Setari Cookie-uri

Romantismul, se poate trai fara?

Merci mult Byannca , eu cred ca imi pun planul in aplicare , cu telefonul , dar cred ca o sa mai intru si maine seara , cel tarziu , si mai vorbim si de planul tau :P
Somnic pufos
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:44
somnik pufos!
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:47
dupa parerea mea nu sti sa apreciezi ce ai...adika un prieten atent cu tine si dragutz (din cate ai pov aici asta reiese) altele nici macar o floare nu primesc...ce sa mai zica de mici atentii...sau chiar uita de ziua de nastere.eu zic sa fi mai recunoscatoare si sa apreciezi faptul ca el se straduieste sa iti arate ca insemni ceva pt el.si precum zicea si o fata mai devreme...pari materialista.
razz
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:24
razz daca spui ca sunt materealista nu ai inteles nimic din ce am scris .... si ca sa o luam asa ... am mai multi bani ca el desi el munceste .... nu o spun in nume de rau ...il iubesc doar... dar chiar nu sunt materealista ! Mereu am urat fetele care stau cu baietzi pentru cadouri si bani!
Ma multumesc cu ce am , e OK ....... il apreciez pt ceea ce e ... si il sustin in tot ce face ... dar de ce sa ma multumesc ...cand simt ca ... poate sa-mi arate mai mult ca ma iubeste ..
e atat de mult sa cer sa vreau sa fiu surprinsa.... sau eu stiu... sa imi faca surprize romantice? care chiar poate nu costa nici 2 lei.... la asta ma refer in general.. nu ca ` de ce mi-a dat numai un trandafir de ziua noastra` ..... Si de ce trebuie sa compar relatia noastra cu altele care sunt esuate? Ca alte fete/femei nu primesc nici macar o floare ...... Stiu ca sunt cazuri ...
SecretLife
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:55
care'i treaba pe aici? poezii, romantisme, flori, alea alea?
DieMann
Postat pe 9 Septembrie 2009 01:02
de toate :P
SecretLife
Postat pe 9 Septembrie 2009 01:11
....bineinteles ca se poate trai si fara romantism...ceea ce nu e cazul aici..ca n.ar fi romantism deloc...insa partea asta cu mersul matusii la spital ca e gravida nu imi place...ca totusi ati mers impreuna..e un punct bun...adica da teoretic..trebuia sa isi faca o lista de prioritati...si sa fi luat o decizie in sensul asta....mie imi vine greu sa cred ca rudele sunt o prioritate...nu vad rostul de ce tre sa fie ele mai importante..
kudika066423
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:06
romantismul e "o necunoscuta" pt multi;in cativa ani,poate chiar luni cuvantul respectiv va disparea din "dictionar";get over it.Romantismul "in exces" plictiseste si in plus este ceva ce-l ai sau nu-l ai deloc;romantismul nu "se educa"
dirty_dancing
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:51
De la: DieMann, la data 2009-09-09 01:02:11care'i treaba pe aici? poezii, romantisme, flori, alea alea?


Kitsch si Trash .... ach pardon romantism

De la: SecretLife, la data 2009-09-09 00:55:43razz daca spui ca sunt materealista nu ai inteles nimic din ce am scris .... si ca sa o luam asa ... am mai multi bani ca el desi el munceste .... nu o spun in nume de rau ...il iubesc doar... dar chiar nu sunt materealista ! Mereu am urat fetele care stau cu baietzi pentru cadouri si bani!
Ma multumesc cu ce am , e OK ....... il apreciez pt ceea ce e ... si il sustin in tot ce face ... dar de ce sa ma multumesc ...cand simt ca ... poate sa-mi arate mai mult ca ma iubeste ..
e atat de mult sa cer sa vreau sa fiu surprinsa.... sau eu stiu... sa imi faca surprize romantice? care chiar poate nu costa nici 2 lei.... la asta ma refer in general.. nu ca ` de ce mi-a dat numai un trandafir de ziua noastra` ..... Si de ce trebuie sa compar relatia noastra cu altele care sunt esuate? Ca alte fete/femei nu primesc nici macar o floare ...... Stiu ca sunt cazuri ...


Dar tu cum contribui la romantism? O surpriza gen Candle-Light-Dinner intr-o tinuta impecabila, sau sexy, sau cu jocuri cu pedepse ....sau ce-ti trece tie prin cap...Ai planificat tu pentru voi doi situatii asemanatoare cum ti le doresti?
De ce astepti de la el "mai mult romantism" sau o atitudine adecvata asteptariilor tale si nu incerci mai bine sa-l "indrumi" in directia dorita de tine? Sau crezi ca romantismul este doar un part pentru barbati?













mantica sa jucam[/quote]
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:23
sau candle-light-dinner goi pusca. mmmmmmmmmmmmmmmm
bee_bee
Postat pe 19 Septembrie 2009 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce sunt cateodata nesuferiti si ignoranti 16 De la: SweetHappyButterfly 3 Mai 2009 11:35
Ce cred femeile ca vor barbatii de la femei? 84 De la: scorpio67 4 Decembrie 2009 07:24
Iubirea mea patimasa pentru un iranian 249 De la: c807 4 Ianuarie 2012 04:57
de ce mint barbatii? 119 De la: kudika084096 19 Noiembrie 2009 22:04
Amantii femeilor maritate care stiu sa joace teatru.... 32 De la: Brunette_25 11 Mai 2011 11:39