Setari Cookie-uri

de ce nu pot tine doar la un baiat?x(X(X

nu stiu ce e cu mn am 17 ani,si de fiecare data cand sunt cu un baiat(iubit)ma plictisesc foarte repede de el,si intotdeauna il insel.....asa mi s-a intamplat cu fostul prieten am stat cu el 1 an si cv si ne certam foarte des din cauza mea,nu-l mai suportam,ma plictiseam de el,cand eram despartiti imi era dor de el,si voiam sa ne impacam,iar (k naiba)cand ne impacam iar se intampla la fel.....nu pot iubi un singur baiat!!multi imi spun ca sunt aiurea dc oare..cu toate k eu mi-as dori sa cunosc baiatul care sa ma iubeasca si sa-l iubesc si eu,si sa nu ma plictisesc de el,,si nici sa il insel,............
dudu1992
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:29
Tocmai varsta e la tn ai 17 e normal sa vrei sa descoperi si cum e un baiat si cum e altul.Doar n-ai vrea o singura relatie pana la castorie de acum.U acum incepi sa te maturizezi,sa descoperi lumea asa cum e ea.Nu e nimk aiurea la tn,e varsta si dorinta de a cunoaste si a experimenta cat mai mult.E normal. asa k lasa grijile astea stupide si nu mai asculta de ce spun altii urmeaza-ti inima si fa ceea ce crezi k e bn.
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:35
Daca te-ai limita la mersul de mana prin parcuri.. ti-as spune ca nu-i nicio problema. Banuiesc ca nu e cazul.... si atunci, daca povestea ta inseamna... si a trece din patut in patut. atunci e grav. Nu pentru societate.. asta nu da doi bani pe noi. E grav doar pentru tine. Ma indoiesc ca vei baga in seama vreun sfat primit aici.. de vreme ce nici prietenii tau nu au avut reusite... asa ca, ma multumesc sa ridic din umeri si sa te intreb: ai macar o vaga idee. ce iti doresti de la viata?
rashela
Postat pe 2 Septembrie 2009 14:37
De la: bursuka, la data 2009-09-02 14:29:29nu stiu ce e cu mn am 17 ani,si de fiecare data cand sunt cu un baiat(iubit)ma plictisesc foarte repede de el,si intotdeauna il insel.....asa mi s-a intamplat cu fostul prieten am stat cu el 1 an si cv si ne certam foarte des din cauza mea,nu-l mai suportam,ma plictiseam de el,cand eram despartiti imi era dor de el,si voiam sa ne impacam,iar (k naiba)cand ne impacam iar se intampla la fel.....nu pot iubi un singur baiat!!multi imi spun ca sunt aiurea dc oare..cu toate k eu mi-as dori sa cunosc baiatul care sa ma iubeasca si sa-l iubesc si eu,si sa nu ma plictisesc de el,,si nici sa il insel,............


adica te-ai dedat la placeri fizice de la 16 ani!!!??
geo_x
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:18
trebuie sati spun k nu ma refer k i schimb,doar pt a ma culca cu ei,inca sunt virgina dak vrei sa stii,ma refer la acea relatie de prietenie(sarut,imbratisari,fara contacte sexuale)
dudu1992
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:14
nu draga nu ati inteles bn,ati luato aiurea rau,eu vreau sa spun k nu pot iubi un baiat cunosc un baiat sunt indragostita,iar a doua zi gasesc altul,....si tot asa.......ma plictisesc repede de un baiat,,intelegeti voi?
dudu1992
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:16
Iubita,nu te indragostesti doar dak vezi un baiat asta e simpla atractie fizica,cum sa-ti explic te uiti la el k e frumos dar maine poti intalni unul mai frumos si e normal sa-l uiti pe cel de iei,dar nu e indragosteala.Nu incurca lucrurile.Dragostea e altceva si mai ai pana s-o descoperi atunci nu te vei mai plictisi de el,garantat!!!
capriciosa
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:20
Vine bacul si "luat-o" e asa scris,"sa-ti" si alte cele care-ti vor folosi sa termini liceul cu bine.
Legat de ceea ce ai spus tu,e tipic pt generatia voastra -e imaturitate,nu cunoastere.In timp ,cand o sa te faci mare,vei vedea ca daca stii ce vrei cu adevarat si stii sa apreciezi calitatile unei persoane ,nu te vei mai plictisi asa repede.Pe tine ce te face asa speciala incat sa nu se plictiseasca un posibil partener de tine? !
Cat despre ce am inteles,nu stiu.....am inteles ca e cool sa ai 100de prieteni langa care sa te plictisesti,nu?
luyyzz
Postat pe 2 Septembrie 2009 16:25
De la: bursuka, la data 2009-09-02 14:29:29nu stiu ce e cu mn am 17 ani,si de fiecare data cand sunt cu un baiat(iubit)ma plictisesc foarte repede de el,si intotdeauna il insel.....asa mi s-a intamplat cu fostul prieten am stat cu el 1 an si cv si ne certam foarte des din cauza mea,nu-l mai suportam,ma plictiseam de el,cand eram despartiti imi era dor de el,si voiam sa ne impacam,iar (k naiba)cand ne impacam iar se intampla la fel.....nu pot iubi un singur baiat!!multi imi spun ca sunt aiurea dc oare..cu toate k eu mi-as dori sa cunosc baiatul care sa ma iubeasca si sa-l iubesc si eu,si sa nu ma plictisesc de el,,si nici sa il insel,............


Pentru ca habar nu ai ce inseamna sa fii indragostita ,sa iubesti nici atat.

Postat pe 3 Septembrie 2009 09:53
De la: bursuka, la data 2009-09-02 16:16:23nu draga nu ati inteles bn,ati luato aiurea rau,eu vreau sa spun k nu pot iubi un baiat cunosc un baiat sunt indragostita,iar a doua zi gasesc altul,....si tot asa.......ma plictisesc repede de un baiat,,intelegeti voi?


Pentru ca repet: nici macar nu stii ce e aia sa fii indragostita.Te asigur ca indragosteala nu tine o zi sau 2 sau o saptamana,sau pana apare noul tantalau.Nu-ti mai da aere de superioritate daca habar nu ai despre ce vorbesti.

Postat pe 3 Septembrie 2009 09:57
De la: capriciosa, la data 2009-09-02 16:20:03Iubita,nu te indragostesti doar dak vezi un baiat asta e simpla atractie fizica,cum sa-ti explic te uiti la el k e frumos dar maine poti intalni unul mai frumos si e normal sa-l uiti pe cel de iei,dar nu e indragosteala.Nu incurca lucrurile.Dragostea e altceva si mai ai pana s-o descoperi atunci nu te vei mai plictisi de el,garantat!!!


Nici macar atractie ,dragalasa.Asta e inca 'planorista ' prin viata sentimentala.Nu-ti mai obosi gurita dragalasa sa-i explici.

Postat pe 3 Septembrie 2009 09:59
ms mult ,,scorpio,, eu cer sfaturi nu critici aduse la adresa mea....
dudu1992
Postat pe 3 Septembrie 2009 16:22
Esti inca copila si superficiala in iubie ...nu il inseli pe el , ci sufletul tau intotdeauna!
all_the_love
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:31
De la: bursuka, la data 2009-09-02 16:16:23nu draga nu ati inteles bn,ati luato aiurea rau,eu vreau sa spun k nu pot iubi un baiat cunosc un baiat sunt indragostita,iar a doua zi gasesc altul,....si tot asa.......ma plictisesc repede de un baiat,,intelegeti voi?


aia nu inseamna "a iubi"...aia ce faci tu e inca o joaca, vezi doar sa nu iti faci prea multa recama proasta.....ai doar 17 ani...ce vrei..sa-ti si gasesti marea iubire?!
traieste-ti viata...asta nu implica neaparat sa fii indragostita mereu....sau te grabesti sa te casatoresti?!
cantafabule
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:51
De la: bursuka, la data 2009-09-03 16:22:08ms mult ,,scorpio,, eu cer sfaturi nu critici aduse la adresa mea.... [/quote

]Pai n-am la ce sa-ti dau sfaturi pentru ce descrii tu nu e viata sentimentala e un fel de " abureala".
Sory, cand o sa fii in stare sa ai o poveste de spus atunci iti dau ce sfat sunt eu in stare mai bun.

Postat pe 9 Septembrie 2009 09:59
De la: scorpio67, la data 2009-09-09 09:59:04
De la: bursuka, la data 2009-09-03 16:22:08ms mult ,,scorpio,, eu cer sfaturi nu critici aduse la adresa mea.... [/quote

]Pai n-am la ce sa-ti dau sfaturi pentru ce descrii tu nu e viata sentimentala e un fel de " abureala".
Sory, cand o sa fii in stare sa ai o poveste de spus atunci iti dau ce sfat sunt eu in stare mai bun.
k bn...cum spui u
dudu1992
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:18
De la: cantafabule, la data 2009-09-08 18:51:22
De la: bursuka, la data 2009-09-02 16:16:23nu draga nu ati inteles bn,ati luato aiurea rau,eu vreau sa spun k nu pot iubi un baiat cunosc un baiat sunt indragostita,iar a doua zi gasesc altul,....si tot asa.......ma plictisesc repede de un baiat,,intelegeti voi?


aia nu inseamna "a iubi"...aia ce faci tu e inca o joaca, vezi doar sa nu iti faci prea multa recama proasta.....ai doar 17 ani...ce vrei..sa-ti si gasesti marea iubire?!
traieste-ti viata...asta nu implica neaparat sa fii indragostita mereu....sau te grabesti sa te casatoresti?!
nu nici nu ma gandesc sa ma marit...
dudu1992
Postat pe 9 Septembrie 2009 16:19
De la: bursuka, la data 2009-09-09 16:18:11
De la: scorpio67, la data 2009-09-09 09:59:04
De la: bursuka, la data 2009-09-03 16:22:08ms mult ,,scorpio,, eu cer sfaturi nu critici aduse la adresa mea.... [/quote

]Pai n-am la ce sa-ti dau sfaturi pentru ce descrii tu nu e viata sentimentala e un fel de " abureala".
Sory, cand o sa fii in stare sa ai o poveste de spus atunci iti dau ce sfat sunt eu in stare mai bun.
k bn...cum spui u


Bursy mamica,nu trebuie sa te superi dar tu inca te joci mai ai ceva timp pana sa incepi sa traiesti dragostea si mai ales nu te grabi,dragostea nu inseamna intotdeauna fericire.

Postat pe 10 Septembrie 2009 09:49
De la: bursuka, la data 2009-09-02 16:14:57trebuie sati spun k nu ma refer k i schimb,doar pt a ma culca cu ei,inca sunt virgina dak vrei sa stii,ma refer la acea relatie de prietenie(sarut,imbratisari,fara contacte sexuale)


Stai linistita, asa trebuie sa fie la varsta ta.

Ca doar nu vrei sa te indragostesti acum, sa te mariti cu acelasi si sa stati impreuna pan' la 80 de ani?... Asta inseamna cam saizeci si ceva de ani cu aceeasi persoana, iti dai seama?

Exista un timp pentru toate. 17 ani e abia inceputul. Mai sunt cel putin 13-15 ani pana o sa decizi cine e "alesul", cu care o sa-ti petreci oricum o buna bucata de timp (de vreo pa'j'da anishori) impreuna. Patruzeci de ani, dragutzo! O gramada de timp, iti dai seama?
Si atunci? Ce te grabesti asa?
Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:14
De la: bursuka, la data 2009-09-09 16:19:40
De la: cantafabule, la data 2009-09-08 18:51:22
De la: bursuka, la data 2009-09-02 16:16:23nu draga nu ati inteles bn,ati luato aiurea rau,eu vreau sa spun k nu pot iubi un baiat cunosc un baiat sunt indragostita,iar a doua zi gasesc altul,....si tot asa.......ma plictisesc repede de un baiat,,intelegeti voi?


aia nu inseamna "a iubi"...aia ce faci tu e inca o joaca, vezi doar sa nu iti faci prea multa recama proasta.....ai doar 17 ani...ce vrei..sa-ti si gasesti marea iubire?!
traieste-ti viata...asta nu implica neaparat sa fii indragostita mereu....sau te grabesti sa te casatoresti?!
nu nici nu ma gandesc sa ma marit...

atunci nu-ti mai fa probleme..asa e varsta la care te afli ,dragoste cu nabadai!
cantafabule
Postat pe 10 Septembrie 2009 10:33
....eu zc sa astepti sa mai cresti. stai linistita ,la 17 ani e f usor sa te i-a valul.nu-ti fa griji,va veni si ''printul pe un cal alb'' ....mai ai de copilarit
babydark
Postat pe 13 Septembrie 2009 18:18
De la: babydark, la data 2009-09-13 18:18:16 ....eu zc sa astepti sa mai cresti. stai linistita ,la 17 ani e f usor sa te i-a valul.nu-ti fa griji,va veni si ''printul pe un cal alb'' ....mai ai de copilarit
eu nu zik k nu am rabdare ,dar nu pot iubi cu adevarat iar multi imi spun k nu stiu ce vreau asa o fi nu stiu ce vreau ,probabil vreau ceva mai bun....
dudu1992
Postat pe 14 Septembrie 2009 17:55
De la: bursuka, la data 2009-09-14 17:55:36
De la: babydark, la data 2009-09-13 18:18:16 ....eu zc sa astepti sa mai cresti. stai linistita ,la 17 ani e f usor sa te i-a valul.nu-ti fa griji,va veni si ''printul pe un cal alb'' ....mai ai de copilarit
eu nu zik k nu am rabdare ,dar nu pot iubi cu adevarat iar multi imi spun k nu stiu ce vreau asa o fi nu stiu ce vreau ,probabil vreau ceva mai bun....


Chiar asa e nu stii ce vrei .

Postat pe 14 Septembrie 2009 18:09
Offff dar voi chiar nu intzelegetzi nu????La 17 ani ink nu e iubire nu va ducetzi in eroare ce naiba......deocamdata la voi este atractzie fizik. la inceput
iar dak sãunetzi k va plictisitzi repede de un baiat ijnseman k nu atzi gasit ink persoana care sa va faca sa va simtzitzi bine langa ea... toate la timpul lor ink suntetzi tinere.... iar dak nu potzi sta doar cu un baiat nu e nimik rau dar trb sa sti sa nu faci si altele.... oamenii sunt diferitzii de aceea alege care tzi se pare k este bun pt tine.....
Alina_Luciana
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:22
are legatura cu varsta si eu ma plictisesc f repede
e timp destul sa fc d toate asa k nu t grabi...si dekt sa ti la el si sa t lase q ochii in soare? mai bn lasa
baieti sunt destui
JustMe05
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:25
uite d exemplu yo... : asa ma gand si yo k vr un baiat kre sa ma iub sa'l iub bla bla... :-@ dar an vz k mai intorc si altii capu' dupa mn asa k traieste viata aqm sa nu iti para raw mai trz .....
JustMe05
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:31
De la: JustMe05, la data 2009-09-15 10:31:19uite d exemplu yo... : asa ma gand si yo k vr un baiat kre sa ma iub sa'l iub bla bla... :-@ dar an vz k mai intorc si altii capu' dupa mn asa k traieste viata aqm sa nu iti para raw mai trz .....


Scrie dracu romaneste,daca voiai sa-i transmiti ceva in cuneiforma sau secret trebuia s-o faci pe privat.

Postat pe 15 Septembrie 2009 10:35
De la: Alina_Luciana, la data 2009-09-15 10:22:39Offff dar voi chiar nu intzelegetzi nu????La 17 ani ink nu e iubire nu va ducetzi in eroare ce naiba......deocamdata la voi este atractzie fizik. la inceput
iar dak sãunetzi k va plictisitzi repede de un baiat ijnseman k nu atzi gasit ink persoana care sa va faca sa va simtzitzi bine langa ea... toate la timpul lor ink suntetzi tinere.... iar dak nu potzi sta doar cu un baiat nu e nimik rau dar trb sa sti sa nu faci si altele.... oamenii sunt diferitzii de aceea alege care tzi se pare k este bun pt tine.....


Si tu la fel,agramatelor.

Postat pe 15 Septembrie 2009 10:36
De la: scorpio67, la data 2009-09-15 10:36:07
De la: Alina_Luciana, la data 2009-09-15 10:22:39Offff dar voi chiar nu intzelegetzi nu????La 17 ani ink nu e iubire nu va ducetzi in eroare ce naiba......deocamdata la voi este atractzie fizik. la inceput
iar dak sãunetzi k va plictisitzi repede de un baiat ijnseman k nu atzi gasit ink persoana care sa va faca sa va simtzitzi bine langa ea... toate la timpul lor ink suntetzi tinere.... iar dak nu potzi sta doar cu un baiat nu e nimik rau dar trb sa sti sa nu faci si altele.... oamenii sunt diferitzii de aceea alege care tzi se pare k este bun pt tine.....


Si tu la fel,agramatelor.


scorpio astea comunica intr-un limbaj al lor suntem prea batrane sa intzelegem
anybody
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:45
De la: anybody, la data 2009-09-15 10:45:54
De la: scorpio67, la data 2009-09-15 10:36:07
De la: Alina_Luciana, la data 2009-09-15 10:22:39Offff dar voi chiar nu intzelegetzi nu????La 17 ani ink nu e iubire nu va ducetzi in eroare ce naiba......deocamdata la voi este atractzie fizik. la inceput
iar dak sãunetzi k va plictisitzi repede de un baiat ijnseman k nu atzi gasit ink persoana care sa va faca sa va simtzitzi bine langa ea... toate la timpul lor ink suntetzi tinere.... iar dak nu potzi sta doar cu un baiat nu e nimik rau dar trb sa sti sa nu faci si altele.... oamenii sunt diferitzii de aceea alege care tzi se pare k este bun pt tine.....


Si tu la fel,agramatelor.


scorpio astea comunica intr-un limbaj al lor suntem prea batrane sa intzelegem


minunea meaaaaaa.............nu ma mai iubejjjjtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!.............. ..........da' ji ce dakkkaaaaaaaaaa ????...........trek ji io la altuuuuuuuuuu'.............ca fetile-ajteaaaaaa !!!........... ...........je mijto e kand je vorbejte in ....jargonnnnnnnnnn !!........
etta
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
melodii 1 De la: kudika340400 23 Decembrie 2010 20:33
Si totusi suntem oameni, nu lupi! 39 De la: anca0704 21 August 2009 11:53
De ce tot timpul ne place sa sarim din lac in put? 77 De la: oana84onutza 22 Ianuarie 2010 19:20
vecina mea ma tapeaza de bani, as avea nevoie de un sfat 135 De la: kudika_31836 9 Septembrie 2013 06:36
simboluri 119 De la: zinaceabunasinebuna 8 Februarie 2012 13:53