Setari Cookie-uri

Relatiile la distanta!!!

buna...poestea mea suna cam asa....eu intr-un oras el in altul...eu la fac el la munca....cum as putea face eu ca relatia asta sa mearga...oare dispare dragostea knd este ceva distanta la mijloc....help meeee:(:(:(
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:23
dar relatia voastra a fost de la inceput la distanta? sau doar acum?

da-ne mai multe detalii, te rog...
pisicuta_trista
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:34
pai suntem impreuna de un an...si ne-am cunoscut la liceu....acum ..fiecare pe drumul lui:(
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:37
mie teama ca o sa se termine....si nu as vrea....nici el nu e genul care sa acceptre sa stam departe unul de altul pt mult timp...in momentul de fata nici eu nici el nu renuntem la ceea ce avemm de facut ca sa fim impreuna pt ca practic e vb de viitorul nostru...si ca sa continuam asa...nuj cat o sa tina...:((
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:54
pai daca vreti cu adevarat sa fiti impreuna, unul va trebui sa faca un compromis, sau amandoi, ca sa puteti fi in acelasi loc...
vorbiti despre asta si vedeti la ce concluzie ajungeti
e pacat sa stricati relatia asa...
pisicuta_trista
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:18
De la: kudikana, la data 2009-09-05 21:54:02mie teama ca o sa se termine....si nu as vrea....nici el nu e genul care sa acceptre sa stam departe unul de altul pt mult timp...in momentul de fata nici eu nici el nu renuntem la ceea ce avemm de facut ca sa fim impreuna pt ca practic e vb de viitorul nostru...si ca sa continuam asa...nuj cat o sa tina...:((




hey...in leg cu pov ta...la mn e ceva de genu: eu in romania el in alta tara....si suntem de 2 ani si ceva impreuna....a plekt acum un an.....si e totu frumos pana in prezent iar la anu o sa plec si eu cu el...asa k noi am rezolvat-o intr-un fel kt de kt:-??....o intrebare...daca tu esti la fac nu ai cum sa te transferi cu fac la el?...nush...sau sa incerkti sa facetzi in asa fel inkt sa statzi impreuna....si ink ceva...daca va iubiti cu adevarat o sa reziste relatzia si trebuie sa avetzi incredere in voi si sa nu va lasatzi condusi de frik si de ce spun altii...sa facetzi doar ce consideratzi voi k este bn pt voi si relatzia voastra.... bafta multa sa o rezolvatzi
geo150291
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:19
pai am discutat...si s-a mai int o chestie asemanmatoare...knd eu a trebuit sa plec la ai mei in italia pt o luna in vacanta....practic am hotarat sa ne despartim...pt ca urmeaza sa plec la fac ...si relatia nu mai are rost...dar asta e problema...ca el renunta fara sa lupte...ii este mult mai usor sa zica gata...decat sa rezolve problema....
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:21
pai noi suntem din acelasi oras....el lucreaza acolo eu plec la fac intr-un alt oras....pt ca unde stam noi e un oras mic si nu sunt facultati...
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:24
mersi mult ft sfat:)
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:25
din cate imi dau seama, tu esti cea care iubeste mai mult si vrea mai mult ca relatia sa mearga.
poate ca ar trebui sa-l lasi putin sa-si dea seama daca te vrea cu adevarat si atunci sa-l vezi si pe el ca face ceva ca sa fiti impreuna. degeaba numai tu vrei, daca lui ii este tot una.
stiu ca e greu cand iubesti, dar trebie sa ai curajul sa ii dai drumul persoanei iubite, si daca cu adevarat te iubeste, va veni el dupa tine si va veni si cu solutii ca sa fiti impreuna.

multa bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:31
MA gandesc chiar sa pun punct acum...fara sa incercam nimic....sa nu il tin legat de mine....dar apoi daca o sa imi para rau...k nu am facut ce trebuia....??????


el e un tip putin cam orgolios si ma iubeste stiu asta...dar ii place ca eu sa fac totul...sa spun si te iubesc ij loculo lui...sa gasesc solutii in locul lui...si daca ceva nu a iesit bine eu sunt vinovata chiar daca si el poarta mare parte din vina...e greu sa iau o decizie acum....sa continui????sau sa pun capat relatiei?? Odata ce eu le fac pe toate mereu....v-a trebui ca tot eu s-o fac si pe asta...
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:37
si inca o chestie....in urma cu 4 ani am cunoscut un tip...care este exact din orasul in care merg la fac...Am fost cu el vreo 3 sapt apoi am tot pastrat legatura pe mess...vorbesc cu el si acum....a insemnat mult pt mine si el...adik si acum knd il vad...imi tresare inima...sa pun capat relatiei si sa incerc ceva cu tipu asta?
kudikana
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:42
ce sa faaaac???
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:57
fa pana la urma ce crezi tu ca este mai bine daca nu il iubesti pe actualul nu vad de ce nu ai incerca ceva cu celalalt dar inainte despartete de actual ca nu are nici un rost sa joci la 2 capete
din cate am citit actualul nu este deloc usa de biserica atunci .. ce te retine langa el ??
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:03
hmm dah greu de zis ce sa faci poi uite si eu cu prietenumeo suntem intr-o rel asemanatoare ne-am intalnit la liceu el fiind cu un an mai mare a plecat iar eu am ramas dar continuam sa ne intalnim pt ca ne-a legat ceva si acum luptam pt asta el vine la mine cu masina desi ne despat vreo 500 km el fiind la facultate acum la oradea iar eu in targu mures la liceu dar uite ca totul se bazeaza pe incredere reciproca chiar dak ne intalnim mai rar si noi am vrut sa ne despartim cand a term liceul da nu am rezistat unu fara altul mai mult de 2 luni :)
simonik911
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:14
Fa....deocamdata nu fac nimic...dar stau si ma gandesc dc sa imi irosesc timpul cu actualul....daca nu v-a merge...il iubesc normal....dar distanta o sa ne desppartasi cu tipul asta sunt doar prietena....nu e vb aici ca joc pe 2 frontuuri..ok?
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:14
poi nush uh sti:)
simonik911
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:16
Mie mie teama....pt ca stiu ca el nu v-a accepta...o relatie la distanta...stii cum e cateodata e bine sa gandesti cu creierul nu cu inima si sa faci ce e mai bn pt tine!!!ma retine langa el faptul ca este omul potrivit la locul potrivit...si ma ajuta si este langa mn oricand am nevoie...
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:18
crede-ma ca nu te intelege nimeni mai bn ca mine am trecut si eu prin asta:)
simonik911
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:21
ideea este....tin relatiile la distanta???si tu stii sigur ca nu te inseala???
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:22
De la: simonik911, la data 2009-09-06 13:21:46crede-ma ca nu te intelege nimeni mai bn ca mine am trecut si eu prin asta:)



dar de exemplu nu ai vazut pana acum un tip care sa iti placa si sa te int cu el...fara sa te gandesti la pr tau?
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:26
poi hai sa izi zik nu aveam incredere in el dar mi-a demonstrat ca trebuie sa am incredere era la felix si nu mi-a spus ca e la felix dar eu stiam de la varasa ca urma sa mearga si nah ma suna de acolo non stop si varasa mi-a zis ca atatea fete vroiau sa puna mana p el da el nu le-a dat atentie delok ma suna pe mine deci nush c sa cred da eu asa zik ca mai bn sa te bazezi pe incredere sa il lasi liber ca dak tine la tine la tine vine dak nu inseamna ca nu merita sa mai continui aceasta relatie
simonik911
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:30
poi hai sazi zik o chestie de genu asta cand m-am despartit de el adik cand o terminat liceul eu m-am reintalnit cu un tip cu care fussem inaintea lui imi placea iti spun f sincer dar tot la el imi era gandu...si am stat 2 zile cu ala si l-am lasat am zis ca mai bn sing o vreme
simonik911
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:34
De la: simonik911, la data 2009-09-06 13:30:41poi hai sa izi zik nu aveam incredere in el dar mi-a demonstrat ca trebuie sa am incredere era la felix si nu mi-a spus ca e la felix dar eu stiam de la varasa ca urma sa mearga si nah ma suna de acolo non stop si varasa mi-a zis ca atatea fete vroiau sa puna mana p el da el nu le-a dat atentie delok ma suna pe mine deci nush c sa cred da eu asa zik ca mai bn sa te bazezi pe incredere sa il lasi liber ca dak tine la tine la tine vine dak nu inseamna ca nu merita sa mai continui aceasta relatie




da dar nu vreau sa ma trezesc dupa un an ca ma inseala si sa ma dau cu capul de pereti ca am fost o proasta si ca am pierdut un an din viatza sperand ca o sa meraga....si mai este si tipul asta care e din orasul unde merg eu la fac...adik el ma cauta mereu ma suna s ne int...si nah nuj...pe el il stiu de atata timp....dc sa pierd o oportunitate...si makr e langa mn....
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:34
poi nah uh trebuie sa alegi ori mergi la risc cu rel actuala ori alegi una care e la fel cu mare risc ca cn stie c intentii are noul tip:P
simonik911
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:41
De la: simonik911, la data 2009-09-06 13:41:50poi nah uh trebuie sa alegi ori mergi la risc cu rel actuala ori alegi una care e la fel cu mare risc ca cn stie c intentii are noul tip:P



deci oricum o dau...tot merg la risc...dar daca merg pe 2 fronturi ...care merge merge???
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:44
apoi nu ai nik de pierdut dak mergi p 2 fronturi numa sa nu patesti ca mn ca nah umblam o perioada cu amandoi la inceput si sa dovedit a fi prieteni si ma suna fostu nah cf nu vi p afara si am zis nush mai vedem suna-ma mai incolo dupaia suna actualu nah cf draga nu vi sa mergem la o plimbare dupa ce plec si io de aici de la ionut adik fostu am ramas muta =)))
simonik911
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:47
Prieteni nu sunt...ca nu are cum....sincer cand ma gandesc k ma duc acasa...(acum sunt la parinti in it) si trebuie sa vorbessc cu el...si sa vedem ce facem pana la urma ma apuca groaza...cred ca daca ar pune el capat reletiei...as sti una si buna...!!!! sunt in it de o luna jumate e posibil ca el sa isi fi gasit alta e posibil sa ma astepte p mine....nuj....nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample....de vreo 3 zile nici nu-l mai sun...
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:52
De la: kudikana, la data 2009-09-06 13:52:32Prieteni nu sunt...ca nu are cum....sincer cand ma gandesc k ma duc acasa...(acum sunt la parinti in it) si trebuie sa vorbessc cu el...si sa vedem ce facem pana la urma ma apuca groaza...cred ca daca ar pune el capat reletiei...as sti una si buna...!!!! sunt in it de o luna jumate e posibil ca el sa isi fi gasit alta e posibil sa ma astepte p mine....nuj....nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa se intample....de vreo 3 zile nici nu-l mai sun...
dar stii ce e ciudat...cand vorbesc cu tipul asta d la fac.....parca s-a aprins scanteia aia...uuuuuffff
kudikana
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:54
daca te iubeste cu adevarat nu te uita dupa o luna si jumatate si eu am o relatie la distantza de aproape 2 ani si lucrurile sunt asa cum vrei tu sa fie daca vrei sa lupti sa fie bine lupatate dar nu vad de ce ai faceo cand spui ca sa aprins o scanteie pt cealalalt daca crezi ca ai putea trece usor peste actuala relatie de ce nu esti cu cel care este la aceasi fac
sunt destui care sunt intelegatori si te bazezi dar sa stii ca oameni se schimba eu dypa 2 ani de relatie si vad ca pe zi ce trece il cunosc mai putin sa fiu in locul tau las lasa si as incepe o relatie cu cel de la facultate
sdadsadsa
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme cu decalotarea 8 De la: felixcat 29 Iulie 2011 13:12
caut de munca rubrica erotism 11 De la: kudika228425 17 Aprilie 2012 14:38
buna tutror 2 De la: mahy33 12 Martie 2010 20:18
Baieti virgini..cati ar recunaoste ca sunt .. sau cati cunoasteti ca sunt? V-ar placea sa dezviriginati un baiat? 81 De la: geo_xx 2 Ianuarie 2010 23:38
help plz... 10 De la: Lery23 21 Septembrie 2008 19:29