Setari Cookie-uri

Chiar nu stiu ce sa fac...sunt in ultimul hal

Buna!am mai scris despre asta acum cateva saptamani bune....dar acum,k sunt mai aproape de acl moment ma simt ingrozitor!!!iubitul meu(cu kre am o rel de 3 ani)va pleca in alta localitate la facultate!!! si ma simt foarte rau pentru k voi ramne total singura aici...si probabil e egoism dar ma va deranja zilele knd el va iesi cu prietenii si eu voi ramne in casa....si ma mai gandesc k poate va cunoaste pe altcnva....mai ales ca toti cunoscutii mei imi spun asta acum k el pleaca...si nuj ce sa fac sa fiu altfel, sa vad aceasta distanta cu optimism! este prima data knd sunt coplesita de negativism.... dar poate un an pana voi pleca si eu vom rezista...dar mama mea, fiindca ai mei sunt despartiti, vrea sa merg la faculate in capitala si eu nu vreau...si mi a spus clar k dak e sa ma duc la iasi sa nu ma bazez pe ea dpdv financiar....si chiar nush c sa fac....simt k el este sufletul meu pereche....chiar nu stiu...imi cer scuze k am scris ditamai povestea...va rog da ti mi nijte sfaturi....multumesc anticipat
elena050538
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:09
se zice ca timpul in care stai departe de iubit este cel mai bun detector al dragostei, cu trecerea timpului se pot intampla 2 lucruri: fie dragostea sa dispara incetul cu incetul, fie dragostea dintre voi sa creasca si sa fie mai pasionala, eu zic sa astepti sa vezi cum evoluaza relatia, nu te pripi sa iei o decizie.
diana3289
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:17
Poi,sa sti k depinde de fiecare imparte eu cunosc un cuplu dintr-un oras micut el la faculate in timisoara ea in craiova.Asa sunt de cativa ani dar chiar vorbeam cu ea pe net si mi-a zis k s-a obisnuit se intalnesc destul de rar in oraselul lor dar vorbesc mult la tel.Deci se poate.Dar depinde de fiecare imparte pt k el fiind la distanta sa nu incepi sa devi geloasa,paranoia dar nici sa fii indiferenta.Asta e mai greu sa sti sa vezi unde e linia.Pt k poate sa nu fie nimk si u sa fii geloasa dar in acelasi timp poate gasi si pe alta.Acum depinde si de el.Dar trebuie sa si incredere in el si sa nu incepwti cu certurile si reprosurile k se duce totul de rapa.
capriciosa
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:18
distanta.....dak e iubire poate s fie si cea mai mare distanta...iti spun j am trecut prin asta si sincera sa fiu primnul meu an sin relatia cu el a fst l distanta el era in alt oras dar zile mai frumoase k alea si revederile dupa lungi asteptari erau ceva de nedescris...erau superbe....in schimb akm knd stem unul lg celalalt park am innebunit d tot...numai certuri, numai probleme....deci stai linistita dak ve iubiti ve iubiti si la distanta;)de voi depinde:D
death_butterfly
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:05
Buna, eu am patit-o..el era mai mare ca mine cu un an a plecat la facultate eu trebuia sa termin liceul..eram de 3 ani impreuna..vorbeam la telefon ..ne intalneam cand venea acasa..dar fericirea a durat doar 2 luni de la plecarea lui, a devenit tot mai distant pana cand a incetat sa ma mai sune!m-am resemnat dragoste cu fortza nu se poate! poate tu esti mai norocoasa sper sa fie asa! "Amor vincit omnia|"
blutgrafin
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:47
De la: elena050538, la data 2009-09-04 12:09:23Buna!am mai scris despre asta acum cateva saptamani bune....dar acum,k sunt mai aproape de acl moment ma simt ingrozitor!!!iubitul meu(cu kre am o rel de 3 ani)va pleca in alta localitate la facultate!!! si ma simt foarte rau pentru k voi ramne total singura aici...si probabil e egoism dar ma va deranja zilele knd el va iesi cu prietenii si eu voi ramne in casa....si ma mai gandesc k poate va cunoaste pe altcnva....mai ales ca toti cunoscutii mei imi spun asta acum k el pleaca...si nuj ce sa fac sa fiu altfel, sa vad aceasta distanta cu optimism! este prima data knd sunt coplesita de negativism.... dar poate un an pana voi pleca si eu vom rezista...dar mama mea, fiindca ai mei sunt despartiti, vrea sa merg la faculate in capitala si eu nu vreau...si mi a spus clar k dak e sa ma duc la iasi sa nu ma bazez pe ea dpdv financiar....si chiar nush c sa fac....simt k el este sufletul meu pereche....chiar nu stiu...imi cer scuze k am scris ditamai povestea...va rog da ti mi nijte sfaturi....multumesc anticipat



Lasa-l sa plece,apoi incearca sa te gandesti la relatia voastra, daca merita sa mergeti in felul asta mai departe sau nu.
Relatia la distanta este un fel de "anduranta" emotionala, un fel de test pe care unii il trec, altii il pica fara drept de apel.
Aphrodite
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:05
Imi pare rau pentru tine daca in ultimul an de liceu tu esti coplesita de negativism...cand ar trebui sa te distrezi la maxim(totusi nu uita de invatat) fiindca cu anii astia nu te mai intanlesti...ok el pleaca...tu ramai...daca e sa ramaneti impreuna ramaneti, daca nu e tot la fel de posibil sa va si despartiti pentru motivele gen: facultate, viata noua, prieteni noi etc etc. Viata nu se termina cu el...daca e cu capul pe umeri si "stie ce are acasa" si jos palaria, daca iti da de inteles ca ce ati avut voi s.a terminat atunci inseamna ca nu mai merita sa plangi tu dupa el...Si eu am trecut prin ceva asemanator cand eram in clasa a12a numai ca el era deja in anul 3 de facultate in bucuresti si am stat un an cu toate ca ne vedeam rar, dar vorbeam pe net si la telefon si la sfarsit cand sa aleg orasul unde sa fac facultatea am ales iasiul si pana la urma a fost cea mai buna alegere ca dupa 2 luni ne.am despartit si mi.am dat seama ca k de fapt in tot timpul asta nu a fost decat un bou si eu o proasta ca l.am crezut (si nu mi.e rusine sa o recunosc ca am si eu momentele mele de blonda ) si pana la urma acum am parte tot de o relatie la distanta cu toate ca suntem din acelasi oras eu stau mai mult in iasi el in suceava si de 9 luni 3 zile pe sapt tot stam impreuna (inafara de vacante cand e unlimited) Daca vrea sa te vada gaseste timp...bafta
deeaflorina
Postat pe 16 Septembrie 2009 02:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As dori un sfat..... 33 De la: dia36 10 Noiembrie 2009 23:51
S-a stins pasiunea...un sfat? 52 De la: contesina 16 Martie 2011 21:25
buna! 11 De la: Barbie30_ 18 Aprilie 2011 08:47
mila sau obisnuinta 6 De la: Rafinata 26 Iunie 2009 14:28
frustrare 9 De la: Sabrina_Nede 13 Septembrie 2008 00:07