spermatozoid, numai in zilele de fertilitate din jurul momentului ovulatiei : 3 - 4 zile inainte si 1-2 zile dupa aceasta. La un ciclu stabil de 28 de zile, ovulatia apare in ziua a 14-a, considerand drept prima zi a ciclului, prima zi de menstruatie. La un ciclu stabil de 29 de zile, ovulatia are loc in ziua a 15-a, la cel de 30 de zile ovulatia apare in ziua a 16-a, si asa mai departe, constanta fiind perioada de 14 zile de la ovulatie pana la viitorul ciclu menstrual. In cazul in care ciclul menstrual nu este constant calculul perioadei fertile difera : se identifica ciclul cel mai scurt si a cel mai lung din cel putin 8 - 10 cicluri urmarite. Pentru gasirea primei zile a perioadei fertile se ia ciclul cu numarul cel mai scurt de zile si din el se scade numarul 20, pentru gasirea ultimei zile a perioadei fertile se ia ciclul cu numarul cel mai mare de zile si din el se scade numarul 11 iar din rezultate se gaseste, cu aproximatie, perioada fertila dintr-o luna
http://www.seximus.ro/articole/metoda_calendar.phpaici iti poti calcula zilele fertile dar eu una ca farmacista n-as recomanda-o decat in caul in kre ai un ciclu regulat si totusi nu e eficienta


Serios, daca am inteles ceva! Stiu ca nu e vina ta.. dar daca eu (adepta folosirii metodei calendarului) nu am inteles nimic.. iti dai seama o copila. Grav este altceva! Ca exact in stilul asta iti explica un medic si face to face... Intri si pleci la fel de nedumerita din cabinetul lui.
rashela
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:22
De la: ironia, la data 2009-09-02 15:21:39
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:19:32Metoda asta cu calendarul am zis-o mai mult pt control k in multe cazuri e eficienta dar nu as recomanda-o decat in cazul in care ai o menstratia regulata dar oricum spermatozoizii pot trai mult in vagin asa k....e un risc pe kre ti-l asumi.

nimic nu este sigur pe lumea asta! si uite eu am ciclul menstrual regulat..si?
asta nu m-a impiedicat sa am o sarcina..si crede-ma am calculat si recalculat si iese in perioada dupa menstra la 2 zile cand teoretic as fi fost protejata!


Nicaieri nu se spune ca este 100% functionala. Tocmai pentru toate aceste modificari emotionale.. care duc la schimbari hormanale. As paria ca pe o insula pustie.. unde nu ai nici un stres... functioneaza 100%.
rashela
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:24
De la: rashela, la data 2009-09-02 15:22:11
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:15:43Metoda calendarului cu calculator menstrual - rata de esec de peste 25%.

Folosire metoda calendarului: o sarcina apare in urma fecundarii ovulului, de catre spermatozoid, numai in zilele de fertilitate din jurul momentului ovulatiei : 3 - 4 zile inainte si 1-2 zile dupa aceasta. La un ciclu stabil de 28 de zile, ovulatia apare in ziua a 14-a, considerand drept prima zi a ciclului, prima zi de menstruatie. La un ciclu stabil de 29 de zile, ovulatia are loc in ziua a 15-a, la cel de 30 de zile ovulatia apare in ziua a 16-a, si asa mai departe, constanta fiind perioada de 14 zile de la ovulatie pana la viitorul ciclu menstrual. In cazul in care ciclul menstrual nu este constant calculul perioadei fertile difera : se identifica ciclul cel mai scurt si a cel mai lung din cel putin 8 - 10 cicluri urmarite. Pentru gasirea primei zile a perioadei fertile se ia ciclul cu numarul cel mai scurt de zile si din el se scade numarul 20, pentru gasirea ultimei zile a perioadei fertile se ia ciclul cu numarul cel mai mare de zile si din el se scade numarul 11 iar din rezultate se gaseste, cu aproximatie, perioada fertila dintr-o luna
http://www.seximus.ro/articole/metoda_calendar.phpaici iti poti calcula zilele fertile dar eu una ca farmacista n-as recomanda-o decat in caul in kre ai un ciclu regulat si totusi nu e eficienta


Serios, daca am inteles ceva! Stiu ca nu e vina ta.. dar daca eu (adepta folosirii metodei calendarului) nu am inteles nimic.. iti dai seama o copila. Grav este altceva! Ca exact in stilul asta iti explica un medic si face to face... Intri si pleci la fel de nedumerita din cabinetul lui.


Hai mai e simplu! Sa nu o faci intre x-14-4 si x-14+2, cand x e ciclul.
anushkha
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:25
De la: rashela, la data 2009-09-02 15:24:28
De la: ironia, la data 2009-09-02 15:21:39
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:19:32Metoda asta cu calendarul am zis-o mai mult pt control k in multe cazuri e eficienta dar nu as recomanda-o decat in cazul in care ai o menstratia regulata dar oricum spermatozoizii pot trai mult in vagin asa k....e un risc pe kre ti-l asumi.

nimic nu este sigur pe lumea asta! si uite eu am ciclul menstrual regulat..si?
asta nu m-a impiedicat sa am o sarcina..si crede-ma am calculat si recalculat si iese in perioada dupa menstra la 2 zile cand teoretic as fi fost protejata!


Nicaieri nu se spune ca este 100% functionala. Tocmai pentru toate aceste modificari emotionale.. care duc la schimbari hormanale. As paria ca p eo insula pustie.. unde nu ai nici un stress... functioneaza 100%.

exact!
da exista cineva care sa nu fie stresat?!
ironia
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:26
De la: ironia, la data 2009-09-02 15:26:05
De la: rashela, la data 2009-09-02 15:24:28
De la: ironia, la data 2009-09-02 15:21:39
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:19:32Metoda asta cu calendarul am zis-o mai mult pt control k in multe cazuri e eficienta dar nu as recomanda-o decat in cazul in care ai o menstratia regulata dar oricum spermatozoizii pot trai mult in vagin asa k....e un risc pe kre ti-l asumi.

nimic nu este sigur pe lumea asta! si uite eu am ciclul menstrual regulat..si?
asta nu m-a impiedicat sa am o sarcina..si crede-ma am calculat si recalculat si iese in perioada dupa menstra la 2 zile cand teoretic as fi fost protejata!


Nicaieri nu se spune ca este 100% functionala. Tocmai pentru toate aceste modificari emotionale.. care duc la schimbari hormanale. As paria ca p eo insula pustie.. unde nu ai nici un stress... functioneaza 100%.

exact!
da exista cineva care sa nu fie stresat?!


Robinson Crusoe.. dar el n-are ciclu, damn!
rashela
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:27
De la: ironia, la data 2009-09-02 15:21:39
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 15:19:32Metoda asta cu calendarul am zis-o mai mult pt control k in multe cazuri e eficienta dar nu as recomanda-o decat in cazul in care ai o menstratia regulata dar oricum spermatozoizii pot trai mult in vagin asa k....e un risc pe kre ti-l asumi.

nimic nu este sigur pe lumea asta! si uite eu am ciclul menstrual regulat..si?
asta nu m-a impiedicat sa am o sarcina..si crede-ma am calculat si recalculat si iese in perioada dupa menstra la 2 zile cand teoretic as fi fost protejata!


2 zile dupa menstra . Cate zile ai avut menstruatie?
valita76
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:30
Profesorul meu de anatomie a zis k poti ramane insarcinta chiar si in timpul sangerarii menstruale poti ramane insarcinata depinde de fiecare persoana in parte.Asa k nu ar trebui recomandata.Niciodata nu se stie
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut o prietena mai....speciala. 62 De la: kudika421339 26 Noiembrie 2011 14:32
sex 23 De la: helenita5 24 Iunie 2009 23:36
ce faceti cand aveti un sot care vrea sa va vada ca faceti sex cu un alt barbat? 98 De la: rodika_mj 16 Februarie 2020 03:02
Relatie discreta 2 De la: kudika_1044750 26 Ianuarie 2023 13:32
sa-l mai astept? 9 De la: Corina1205 1 Mai 2010 18:44