Setari Cookie-uri

As dori un sfat...fostul ma cauta DIN NOU...

Buna! Am 19 ani si am o relatie stabila de aprox 2ani. Inainte de prietenu actual am fost cu un tip aprox 5 luni de zile. Eu chiar am pus mult suflet in acea relatie in acel moment si am ramas total dezamagita cand mi-am dat seama ca el nu ii curios de ce am eu in cap ci doar vrea sa facem sex. Atunci eram virgina si l-am refuzat Pt el eram doar un trofeu. Am aflat dupa mult timp ca defapt ma insela. Defapt celalta tipa era oficiala pe care o stiau si parintii eu eram a2a. In ultimul timp a inceput sa ma caute, insistent. SIngura chestie pe care o mai simt pt el este disprept pt ca si-a batut joc efectiv de sentimentele mele de atunci. Tin sa spun ca pe actualul chiar il iubesc. Insa ma tenteaza o idee. Atunci m-a jucat pe degete. Acum ca ma vrea inpoi as vrea sa il joc eu. El stie ca am prieten da nu l-ar deranja in vreun fel. Ma gandesc sa ma fac ca ii cad in plasa si-apoi sa il abandonez si sa ii precize ca eu nu is ca el sa umble cu 2. Voi ce ziceti?
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:47
Consider ca nu e bine ceea ce vrei sa faci! Daca nu mai simti decat dispret pentru cel de 5 luni asta e foarte bine ! si asta ar si trebui sa simti pentru ca a vrut sa se foloseasca de tine .
Ca sa il faci neaparat sa se simta prost ar trebui sa te intalnesti cu el , aranjeaza-te , si fii rece , distanta si spune-i ce simti pentru iubitul tau , ca niciodata nu ai renunta la el ... si ca daca ar fi sa dai timpul inapoi nu ai regreta nici o secunda ca l-ai intalnit(pe cel de 5 luni ) pentru ca asa iti dai seama ca pot exista si barbati `dobitoci` sau cum vrei tu :P alege tu termenul si pleaca .. pur si simplu!
Asa ai sa fii si razbunata :) parerea mea
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:18
Ai o razbunare destul de nobila:)) Yo m-am gandit sa ma intalnesc cu el prima oara sa accept...el sa chiar creada ca am acceptat. Ca dupa vor urma si alte intalniri. Si cand vad ca gluma se ingroasa sa il intreb ca l-o parasit prietenasa ca o venit la mine sau nu mai cotizeaza? (el nu stie nici acuma ca am aflat de tipa). Oricum varianta cu aranjeaza-te imi place:)) si asa avea o fobie pt sanii mei o sa imi iau un decolteu adnac=)) Ii totusi ceva negativ ca vreau sa ii stic planu putin:))?
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:23
El stie ca am prieten da nu l-ar deranja in vreun fel


Tu crezi ca el acum vrea altceva fata de ce a vrut initial ? vrea sa isi dupa planul la capat ! dar daca tu ii dai peste nas si ii arati ca nu esti cum crede el , ca nu e buricul pamantului , Sunt sigura ca nu o sa ii cada prea bine ... sa stii ca unii baietzi ar face orice ca sa isi duca planul la capat ! Am cunoscut cazuri , fac asta ca sa se simta ei bine `ei am avut-o si pe asta` . Nu ai idee ce sunt dispusi unii oameni ....Arata-i ca lucrurile nu stau chiar asa
Succes
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:26
Eu spun ca nu te intalnesti de mai multe ori cu el ... daca afla prietenul tau ?
eu cred ca o singura intalnire e mai mult decat OK , sa zica merci sa inca vrei sa mai vorbesti cu el
Si da fii sexy :D daca e obsedat dupa sani ... ia-tzi un decolteu cat mai adanc
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:29
Pai sunt ferm convinsa ca doar sex vrea de la mine:)) nici nu ma gandeam ca are alt scop...intr-un fel ma simt vinovata ca vreau sa ma razbun. mc de sfat:D tu cu somnu cum o duci? pe mine inca nu ma loveste:(
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:30
Prietenu nu se supara...stie ca ma cauta si o sa ii spun ca ma duc. El mi-o zis de cand i-am zis prima oara ca ma cauta ca ma stie de atata amar de vreme si are incredere in mine si in ceea ce fac si dak vreau sa ma duc sa ma duc.
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:32
Mila??? NU trebuie sa ai mila cand vine vorba de astfel de oameni crede-ma
Cu somnu... nu prea am dormit bine nici aseara , dar cred ca nu mai stau nici eu mult
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:33
a atunci e bine ca stie ! Ma gandeam ca nu si sa nu afle si sa creada cu totul altceva !
Atunci baga-l si pe el in joc , intalneste`te cu `5 luni` fa cum ti-am spus eu , si dupa ce se termina toata conversatia sa vina iubitul tau sa te ia si sa ii spuna sa nu te mai caute , ca `nu o intereseaza`
uuu incepe sa imi placa :P as fi vrut sa fi fost cu tine sa te fi aranjat eu cand ai de gand sa faci totusi jocul?
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:36
oricum simt ca tre sa ii zic printre altele si ca am aflat de tipa respectiva cu care ma insela. ca prea se crede el buricu pamantului cum zici si tu si era prea sigur pe el ca nu o sa sa aflu. sau daca voi afla voi face gura...
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:37
depinde cand ma cauta domnu 5 luni:)) probabil in weekend...k ii la faculta si atunci aterizeaza acasa. Mah prietenumio nu prea se baga in chesti de genu dar...vine dupa mine daca ii zic:)). Oricum ei doi se "iubeau mult" de pe vremea cand eu eram cu domnu 5 luni:))
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:39
si daca e vorba de mila ... `5 luni` ar fi avut mila de tine?ca te-ar fi lasat si ti-ar fi distrus inima? el s-ar fi gandit la sentimentele tale ? dar de prietena lui care poate aia il iubeste si ea crede ca si el o iubeste
..probabil are mila?eu zic ca NU
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:40
De la: byannca, la data 2009-09-07 03:39:30depinde cand ma cauta domnu 5 luni:)) probabil in weekend...k ii la faculta si atunci aterizeaza acasa. Mah prietenumio nu prea se baga in chesti de genu dar...vine dupa mine daca ii zic:)). Oricum ei doi se "iubeau mult" de pe vremea cand eu eram cu domnu 5 luni:))



Foarte bine atunci .. si mai bine :) asa se `razbuna` si el putin
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:41
el nu prea are mila de nimeni si nu prea ii el interesat de nimeni cum e ca si om...doar ca mi-a luat ceva timp sa imi dau seama de acest lucru...da totusi tre sa ii zic de fosta:)) macar sa ii tremure um pic fundu ca ma duc si o anunt:))
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:43
oricum cea mai nobila razbunare mi-o facuto prietenumio zilele astea. Eu mi-am schimbat telefonu si nu mai am avut decat nr de pe sim si nr lu 5 luni nu l-am mai avut. Si eram intr-o zi la prietenumio si imi suna telefonu si vazand ca ii nr aiurea ii zic sa raspunda el:)) o fost frumos:)) s-o cam impleticit la vorbe:))
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:46
daa .. asta trebuie facut neaparat dar mai ai timp pana in weekend sa pui planul la bataie :D tine-ma la curent , te pup
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:46
atata timp cat doresti sa te razbuni inseamna ca inca mai simti ceva pentru el. ar trebui sa nu te mai intereseze avand in vedere ca s-a comportat najpa cu tine. tu stii mai bine ce iti doresti, dar nu este bine ceea ce ai de gand sa faci.
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 02:17
Ceea ce mai simt e mult dispret acumulat in mine. Caci am avut incredere totala in el si am ramas foarte dezamagita. Singura chestie pe care o mai vroiam atunci dupa toate ce mi le-a facut a fost sa ma respecte ca si om. Si nici macar atat nu a putut. Si eu simt ca nu e bine dar probabil asa mi-e mai usor sa trec peste avand in vedere ca nu imi da pace...
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:57
De la: byannca, la data 2009-09-07 03:23:16Ai o razbunare destul de nobila:)) Yo m-am gandit sa ma intalnesc cu el prima oara sa accept...el sa chiar creada ca am acceptat. Ca dupa vor urma si alte intalniri. Si cand vad ca gluma se ingroasa sa il intreb ca l-o parasit prietenasa ca o venit la mine sau nu mai cotizeaza? (el nu stie nici acuma ca am aflat de tipa). Oricum varianta cu aranjeaza-te imi place:)) si asa avea o fobie pt sanii mei o sa imi iau un decolteu adnac=)) Ii totusi ceva negativ ca vreau sa ii stic planu putin:))?


Ai grija ca razbunarea sa nu se intoarca impotriva ta chiar daca prietenul tau stie ce ai de gand sa faci.
Eu zic sa-l ignori pe prostanac,indiferenta doare cel mai tare.

Postat pe 8 Septembrie 2009 11:02
Scorpio67 nu stiu daca ma intelegi. Nu sunt o vipera. Faza este ca mi-a fost foarte greu sa trec peste. Pot sa zic ca el a fost prima mea dragoste chiar daca nu se compara cu ce am acum. Eu practic nu am rabufnit niciodata, eu am fost cea care l-am lasat caci mi-am dat seama ca nu are rost, insa chiar daca mi-a fost greu nu am plans nu am fost suparata...am incercat sa merg inainte. Cu toata ca mi-a fost greu dupa ce ne-am despartit am vrut sa ne inteleg ca si amici...macar sa mai dam bunaziua pe strada. Insa n-am avut cu cine. Acuma brusc l-o apucat sa ma caute de vreo 4-5 luni. Si cred ca e normal sa trezeasca niste amintiri. Caci una peste alta nu regret nimic, ca doar asa am invatat ca oamani ca el nu mai vreau. Insa amintirea lui tot ma doare si imi provoaca un gust amar si scarba. As vrea pur si simplu sa ma lase in pace. Si recunosc ca as vrea sa ii fac putin rau...
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:10
De la: byannca, la data 2009-09-08 11:10:20Scorpio67 nu stiu daca ma intelegi. Nu sunt o vipera. Faza este ca mi-a fost foarte greu sa trec peste. Pot sa zic ca el a fost prima mea dragoste chiar daca nu se compara cu ce am acum. Eu practic nu am rabufnit niciodata, eu am fost cea care l-am lasat caci mi-am dat seama ca nu are rost, insa chiar daca mi-a fost greu nu am plans nu am fost suparata...am incercat sa merg inainte. Cu toata ca mi-a fost greu dupa ce ne-am despartit am vrut sa ne inteleg ca si amici...macar sa mai dam bunaziua pe strada. Insa n-am avut cu cine. Acuma brusc l-o apucat sa ma caute de vreo 4-5 luni. Si cred ca e normal sa trezeasca niste amintiri. Caci una peste alta nu regret nimic, ca doar asa am invatat ca oamani ca el nu mai vreau. Insa amintirea lui tot ma doare si imi provoaca un gust amar si scarba. As vrea pur si simplu sa ma lase in pace. Si recunosc ca as vrea sa ii fac putin rau...


Nici n-am crezut ca ai fi vipera,dar razbunarea nu e solutie.Dupa mine ar trebui sa-i dai o intalnire sa- i zici prostului verde in fata tot ce ai pe suflet ,doua suturi in dos si liber.
Razbunarea mea pentru 9 ani mancati si chinuiti a fost sa-l ignor total,lovitura de gratie pentru ca era un narcisist si un mare increzut si l-a durut crunt sa fie ignorat.A incercat sa-mi strice relatia actuala cautandu-ma mereu dar am ramas constanta in ai nu-i da nici o atentie pana s-a plictisit.

Postat pe 8 Septembrie 2009 11:14
Probabil ca odata ar fi deajuns...Deobicei tin in mine ce ma doare, insa el tot ma cauta si nu cred k pot sa il ignor la nesfarsit. Si de fiecare data cand vad ca suna simt brusc cum imi creste tensiune de atata dispret cat am acumulat in mine. Probabil ar trebui sa ii spun verde in fata cat de mult il "respect". Insa m-am gandit si la varianta ca ar fi bine sa il ignor total. Caci e genu de om care se joaca cu mintea ta. Dar vreau sa pun punct si da recunosc k vreau sa il fac sa se simta prost. Insa mi-e teama avand in vedere genu de om care e sa nu pic yo de fraiera sa ma simt si mai prost...apropo iar suna...NU STIU CUM E MAI BINE:(
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:24
este normal sa il dispretuiesti..insa in opinia mea..daca te vei preface ca ii cazi in plasa..el va fi mandru ca te-a "recucerit" si va sti ca va mai merge o data si inca o data si tot asa.In nici un caz nu il va deranja ca mai ai un prieten .deoarece [de moment ca umbla cu 2 fete in acelasi timp] cred ca se considera un adevarat "macho" ca sa zic asa. daca ai accepta l-ai face intradevar sa se simta in stare sa cucereasca orice femeie..si chiar de mai multe ori dupa o despartire.Iar daca il vei parasi tu ,tot nu va fi afectat de moment ce nu a puus nici un sentiment nici prima data,ba chiar e in stare sa considere, ca nu ai fost buna pentru el ....ceea ce din punctul meu de vedere e cel mai rau..sa se credea superior tie [nu ma refer doar la el ci la toti barbati care au tendinta asta ]...daca il vrei trata cu indiferenta il va durea mai tare
acum ramane sa decizi tu..daca merita sau nu sa il mai bagi in seama
Goth_Lady_666
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:25
De la: byannca, la data 2009-09-08 11:24:25Probabil ca odata ar fi deajuns...Deobicei tin in mine ce ma doare, insa el tot ma cauta si nu cred k pot sa il ignor la nesfarsit. Si de fiecare data cand vad ca suna simt brusc cum imi creste tensiune de atata dispret cat am acumulat in mine. Probabil ar trebui sa ii spun verde in fata cat de mult il "respect". Insa m-am gandit si la varianta ca ar fi bine sa il ignor total. Caci e genu de om care se joaca cu mintea ta. Dar vreau sa pun punct si da recunosc k vreau sa il fac sa se simta prost. Insa mi-e teama avand in vedere genu de om care e sa nu pic yo de fraiera sa ma simt si mai prost...apropo iar suna...NU STIU CUM E MAI BINE:(


Ai doua variante: zi-i in fata tot sau taie-i orice cale de comunicare ,schimba nr.de telefon si ignor total.

Postat pe 8 Septembrie 2009 11:32
Cand am zis sa ma fac ca ii cad in plasa nu ma refeream sa ma impac in vreun fel cu el....ci doar sa ma port dragut la prima noastra intalnire astfel incat el sa creada ca are sanse...si apoi sa ii spuber visele...cam atat....stiu ca e alegerea mea insa tu ce ai face? Nu stiu daca are vreo importanta insa am avut si o mica problema cu prietenu actual din cauza fostului. Adica eu am avut o problema eu ca in rest nu a stiut nimeni. La inceputul relatiei noastre cand faceam sex (de prietenul actual vb ca celalat nu a primit nimik) imi sarea gandu instant la fostu si simteam senzatia aia de greata in gura. Probabil pt ca fostu a vrut sa profite de mine, practic m-a fortat sa ma culc cu el si eu am spus nu si am plecat. Si imi venea sa plang cand imi dadeam seama cu ce gunoi am fost si cat de fericita ma face actualu. Probabil e normal sa compari. Insa nu i-am spus niciodata prietenului ca ma gandeam la ex-ul in timp ce faceam dragoste. S-ar fi simtit prost si probabil ar fi inteles altceva. Insa ma simteam eu destul de vinovata pt asta. Dupa un timp a trecut...insa cum acum ma cauta nu as vrea sa reincep. Am scris asta ca sa intelegi ca m-a cam bantuit imaginea fostului...TU CE AI FACE IN LOCUL MEU?
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:33
Desi probabil prietenumio ar fi inteles ca intainte eram bestfriends si stie cum a fost relatia mea si motivul pentru care ne-am despartit....dar nah ma simteam prea prost...
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:36
De la: byannca, la data 2009-09-08 11:33:29Cand am zis sa ma fac ca ii cad in plasa nu ma refeream sa ma impac in vreun fel cu el....ci doar sa ma port dragut la prima noastra intalnire astfel incat el sa creada ca are sanse...si apoi sa ii spuber visele...cam atat....stiu ca e alegerea mea insa tu ce ai face? Nu stiu daca are vreo importanta insa am avut si o mica problema cu prietenu actual din cauza fostului. Adica eu am avut o problema eu ca in rest nu a stiut nimeni. La inceputul relatiei noastre cand faceam sex (de prietenul actual vb ca celalat nu a primit nimik) imi sarea gandu instant la fostu si simteam senzatia aia de greata in gura. Probabil pt ca fostu a vrut sa profite de mine, practic m-a fortat sa ma culc cu el si eu am spus nu si am plecat. Si imi venea sa plang cand imi dadeam seama cu ce gunoi am fost si cat de fericita ma face actualu. Probabil e normal sa compari. Insa nu i-am spus niciodata prietenului ca ma gandeam la ex-ul in timp ce faceam dragoste. S-ar fi simtit prost si probabil ar fi inteles altceva. Insa ma simteam eu destul de vinovata pt asta. Dupa un timp a trecut...insa cum acum ma cauta nu as vrea sa reincep. Am scris asta ca sa intelegi ca m-a cam bantuit imaginea fostului...TU CE AI FACE IN LOCUL MEU?


As folosi pe rand ambele variante pe care ti le-am recomandat: mai intai i-as povesti despre greatza pe care mi-o provoaca si ca-l consider ultimu om dupa planeta si apoi nr. schimbat si l-as ignora si mi-as vedea de celalalt.

Postat pe 8 Septembrie 2009 11:38
De la: byannca, la data 2009-09-08 11:36:44Desi probabil prietenumio ar fi inteles ca intainte eram bestfriends si stie cum a fost relatia mea si motivul pentru care ne-am despartit....dar nah ma simteam prea prost...


Nu stiu cat ar fi inteles pentru ca barbatilor nu le place sa fie comparati cu fostul si nici sa le vorbesti prea mult de fostul.Tie cum ti-ar fi daca ti-ar spune ca il hartuieste fosta?

Postat pe 8 Septembrie 2009 11:41
Mersi de sfat...Cred ca trebuie sa fac buf. Uite azi o sa ma intalnesc cu el si sa ii spun ce am pe suflet si vad yo ce iese pana la urma. Sper sa fie bine. O sa iti zic cum a decurs totul dupa ce s-a terminat. Mc inca o data
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:42
Eu cu fosta lui am fost la cutite...ca imi reprosa ca l-am furat...nah nu mi-a picat bine dar nah am inteles situatia...oricum nu i-as fi zic asa ceva ca era problema mea pe care trebuie sa mi-o rezolv eu ca el nu are ce sa imi faca...si chiar daca m-ar fi inteles s-ar si simtit prost si nu vreau asta
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci sascapi de frica? 2 De la: olimpia_iason 28 Martie 2010 21:40
Am ales sa nu mai sufar....si acum sufar si mai mult! 6 De la: KNIGHT_31 11 Septembrie 2010 01:58
ADIO dragi prieteni! 113 De la: steffy91 31 Decembrie 2011 18:22
vreau sa il uit 1 De la: GINY87 9 Ianuarie 2009 19:53
e posibil sa revina la mine ? 24 De la: joana_rise 2 Decembrie 2009 17:27