Setari Cookie-uri

vreau un sfat ...sa renunt sau sa accept

vorbesc cu un baiat de 11 luni.in aceste luni am avut parte de momente frumoase si momente in care am vaz ca de fapt pers de langa mn nu e asa cum o vedeam eu...:|familia lui nu a fost una unita si din aceste motive el a crescut mai mult cu bunicii si astfel s-a obisnuit cu mediul acela.parintele din satul lui i-a fost ca un tata si la indrumat f mult cu sfaturi si nu numai.de acea el se simte dator si ii sta mai mereu la dispozitie ,atat de mult incat nu mai are timp sa vina in oras sa ne intalnim.am avut multe conflicte pe tema asta pentru ca programul nostru se facea in functie de parinte.am incercat sa accept asta ..dar cu timpul s-au schimbat multe..abia mai suna ..abia mai dadea un mesaj si atunci cand le dadea era mereu obosit ,iar mesajele care incepeau cu "buna draga mea..iubitica mea...etc..." acum incep cu buna ce faci?...si un lucru care ma deranjeaza este ca mesajele sunt prea monotone ,buna ce faci mi-e dor de tine ai grija de tine te pup dulce noapte buna..parca mi-ar recita in fiecare noapte acelasi mesaj ...acum tot imi spune ca spera sa nu mai fiu suparata..am incercat sa spun stop.dar m-a rugat sa ramanem amici.am acceptat asta si dupa 3 sapt ne-am int "ca amici" dar tot incerca sa ma tina de mana , sa ma stranga in brate si chiar a incercat sa imi fure un sarut..la inceput il refuzam evitand sa fim apropiati dar mi-a mai cerut o sansa si observ ca nu s-a schimbat nimic.nu il inteleg..ce vrea de la mine daca nu imi poate acorda timpul lui pretios care il acorda tuturor lasand relatia noastra pe ultimul plan.nu stiu ce sa fac...uneori as vrea sa renunt ...dar stiu ca in sufletul meu tin la el.mereu ne zicem ca o sa vina si timpul nostru ..dar asta se amana mereu...
maditzia
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:49
revin... ma duc sa'mi aduc o scobitoare...
Diavolyta_
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:55
nu stiu trebuie sa vorbesti serios cu el pe aceasta tema pentru ca daca va certati va faceti mai mult rau
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:56
am uitat sa mentionez ca el ma roaga inca sa fiu intelegatoare
maditzia
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:57
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-06 13:55:33revin... ma duc sa'mi aduc o scobitoare...

sa imi aduci si mie una
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2009 13:59
De la: yumalai, la data 2009-09-06 13:59:47
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-06 13:55:33revin... ma duc sa'mi aduc o scobitoare...

sa imi aduci si mie una


da` ce faceti,fetelor,cu ele?
mitura
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:00
De la: mitura, la data 2009-09-06 14:00:39
De la: yumalai, la data 2009-09-06 13:59:47
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-06 13:55:33revin... ma duc sa'mi aduc o scobitoare...

sa imi aduci si mie una


da` ce faceti,fetelor,cu ele?

pey abia am mancat si noi :D
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:08
De la: yumalai, la data 2009-09-06 14:08:47
De la: mitura, la data 2009-09-06 14:00:39
De la: yumalai, la data 2009-09-06 13:59:47
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-06 13:55:33revin... ma duc sa'mi aduc o scobitoare...

sa imi aduci si mie una


da` ce faceti,fetelor,cu ele?

pey abia am mancat si noi :D



Sar'mana pentru masa
Diavolyta_
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:14
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-06 14:14:15
De la: yumalai, la data 2009-09-06 14:08:47
De la: mitura, la data 2009-09-06 14:00:39
De la: yumalai, la data 2009-09-06 13:59:47
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-06 13:55:33revin... ma duc sa'mi aduc o scobitoare...

sa imi aduci si mie una


da` ce faceti,fetelor,cu ele?

pey abia am mancat si noi :D



Sar'mana pentru masa

sa cresti mare
yumy
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:28
Sarmaleeeeee??
mitura
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:37
parerea mea e sa vorbesti cu el serios despre acest lucru, si ar trebui sa-i impui cateva restrictii sa nu fie numai cum vrea el, incearca sa-l atragi in jocul tau pentru ca juca cum vrei tu.:) eu asa zic. ai grija de tine
linus
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:48
multumesc linus..dar de multe ori am incercat sa vb cu el...greseala a fost ca era prin tel si nu prea ne puteam intelege ..spre ex azi nu a spus nimic...pt ca are program cu pr cred...eu zic sa nu ii mai sp nimic...daca o sa mai vrea cea probabil o sa ma sune...multumesc pt sfat ...am vb odata cu el si i-am sp sa ne int,am hotarat o zi..si el a spus ca ziua aceia are sa fie numai a noastra ..dar nu a fost asa...ne-am int la 3 si la 5 a trebuit sa plece...pt ca din nou..pr avea nevoie de el la slujba...si-a cerut scuze ca nu poate sa ma duca acasa...m-am suparat pe el si am plecat ...cel mai mult ma deranjeaza ca nu are solutii niciodata pt relatia noastra..daca vede ca sunt suparata incearca sa ma impace dar renunta usor.
maditzia
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:37
reorientati-va si voi mai dragele mele, fiti si voi superioare in gandire si in atitudine, nu va mai oferiti pe tava unor indivizi mizeri si mediocri, care nu stiu ce vor de la viata, neavand verticalitate, ce dracu'? sa va invat eu? si iubirea este buna, dar ratiunea te ajuta sa scapi de necazuri; ganditi-va de 1000x pana sa actionati, nu va mai aruncati inainte precum ... (ce vrea fiecare :D) intrebare: daca erai o Jennifer Lopez (sau orice alta femeie puternica, nu neaparat JL), stilata, rafinata, cu multi bani, v-ati mai uita dupa nu stiu ce ultim rebut masculin? Raspunsul: NU! V-ati ridica standardul!

Va pup si fiti tari! Cred cu tarie in femeia independenta si puternica dar in acelasi timp frumoasa, feminina si gratioasa >>>
theperfectmanishere
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:39
De la: maditzia, la data 2009-09-06 13:49:58vorbesc cu un baiat de 11 luni.in aceste luni am avut parte de momente frumoase si momente in care am vaz ca de fapt pers de langa mn nu e asa cum o vedeam eu...:|familia lui nu a fost una unita si din aceste motive el a crescut mai mult cu bunicii si astfel s-a obisnuit cu mediul acela.parintele din satul lui i-a fost ca un tata si la indrumat f mult cu sfaturi si nu numai.de acea el se simte dator si ii sta mai mereu la dispozitie ,atat de mult incat nu mai are timp sa vina in oras sa ne intalnim.am avut multe conflicte pe tema asta pentru ca programul nostru se facea in functie de parinte.am incercat sa accept asta ..dar cu timpul s-au schimbat multe..abia mai suna ..abia mai dadea un mesaj si atunci cand le dadea era mereu obosit ,iar mesajele care incepeau cu "buna draga mea..iubitica mea...etc..." acum incep cu buna ce faci?...si un lucru care ma deranjeaza este ca mesajele sunt prea monotone ,buna ce faci mi-e dor de tine ai grija de tine te pup dulce noapte buna..parca mi-ar recita in fiecare noapte acelasi mesaj ...acum tot imi spune ca spera sa nu mai fiu suparata..am incercat sa spun stop.dar m-a rugat sa ramanem amici.am acceptat asta si dupa 3 sapt ne-am int "ca amici" dar tot incerca sa ma tina de mana , sa ma stranga in brate si chiar a incercat sa imi fure un sarut..la inceput il refuzam evitand sa fim apropiati dar mi-a mai cerut o sansa si observ ca nu s-a schimbat nimic.nu il inteleg..ce vrea de la mine daca nu imi poate acorda timpul lui pretios care il acorda tuturor lasand relatia noastra pe ultimul plan.nu stiu ce sa fac...uneori as vrea sa renunt ...dar stiu ca in sufletul meu tin la el.mereu ne zicem ca o sa vina si timpul nostru ..dar asta se amana mereu...

...nu stiu ca si la mine e ceva in genu...adica nu e timp...mereu e altceva...si se amana...si asta stiu si eu ca nu e bine...si ar trebui sa tai eu rau din radacina...si s/o termin..pai care e diferenta...adica cum..suntem impreuna ca idee in sine??..numai cand e timp..2/.3..zile la rand ne vedem...nu ne mai vedem o saptamana sau doua...pe urma iar tot asa....aproape ca nu e nici o diferenta intre faptul ca nu am mai fi impreuna...pentru ca fizic ajungem rar...nici cu telefoanele nu se omoara....//..dar nu prea ma lasa sufletul..sa fac o de/aia irevocabila...ca pe urma imi e ca nu o sa pot sa o indrept...si pe urma o sa sufar tot asa de nu o sa pot sa indrept...mai astept..ori o sa inceapa sa imi acorde mai multa atentie...desi sperantele sunt mici pe tema asta...ori obisnuita fiind deja cu absenta si indiferenta...o sa am puterea sa pun capat ..la modul definitiv...si irevocabil
kudika066423
Postat pe 21 Septembrie 2009 22:47
si uite asa am renuntat...:)nu a meritat..de fapt iesea cu alta..dar era prea las sa recunoasca..i-am facut bagajelul si pa baiatule;)...si plus ca nu am suferit deloc dupa el..doar ca imi face greata cand il vad...el vrea sa para sfintisor de fata cu toata lumea....dar de fapt era un pervers...ma bucur ca nu mai suntem impreuna!!nu avea rost sa imi mai pierd timpul
maditzia
Postat pe 10 Decembrie 2009 20:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va place emisiunea lui Mircea Badea? 113 De la: yza79 15 Iunie 2009 22:10
vorbim ca prieteni dar nu avem sentimente ca niste prieteni doar.....:( 3 De la: Nicoleta01 27 Septembrie 2009 09:41
ce sa fac?? 5 De la: kudika311000 7 Noiembrie 2010 21:36
durereeee help 21 De la: kudika_980112 15 Martie 2015 17:52
Cadou de majorat... 11 De la: kudika_pudika 1 Noiembrie 2011 22:38