Setari Cookie-uri

help ... pls

mah .. sincer..eu cred ca ar trebui sa-l dai dq"ului .Nu merita mah .. sa stai dupa cineva .. chiar daca mai vorbiti pe mess ..alea alea .. ii banal nu cred ca poti avea o relaatie serioasa cu un astfel de baiat .. :D
Akusta
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:47
pffff...deea..am patit si eu exact aceasi chestie k si tine...si nu am avut ce sa fac decat sa las timpu sa treaca...si eu ii vizualizam profilu in fiecare zi.,si dk e p invi si etc...am incercat sa nu mai afc chestiile astea dar nu am reusit..si pana la urma m'am convins k nu am ce sa fac decat sa las sa treaca timpu si sa sper k o data cu trecerea timpului o sa treaca si tot ceea ce simt pentru el....abia dupa c nu am mai tinut asa de mult la el...mi'am dat seaa cat de proasta am fost....si k nu merita sa sufar asa de mult dupa el a...tie ti'a mai si spus tipu k nu ar putea decat sa isi bata joc de tine..eu nu zic k nu are rost sa continui asa cu el...
sm0keAlot
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:18
De la: sm0keAlot, la data 2009-09-10 16:18:04pffff...deea..am patit si eu exact aceasi chestie k si tine...si nu am avut ce sa fac decat sa las timpu sa treaca...si eu ii vizualizam profilu in fiecare zi.,si dk e p invi si etc...am incercat sa nu mai afc chestiile astea dar nu am reusit..si pana la urma m'am convins k nu am ce sa fac decat sa las sa treaca timpu si sa sper k o data cu trecerea timpului o sa treaca si tot ceea ce simt pentru el....abia dupa c nu am mai tinut asa de mult la el...mi'am dat seaa cat de proasta am fost....si k nu merita sa sufar asa de mult dupa el a...tie ti'a mai si spus tipu k nu ar putea decat sa isi bata joc de tine..eu nu zic k nu are rost sa continui asa cu el...



daca ai trecut prin ce rec eu inseamna ca ma intelegi perfect :( ... spune-mi cum ai procedat ? adica in momentul in care il vedeai il salutai? i-ai dat ignore ? si apropo prietenul lui care mi-a intrat in lista m-a invitat la un suc ... poate imi era mai usor daca nu statea in bloc cu mine :-??
deea_andutza
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:27
wow:)))))...ciudat...si eu trebuia sa ies cu prietenul lui cel mai bun..da bineinteles k l'am refuzat...lui..ignore nu am putu sa ii dau..deoarece preferam sa il vad online p mess,cu toate k nu vb cu el,decat sa stiu k il am in lista de ignore,si poate exista si o speranta sa intre pe mine,deci nu i'am dat ignore:d...iar pe strada da,il salutam..dar dupa c ma saluta el...:Ddk vrei lasa'mi idu d mess intr'un mesaj,si vb mai multe p mess..k nha..totusi,,e aiurea sa zic toate chestiile pe un site..pentru k nu imi este indiferent kand le vede toata lumea..sau le stiu doar unele persoane:D!
sm0keAlot
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:46
De la: sm0keAlot, la data 2009-09-10 22:46:50wow:)))))...ciudat...si eu trebuia sa ies cu prietenul lui cel mai bun..da bineinteles k l'am refuzat...lui..ignore nu am putu sa ii dau..deoarece preferam sa il vad online p mess,cu toate k nu vb cu el,decat sa stiu k il am in lista de ignore,si poate exista si o speranta sa intre pe mine,deci nu i'am dat ignore:d...iar pe strada da,il salutam..dar dupa c ma saluta el...:Ddk vrei lasa'mi idu d mess intr'un mesaj,si vb mai multe p mess..k nha..totusi,,e aiurea sa zic toate chestiile pe un site..pentru k nu imi este indiferent kand le vede toata lumea..sau le stiu doar unele persoane:D!




exact la fel patesc si eu ... ti-am lasat id'ul meu de mess merci mult :X
deea_andutza
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:23
pari cam disperata... probabil si el a observat asta. fii mai distanta, nu-l ignora, da nu mai fi nici asa de obsedata. fa-l pe el sa devina interesat de tine.

daca o tii tot asa o sa ajumgi bataia lui de joc, ..si probabil si a prietenilor lui.
baiat_anonim
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:35
De la: baiat_anonim, la data 2009-09-11 20:35:27pari cam disperata... probabil si el a observat asta. fii mai distanta, nu-l ignora, da nu mai fi nici asa de obsedata. fa-l pe el sa devina interesat de tine.

daca o tii tot asa o sa ajumgi bataia lui de joc, ..si probabil si a prietenilor lui.



ms de sfat .. il voi pune in aplicare desi nu stiu daca va duce la ceva :-??
deea_andutza
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:53
De la: deea_andutza, la data 2009-09-11 20:53:25
De la: baiat_anonim, la data 2009-09-11 20:35:27pari cam disperata... probabil si el a observat asta. fii mai distanta, nu-l ignora, da nu mai fi nici asa de obsedata. fa-l pe el sa devina interesat de tine.

daca o tii tot asa o sa ajumgi bataia lui de joc, ..si probabil si a prietenilor lui.



ms de sfat .. il voi pune in aplicare desi nu stiu daca va duce la ceva :-??
C u parere de rau deea, dar deja ai ajuns tinta batailor de joc. Acum se gandesc numai care, cum ce sa obtina de la tine. Fi desteapta si spune-i in fata(nu pe mes) ca ti-a placut de el dar ca sincer nu prea mai sti de ce, ca asa brusc te-a lovit amnezia :) . Ii intorci frumos spatele si-ti vezi de prietenele tale, de scoala si ce mai faci tu zi de zi. Ignora-l cat poti tu de mult.
alina_pitaru
Postat pe 11 Septembrie 2009 23:34
ma dispera ca are momente de exemplu si azi ... nici bine nu am intors capu ca ma si salutat si mia facut si din mana in acelasi timp x(
deea_andutza
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:45
De la: geo_x, la data 2009-09-01 22:54:09
De la: mitura, la data 2009-09-01 22:53:21da` "mno" ce puii mei inseamna??


aici m-ai blocat!!

lasa-ma sa va deblochez io

ii vestitul "no" al ardelenilor mai.... ala-i mai stilizat si ajustat la limbaj de mess
nah ma ca am invatat si io ceva... no tulai drace sper sa nu raman cu el ca-i pacatos tare...

dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Septembrie 2009 21:58
De la: deea_andutza, la data 2009-09-12 21:45:17 ma dispera ca are momente de exemplu si azi ... nici bine nu am intors capu ca ma si salutat si mia facut si din mana in acelasi timp x(


mai fetita draguta nu vrei tu sa iti tii un jurnal cu intamplarile astea??? serios eu asa faceam si acu 'rad de prostia mea singura... printre altele mi-a prins bine pt ca mi-a folosit drept exercitiu de caligrafie si gramatica....
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-09-12 22:13:48
De la: deea_andutza, la data 2009-09-12 21:45:17 ma dispera ca are momente de exemplu si azi ... nici bine nu am intors capu ca ma si salutat si mia facut si din mana in acelasi timp x(


mai fetita draguta nu vrei tu sa iti tii un jurnal cu intamplarile astea??? serios eu asa faceam si acu 'rad de prostia mea singura... printre altele mi-a prins bine pt ca mi-a folosit drept exercitiu de caligrafie si gramatica....
BUN SFAT
alina_pitaru
Postat pe 12 Septembrie 2009 22:16
merci pt sfat, ar fi o idee ,dar eu am nevoie de sfaturi nu sa exersez
deea_andutza
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:44
De la: deea_andutza, la data 2009-09-12 21:45:17 ma dispera ca are momente de exemplu si azi ... nici bine nu am intors capu ca ma si salutat si mia facut si din mana in acelasi timp x(


pai saluta-l si tu, ca nu e frumos sa il ignori, dar nu fi prea entuziasmata cand il vezi, cel putin, sa nu se vada. saluta-l cu un simplu "salut", ca si cum ai saluta un necunoscut, si vezi-ti de drum. si nu mai boci dupa el, ca daca procedezi cum ti-am spus, povestea are 2 finaluri posibile: ori devine interesat de tine si totul va fi ok, ori iti pierzi tu interesul si totul va fi ok.
baiat_anonim
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:44
De la: deea_andutza, la data 2009-09-15 13:44:45merci pt sfat, ar fi o idee ,dar eu am nevoie de sfaturi nu sa exersez

sfaturi pt ce anume???
cum sa tratezi un mojic????
dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:54
sfaturi pt ce anume???
cum sa tratezi un mojic????[/quote]


ceva de genu
deea_andutza
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:46
De la: baiat_anonim, la data 2009-09-15 20:44:28
De la: deea_andutza, la data 2009-09-12 21:45:17 ma dispera ca are momente de exemplu si azi ... nici bine nu am intors capu ca ma si salutat si mia facut si din mana in acelasi timp x(


pai saluta-l si tu, ca nu e frumos sa il ignori, dar nu fi prea entuziasmata cand il vezi, cel putin, sa nu se vada. saluta-l cu un simplu "salut", ca si cum ai saluta un necunoscut, si vezi-ti de drum. si nu mai boci dupa el, ca daca procedezi cum ti-am spus, povestea are 2 finaluri posibile: ori devine interesat de tine si totul va fi ok, ori iti pierzi tu interesul si totul va fi ok.



il salut ca oricum suntem vecini ... ideea e ca atunci cand ma saluta el primu isi afiseaza un zambet care imi da sperante .. iar alteori abea daca ma saluta x(
deea_andutza
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:48
De la: deea_andutza, la data 2009-09-16 15:46:09sfaturi pt ce anume???
cum sa tratezi un mojic????



ceva de genu [/quote]

se ia una bucata mojic, se priveste chioras vreo 2 minute, apoi alte 2 minute se priveste acelasi mojic precum o voma de acu 3 zile care a dat in fermentatie peste noapte, pe urma se masoara mojicul cu privirea scarbita din cap pana in picioare si se da dracului in cel mai natural mod posibil...
ceea ce incerc sa iti spun este ca tratatul cu indiferenta poate face minuni...
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Septembrie 2009 18:59
deea...nu stiu cati anisori ai...dar preocuparile tale ma fac sa ma gandesc ca ai maxim 15!
Nu e vina ta ca adolescentii din ziua de azi socializeaza in proportie de 80% pe mess...
Ar trebui sa stau cel putin 3 zile sa iti povestesc despre barbati, comportamnetul lor si scopurile pe care le urmaresc...dar nu am timpul necesar, si nici diplomele necesare.
Din fericire pentru tine exista un psiholog care incearca sa vada lucrurile prin ochii tinerilor.
Asculta astea! http://www.radio21.ro/site/podcast/?id=5504#;
O sa intelegi multe!
NumaiTu
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:22
De la: NumaiTu, la data 2009-09-19 19:22:26deea...nu stiu cati anisori ai...dar preocuparile tale ma fac sa ma gandesc ca ai maxim 15!
Nu e vina ta ca adolescentii din ziua de azi socializeaza in proportie de 80% pe mess...
Ar trebui sa stau cel putin 3 zile sa iti povestesc despre barbati, comportamnetul lor si scopurile pe care le urmaresc...dar nu am timpul necesar, si nici diplomele necesare.
Din fericire pentru tine exista un psiholog care incearca sa vada lucrurile prin ochii tinerilor.
Asculta astea! http://www.radio21.ro/site/podcast/?id=5504#;
O sa intelegi multe!



subscriu la parerea ta dar ma intreb cand aveam noi varsata ei cine ne mai sfatuia pe noi/? in nici un caz psihologul de pe 21 poate mama sau o prietena
kudika061009
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:29
Deea, cel mai bine e sa/l lasi in pace .. ca doar baieti gasesti pe toate drumurile
Nu cred ca ti/ar placea sa fii in bataia lui de joc
Clx
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:35
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-09-19 18:59:18
De la: deea_andutza, la data 2009-09-16 15:46:09sfaturi pt ce anume???
cum sa tratezi un mojic????



ceva de genu


se ia una bucata mojic, se priveste chioras vreo 2 minute, apoi alte 2 minute se priveste acelasi mojic precum o voma de acu 3 zile care a dat in fermentatie peste noapte, pe urma se masoara mojicul cu privirea scarbita din cap pana in picioare si se da dracului in cel mai natural mod posibil...
ceea ce incerc sa iti spun este ca tratatul cu indiferenta poate face minuni...[/quote]



=))=))=)) e o idee buna :)) merci pt sfat
deea_andutza
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:23
De la: NumaiTu, la data 2009-09-19 19:22:26deea...nu stiu cati anisori ai...dar preocuparile tale ma fac sa ma gandesc ca ai maxim 15!
Nu e vina ta ca adolescentii din ziua de azi socializeaza in proportie de 80% pe mess...
Ar trebui sa stau cel putin 3 zile sa iti povestesc despre barbati, comportamnetul lor si scopurile pe care le urmaresc...dar nu am timpul necesar, si nici diplomele necesare.
Din fericire pentru tine exista un psiholog care incearca sa vada lucrurile prin ochii tinerilor.
Asculta astea! http://www.radio21.ro/site/podcast/?id=5504#;
O sa intelegi multe!



am 17 ani :P si nu prea am experienta la baieti :Dam fost cu cativa dar foarte putin
merci pt sfat
deea_andutza
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:24
De la: deea_andutza, la data 2009-09-19 21:23:46
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-09-19 18:59:18
De la: deea_andutza, la data 2009-09-16 15:46:09sfaturi pt ce anume???
cum sa tratezi un mojic????



ceva de genu


se ia una bucata mojic, se priveste chioras vreo 2 minute, apoi alte 2 minute se priveste acelasi mojic precum o voma de acu 3 zile care a dat in fermentatie peste noapte, pe urma se masoara mojicul cu privirea scarbita din cap pana in picioare si se da dracului in cel mai natural mod posibil...
ceea ce incerc sa iti spun este ca tratatul cu indiferenta poate face minuni...




=))=))=)) e o idee buna :)) merci pt sfat [/quote]

deea, increderea in tine insuti numai tu o poti castiga, eu una cred ca asta iti lipseste tie, cu rabdare si cu putin tupeu capeti necesarul de incredere cat sa poti sa faci orice iti pui in cap. nu numai in ceea ce priveste baietii ci si in alte privinte... prea multa incredere uneori strica dar si prea putina ... asa ca... gaseste doza necesara cat sa iti canalizezi dorintele spre altceva, ocupa-ti mintea cu orice altceva si apoi testeaza asta cand treci pe langa cel care te face sa te simti aiurea....
chiar daca inima iti bate sa-ti iasa din piept cand treci pe langa el... priveste-l drept in ochi.... cateva secunde sunt de ajuns, niciodata nu lasa ochii in jos in fata lui.... asa castigi siguranta si incredere in tine , lasa-i pe prietenii lui sa comenteze in urma ta cat uiti la el... cel care va fi pus in dificultate va fi tot el..... pt ca tu n-ai nimic de pierdut si nici de ascuns daca ai tupeul sa il privesti in ochi....
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:32
zic sa stai sa te gandesti la toate defectele lui cand intalnesti un tip fain si vezi daca-l uiti.da-mi idu tau si mai vb acolo ca si eu am avut problema ta si dupa o sapt cand nu l-am mai vazut si n-am mai vb cu el i-am dat delete,
kudika069703
Postat pe 19 Septembrie 2009 22:10
deea, increderea in tine insuti numai tu o poti castiga, eu una cred ca asta iti lipseste tie, cu rabdare si cu putin tupeu capeti necesarul de incredere cat sa poti sa faci orice iti pui in cap. nu numai in ceea ce priveste baietii ci si in alte privinte... prea multa incredere uneori strica dar si prea putina ... asa ca... gaseste doza necesara cat sa iti canalizezi dorintele spre altceva, ocupa-ti mintea cu orice altceva si apoi testeaza asta cand treci pe langa cel care te face sa te simti aiurea....
chiar daca inima iti bate sa-ti iasa din piept cand treci pe langa el... priveste-l drept in ochi.... cateva secunde sunt de ajuns, niciodata nu lasa ochii in jos in fata lui.... asa castigi siguranta si incredere in tine , lasa-i pe prietenii lui sa comenteze in urma ta cat uiti la el... cel care va fi pus in dificultate va fi tot el..... pt ca tu n-ai nimic de pierdut si nici de ascuns daca ai tupeul sa il privesti in ochi....
[/quote]


cred ca ai dreptate ... asta imi lipseste foarte mult ... increderea in mine :D dar cum pot capata incredere in mine ?
iar el a inceput sa se holbeze si mai mult la mine de fiecare data cand trece pe langa mine sau cand sunt cu spatele la el ... eu incerc sa nu ma uit prea mult la el sa nu creada ca sunt chiar asa de obsedata de el :P si ma mai "scap" si il salut eu prima
deea_andutza
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:02
el e genu ala clubber sau cum se zice :-?? si crede ca toate fetele sunt la picioarele lui ... e prea cu capul in nori ... cred ca cineva ar trebui sa il faca sa revina cu picioarele pe pamant nu ?
deea_andutza
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:03
alte sfaturi ? :P
deea_andutza
Postat pe 24 Septembrie 2009 19:00
oauuu deeaaa deaaaa ce nu me dragut nu l am mai auzitt ,,,auziii si zii iubita ce sa mai intamplatt te a mai bsalutat haii ziiiiiii ca nu mai pot de curiozitateeeeeeeeee ziiii
thadoog
Postat pe 24 Septembrie 2009 19:05
De la: thadoog, la data 2009-09-24 19:05:28oauuu deeaaa deaaaa ce nu me dragut nu l am mai auzitt ,,,auziii si zii iubita ce sa mai intamplatt te a mai bsalutat haii ziiiiiii ca nu mai pot de curiozitateeeeeeeeee ziiii



aha ...
deea_andutza
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cer si eu ajutor :D:D va rooog mult de tot 8 De la: _iluzie_ 28 Septembrie 2009 15:19
am nevoie de un sfat!! 22 De la: roxx22 15 Ianuarie 2010 14:30
Ce bine e sa ai o relatie buna. 17 De la: Kallliste 15 Iunie 2010 13:17
hello 22 De la: _oktober_ 27 Iulie 2009 23:00
Vreau un copil 9 De la: elenavioleta 26 Ianuarie 2010 16:08