Setari Cookie-uri

Ex iubitul meu

Buna tuturor, am si eu o problema si as vrea sa stiu si parerile voastre.
Sint in divort cu sotul meu,am doi copii si iubesc un alt barbat,mai precis pe ex-ul meu pe care nu l-am vazut de multi ani.Ne-am regasit de citeva luni pe internet si amindoi am ajuns la concluzia ca inca avem sentimente puternice unul fata de celalalt insa eu nu mai sint cea pe care o stie el.Ne-am despartit practic dintr-o prostie si am plecat amindoi din tara ajungind sa fim amindoi nefericiti.Acum e si el in divort si are si el un copil.Problema este ca el locuieste peste Ocean iar eu in Europa. El isi doreste mult sa ne revedem cit mai repede iar eu cred ca nu e prea bine sa ne grabim. Nu stiu ce sa fac,sa ma intorc la el sau nu.Voi ce ati face in locul meu ?
akaroest
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:32
Daca te-ai revedea cu el n-ar fi gaura in cer.Macar ai vedea daca m-ai seamana cu cel pe care il iubeai,
daca cel de acum iti merita sentimentele.Nu e musai sa te intorci la el imediat mai intai vezi cat de mult s-a schimbat.

Postat pe 7 Septembrie 2009 11:03
tu stii mai bine ce simti. insa de obicei este mult mai bine k trecutul sa fie lasat in urma. cel mai bine ar fi sa-ti gasesti pe altcineva cu care sa incepi o relatie. oricum succes si noroc in dragoste!
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 01:11
Va multumesc pentru raspunsuri, vad ca sint doua diferite. Nici eu nu stiu ce sa fac,greu de tot pina la urma. Ma aflu acum la o rascruce de drumuri si nu stiu incotro sa o iau.
akaroest
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:31
incercarea moarte n are...eu as "risca" o revedere..mai ales ca sunteti in situati asemanatoare
anot
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:34
Anot, multumesc si tie de raspuns. Da,ne-am inteles ca ne vom revedea insa nu cred ca v-a fi mai mult de atit....cel putin asa cred acum
akaroest
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:40
bafta
oricum nu te arunca cu capul inainte..doar tu poti decide. Analizeaza bine situatia si mai ales pe el..poate nu e cum ti l amintescti..timpul si necazurile pot schimba omu
anot
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:43
Ar fi bine daca s-a mai schimbat in bine,adica daca stie bine ce vrea....
akaroest
Postat pe 10 Septembrie 2009 17:19
salutare tuturor,

parerea mea este ca nu trebuie sa iei nicio decizie..nici acum, nici maine, nici peste 2 saptamani...ar fi bine sa va vedeti pentru ca amandoi sunteti schimbati fata de cum erati cand drumurile voastre s-au separat...vorbiti, va iubiti, va plimbati si vedeti daca exista cu adevarat sentimente intre voi si nu doar "mai bine sa regret ce am facut, decat sa-mi para rau pentru ce n-am facut". crede-ma si eu trec prin ceva similar acum. viata ne schimba, pe unii in bine, pe altii in rau, cert este ca imaginea pe care o avem deja formata despre o persoana pe care am iubit-o candva si ceea ce este acum acea persoana pot sa fie 2 total diferite...daca nu este ceva puternic si real intre voi mergi mai departe, sunt convinsa ca vei intalni pe cineva care sa te merite si care sa te faca fericita.

Ochi_tristi
Postat pe 10 Septembrie 2009 18:30
nu e vb ca tre sa te grabesti la ceva anume...
insa ar fi bine sa te intilnesti cu el,ca sa nu regreti dup aceea ca nu ai facut gestul asta
mai ales ca el tine neaparat sa te vada...
si mai mult ca toate ,pt faptul ca l ai iubit cindva...si poate ca l mai iubesti si acum...
silviutza_m
Postat pe 10 Septembrie 2009 21:21
De la: akaroest, la data 2009-09-10 15:40:06Anot, multumesc si tie de raspuns. Da,ne-am inteles ca ne vom revedea insa nu cred ca v-a fi mai mult de atit....cel putin asa cred acum


Ca s-a schimbat sau nu vei constata singura daca te vezi cu el ,cel putin vei avea constiinta impacata ca ti-ai dat o sansa cu el .Mai departe e alegerea ta.

Postat pe 11 Septembrie 2009 07:40
Da,pai tocmai asta e problema,inca il iubesc mult si mi-e dor de el. Ne-am inteles ca ne vom intilnii in decembrie in perioada sarbatorilor de iarna. Exact in decembrie vor fi 13 ani de cind ne-am despartit.E ceva si cu 13-le asta....ciudat.
akaroest
Postat pe 11 Septembrie 2009 18:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai mare dovada de iubire 48 De la: FRANNNCE 9 Octombrie 2009 10:52
BANUL POSEDAT ESTE UN MIJLOC DE LIBERTATE-PT CEL CARE ALEARGA SA-L VANEZE ESTE UN MIJLOC DE SCLAVIE 4 De la: cantafabule 12 Septembrie 2009 16:50
2 barbati si...eu, termen pt o decizie : 2 saptamani 56 De la: sylvynet 13 Iunie 2009 21:43
Dragoste sau cariera???? 50 De la: kudika_6458 15 August 2012 21:56
...rareori ne gandim la ceea ce avem,dar intotdeauna la ceea ce am pierdut..... 22 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:27