Setari Cookie-uri

el ma iubeste,si eu pe el..totusi ma gandesc la despartire...

hmm....sunt foarte confuza...nu stiu ce vreau,nu stiu de ce am cautat pe google subiectul asta..am o relatzie cu iubitul meu de aproape 4 ani de zile,de vreo 2 ani stam impreuna in irlanda...sunt sigura k il iubesc si mai sigura k el ma iubeste pe mine...de ceva luni incoace ma tot gandesc cum ar fi fara el,probabil pentru k asi vrea sa ies in oras,in cluburi,sa ma distrez si nu pot pentru k el lucreaza,si nu mergem in cluburi unul fara celalalt pentru k nu este corect fatza de celalat.el are 26 eu fac 21...sa nu va ganditzi k e genul de bosorog care vrea sa stea acasa si sa faca copii..nu,e la fel k mine dar din cauza la munca nu resuim sa iesim nikieri,si din cauza k nu suntem acasa,in strainatate nu prea iesi,ori k nu ai cu cine,ori k nu ai cand...in fine...certuri am avut inca de knd suntem impreuna...majoritatea au fost prostii...si de la niste prostii ajungem mereu la aceleasi chestii...el se enerveaza,eu ma enervez k de ce se enerveaza el,ne certam,eu nu sunt o fire foarte comunicativa si stau suparata.el se supara foarte tare din cauza asta k nu fac nimic sa ne impakm indiferent din vina cui ne-am certat si crede k nu-mi pasa,pana ne impakm si plang si ii cer iertare si vede k nu pot trai fara el,si asa este...sau asa am crezut pana am inceput sa am indoieli...sunt o fire dificila..el nu a facut niciodata nimica sa ma faca sa vreau sa ma despart de el...eu am fostmereu aia...si totusi tot eu ma gandesc la despartire...???acuma am impresia k sunt o idioata si o persoana rea si ma invinovatzesc mereu dupa ce-mi trece prin cap chestii de genul-club,distractie,baietii-...sunt o idioata...el nu merita asta...e iubitul pe care toate fetele si-l doresc...acuma stau si ma intreb...oare se stinge iubirea mea pt el/??/devine doar obisnuintza si de asta de fieccare data knd ma gandesc la despartire nu-mi pot imagina viatza fara el...voi ce zicetzi?ce draq e cu mine???il iubesc si o sa-l iubesc toata viatza mea.el e primul meu in toate...cred k e doar rutina...va rog ajutati-ma....inainte sa fac vreo greseala care l-ar rani iremediabil,sa-i zic ce am scris eu aici de exemplu...
inloveangel
Postat pe 3 Septembrie 2009 03:33
Ai putea sa-i explici ca ai nevoie de mai mult din timpul lui si daca kiar nu se poate incearca sa-ti gasesti si tu o ocupatie in lipsa lui.In orice caz, daca este vorba numai despre asta si nu altceva nu mi se pare un motiv serios de despartire mai ales ca spui ca il iubesti.
angelfromheaven
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:00
esti un pic cam dusa.... tu muncesti? poate ca ar trebui sa-ti cauti ceva sa te tina ocupata, cred ca ai prea mult timp liber la dispozitie, altfel nu ai avea timp sa te gandesti la toate idioteniile astea, tu esti genul de femeie care merita sa-i tragi un sut in fund si s-o arunci in strada in fundul gol
Succes cu atitudinea asta daca acolo vrei sa te vezi
iulianastb
Postat pe 8 Septembrie 2009 19:16
Pot spune k si eu am facut acceasi greseala....iubitul meu munceste tot asa fooooarte mult,aproape k nu avem tp s n vdm...zilele trecute ne-am certat foarte tare p tema asta....chiar ne-am despartit si iti spun sincer...NU MERITA SA TE CERTI CU EL PT ATAT.....dak iti greseste cu adevarat atunci da,dak iti da motive serioase atunci poti s il si bati dar pt c ai scris tu iti spun dak o sa faci prostia asta poat intr-o zi o s regreti...asa cum regret eu.....
death_butterfly
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:55
Dupa parerea mea, spun doar ca ai putea gasi si alte distractii alaturi de el, chiar si in acel timp scurt pe care il aveti impreuna, cluburile sunt pierdere de timp, nu cred ca o sa va apropiati mai mult daca mergeti seara de seara in club ca asa iti place. Cred ca trebuie sa fi inventiva si sa te gandesti la fel de fel de distractii acasa, doar voi doi in intimitate. Puteti dansa si daca sunteti singuri, puteti asculta o muzica buna, degusta un vin, o seara romantica, sunt o groaza de variante de a petrece impreuna cateva clipe frumoase.
In felul acesta, va apropiati si mai mult, sunteti doar voi doi, gandeste-te daca munceste atat de mult, cand ajunge acasa nu ii mai trebuie mai nimic, crezi ca poate fi in stare sa umble prin cluburi?! Daca ar face ar fi doar de dragul tau, dar tu poti fi o fata rabdatoare si iubitoare fata de el si daca tii neaparat sa mergeti in cluburi mergeti intr-o seara in week-end, in felul acesta nu s-ar suprasolicita.
Fi alaturi de el, iubeste-l si respecta-l, dar nu uita sa te pretuiesti si in felul acesta te pretuieste si el.
Mie mi se pare ca se detasaza usor in certuri, nu consider ca tu trebuie tot timpul sa il impaci, bineinteles nici sa stai suparata, dar amandoi sa va recunoasteti greselile si sa va asumati responsabilitatiile.
Sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos, in niciun caz sa te simti jignita sau ofensata in vreun fel. Nu am vrut asta, dar daca percepi lucrurile asa imi cer scuze.Fi cumpatata si gandeste bine ceea ce vrei sa faci, daca cu adevarat va iubiti ce rost are sa suferiti?!
Numai bine, fericire si multa sanatate tuturor!
cory2112
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:59
si eu muncesc in fiecare zi,dar termin la ora 10 seara si as putea sa zic sa ma duc sa ma distrez intr0un club sambata seara cu colegii de munca dar nu ma duc pentru k el lucreaza pana tarziu si nu e corect fatza de el,indiferent k are toata increderea in mine k nu as face nimic deplasat..m-am saturat sa fiu in situatzia asta,azi am plans de 5 ori gandidu-ma la el,la cat de mult ma iubeste el,si eu k o idioata ce sunt sa ma gandesc numai la mine si la ce nevoi am eu..ma gandesc k nu ma mai atrage..k dorintza mea pentru el s-a stins..pe de alta parte inteleg k asta e doar din cauza k eu am o problema de vreo3 ani...un fel de candida dar nu e cadida car am tot tratat-o,si sper cu tratamentul care il iau acuma sa-mi treaca,nu mi-a trecut pana acuma k a tot trebuit sa plec din tzara si dupa tratament nu am mai avut cum sa ma intorc la doctor,pe langa faptul k am avut 2 doctoritze jalnice care m-au tratat de ceva ce nu aveam...in fine,ideea e k nu facem dragoste ptk eu sunt cu tratamente tot timpul,sau k ne gandim sa asteptam pana mergem acasa k sa ma duc la doctor...in 3 ani de zile am facut dragoste de foarte putine ori,mie mi-a scazut interesul din cauza asta..el nu,el ma vrea in continuare...si stau si ma gandesc k iara sunt o idioata care nu stie sa-l aprecieze,sa fim seriosi,cati dintre barbati si-ar fi asteptat prietena 3 ani de zile sa se vindece de ceva,fara sa o insele...si nu m-a inselat va asigur... ...nu,trebuie sa nu ma mai gandesc la prostiile astea,trebuie sa invat sa-l apreciez,trebuie sa-l iubesc mai mult...dar cum sa fac asta fara sa-mi mai treaca prin cap numai prostii??si nu am prea mult timp liber sa ma gandesc la asta,muncesc si eu in fiecare zi,merg la sala...dar tot ma gandesc...sunt o idioata ...ieri am fost liberi amandoi si am petrecut ziua impreuna...am fost la cumparaturi,sa ne aranjam kmera sa mai schimbam ceva...mi-a cumparat tot ce-am vrut eu k de obicei,si nu k sa-mi arate ceva,ci pur si simplu k ma iubeste si vrea sa ma vada fericita ptk stie k sunt nebuna dupa haine...dar seara knd am ajuns aksa,am inceput sa fac curat...si iara ma gandeam la prostii... ....si el in timp ce ne cumparam chestii pt kmera....zicea..uite asa o sa ne fcem la casa noastra,ce parchet iti place?o sa facem cum vrei tu,sa fie frumos... ....si eu in capul meu ma gandeam....oare o sa ajungem pana acolo? .....cred k v-am plictisit si v-am revoltat destul...
inloveangel
Postat pe 10 Septembrie 2009 16:52
anterior am avut un mariaj de 30 ani , ne-amdespartit acum 5 ani,vreau sa afirm ca nu am regretat de ce? de 2 ani sunt cu cineva care e cu 10 ani mai mic si vreau sa spun ca ne iubim,,,nu cred ca exista o iubire mai mare,,si totusi ma gandesc la despartire,de ce?ajutatima cu un raspuns,daca e corect cum gandesc.VA MULTUMESC
kudika045776
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:31
dragele mele....
problema trebuie privita si altfel...adica ziceti ca ii iubiti si ca va iubesc si cu toate astea va ganditi la despartire. de fapt, subconstientul vostru lucreaza si va trimite semnale de alarma. in atata timp te obisnuiesti cu omul de langa tine, dragostea si pasiunea de la inceput se transforma treptat (sau brusc, depinde de situatie) in prietenie/rutina/respect. ce vreau sa spun este ca ne obisnuim atat de tare cu starea de bine, de confort, de siguranta, de protectie pe care ne-o ofera un partener stabil incat, desi suntem constiente ca sentimentele nu mai sunt cele de la inceput, ne este teama/rusine/lene sa actionam si sa rupem o relatie care nu ne mai satisface. nu spun ca trebuie sa fiti categorice si sa rupeti relatiile cu iubitii vostri, dar ganditi-va ca poate si ei gandesc acelasi lucru si nu au curajul sa va spuna. oricum o relatie care nu va multumeste sau implineste pe deplin nu merita pastrata/intretinuta chiar daca asta inseamna sa va raniti partenerii prin ruptura...mai devreme sau mai tarziu starea de nemultumire/neimplinire se va simti si se va vedea, iar relatia se va incheia. mai bine ganditi-va daca e doar o stare de moment sau chiar e cazul sa puneti punct. nu conteaza cati ani stai cu o persoana atata timp cat acum esti nefericita nimic altceva nu mai conteaza.
toti lucram mai mult decat ar trebui, toti facem sacrificii ca sa avem un nivel de trai ridicat sau pentru a ne putea intretine micile placeri, insa daca seara cand ajungi acasa si partenerul vrea sa faca dragoste cu tine tu te simti de parca te violeaza, e clar ca ceva nu mai merge...intr-o relatie e nevoie de 2...ganditi-va bine ce vreti si actionati in favoarea fericirii voastre.
Ochi_tristi
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:04
iti scriu un raspuns printre lacrimi,nu...nu pentru ca m`a impresionat ce ai zis...ci pentru ca mi`as dori sa pot spune si eu ce spui tu ...nu exista comparatie intre ce am avut eu la usa si ce ai tu. si al meu a cautat tot distractia...si mi`a facut cel mai mare rau posibil. akum tu ce vrei? n`o sa ramai cu cluburile...o sa te desparti de el,o sa te destrabalezi...si kand realizezi k te `ai pliktisit si de club..o sa il vrei inapoi. ma pun in locul lui...pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie...macar iti dai si tu seama ca nu prea faci bine...(asa imi dau seama din ce scrii)parerile sunt impartzie...dar eu zic sa nu te mintzi singura :) e doar un sfat...te inteleg ca poate esti un pic pliktisita...e normal dupa 4 ani...dar ai rabdare te rog...gandeste gandeste...si iar...gandeste. succes . te pup:*
inocentafurata
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:25
tu din lipsa de sex esti deprimata... trateaza-ti PROBLEMA asta si atunci vei vedea ca nu mai ai nici o problema nici cu tine nici cu iubitul si nici cu (ne)iesitul din casa
iulianastb
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:25
in primul rand, trateaza-ti problema aceea, nu poti merge si acolo unde stai la doctor? mai ales k medicii din afara sunt in general mai buni decat cei din tara ( ai spus si tu k aici ai intalnit 2 doctoritze jalnice)
in al doilea rand, nu cred k tu numai in tratamente stai si o amarata de candida nu te poate lasa sa faci sex chiar deloooc si asta intr-adevar e un motiv sa va faca sa nu mai fiti atrasi unul de altul.
si in al treilea rand, te simti frustrata pt k nu poti face ceea ce iti doresti si simti k usor, usor pierzi controlul asupra vietii tale si aluneci intr-o depresie. de ce sa nu iesi in club niciodata cu colegii, colegele k n-o fii foc! zici k nu e corect fata de el, dar fata de tine este?? daca spui k nu faci nimic deplasat in club in lipsa lui si el are incredere tine si iti doresti asa de mult sa te distrezi, du-te macar o data. in subconstientul tau incepi deja sa te urasti. si dupa ce vei trece de faza asta, ai sa incepi sa-l urasti pe el, pt k din cauza lui n-ai putut tu sa faci ce-ti place la 21 de ani. si uite-asa dragostea pe care le-o purtam celor dragi se transforma intr-o arma impotriva lor...
blussy
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:26
si eu am trecut prin situatia asta...dupa o relatie de 6 ani jumate ..m-am gandit de multe ori la despartire cu toate k-l iubeam...doar pt simplu fapt k vroiam sa ma distrez,sa ies in oras cu fetele...si akm 3 luni chiar s-a intamplat...crede-ma k regret f tare...de asta iti spun k ar trebui sa te gandesti inainte de a face asta de 10000 de ori nu doar de 2 ori...pt k o sa-ti para rau..mai ales k spui k nu te-a inselat si nu ti-a gresit...incearca sa vb cu el,sa iesiti din rutina asta...probabil ai sa-ti dai seama ce ai pierdut atunci cand nu ai sa-l mai ai..gandeste-te bine...eu am facut greseala asta si regret f tare mai ales k ink il iubesc..si el pe mine (din ce spune el)dar nu mai putem fi impreuna.take care!!succes..te poop
alemia
Postat pe 6 Octombrie 2009 18:46
..ma bucur k in sfarsit aud si eu pe cineva care s-a aflat cat de cat in aceeasi situatie in care ma aflu eu acum...vreau sa te intreb...tu te-ai gandit numai la discoteci si iesirii cu fetele?sau te gandeai si la alti baieti,nu la unul anume,asa in general..ptk eu imi doresc sa mai simt fiorii atunci knd flirtrezi cu cineva,asa cum e la inceput...in relatia mea nu mai exista asa ceva...si nu vreau sa mor fara sa mai traiesc astfel de sentimente...dar totusi...ma condamn k gandesc asa,si nu pretuiesc ce am langa mine...nu toate sunt roz,ne certam,ne-am si palmuit o data..dar sunt mult mai multe lucruri bune decat rele...asa k nush...ma simt vinovata...sper sa-mi povestesti mai multe,m-ai ajuta mai mult..te pup si multumesc mult de sfat
inlove_angel
Postat pe 8 Octombrie 2009 04:26
dap..si la iesiri..si la alti baietzi...si ne certam tot mai des..dar dc??pt k,cautam motive..vedeam totul rau..tot ce facea ma deranja..ne racisem...akm crede-ma k atunci cand il vad ma trec fiorii..as vrea sa mai fiu cu el, dar nu se mai poate...al3cs_meshka..poop mai vb
alemia
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:27
....tare mj-e frica si mie sa nu fac vreo prostie si sa ma despart de el si dupaia sa plang noptii intregi k de ce am facut-o...pt k stiu sigur k mi-ar parea fff rau,sau poate mi-ar trece cu timpul imi zic in gand....dar nu stiu....te-am adaugat in messenger,sper sa-mi dai accept...si sa mai vb de chestia asta....
inlove_angel
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:44
...
alemia
Postat pe 19 Ianuarie 2010 23:30
Ti-ai tratat candida? Dupa ce te vindeci atunci te gandesti ce sa faci, pana una alta stai cu picioarele pe pamant si gandeste ca "rau este cu rau dar mai rau fara rau" si apoi cat de rau este iubitul tau? Tu esti cea rea si care cred ca nu-l meriti pentru ca nu stii sa apreciezi ce ai in momentul asta, da' ce-mi racesc "gura" ca tu tot ce ai in cap vei face, important este ca constiientizezi problema si ceri sfaturi.
Succes
iulianastb
Postat pe 20 Ianuarie 2010 18:27
tu crezi ca doar tie ti-a fost greu?....pot sa consider ca nu mai sunt acelasi om care am fost.si asta ti se datoreazqa tie....m-am schimbat f mult in privinta multora....pt ca ((inca)) te iubesc....ii fac prietenei mele viata de nesuportat....dar nu imi pot da seama cum de indura asa ceva....intervenise monotonia intre noi.....si amandoi suntem de vina aici....si totusi acum nu isi mai are rostul....
Al3cs_BBK
Postat pe 20 Iunie 2011 18:58
eu am o relatie cu un baiat de 8 luni de zile si de cand neam mutat impreuna asta fiind de prin ianuarie 2012 mi se pare ca a intervenit o monotonie intre noi. el are 22 de ani si munceste de dim de la 8 pana seara la 8 si eu 20 ani si sunt la sc dar totusi mi se pare ca nu ne mai iubim ca la inceput cand stateam separat. eu inainte sal intalnesc pe el am avut o rel cu un baiat de 26 de ani si pastrez leg si acum cu el.ba chiar ne mai intalnim fara sa stie iubitu meu si petrecem seara impreuna mintindul pe iubi ca am treaba. eu sunt o fire care imi place sa mi se acorde atentie sa fiu iubita si el daca vine obosit mi se pare ca nul mutumeste nimk din ce fac sau ce zic si sunt si f dificila. sunt sig ca ma iubeste si ar face orice pt mine si eu cred ca inca il iubesc dar am inceput sa fac comparatii intre iubi si celalalt. nu cred ca e bn. aproape tot timpu ii vb ca vreau sa ne despartim gasesc tot felul de motive. va rog ajutati-ma ca nu as vrea sal pierd pe nici unul ce sa fac. va rog mult sa ma ajutati.
kudika_7445
Postat pe 15 Mai 2012 11:32
De la: kudika_7445, la data 2012-05-15 11:32:06eu am o relatie cu un baiat de 8 luni de zile si de cand neam mutat impreuna asta fiind de prin ianuarie 2012 mi se pare ca a intervenit o monotonie intre noi. el are 22 de ani si munceste de dim de la 8 pana seara la 8 si eu 20 ani si sunt la sc dar totusi mi se pare ca nu ne mai iubim ca la inceput cand stateam separat. eu inainte sal intalnesc pe el am avut o rel cu un baiat de 26 de ani si pastrez leg si acum cu el.ba chiar ne mai intalnim fara sa stie iubitu meu si petrecem seara impreuna mintindul pe iubi ca am treaba. eu sunt o fire care imi place sa mi se acorde atentie sa fiu iubita si el daca vine obosit mi se pare ca nul mutumeste nimk din ce fac sau ce zic si sunt si f dificila. sunt sig ca ma iubeste si ar face orice pt mine si eu cred ca inca il iubesc dar am inceput sa fac comparatii intre iubi si celalalt. nu cred ca e bn. aproape tot timpu ii vb ca vreau sa ne despartim gasesc tot felul de motive. va rog ajutati-ma ca nu as vrea sal pierd pe nici unul ce sa fac. va rog mult sa ma ajutati.


mutati-va toti trei si sa vezi atunci cata atentie primesti!!! frate, alta tu ta ce are impresia ca iubeste!!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Mai 2012 11:41
De la: kudika_7445, la data 2012-05-15 11:32:06eu am o relatie cu un baiat de 8 luni de zile si de cand neam mutat impreuna asta fiind de prin ianuarie 2012 mi se pare ca a intervenit o monotonie intre noi. el are 22 de ani si munceste de dim de la 8 pana seara la 8 si eu 20 ani si sunt la sc dar totusi mi se pare ca nu ne mai iubim ca la inceput cand stateam separat. eu inainte sal intalnesc pe el am avut o rel cu un baiat de 26 de ani si pastrez leg si acum cu el.ba chiar ne mai intalnim fara sa stie iubitu meu si petrecem seara impreuna mintindul pe iubi ca am treaba. eu sunt o fire care imi place sa mi se acorde atentie sa fiu iubita si el daca vine obosit mi se pare ca nul mutumeste nimk din ce fac sau ce zic si sunt si f dificila. sunt sig ca ma iubeste si ar face orice pt mine si eu cred ca inca il iubesc dar am inceput sa fac comparatii intre iubi si celalalt. nu cred ca e bn. aproape tot timpu ii vb ca vreau sa ne despartim gasesc tot felul de motive. va rog ajutati-ma ca nu as vrea sal pierd pe nici unul ce sa fac. va rog mult sa ma ajutati.



Ce-ti mai place viata in trei ,domnisoara!!!

Fata,draga ,trezeste-te,,alergand dupa doi barbati,,ai sa ramai cam a nimanui,,nu te inteleg absolut deloc!!!Esti si mincinoasa pe deasupra!!!!Numai calitati ai!!!La varsta, pe care o afisezi cu mandrie,esti versata in inselatul barbatilor!!!Nu am ce sfat sa-ti dau,decat,poate,acela de a trece la un al treilea barbat,pe care,totusi,sa nu-l minti intr-un mod atat de ordinar!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Mai 2012 11:53
Daca mai citesc un topic ca asta...orbesc!
rondina
Postat pe 15 Mai 2012 12:23
De la: kudika_7445, la data 2012-05-15 11:32:06eu am o relatie cu un baiat de 8 luni de zile si de cand neam mutat impreuna asta fiind de prin ianuarie 2012 mi se pare ca a intervenit o monotonie intre noi. el are 22 de ani si munceste de dim de la 8 pana seara la 8 si eu 20 ani si sunt la sc dar totusi mi se pare ca nu ne mai iubim ca la inceput cand stateam separat. eu inainte sal intalnesc pe el am avut o rel cu un baiat de 26 de ani si pastrez leg si acum cu el.ba chiar ne mai intalnim fara sa stie iubitu meu si petrecem seara impreuna mintindul pe iubi ca am treaba. eu sunt o fire care imi place sa mi se acorde atentie sa fiu iubita si el daca vine obosit mi se pare ca nul mutumeste nimk din ce fac sau ce zic si sunt si f dificila. sunt sig ca ma iubeste si ar face orice pt mine si eu cred ca inca il iubesc dar am inceput sa fac comparatii intre iubi si celalalt. nu cred ca e bn. aproape tot timpu ii vb ca vreau sa ne despartim gasesc tot felul de motive. va rog ajutati-ma ca nu as vrea sal pierd pe nici unul ce sa fac. va rog mult sa ma ajutati.


Fetele care fac lucruri de astea, poarta un singur nume: pitzi. Daca tie-ti place sa fii asta, n-am ce sfaturi sa-ti dau. Esti prea imatura ca sa iubesti cu adevarat.
Micaell
Postat pe 16 Mai 2012 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
planuri dar nu te iubeste. 44 De la: avocat_divort 23 Aprilie 2010 11:14
Cum sa trec peste aceasta despartire?? o relatie care m-a distrus :( 57 De la: kudika_23629 4 Noiembrie 2014 11:29
mi-e frica sa ma despart de el si mult timp m-am obisnuit cu ideea dar acum..a mai intervenit altcineva..ce sa fac? 25 De la: Barbie30 20 Septembrie 2010 20:58
nu stiu pe cine sa aleg 37 De la: kiss_kryss 23 Octombrie 2009 00:34
dupa o relatie de 6 ani si jumatate distrusa 3 De la: kudika_16203 21 Iunie 2014 20:31