Setari Cookie-uri

Cum imi pot recuceri ex-ul?

OK. Va cer ajutorul intr-o situatie foarte complicata si dureroasa pentru mine. Sa incep cu inceputul. Am avut o relatie frumoasa de 6 ani, cu M., insa in noiembrie anul trecut am decis ca noi sa ne despartim, eu am fost cea care luase initiativa. Motivul despartirii a fost din cauza ca ma simteam nefericita langa acea persoana, si ma aflam deja intr-o depresie care ma distrugea pur si simplu timp de un an. Am vrut sa schimb ceva la viata mea, sa nu mai imi doresc sa-mi pun capat zilelor. Asa ca m-am despartit de el. A fost foarte dureroasa despartirea, atat pentru el, cat si pentru mine, dar a fost o gura de aer proaspat pentru prima oara in anul acela. Tin sa reamintesc ca in momentul despartirii, nu mai simteam iubire pentru el, insa totusi tineam la el. Au trecut totusi 5 luni de la despartirea noastra, timp in care mi-am revenit si eu dupa depresie, si el, dupa despartire. In tot timpul asta am tinut legatura zilnic, si ne vorbeam, ne sarutam, faceam sex, el incercand sa ma recucereasca si sa ma faca fericita prin orice mijloc gasea, iar treptat, am inceput sa-i raspund iar la sentimente. Incepusem sa ma reindragostesc de el, fara ca nici eu sa stiu. Insa acum o luna am realizat ca inca il iubesc nespus de mult. Ce m-a facut sa realizez, este faptul ca la sfarsitul lui martie, intr-o zi, dupa ce am facut amor, mi-a spus ca n-ar mai vrea sa continuam, si sa fim doar prieteni, ca nu ma mai iubeste, dar doar tine la mine. Tin sa adaug ca in timpul asta el a mai iesit si cu prietenii, nimic rau in asta, dar o anumita pustoaica de 15 ani i-a atras atentia, chit ca este mai mica decat el cu 8 ani. In ziua aia am crezut ca va cadea cerul pe mine, cand mi-a povestit. Iar din ziua aia am incercat aproape orice sa-l am inapoi, sa ne impacam, desi el nu si-ar mai dori o relatie cu mine. Am facut aproape tot ce a facut si el ca sa ma recucereasca, am incercat sa-l fac fericit. Insa recent, mi-a spus sa incetez, fiindca il sufoc. Stiu sigur ca inca mai tine la mine, fiindca nu saruta nicio alta fata, si nici nu face amor cu altcineva. Doar pe mine, si doar in privat. In public insa se comporta total diferit, este foarte distant fata de mine. Acum, cat inca stiu ca exista o eventuala impacare, mi-as dori sa stiu cum fac sa-l recuceresc, sa se intoarca la mine? Am nevoie de un plan bine pus la punct, sau macar niste idei care sigur vor da roade. Va rog, ajutor!
C_Florentina
Postat pe 27 Aprilie 2013 13:37
Nu mai face nimic, ai facut destul !!!!!!
contessyna
Postat pe 27 Aprilie 2013 13:40
Ajutor ? DA . Dar nu in sensul in care ... iti imaginezi tu ca s-ar putea .
1 .Sunt barbat . Deci , ca si domnul tau , avem cam aceleasi ... apucaturi . Ne straduim , noi , barbatii , sa va "cucerim" . Aiureeeeaaaa . Nu noi va cucerim . Voi stiti dinaintea noastra . Daaarrrr , va place sa ne lasati sa ne imaginam cum ca ... noi o facem . De fapt , va lasati rasfatate . Muuult . Uneori , cu mult mai mult decat trebuie . Apoi , cand vedeti ca va facem pe plac , in mintea voastra , va imaginati ca asta va dura la infinit . Gresit . asa cum , multe femei , dupa ce se duc la altar cu un handralau , se neglijeaza nepermis de mult . Doar pentru ca ... sunt sigure ca EL , este al lor . Ba chiar mai si fantasmeaza unele , ca el nu le va vedea decat pe ele si ca nu va avea erectii decat la vederea suncilor atarnande ale lor . Revenind , asa cum voi va schimbati , tot la fel si noi . Da , nu mai suntem atat de atenti , nu va mai facem pe plac , mereu . Si asta , in mintea voastra , echivaleaza cu un dezastru . Ca si cand v-am lua ceva ce va apartine cu CF(carte funciara) . Si atunci , nemultumite , apelati la "intuitie" . Porcul ... precis are o alta . Si in loc sa va reinventati , sau macar sa incercati sa reveniti la formele initiale , aveti tendinta de a ne sufoca . De fapt , nu faceti nimic altceva decat sa ne indepartati . Tot mai mult . Va razbunati , si ... ne dati papucii . Mare branza . Satui de pupat usi trnatite in nas , ne indreptam catre o alta . Dar asa cum noi , nu va constientizam adevarata valoare decat dupa ce va pierdem , tot la fel se intampla si cu voi . Si asta doare .
-in particoler , ca sa nu te doara , precum si in virtutea obisnuitei , ai acceptat sa te culci , in continuare cu el .
2 Cand atentia lui se indreapta catre alta , suferiti . Pentru ca , again , fantasmati ca sufletul acelui om , v-ar apartine . Doar inainte de criza , va spus ca va iubeste . Da , atunci va iubea . Azi insa .... ca si in cazul tau , apare una mai juna . Are pielea mai catifelata , sanii mai tari , si poate ca oralitatea ei este mai desavarsita decat toata experienta ta . Dar ... nu vreti sa acceptati . Si atunci va puneti in situatii penibile . Ajungeti sa "sufocati" . Asta , ca si prezenta unei alteia ... ne face sa fim reci si seci . Hai ... pa . NU vrem sa va intersectati , caci stim ce iese de obicei . Si , da , noua , nu ne plac scandalurile . Nu ne hranim din ele .
3. O buna amica spunea : "femeile sunt proaste" . Pentru ca asteptati ca Boul sa va intuiasca nevoile.Nuuuuuu!!! Ati fost invatate sa nu cereti. Si ganditi cam asa : el trebuie sa ma simta ,ce , nu vede ca-s nefericita?? Nu. Boul nu vede. Lui daca-i spui ca e bine, la el inseamna bine si atat.Nu-i ca voi sa vada “nuantele”:-Ce ai?Voi:nimic.Ok.Asta inseamna ca sunteti bine,nu?Dar nu,voi nu sunteti bine.Voi vreti flori,bomboane,vreti sa stie exact cand sa v-o traga “cu sentiment” si cand sa nu va menajeze,sa stie de ce sunteti ciufute si de ce raspundeti monosilabic.
//Ei bine,asta se va intampla la pastele cailor.//Dar nu-i nimic.Sunteti perseverente si continuati.Sa sperati ca boul intr-o zi vede asta.Ca deh,in mintea voastra daca boul o face fara sa i se ceara inseamna ca va iubeste mai mult decat daca voi l-ati pune s-o faca.
Raceala lui , exact asta spune .
PA . Ura si ... la gara . Pana si capitolul friends with benefits , e istorie . Asa ca ...
ori suferi in tacere si incerci sa gasesti un alt moment prielnic ... ori te intrebi :
-Cand va trece zburatorul prin sufrageria mea ?
Sau .... vezi tu ce poti face .
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:04
PRECIZARE
De la: life_coaching, la data 2013-04-27 14:04:17De fapt , va lasati rasfatate . Muuult . Uneori , cu mult mai mult decat trebuie . Apoi , cand vedeti ca va facem pe plac , in mintea voastra , va imaginati ca asta va dura la infinit . Gresit . asa cum , multe femei , dupa ce se duc la altar cu un handralau , se neglijeaza nepermis de mult . Doar pentru ca ... sunt sigure ca EL , este al lor . Ba chiar mai si fantasmeaza unele , ca el nu le va vedea decat pe ele si ca nu va avea erectii decat la vederea suncilor atarnande ale lor . Revenind , asa cum voi va schimbati , tot la fel si noi . Da , nu mai suntem atat de atenti , nu va mai facem pe plac , mereu . Si asta , in mintea voastra , echivaleaza cu un dezastru . Ca si cand v-am lua ceva ce va apartine cu CF(carte funciara) . Si atunci , nemultumite , apelati la "intuitie" . Porcul ... precis are o alta . Si in loc sa va reinventati , sau macar sa incercati sa reveniti la formele initiale , aveti tendinta de a ne sufoca . De fapt , nu faceti nimic altceva decat sa ne indepartati . Tot mai mult . Va razbunati , si ... ne dati papucii . Mare branza . Satui de pupat usi trantite in nas , ne indreptam catre o alta . Dar asa cum noi , nu va constientizam adevarata valoare decat dupa ce va pierdem , tot la fel se intampla si cu voi . Si asta doare .

2 Cand atentia lui se indreapta catre alta , suferiti . Pentru ca , again , fantasmati ca sufletul acelui om , v-ar apartine . Doar inainte de criza , va spus ca va iubeste . Da , atunci va iubea . Azi insa .... ca si in cazul tau , apare una mai juna . Are pielea mai catifelata , sanii mai tari , si poate ca oralitatea ei este mai desavarsita decat toata experienta ta . Dar ... nu vreti sa acceptati . Si atunci va puneti in situatii penibile . Ajungeti sa "sufocati" . Asta , ca si prezenta unei alteia ... ne face sa fim reci si seci . Hai ... pa . NU vrem sa va intersectati , caci stim ce iese de obicei . Si , da , noua , nu ne plac scandalurile . Nu ne hranim din ele .
3. O buna amica spunea : "femeile sunt proaste" . Pentru ca asteptati ca Boul sa va intuiasca nevoile.Nuuuuuu!!! Ati fost invatate sa nu cereti. Si ganditi cam asa : el trebuie sa ma simta ,ce , nu vede ca-s nefericita?? Nu. Boul nu vede. Lui daca-i spui ca e bine, la el inseamna bine si atat.Nu-i ca voi sa vada “nuantele”:-Ce ai?Voi:nimic.Ok.Asta inseamna ca sunteti bine,nu?Dar nu,voi nu sunteti bine.Voi vreti flori,bomboane,vreti sa stie exact cand sa v-o traga “cu sentiment” si cand sa nu va menajeze,sa stie de ce sunteti ciufute si de ce raspundeti monosilabic.
//Ei bine,asta se va intampla la pastele cailor.//Dar nu-i nimic.Sunteti perseverente si continuati.Sa sperati ca boul intr-o zi vede asta.Ca deh,in mintea voastra daca boul o face fara sa i se ceara inseamna ca va iubeste mai mult decat daca voi l-ati pune s-o faca.

NU generalizez . Vorbesc de majoritate . Acea majoritate care este , fie doar si cu 0,1% mai mare decat toate celelelalte .
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:08
Citez:""o buna amica spunea;""femeile sunt proaste"""....sunt sigura ca citatul a-ti apartine ..femeia din tine nu se poate abtine sa nu iasa la suprafata gay convins...singurul bou de pe acest site esti tu
kudika_23018
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:18
De la: kudika_23018, la data 2013-04-27 14:18:19Citez:

De la: kudika_23018, la data 2013-01-23 23:47:36""patru pete verzi intr-un ochi"" din cauza celor patru pete..nu vede cate pete are pe CREIER

life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:27
De la: Colina_Florentina_Moldoveanu_1, la data 2013-04-27 13:37:12OK. Va cer ajutorul intr-o situatie foarte complicata si dureroasa pentru mine. Sa incep cu inceputul. Am avut o relatie frumoasa de 6 ani, cu M., insa in noiembrie anul trecut am decis ca noi sa ne despartim, eu am fost cea care luase initiativa. ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////So.....
Plan bine pus la punct????????Vai de mine,draga mea,nu ar trebui sa fie nevoie de asa ceva,caci esti FEMEIE si aceasta ar trebui sa spuna totul in cazul tau!!!!!!!Ce nu inteleg este dezinvoltura cu care va aruncati in relatii superflue!!O sa vii sa imi tastezi ca am uitat ca am fost,si eu,tanara,este adevarat,am fost si inca sunt la nivelul acela ,dar cu alta scara de valori in dotare!!!!Nu ne-ai spus varsta,draga mea,gandesc ca nu este secret de stat,nu???
Este foarte important acest detaliu,pentru ca desfasurarea relatiilor cunoaste paliere diferite ,si ca intensitate,si ca acuratete,si ca profunzime!!!!
Intrebare:
Daca te-ai despartit de el,de ce ai mai facut dragoste cu el,ulterior separarii?????Cum vine asta????Ma despart pentru ca ma simteam nefericita,aproape de debut de depresie,dar fac amor ,dupa o perioada de timp,caci nu are importanta,locul este cunoscut si batatorit!!!!Cu toata dragostea,pe care o marturisesti fata de domnul respectiv,iti spun ca ai procedat gresit,dar ,sunt sigura ca ai sa revii cu argumentul iubirii nestramutate,in conditiile,chiar ale unui refugiu prost inspirat!!!Dragostea,bat-o vina,ea este "criminala" inimilor si aruncam pe spinarea ei,toate devierile noastre,nu???

Draga mea,AI GRESIT,AI GRESIT.,AI GRESIT!!!!!

Cum sa faci ca sa se intoarca la tine??Ai incercat toate modalitatile,lasand sexul undeva in "underground",caci este ultima cale de urmat,in ciuda aparentelor??????Nu mai sta la dispozitia domniei sale,ori de cate ori vrea sex gratuit si fara prea multa implicare si remodeleaza-te,pentru tine,si,indirect,pentru el,daca va dori sa vada mai departe de doua zeci de centimetri de asternutul patului!!!

Nu exista masuri ale reasigurarii iubirii lui,decat in tine!!!Lucreaza cu tine si vei vedea urmarile!!!Iar partea cu dulceata sarutului,las-o deoparte,caci barbatii sunt nectar atunci cand doresc o femeie,dar doar la pat!!!Astazi,sunt foarte rea,stiu!!!!!

Draga mea,fii aceeasi femeie isteata ,nu disponibila,fii aceeasi femeie,chiar si rationala,nu cazuta prada exceselor hormonale ale partenerului tau!!Ex,scuza-ma,am neglijat acest aspect!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:29
kudika_23018
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:36
am 23 d ani, si eu, si el
C_Florentina
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:36
te pricepi de minune
kudika_23018
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:37
De la: Colina_Florentina_Moldoveanu_1, la data 2013-04-27 14:36:52am 23 d ani, si eu, si el

Daca tot este un "ex"...lasa-l sa se odihneasca in pace, la loc cu verdeata! Ingroapa trecutul..si traieste prezentul, fara aduceri aminte !
rondina
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:42
De la: Colina_Florentina_Moldoveanu_1, la data 2013-04-27 14:36:52am 23 d ani, si eu, si el



Multi inainte si sa fii sanatoasa!!! Gandesc ca ,in urma celor sase ani de relatie,ramane doar adevarul si anume faptul ca ai inceput viata intima cam devreme,dar,te rog,retine,este doar parerea mea,eu ,fiind traditionalista pana in maduva oaselor!!!


Draga mea,si in ziua de astazi iubesc amintirea primei mele iubiri,dar vin si iti spun ca nimic nu m-a oprit sa merg mai departe,fiecare moment din viata noastra trebuie sa fie bine cantonat in arhiva personala,a te lasa ancorata in ceva ce a fost nebunesc ce-i drept este o decizie neinteleapta!!!!Alege graul de neghina,referitor la fosta ta relatie,pune-l in saci negauriti si pregateste ogorul pentru urmatorul insamantat si seceris!!!Ai inteles ce am vrut sa spun acum????Orice vine in defavoarea ta,primeste-l ca pe cel mai bun lucru,caci asa te vei forma si mergi pe drumul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:54
invatatura de minte...in viata primesti exact ceea ce oferi, este f simplu!...asta s-o retii pt alte dati
ps. nu incerca sa joci roluri care nu te reprezinta!
MissDarine
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:54
De la: MissDarine, la data 2013-04-27 14:54:30invatatura de minte...in viata primesti exact ceea ce oferi, este f simplu!...asta s-o retii pt alte dati
ps. nu incerca sa joci roluri care nu te reprezinta!

sa il faca pe urmatorul sa cante ... ca aici :
http://www.youtube.com/watch?v=uVDFSSapSo8
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:56
De la: MissDarine, la data 2013-04-27 14:54:30invatatura de minte...in viata primesti exact ceea ce oferi, este f simplu!...asta s-o retii pt alte dati
ps. nu incerca sa joci roluri care nu te reprezinta!

sa il faca pe urmatorul sa cante ... ca aici :
http://www.youtube.com/watch?v=uVDFSSapSo8
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:56
Fiindca atunci cand ne-am despartit, am decis sa ramanem in continuare prietenii cei mai buni, and with benefits. Ceea ce vreau eu ca voi sa intelegi este ca cer ajutorul de a-l recuceri acum, cat nu este prea tarziu. Stiu ca el inca mai are sentimente pentru mine, mi le-a spus si mi-a si dovedit. Insa ii e frica sa se mai arunce intr-o relatie cu mine, de teama de a nu fi iar ranit. A zis ca nu neaga o eventuala impacare, insa daca se va intampla asta, vrea sa mearga pana la capat (adica casatorie, copii). Sta cu frica de a mai trece iar prin despartire. Chiar daca acum nu i-as mai da drumul niciodata, nici nu m-as mai putea gandi la o alta despartire, alta decat moartea (doamne fereste). De cand ne-am despartit am incercat sa-mi imbunatatesc viata si felul de a fi. De a ma simti iar frumoasa si sa ma aranjez in special pentru el. Tin sa precizez ca in ultimul an mai ales, amandoi am pus pe noi 20 de kg in plus, iar de cand ne-am despartit, am slabit amandoi foarte mult, din cauza stresului prin care inca trecem. E momentul sa actionez acum, cat inca nu se va indeparta de mine si ma va da uitarii. De aceea va cer sfatul, nu reprosuri. Stiu ca undeva am gresit, si de aceea se comporta distant cu mine. Ba chiar a inceput sa se uite dupa femei (poze si la 2 pasi de noi) si sa le admire de fata cu mine. Iar eu mai am de luptat si cu faptul ca o pustoaica de 15 ani se tine dupa el si incearca sa-mi faca mie in ciuda, sunandu-l si trimitandui mesaje de amor, incercand tot mai mult sa-si infiga ghearele in el. Stiu fiindca mi s-a confesat cum se comporta fata aia cu el si cum a incercat sa-l sarute. Din cate am observat, lui ii place genul asta de atentie, de aceea o lasa in continuare sa faca ce vrea. Si mi-a si spus ca si el e liber sa faca ce doreste, si sa nu-l mai sufoc, sa nu-l mai torturez cu plansete, sa nu-i mai cer explicatii pentru ceea ce face. Ba chiar mi-a si spus sa ies si cu altii in oras, desi stie foarte sigur ca eu nu sunt genul asta de fata. Nu vreau sa-l las nici in pace, de teama de a nu se indragosti de o alta fata, desi mintea imi spune un lucru, iar inima alt lucru. Nu stiu ce altceva sa mai fac, spuneti-mi voi.
C_Florentina
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:58
Melodia te caracterizeaza ;e propriul tau "portret"
kudika_23018
Postat pe 27 Aprilie 2013 14:59
De la: kudika_23018, la data 2013-04-27 14:59:19Melodia te caracterizeaza ;e propriul tau "portret"

De la: kudika_32792, la data 2013-04-16 19:17:21Sictir, mincinoasa ordinara! Mars de aici!
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:01
De la: Colina_Florentina_Moldoveanu_1, la data 2013-04-27 14:58:19Fiindca atunci cand ne-am despartit, am decis sa ramanem in continuare prietenii cei mai buni, and with benefits. Ceea ce vreau eu ca voi sa intelegi este ca cer ajutorul de a-l recuceri acum, cat nu este prea tarziu. Stiu ca el inca mai are sentimente pentru mine, mi le-a spus si mi-a si dovedit. Insa ii e frica sa se mai arunce intr-o relatie cu mine, de teama de a nu fi iar ranit. A zis ca nu neaga o eventuala impacare, insa daca se va intampla asta, vrea sa mearga pana la capat (adica casatorie, copii). Sta cu frica de a mai trece iar prin despartire. Chiar daca acum nu i-as mai da drumul niciodata, nici nu m-as mai putea gandi la o alta despartire, alta decat moartea (doamne fereste). De cand ne-am despartit am incercat sa-mi imbunatatesc viata si felul de a fi. De a ma simti iar frumoasa si sa ma aranjez in special pentru el. Tin sa precizez ca in ultimul an mai ales, amandoi am pus pe noi 20 de kg in plus, iar de cand ne-am despartit, am slabit amandoi foarte mult, din cauza stresului prin care inca trecem. E momentul sa actionez acum, cat inca nu se va indeparta de mine si ma va da uitarii. De aceea va cer sfatul, nu reprosuri. Stiu ca undeva am gresit, si de aceea se comporta distant cu mine. Ba chiar a inceput sa se uite dupa femei (poze si la 2 pasi de noi) si sa le admire de fata cu mine. Iar eu mai am de luptat si cu faptul ca o pustoaica de 15 ani se tine dupa el si incearca sa-mi faca mie in ciuda, sunandu-l si trimitandui mesaje de amor, incercand tot mai mult sa-si infiga ghearele in el. ...............................................


Sa inteleg ca domnia sa vrea pauza,nu??????Nu vrea as fie sufocat,nu???Nu vrea sa fie interogat,nu???Dar,in ciuda tuturor acestor cereri,el te iubeste!!!Mai sa fie!!!!!

Pai,in atare conditii,aproba-i cererile,draga mea,interval de timp in care sa te dezvolti asa cum doreste sufletul tau!!!!

Retine un lucru important,orice barbat ,care isi iubeste partenera,dincolo de partidele de sex,nu va inceta niciodata asa o cucereasca!!!Chiar si in asa zisele pauze de "refresherizare"!!!!!Personal,nu cred in asa aceva,dar voia mea nu poate fi voia lumii!!!!

Acorad-i pauza dorita si daca te iubeste nu va putea sa stea departe de tine!!Restul,sunt povesti de gradinita,te vei maturiza si de-abia atunci imi vei da dreptate!!!!!!Devin-o cea mai frumoasa femeie din lume,pentru tine,si cand vei empatiza cu admiratia celor din jurul tau,atunci il poti reprimi pe "EX" in viata ta,daca va mai fi cazul!!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:07
"Nu stiu ce altceva sa mai fac, spuneti-mi voi"
Vei primi tz sfaturi, unele bune altele mai putin bune...tu esti singura in masura sa decizi, doar este viata ta, nu a noastra!
Eu una nici nu ma arunc sa dau sfaturi, nici sa cer...prefer sa gresesc personal, decat sa am in capu' cui sa sar,pt ca m-a sfatuit aiurea!
MissDarine
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:11
De la: Colina_Florentina_Moldoveanu_1, la data 2013-04-27 14:58:19
1..... Tin sa precizez ca in ultimul an mai ales, amandoi am pus pe noi 20 de kg in plus, iar de cand ne-am despartit, am slabit amandoi foarte mult, din cauza stresului prin care inca trecem.....

2 ....E momentul sa actionez acum,..... a inceput sa se uite dupa femei (poze si la 2 pasi de noi) si sa le admire de fata cu mine. Iar eu mai am de luptat si cu faptul ca o pustoaica de 15 ani se tine dupa el si incearca sa-mi faca mie in ciuda, sunandu-l si trimitandui mesaje de amor, incercand tot mai mult sa-si infiga ghearele in el. Stiu fiindca mi s-a confesat cum se comporta fata aia cu el si cum a incercat sa-l sarute....

3 .....Din cate am observat, lui ii place genul asta de atentie, de aceea o lasa in continuare sa faca ce vrea. Si mi-a si spus ca si el e liber sa faca ce doreste, si sa nu-l mai sufoc, sa nu-l mai torturez cu plansete, sa nu-i mai cer explicatii pentru ceea ce face....

4 ......Ba chiar mi-a si spus sa ies si cu altii in oras, desi stie foarte sigur ca eu nu sunt genul asta de fata. Nu vreau sa-l las nici in pace, de teama de a nu se indragosti de o alta fata, desi mintea imi spune un lucru, iar inima alt lucru. Nu stiu ce altceva sa mai fac, spuneti-mi voi.


Ok ...
1Un barbat slabeste cand facem balet intre 2-3 paturi cu adrese diferite , nu cand e stresat . Cand e stresat , desi uita sa manance , ajuns in bucatarie , rupe tot , chiar de este ora 23 .

2 Una este ce ti-a spus tie , si alta ceea ce a fost dincolo de ceea ce ti-a spus . Confesiunea lui ... iti arata nu ca ar vrea sa te faca sa suferi ... ca pedeapsa ... ci ca lui nu-i mai pasa de tine . Stiu ... vei spune altceva . Ii pasa din ... bun simt . Nu din cauza de sentimente .

3 Cu atat mai mult cu cat ii ceri socoteala pt ceea ce face , cand tu ai fost cea care i-a dat papucii . Fie , il inlocuiesti cu un tip supercool , fie il intrebi daca vrea sa fie al treilea in patul tau .

4 Nu ai ce face . Ai deschis ochii si mintea , prea tarziu . Se teme , il sufoci si te agati aiurea de el . Arata-i ca esti o tipa puternica ... Si se va intoarce singur ... daca ii lasi o usa intredeschisa .
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:12
De la: life_coaching, la data 2013-04-27 15:12:18
Arata-i ca esti o tipa puternica ... Si se va intoarce singur ... daca ii lasi o usa intredeschisa .

din mandrie n-as lasa usa aia intredeschisa...doar nu i-am dat papucii aiurea'n tramvai... a fost ceva acolo care scartaia urat!
MissDarine
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:20


Atunci cand raul este taiat doar de la un anumit nivel,va recidiva,de aceea,el trebuie extirpat din radacina,cu cat mai devreme,cu atat mai bine,in acest mod, ogorul va fi bun de arat!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:23
De la: MissDarine, la data 2013-04-27 15:20:24
din mandrie n-as lasa usa aia intredeschisa...doar nu i-am dat papucii aiurea'n tramvai...

Tu , da . Ea nu . De asta este aici , cerand sfaturi .
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:24
De la: kudika_15804, la data 2013-04-27 15:23:57

Atunci cand raul este taiat doar de la un anumit nivel,va recidiva,de aceea,el trebuie extirpat din radacina,cu cat mai devreme,cu atat mai bine,in acest mod, ogorul va fi bun de arat!!!!

Mai ca imi vine sa ma fac ... taran . Da'n Spania . Ca imi place cum suna : El Futadore . De la citta .
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:26
De la: life_coaching, la data 2013-04-27 15:26:32
De la: kudika_15804, la data 2013-04-27 15:23:57

Atunci cand raul este taiat doar de la un anumit nivel,va recidiva,de aceea,el trebuie extirpat din radacina,cu cat mai devreme,cu atat mai bine,in acest mod, ogorul va fi bun de arat!!!!

Mai ca imi vine sa ma fac ... taran . Da'n Spania . Ca imi place cum suna : El Futadore . De la citta .





Poti incepe cu Romania,tara tuturor posibilitatilor,este complicat cu Limba Spaniola,chiar daca seamna cu Limba Romana!!!Numele atribuit,,,pronunta-l singur!!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:31
De la: kudika_15804, la data 2013-04-27 15:23:57

Atunci cand raul este taiat doar de la un anumit nivel,va recidiva,de aceea,el trebuie extirpat din radacina,cu cat mai devreme,cu atat mai bine,in acest mod, ogorul va fi bun de arat!!!!

curcubeule, tu ai aflat ca se dau fonduri mai mari pt agricultura!
MissDarine
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:32
De la: MissDarine, la data 2013-04-27 15:32:53
De la: kudika_15804, la data 2013-04-27 15:23:57

Atunci cand raul este taiat doar de la un anumit nivel,va recidiva,de aceea,el trebuie extirpat din radacina,cu cat mai devreme,cu atat mai bine,in acest mod, ogorul va fi bun de arat!!!!

curcubeule, tu ai aflat ca se dau fonduri mai mari pt agricultura!




"Top Secret"!!!!! Astazi sunt pe val sau mal,nu stiu sigur!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:34
De la: kudika_15804, la data 2013-04-27 15:31:43





Poti incepe cu Romania,tara tuturor posibilitatilor,este complicat cu Limba Spaniola,chiar daca seamna cu Limba Romana!!!Numele atribuit,,,pronunta-l singur!!!!! [/quote]
Nu ma lasa nevasta . Nici sa plec in Spania , nici sa ma ocup de fondurile marite din agricultura .
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:36
De la: life_coaching, la data 2013-04-27 15:36:40
De la: kudika_15804, la data 2013-04-27 15:31:43





Poti incepe cu Romania,tara tuturor posibilitatilor,este complicat cu Limba Spaniola,chiar daca seamna cu Limba Romana!!!Numele atribuit,,,pronunta-l singur!!!!!

Nu ma lasa nevasta . Nici sa plec in Spania , nici sa ma ocup de fondurile marite din agricultura . [/quote]


Procedura feminina uzuala,femeile au spiritul proprietatii foarte bine dezvoltat!!!!!Dar te poti ocupa de Industrie,alt compartiment al economiei decompartimentat,este locco!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 15:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire dupa avort ? so 8 De la: kudika_595 1 Iunie 2016 21:17
Cum imi pot recuceri ex-ul? 140 De la: C_Florentina 22 Mai 2013 14:01
I-a trecut atat de repede? 12 De la: Miss_Stardust 23 Martie 2010 11:13
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
help! 46 De la: Lucia1971 30 Martie 2009 11:16