Setari Cookie-uri

De ce amant/amanta?

Vad in ultima vreme toate forum-urile invadate de ideea de amanta;ba amanta unui barbat casatorit cere sfaturi,ba femeia casatorita se simte bine cu amantul etc,diverse astfel de situatii...Nu blamez pe nimeni,doar sunt destul de tanara si as dori sa invat din experienta voastra.

De ce se ajunge la asta? In fond oamenii se casatoresc din dragoste,isi doresc o familie,copii...de ce ajung sa se insele...De ce ajunge cineva fie barbat,fie femeie sa aiba pe altcineva in afara patului conjugal? De ce daca sa zicem e fericit in alta parte,de ce nu pleaca de tot?

Mi-as dori sa raspunda si barbatii,daca au fost in postura de a avea o amanta de ce au facut-o? Si as dori de asemenea acelasi lucru si din partea doamnelor de pe acest forum,si de asemenea...cand au fost inselate,au simtit lucrul asta inainte de a fi o certitudine,au putut sa ierte...

Ast mesajele voastre!
Roslein
Postat pe 14 Decembrie 2010 01:39
Valorile morale,plictiseala,monotonia,si cel mai important...pt ca le este permis!!!
Si ar mai fi cea cu ''ispita''pe care-o folosesc barbatii sa iasa bazma curata,si din pacate multe femei cred ca inopinant(vezi doamne!!!) cand barbatul era cu pantalonii-n vine cu dansa pregatita,apare si ispita ca o mare coincidenta....culmea,aceasi ispitia de cativa ani,la timpul si locul(ne)potrivitSi aici ma reintorc la ce-am zis mai sus:pentru ca le este permis.

Mai bine am intreba,de ce nu punem stop unei relatii de care ne-am plictisit,pt a reincepe o alta???
Si ca raspuns,probabil din obisnuinta,lasitate,comoditate,''n-ai chef'',gura lumii,un anume respect pt.partener ca ti-a fost alaturi un nr de ani,mila,copii,o afacere impreuna,n-au gasit ceva mai bun,sau atasamentul,atat de confundat cu iubirea.

Poate pt.''afemeiati''este idealism iesit din comun,dat eu cred ca atunci cand iubesti nu-l inseli.Intr-o relatie se cere respect,iar fidelitatatea-i o latura auxiliara,si oricate motive ar baga partenerul,n-are scuza pt.umilinta produsa chiar daca in final il ierti....
kudika318477
Postat pe 14 Decembrie 2010 03:54
De la: Roslein, la data 2010-12-14 01:39:06

Ast mesajele voastre!


asteapta.
intre timp poate te familiarizezi cu tonele de topice pe acest subiect si gasesti vreun raspuns.
geo_resuscitat
Postat pe 14 Decembrie 2010 08:10
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-14 08:10:05
De la: Roslein, la data 2010-12-14 01:39:06

Ast mesajele voastre!


asteapta.
intre timp poate te familiarizezi cu tonele de topice pe acest subiect si gasesti vreun raspuns.


daca nu te intereseaza,atunci nu te obosi sa comentezi off topic
Roslein
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:15
De la: Roslein, la data 2010-12-14 21:15:38
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-14 08:10:05
De la: Roslein, la data 2010-12-14 01:39:06

Ast mesajele voastre!


asteapta.
intre timp poate te familiarizezi cu tonele de topice pe acest subiect si gasesti vreun raspuns.


daca nu te intereseaza,atunci nu te obosi sa comentezi off topic



vrei sa fi amanta?
geo_resuscitat
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:16
de ce? de prea bine, uni nu se pot schimba , daca au dus o viata depravata crezi ca o sa cuminteasca peste noapte??plictiseala, adrenalina, prostia...sunt multi factori atat interni cat si externi!
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Decembrie 2010 21:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Il iubesc dar nu stiu ce sa fac ca sa ma iubeasca si el 11 De la: kudika_8281 24 Iulie 2012 16:33
ajutor pentru cei care se drogheaza 17 De la: BEL_AMY1 2 Februarie 2011 15:17
Iubire sau ratiune? Cum poti iubi si totusi sa pleci? 20 De la: sweety13 7 Iunie 2009 12:27
Un sfat! :( 29 De la: Blondinette 1 Aprilie 2013 23:42
neatza fetele 7 De la: puiut_77 1 Februarie 2011 14:40