Setari Cookie-uri

Un pic mai complicat

hi,

e prima data cand scriu pe un forum pentru a cere sfaturi, dar chiar am nevoie de o parere din afara. Am 23 de ani, am avut o relatie de 5 ani ne-am iubit, am stat impreuna, ne-am casatorit si acum ne-am despartit. Pot spune ca am facut o greseala casatorindu-ma deoarece nu era ceea ce imi doream si nu reusam sa ne face fericiti unul pe celalat. In ultimele luni ale casatoriei mele, deoarece ma simteam fosrte singura am inceput sa vorbesc pe internet cu diferite persone din afara, doar chat inocent nimic legat de draogste sau sex. Cu unul din cei cu care vorbeam am devenit foste buni prieteni, era practic o persona cu care puteam vorbi si care mereu ma sfatuia cu sa ma impac cat mai bine cu sotul meu si cum sa fac ca totul sa mearge mai bine. Si el avea o situatie destul de dificila, o fata cu care se vedea sporadic a ramas insarcinata cu el si peste noapte a fost prins intr-o relatiie nefericita. Lunile au trecut am inceput sa vorbim din ce in ce mai des, lucrurile cu sotul meu am devenit tot mai rele si l-a un moment dat mi-am dat seama ca sentimentele mele catre prietenul meu virtual nu mai sunt atat de inocente si ca visam la ceva cat mai real. Din feiricire si el simte acelasi lucru. INtre timp sotul meu m-a parasit, s-a reintors acasa apoi a plecat iar, iar s-a reintors ca intr-un final sa plece din nou. cand a dorit sa se reintorca am spus nu si el a incerct prin nu stiu cate metode sa imi faca rau.
Relatia ciudata pe care o am cu "amicul" meu s-a dezvoltat pana la stadiul de facut planuri de viitor, in momentul de fata ne comportam ca un cuplu care e imreuna de o perioda lunga de timp si care din diferite motive trebuie sa stea sparat o perioda de timp. Fata care este insarcinata cu el e motiul pentru care nu putem fi impreuna in acelasi loc, ea e un pic mai sensibila emotional, a trecut printr-o trauma in adolescenta si ameninta ca se sinucide. Nu locuiesc impreuna, el o ignora constant, ea e acolo si el iese pana in gradina si ma suna pe mine ea fiind in casa si vazand ca el suna pe cineva, au avut niste certuri pe sama telefonelor ciudate pe care le face el, dar can a venit vorba sa lamureasca situtia ea a refuzat sa mai discute. eu in general sunt foarte geloasa si in ultimul timp l-am tot presat in legatura cu ea. cand i-am spus ca vreau sa o terminnam daca ea nu dispare mi-a sput ca ma iubeste si eu eu sunt viata lui si ca nu vrea sa il parasesc si ca ma roaga sa astept pana se naste copilul sa fie sigur ca e ok si ca ea nu face ceva atat timp cat e gravida. Nu stiu ce sa fac sa termin sau sa continui?
kudika410652
Postat pe 29 Iunie 2011 23:51
De ce sa strici o frumoasa relatie de prietenie? Las-o cum era, este mult mai bine
In virtual fiecare este ceea ce isi doreste sa fie, nu ce este in realitate. Nu spun ca nu ar avea ceva sentimente pentru tine, dar indisponibilitatea lui este clara, si culmea... sunt vrajelile tipice.
Care barbat mai sta cu o femeie doar pentru ca a lasat-o gravida? Evident, si fara ca el sa isi doreasca acest lucru...
Faza ciudata este ca pana si tie ti-e mila de respectiva, deci tipul este chiar priceput.
Mai intreaba, mai informeaza-te, sunt multi "vulturi" ... Orienteaza-te catre o relatie mai... reala.
_vio_
Postat pe 30 Iunie 2011 07:38
bitch lasa.mi mesaj pe privat cu numaru tau si te sun eu sa te scot in oras
animallover
Postat pe 30 Iunie 2011 08:34
De la: animallover, la data 2011-06-30 08:34:19bitch lasa.mi mesaj pe privat cu numaru tau si te sun eu sa te scot in oras


Cu cine vorbesti jucausule?
Numai ce i-am spus lui kudika40... ca sunt multi vulturi pe net
Dar tu nu citesti, nu??? Te uiti doar la poze...
_vio_
Postat pe 30 Iunie 2011 09:20
De la: kudika410652, la data 2011-06-29 23:51:13hi,

e prima data cand scriu pe un forum pentru a cere sfaturi, dar chiar am nevoie de o parere din afara. Am 23 de ani, am avut o relatie de 5 ani ne-am iubit, am stat impreuna, ne-am casatorit si acum ne-am despartit. Pot spune ca am facut o greseala casatorindu-ma deoarece nu era ceea ce imi doream si nu reusam sa ne face fericiti unul pe celalat. In ultimele luni ale casatoriei mele, deoarece ma simteam fosrte singura am inceput sa vorbesc pe internet cu diferite persone din afara, doar chat inocent nimic legat de draogste sau sex. Cu unul din cei cu care vorbeam am devenit foste buni prieteni, era practic o persona cu care puteam vorbi si care mereu ma sfatuia cu sa ma impac cat mai bine cu sotul meu si cum sa fac ca totul sa mearge mai bine. Si el avea o situatie destul de dificila, o fata cu care se vedea sporadic a ramas insarcinata cu el si peste noapte a fost prins intr-o relatiie nefericita. Lunile au trecut am inceput sa vorbim din ce in ce mai des, lucrurile cu sotul meu am devenit tot mai rele si l-a un moment dat mi-am dat seama ca sentimentele mele catre prietenul meu virtual nu mai sunt atat de inocente si ca visam la ceva cat mai real. Din feiricire si el simte acelasi lucru. INtre timp sotul meu m-a parasit, s-a reintors acasa apoi a plecat iar, iar s-a reintors ca intr-un final sa plece din nou. cand a dorit sa se reintorca am spus nu si el a incerct prin nu stiu cate metode sa imi faca rau.
Relatia ciudata pe care o am cu "amicul" meu s-a dezvoltat pana la stadiul de facut planuri de viitor, in momentul de fata ne comportam ca un cuplu care e imreuna de o perioda lunga de timp si care din diferite motive trebuie sa stea sparat o perioda de timp. Fata care este insarcinata cu el e motiul pentru care nu putem fi impreuna in acelasi loc, ea e un pic mai sensibila emotional, a trecut printr-o trauma in adolescenta si ameninta ca se sinucide. Nu locuiesc impreuna, el o ignora constant, ea e acolo si el iese pana in gradina si ma suna pe mine ea fiind in casa si vazand ca el suna pe cineva, au avut niste certuri pe sama telefonelor ciudate pe care le face el, dar can a venit vorba sa lamureasca situtia ea a refuzat sa mai discute. eu in general sunt foarte geloasa si in ultimul timp l-am tot presat in legatura cu ea. cand i-am spus ca vreau sa o terminnam daca ea nu dispare mi-a sput ca ma iubeste si eu eu sunt viata lui si ca nu vrea sa il parasesc si ca ma roaga sa astept pana se naste copilul sa fie sigur ca e ok si ca ea nu face ceva atat timp cat e gravida. Nu stiu ce sa fac sa termin sau sa continui?



Noua, femeilor, ne place foarte mult sa ne complicam viata, asa-i?
geo_smn
Postat pe 30 Iunie 2011 09:34
De la: kudika410652, la data 2011-06-29 23:51:13hi,

e prima data cand scriu pe un forum pentru a cere sfaturi, dar chiar am nevoie de o parere din afara. Am 23 de ani, am avut o relatie de 5 ani ne-am iubit, am stat impreuna, ne-am casatorit si acum ne-am despartit. Pot spune ca am facut o greseala casatorindu-ma deoarece nu era ceea ce imi doream si nu reusam sa ne face fericiti unul pe celalat. In ultimele luni ale casatoriei mele, deoarece ma simteam fosrte singura am inceput sa vorbesc pe internet cu diferite persone din afara, doar chat inocent nimic legat de draogste sau sex. Cu unul din cei cu care vorbeam am devenit foste buni prieteni, era practic o persona cu care puteam vorbi si care mereu ma sfatuia cu sa ma impac cat mai bine cu sotul meu si cum sa fac ca totul sa mearge mai bine. Si el avea o situatie destul de dificila, o fata cu care se vedea sporadic a ramas insarcinata cu el si peste noapte a fost prins intr-o relatiie nefericita. Lunile au trecut am inceput sa vorbim din ce in ce mai des, lucrurile cu sotul meu am devenit tot mai rele si l-a un moment dat mi-am dat seama ca sentimentele mele catre prietenul meu virtual nu mai sunt atat de inocente si ca visam la ceva cat mai real. Din feiricire si el simte acelasi lucru. INtre timp sotul meu m-a parasit, s-a reintors acasa apoi a plecat iar, iar s-a reintors ca intr-un final sa plece din nou. cand a dorit sa se reintorca am spus nu si el a incerct prin nu stiu cate metode sa imi faca rau.
Relatia ciudata pe care o am cu "amicul" meu s-a dezvoltat pana la stadiul de facut planuri de viitor, in momentul de fata ne comportam ca un cuplu care e imreuna de o perioda lunga de timp si care din diferite motive trebuie sa stea sparat o perioda de timp. Fata care este insarcinata cu el e motiul pentru care nu putem fi impreuna in acelasi loc, ea e un pic mai sensibila emotional, a trecut printr-o trauma in adolescenta si ameninta ca se sinucide. Nu locuiesc impreuna, el o ignora constant, ea e acolo si el iese pana in gradina si ma suna pe mine ea fiind in casa si vazand ca el suna pe cineva, au avut niste certuri pe sama telefonelor ciudate pe care le face el, dar can a venit vorba sa lamureasca situtia ea a refuzat sa mai discute. eu in general sunt foarte geloasa si in ultimul timp l-am tot presat in legatura cu ea. cand i-am spus ca vreau sa o terminnam daca ea nu dispare mi-a sput ca ma iubeste si eu eu sunt viata lui si ca nu vrea sa il parasesc si ca ma roaga sa astept pana se naste copilul sa fie sigur ca e ok si ca ea nu face ceva atat timp cat e gravida. Nu stiu ce sa fac sa termin sau sa continui?

Stiti ce nu concep eu ?in ziua de azi sa ramai insarcinata din greseala sunt atatea contraceptive,pilula de dupa in ultimul caz,dar sa faci un copil caruie sa nu-i oferi o familie fericita in care sa creasca ,asta ma intristeaza.Pacat de acel copilas .
Stiu ca sunt femei care-si cresc singure copii ,care-si doresc copii si nu sunt casatorite dar -macar alea-s constiente de ce anume le asteapta.Un copil este o mare responsabilitate pe intreaga viata .
Si da femeile insarcinate sunt mai sensibile deoarece intreg corpul lor sufera schimbari majore dar daca ameninta cu sinuciderea atunci probabil ar trebui consiliata,deoarece o viitoare mama isi indreapta toata atentia spre copil nu spre cum ar putea sa se omoare.
Daca intradevar te iubeste atunci (asta e parerea mea personala nu trebuie musai bagata in sama)ar trebui sa clarifice situatia din timp si sa-si ia angajament fata de acel copil.
piscolino
Postat pe 30 Iunie 2011 09:54
Parerea mea: unde nu-i cap vai de picioare. "Amicul" tau n-a auzit de protectie? In afara de asta...se pare ca e un barbat caruia ii cam plac aventurile, din moment ce s-a cuplat cu o tipa pe care n-o iubea si cu care nu avea nimic in comun. N-a observat de la inceput ca individa e instabila emotional? Probabil ca era extrem de... grabit sa o dezbrace cat mai repede... Si uite-asa, s-a trezit cu unul cu ochi... Eu in locul tau as avea mai multa grija, pt ca s-ar putea ca prietenul tau sa nu fie un om de incredere. In afara de asta, el o sa fie mereu legat de acea tipa prin copil... Si sa stii ca n-o sa ai viata usoara... O femeie de genul asta e capabila de orice... Acum, e alegerea ta... Daca tie iti convine sa fii cu un barbat care are ca bagaj un copil dintr-o alta relatie si o "fosta" dusa cu pluta, e treaba ta.
Micaell
Postat pe 30 Iunie 2011 20:13
De la: kudika410652, la data 2011-06-29 23:51:13 Nu locuiesc impreuna, el o ignora constant, ea e acolo si el iese pana in gradina si ma suna pe mine ea fiind in casa si vazand ca el suna pe cineva, au avut niste certuri pe sama telefonelor ciudate pe care le face el, dar can a venit vorba sa lamureasca situtia ea a refuzat sa mai discute. eu in general sunt foarte geloasa si in ultimul timp l-am tot presat in legatura cu ea. cand i-am spus ca vreau sa o terminnam daca ea nu dispare mi-a sput ca ma iubeste si eu eu sunt viata lui si ca nu vrea sa il parasesc si ca ma roaga sa astept pana se naste copilul sa fie sigur ca e ok si ca ea nu face ceva atat timp cat e gravida. Nu stiu ce sa fac sa termin sau sa continui?


Si tu ai crezut toate astea? Si esti dispusa a-l crede in continuare?
N-am inteles daca doar te-ai despartit sau ai si divortat, dar daca e a doua varianta atunci invita-ti iubitul sa locuiasca la tine. Va refuza invocand din nou femeia de langa el, cea cu care va avea un copil. Dupa ce naste, va incova bebelusul s.a.m.d.

De vazut v-ati vazut, fata in fata, vreodata¿

Oricum, 23 de ani, 5 ani maritata sau intr-o relatie cu acelasi barbat, imi spune ca nu prea ai deloc experienta cu barbatii. Si uite cum cazusi din lac in put.
rashela
Postat pe 30 Iunie 2011 20:23
De la: kudika410652, la data 2011-06-29 23:51:13hi,



unde?
uliu
Postat pe 30 Iunie 2011 22:10
De la: rashela, la data 2011-06-30 20:23:20
De la: kudika410652, la data 2011-06-29 23:51:13 Nu locuiesc impreuna, el o ignora constant, ea e acolo si el iese pana in gradina si ma suna pe mine ea fiind in casa si vazand ca el suna pe cineva, au avut niste certuri pe sama telefonelor ciudate pe care le face el, dar can a venit vorba sa lamureasca situtia ea a refuzat sa mai discute. eu in general sunt foarte geloasa si in ultimul timp l-am tot presat in legatura cu ea. cand i-am spus ca vreau sa o terminnam daca ea nu dispare mi-a sput ca ma iubeste si eu eu sunt viata lui si ca nu vrea sa il parasesc si ca ma roaga sa astept pana se naste copilul sa fie sigur ca e ok si ca ea nu face ceva atat timp cat e gravida. Nu stiu ce sa fac sa termin sau sa continui?


Si tu ai crezut toate astea? Si esti dispusa a-l crede in continuare?
N-am inteles daca doar te-ai despartit sau ai si divortat, dar daca e a doua varianta atunci invita-ti iubitul sa locuiasca la tine. Va refuza invocand din nou femeia de langa el, cea cu care va avea un copil. Dupa ce naste, va incova bebelusul s.a.m.d.

De vazut v-ati vazut, fata in fata, vreodata¿

Oricum, 23 de ani, 5 ani maritata sau intr-o relatie cu acelasi barbat, imi spune ca nu prea ai deloc experienta cu barbatii. Si uite cum cazusi din lac in put.



rashela, barbatul asta e " foarte" insurat si-s convinsa ca-si doreste acel copil
iar ce-i " toarna" stimabilei doamne e apa de ploaie.........bashca ca-i si geloasa doama pe unul pe care l-a vezut, NU, habar nu are ce hram poarta......in fine.
Sotul e de vina ca a parasit-o
stem_29
Postat pe 30 Iunie 2011 22:12
scumpa mea, in primul rand gandeste-te ca ai doar 23 de ani si o viata intreaga inainte. ai avut o relatie de 5 ani care s-a terminat cum s-a terminat, nu crezi ca e timpul sa iei o pauza si sa mai respiri si tu putin? sa mai gusti putin din viata? uneori ma gandesc, chiar avem nevoie de barbati pentru a fi satisfacute si multumite cu adevarat? ( si la satisfacute nu ma refer pe plan sexual) in plus, ce iti trebuie tie un barbat care e incurcat deja cu cineva care pe deasupra ii va mai face si un copil? si el daca nu isi dorea acel copil, de ce nu s-a protejat? inteleg ca placerea e mare, dar cateodata ar trebui sa mai gandim si cu capul inainte de a face o tampenie de genul asta. gadeste-te ca el nu va fi niciodata al tau cu adevarat prin simplul fapt ca va fi mereu legat de acea femeie instabila mental dupa cum el spune si mereu va exista o umbra intre voi doi...ce? nu mai sunt barbati pe lumea asta care sa fie singuri si cu care sa poti avea o realtie adevarata si frumoasa? gadeste-te putin si cu mintea, nu numai cu sufletul, pentru ca stiu ca atunci cand esti indragostit vezi lucrurile numai cum vrei tu si intotdeauna gasesti cate o scuza pentru orice...dar nu e bine. incearca sa fii rationala si in primul rand pune-te pe tine pe primul loc, nu pe altcineva. viata e frumoasa, insa sa stii cum sa o traiesti. multa bafta si ai grija de tine
crisu_crisutza
Postat pe 1 Iulie 2011 12:04
Termina relatia. Exista si alti barbati si nu e nevoie sa te plafonezi de idiotul ala.
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 00:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
OARE SUNT IN INIMA MEA IUBIRILE A DOI BARBATI 13 De la: e_motivul 28 Iulie 2009 13:39
relatiile dintre baiat si fata 52 De la: anissya 5 Martie 2010 15:13
Cum suporti egoismul unui barbat ? 33 De la: kudika226898 23 Iulie 2010 07:33
oare chiar nu putem fi impreuna 54 De la: always_same 1 Iulie 2011 16:26
un mic sfat va rog :sml-ashamed0001: sunt confuza... 21 De la: kudika412438 10 Iulie 2011 20:21