Setari Cookie-uri

Ce isi doreste o fermeie ???Confesiunile unei femei moderne

CE-SI DORESC FEMEILE? LUCRURI FOARTE SIMPLE:

Sa faci o femeie fericita este usor...

Trebuie sa-i fii doar...

1. Prieten

2. Partener

3. Iubit

4. Frate

5. Tata

6. Profesor

7. Educator

8. Bucatar

9. Mecanic

10. Instalator

11. Decorator

12. Stylist

13. Electrician

14. Sexolog

15. Ginecolog

16. Psiholog

17. Psihiatru

18. Terapeut

De asemenea, trebuie sa fii doar...

19. politicos

20. simpatic

21. in buna forma fizica

22. dragastos

23. atent

24. gentleman

25. inteligent

26. spontan

27. creativ

28. empatic

29. puternic

30. intelegator

31. tolerant

32. modest

33. ambitios

34. competent

35. curajos

36. hotarat

37. increzator

38. respectuos

39. devotat

40. pasional

si mai ales...

41...
potent din punct de vedere financiar...


In acelasi timp, barbatul ar trebui...

a) sa nu fie gelos, dar nici dezinteresat;

b) sa se inteleaga bine cu familia sa, dar sa nu dea mai multa
importanta

familiei decat femeii;

c) sa-i lase liberate, dar sa se intereseze unde a fost si ce a facut
ea;

Foarte important:


Sa nu-i uite data nasterii, data aniversarii inceputului relatiei,
data

aniversarii casatoriei, datele "zilelor" ei, data primului sarut, data

nasterii matusii(lor) ei preferata(e), nepotilor ei preferati si/sau

prietenilor/prietenelor ei preferati...


Din pacate, pana si respectarea intocmai a sfaturilor de mai sus nu
garanteaza o

rata a succesului de 100%, caci femeia s-ar putea simti stanjenita,
stramtorata

si plictisita de o viata prea ordonata si prea perfecta si ar putea
fugi cu primul labar pe care-l intalneste...

Si acum reversul medaliei:

Sa faci un barbat fericit este, dupa cum vom vedea, cu mult mai greu,
caci un
barbat are nevoie de

1. Sex

Si de:

2. Mancare.

Cele mai multe femei se simt bineinteles suprasolicitate de aceasta
multitudine

de pretentii absurde ale barbatilor...

Morala:

Convietuirea armonica dintre barbati si femei ar putea fi realizabila
foarte
usor, atata timp cat barbatii ar accepta compromisul de a-si ingradi
un
pic din
pretentiile fara margini.



Daca ei ar putea renunta la cateva dintre cerintele lor, pentru a
echilibra

balanta pretentiilor reciproce...
_________________
Imposibilul nu este un lucru cert,
stardancer
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:53
De la: stardancer, la data 2009-11-12 22:53:40CE-SI DORESC FEMEILE? LUCRURI FOARTE SIMPLE:

Sa faci o femeie fericita este usor...

Trebuie sa-i fii doar...

1. Prieten

2. Partener

3. Iubit

4. Frate

5. Tata

6. Profesor

7. Educator

8. Bucatar

9. Mecanic

10. Instalator

11. Decorator

12. Stylist

13. Electrician

14. Sexolog

15. Ginecolog

16. Psiholog

17. Psihiatru

18. Terapeut

De asemenea, trebuie sa fii doar...

19. politicos

20. simpatic

21. in buna forma fizica

22. dragastos

23. atent

24. gentleman

25. inteligent

26. spontan

27. creativ

28. empatic

29. puternic

30. intelegator

31. tolerant

32. modest

33. ambitios

34. competent

35. curajos

36. hotarat

37. increzator

38. respectuos

39. devotat

40. pasional

si mai ales...

41...
potent din punct de vedere financiar...


In acelasi timp, barbatul ar trebui...

a) sa nu fie gelos, dar nici dezinteresat;

b) sa se inteleaga bine cu familia sa, dar sa nu dea mai multa
importanta

familiei decat femeii;

c) sa-i lase liberate, dar sa se intereseze unde a fost si ce a facut
ea;

Foarte important:


Sa nu-i uite data nasterii, data aniversarii inceputului relatiei,
data

aniversarii casatoriei, datele "zilelor" ei, data primului sarut, data

nasterii matusii(lor) ei preferata(e), nepotilor ei preferati si/sau

prietenilor/prietenelor ei preferati...


Din pacate, pana si respectarea intocmai a sfaturilor de mai sus nu
garanteaza o

rata a succesului de 100%, caci femeia s-ar putea simti stanjenita,
stramtorata

si plictisita de o viata prea ordonata si prea perfecta si ar putea
fugi cu primul labar pe care-l intalneste...

Si acum reversul medaliei:

Sa faci un barbat fericit este, dupa cum vom vedea, cu mult mai greu,
caci un
barbat are nevoie de

1. Sex

Si de:

2. Mancare.

Cele mai multe femei se simt bineinteles suprasolicitate de aceasta
multitudine

de pretentii absurde ale barbatilor...

Morala:

Convietuirea armonica dintre barbati si femei ar putea fi realizabila
foarte
usor, atata timp cat barbatii ar accepta compromisul de a-si ingradi
un
pic din
pretentiile fara margini.



Daca ei ar putea renunta la cateva dintre cerintele lor, pentru a
echilibra

balanta pretentiilor reciproce...
_________________
Imposibilul nu este un lucru cert,


Nu cred ca un barbat isi doreste atat de putin..doar mancare si sex??? mi-e imposibil sa cred..cel putin eu nu am intalnit..cel putin eu prefer un partener f. pretentios care sa ma intrige in fiecare zi...
klaudya_e
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:42
postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...
stardancer
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:06
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...



hai,mai, ca e si un strop de adevar in toate aastea..indiferent ca ar recunoaste sau nu unii/unele
mitura
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:09
trebuie sa saruti multe broaste pana gasesti printul...ideea e sa nu-ti faci un lac plin de ele
ionelaela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:20
De la: mitura, la data 2009-11-13 23:09:59
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...



hai,mai, ca e si un strop de adevar in toate aastea..indiferent ca ar recunoaste sau nu unii/unele





... chestiile astea poateeeee erau aproximativ valabile acum 100 de ani ... credeam ca nu mai sint persoane care sa mai creda prostii din astea ? ... citi/e nu s-au fript crezind ca asa merge treaba ... intre timp s-au ''modernizat'' multe ... iar femeile continua sa ia cele mai mari tepe ...
marco918
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:47
De la: ionelaela, la data 2009-11-13 23:20:41trebuie sa saruti multe broaste pana gasesti printul...ideea e sa nu-ti faci un lac plin de ele




... gresit ... femeia trebuie sa sarute broasca doar cind e foarte singura ca e complet vrajita si imbrobodita si raspunde corect la comenzi ... altfel ajungi sa saruti orice iti iese in cale crezind ca poate, poate ... greu astazi mai atragi atentia cuiva ''sarutindu-l'' ... se obtine atit de usor incit la ''sarut'' trebuie sa mai crosetezi cite ceva in plus ... si cind sa spui ca sari pirleazul, se duce broscoiul in lacul de vis a vis ca s-a plictisit de ''saruturile'' tale ... ... parca era mai simplu si mai corect inainte ... aia filozofie de viata ... astazi ieftineala de trei lei ...
marco918
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:53
De la: marco918, la data 2009-11-13 23:47:18
De la: mitura, la data 2009-11-13 23:09:59
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...



hai,mai, ca e si un strop de adevar in toate aastea..indiferent ca ar recunoaste sau nu unii/unele





... chestiile astea poateeeee erau aproximativ valabile acum 100 de ani ... credeam ca nu mai sint persoane care sa mai creda prostii din astea ? ... citi/e nu s-au fript crezind ca asa merge treaba ... intre timp s-au ''modernizat'' multe ... iar femeile continua sa ia cele mai mari tepe ...


era doar o gluma,a spus-o si Stardancer..nu cred ca exista persoana care sa nu stie ce asteptari are de la viata lui,fie ea si cea de cuplu...dar tu preferi sa stai intr-o continua alerta si sa suspectezi pe oricine din jurul tau..este alegerea ta
mitura
Postat pe 13 Noiembrie 2009 23:56
De la: danutza_1307198, la data 2009-09-08 11:19:36Aceasta povestioara am gasit-o pe un site si mi-a placut foarte mult. Intotdeauna mi-am dorit sa ajung o femeie independenta dar niciodata nu am stiut ce presupune acest lucru...
-Din multi barbati care ma privesc,imi zambesc sau chiar deschid un dialog cu mine sunt foarte putini care reusesc sa imi trezeasca interesul.Din acei cativa,unul va ajunge cu mine in pat,vorbind de o perioada x de timp.Odata ajuns acolo se da verdictul… daca va ajunge acolo si a doua oara.

Se intampla ca uneori un barbat ma intereseaza doar sub aspect sexual si sunt socata ca barbatii nu sunt incantati de asta. El vrea sa ma pastreze. Aici se da marele test. Poate eu sunt o specie de femeie mai ciudata. Pe mine sexul nu ma tine langa un barbat, fac sex pentru ca imi place si ma simt bine cu barbatul respectiv dar asta nu inseamna ca-mi doresc sa-mi petrec toata viata cu el. Daca ma simt foarte bine cu el s-ar putea sa-mi doresc sa raman cu el… dar… aici incepe greul. Sunt exigenta - barbatul care ajunge la statutul de prietenul meu trebuie sa fie in primul rand ingrijit, sa arate bine (nu trebuie sa fie un sex symbol), sa aiba respect fata de propria persoana, demnitate si un caracter puternic. Sa stie sa fie barbat fara a incerca sa epateze, sa fie jucaus fara a-mi leza mie orgoliul, sa ma iubeasca fara sa ma sufoce, sa ma respecte fara sa ma lase sa-l calc in picioare.

Respect un barbat in masura in care stie sa fie el insusi, sincer si natural… inteligent, versat, cult, descurcaret…si nu in ultimul rand sexy. Majoritatea barbatilor, in momentul in care le transmit ca nu sunt interesata sa avansez intr-o relate cu ei cer explicatii. Le dau la modul cel mai sincer. Raspunsul lor…e vezi Doamne ca eu caut un ideal si cer prea mult. Replica mea e….nu inseamna ca acel barbat pe care mi-l doresc eu nu exista pentru simplul fapt ca nu esti tu acela.

M-am indragostit si eu la randul meu, la un moment dat, de un barbat exigent. Pentru el am tras din greu si la propriu si la figurat. Am bagat fitness, am invatat, m-am ingrijit, m-am aranjat…am ajuns sa am un job super misto si un look pe masura. Nu am ramas cu el… nu ne potriveam dar efortul a meritat. Am inteles ce mult inseamna sa te lupti sa fii asa cum ti-ar placea. Sa ceri mult de la tine,sa fii exigent cu toate greselile si defectele tale, sa nu renunti niciodata la a vrea mai mult, a incerca, a lupta… a face mai mult.

Pe mine ceea ce ma seduce la un barbat e el insusi, atitudinea lui, caracterul lui… siguranta… forta… barbatul din el cizelat si slefuit. O data ce ma seduce… ma va pastra daca va stii sa ma iubeasca fara sa devina dependent de mine, sa ma surprinda, sa ma incante.

Apreciez o relatie in masura in care aceasta e coltul meu de rai, evadarea din limite… acolo, cu barbatul meu, in patul meu… in bratele lui nu exista ieri, maine… real, timp. Dar ca eu sa simt asta el trebuie sa stie sa ma poarte pe nori cu un zambet prin care imi spune te iubesc, cu o atingere usoara care imi spune te doresc..cu o imbratisare puternica prin care imi spune nu pleca.

Ca o concluzie… pentru mine… acest feeling e ceea ce face viata sa merite traita. Nu cred ca e dimineata mai frumoasa decat aceea in care te trezesti cu persoana iubita in brate.
.





... femei independenta ... asa ???!!! ... la toate pretentiile de mai sus, cred ca autoarea e cel putin PERFECTA precum EVA ... e o veche aberatie a unor femei care se uita in oglinda intre 20 si 40 de ani si isi imagineaza ca in jurul lor cade tot ... dupa 40 incep sa dea sfaturi unor ... nepoate ... sint vechi ''visele'' astea ... doar ca altele mai au si bunul simt sa ceara banii inainte ... si mi se pare mai corect ...
marco918
Postat pe 14 Noiembrie 2009 00:04
De la: mitura, la data 2009-11-13 23:56:05
De la: marco918, la data 2009-11-13 23:47:18
De la: mitura, la data 2009-11-13 23:09:59
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...



hai,mai, ca e si un strop de adevar in toate aastea..indiferent ca ar recunoaste sau nu unii/unele





... chestiile astea poateeeee erau aproximativ valabile acum 100 de ani ... credeam ca nu mai sint persoane care sa mai creda prostii din astea ? ... citi/e nu s-au fript crezind ca asa merge treaba ... intre timp s-au ''modernizat'' multe ... iar femeile continua sa ia cele mai mari tepe ...


era doar o gluma,a spus-o si Stardancer..nu cred ca exista persoana care sa nu stie ce asteptari are de la viata lui,fie ea si cea de cuplu...dar tu preferi sa stai intr-o continua alerta si sa suspectezi pe oricine din jurul tau..este alegerea ta





... stii ce inseamna repetitia ? ... repeta(sau ti se repeta) niste lucruri/fraze de multe ori si o sa ajungi la concluzia ca le-ai ... invatat ... ca la matematica ... multi mai stiu ceva teoreme dar fooooarte putini habar nu mai au cum arata macar demonstratia ... e usor acum sa creezi ''teoreme'' ... sint multe glumite/zicale/''proverbe'' care circula si pe care foarte multa lume le preia nemestecat ... asa se pot forma conceptii, atitudini, ''valori'' noi ... prea putini se sinchisesc sa le compare cu realitatea(sau mai bine zis cu bunul simt, responsabilitatea, respectul, etica, ...), prea putini se obosesc sa inteleaga ce e dedesupt citeodata ... si de multe ori li se pare ca in felul asta au o scuza cind o iau razna pe aratura ... traim in era in care oamenii sint si sint dresati sa fie foarte previzibili ...
marco918
Postat pe 14 Noiembrie 2009 00:15
Pt marco 918:
facand o medie a raspunsurilor tale, mi-a iesit ca esti( sau cel putin te straduiesti) sa fii obiectiva. Poate putin prea cerebrala, prea pe emisfera stanga...
E logic ceea ce spui in legatura cu gluma pusa de mine.
Totusi...Spui asta din ceea ce simti sau numai pentru ca nu-ti plac glumele de nici un fel? Ai simtul umoruli sau nu?
Daca crezi ca il ai, te rog sa postezi si tu o glumita care-ti place... una care sa nu prezinte pericol pentru societate...
stardancer
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:34
Tot pt. marco918:
Il ai, am citit postarea ta in engleza de pe topicul de poezie.
Cu stima
stardancer
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:03
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...


am ales si eu sa nu am simtul umorului asa cum ai ales tu sa nu ai bunul simt folosind sintagma "om de nimic"
klaudya_e
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:26
De la: klaudya_e, la data 2009-11-14 19:26:56
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...


am ales si eu sa nu am simtul umorului asa cum ai ales tu sa nu ai bunul simt folosind sintagma "om de nimic"


Candva demult, din distractie, am facut o lista cu femeile nesimtite pe care le-am intalnit la viata mea. In pararel am facut una si cu barbatii nesimtiti...
La femei, spre deosebire de barbati, e o lista mica... Cred ca sunt pe degetele de la o mana...
Iti "multumesc" ca mi-ai "imbogatit" lista femeilor cu inca una.
Poti sa fii mandra, esti o raritate printre femei!!!!!!! ESTI DEOSEBITA, CE MAI...
Atat de deosebita incat meriti cu prisosinta sa fii in fruntea acelei liste...
stardancer
Postat pe 15 Noiembrie 2009 02:05
''Totul pare mare atunci cand esti mic,
Nu-i nimic,
Totul pare de neatins,
Nu te lasa invins
Vorbesc de pace si-arata armele
Cum ****, cand toti tebuia sa fim egali din nastere…''




___LL___
Postat pe 15 Noiembrie 2009 02:47
...vise,tata,vise!....
zais
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:57
IUBITA....VA DORITI DE FAPT CEEA CE ISI DORESTE IN GENERAL,ORICE FEMEIE DE ...BUN SIMT.VA FELICIT PENTRU ASTA SI SPER SA SI REUSITI!!!! NENEROCIREA CEA MARE ESTE CA ,CEI BUNI ...SUNT DEJA LUATI.....IAR CEEA CE DORIM SA FIE INMAGAZINAT IN UNUL SINGUR , GASESTI DOAR ....LA O ...INTREAGA COLECTIVITATE DE BARBATI. SI E DE DORIT CA ....EI SA NU SE INTALNEASCA....DECI ,UN BARBAT CU ATATEA CALITATI ,APROAPE FARA DEFECT.....RARISSIM!!!
kudika083724
Postat pe 15 Noiembrie 2009 12:14
De la: zais, la data 2009-11-15 09:57:51...vise,tata,vise!....


Visatorii au impins lumea asta inainte.
E usor sa stai deoparte si sa iei in bascalie tot ce-ti trece prin fata ochilor... E chiar foarte usor...
Nu necesita deloc efort intelectual...

Poate un neuron -doi acolo....
stardancer
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:27
De la: marco918, la data 2009-11-14 00:15:15
De la: mitura, la data 2009-11-13 23:56:05
De la: marco918, la data 2009-11-13 23:47:18
De la: mitura, la data 2009-11-13 23:09:59
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...



hai,mai, ca e si un strop de adevar in toate aastea..indiferent ca ar recunoaste sau nu unii/unele





... chestiile astea poateeeee erau aproximativ valabile acum 100 de ani ... credeam ca nu mai sint persoane care sa mai creda prostii din astea ? ... citi/e nu s-au fript crezind ca asa merge treaba ... intre timp s-au ''modernizat'' multe ... iar femeile continua sa ia cele mai mari tepe ...


era doar o gluma,a spus-o si Stardancer..nu cred ca exista persoana care sa nu stie ce asteptari are de la viata lui,fie ea si cea de cuplu...dar tu preferi sa stai intr-o continua alerta si sa suspectezi pe oricine din jurul tau..este alegerea ta





... stii ce inseamna repetitia ? ... repeta(sau ti se repeta) niste lucruri/fraze de multe ori si o sa ajungi la concluzia ca le-ai ... invatat ... ca la matematica ... multi mai stiu ceva teoreme dar fooooarte putini habar nu mai au cum arata macar demonstratia ... e usor acum sa creezi ''teoreme'' ... sint multe glumite/zicale/''proverbe'' care circula si pe care foarte multa lume le preia nemestecat ... asa se pot forma conceptii, atitudini, ''valori'' noi ... prea putini se sinchisesc sa le compare cu realitatea(sau mai bine zis cu bunul simt, responsabilitatea, respectul, etica, ...), prea putini se obosesc sa inteleaga ce e dedesupt citeodata ... si de multe ori li se pare ca in felul asta au o scuza cind o iau razna pe aratura ... traim in era in care oamenii sint si sint dresati sa fie foarte previzibili ...


"OBIECTIVITATEA" ta ma face sa cred ca ai devenit imuna la visarile ,pasiunile si dorintele societatii de azi...si totusi aavem nevoie si de oameni care sa se implice ,nu doar sa arate cu degetul si sa spuna ceea ce nu e corect ...
si intr-adevar avem si acest gen de persoana in societate:femeia moderna ,care spre deosebire de "cocalar" si "pitzipoanca" nu dauneaza grav audio-vizualului!
ionelaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:47
De la: stardancer, la data 2009-11-14 14:34:20Pt marco 918:
facand o medie a raspunsurilor tale, mi-a iesit ca esti( sau cel putin te straduiesti) sa fii obiectiva. Poate putin prea cerebrala, prea pe emisfera stanga...
E logic ceea ce spui in legatura cu gluma pusa de mine.
Totusi...Spui asta din ceea ce simti sau numai pentru ca nu-ti plac glumele de nici un fel? Ai simtul umoruli sau nu?
Daca crezi ca il ai, te rog sa postezi si tu o glumita care-ti place... una care sa nu prezinte pericol pentru societate...


Hahaha!
Marco e barbat. Batran. Un mos nebagat in seama, fara familie, presupun.
Atat de neajutorat de n-a fost in stare nici sa-si seteze sexul la avatar ca lumea.
Din cand in cand, mai intra sa improaste cu otrava.
Un nenorocit, in definitiv. Ti s-ar face mila daca nu ar fi plin de venin. Asa fiind vorba, nu faci decat sa iti spui ca-si merita soarta.

Nu te pune la mintea lui. Trebuie sa te cobori prea jos.
Dor_a
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:01
De la: stardancer, la data 2009-11-15 02:05:50
De la: klaudya_e, la data 2009-11-14 19:26:56
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...


am ales si eu sa nu am simtul umorului asa cum ai ales tu sa nu ai bunul simt folosind sintagma "om de nimic"


Candva demult, din distractie, am facut o lista cu femeile nesimtite pe care le-am intalnit la viata mea. In pararel am facut una si cu barbatii nesimtiti...
La femei, spre deosebire de barbati, e o lista mica... Cred ca sunt pe degetele de la o mana...
Iti "multumesc" ca mi-ai "imbogatit" lista femeilor cu inca una.
Poti sa fii mandra, esti o raritate printre femei!!!!!!! ESTI DEOSEBITA, CE MAI...
Atat de deosebita incat meriti cu prisosinta sa fii in fruntea acelei liste...


Tradare, tradare! Parca eram singura! tu esti, misoginule?
Kathara
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:06
De la: Kathara, la data 2009-11-15 14:06:21
De la: stardancer, la data 2009-11-15 02:05:50
De la: klaudya_e, la data 2009-11-14 19:26:56
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...


am ales si eu sa nu am simtul umorului asa cum ai ales tu sa nu ai bunul simt folosind sintagma "om de nimic"


Candva demult, din distractie, am facut o lista cu femeile nesimtite pe care le-am intalnit la viata mea. In pararel am facut una si cu barbatii nesimtiti...
La femei, spre deosebire de barbati, e o lista mica... Cred ca sunt pe degetele de la o mana...
Iti "multumesc" ca mi-ai "imbogatit" lista femeilor cu inca una.
Poti sa fii mandra, esti o raritate printre femei!!!!!!! ESTI DEOSEBITA, CE MAI...
Atat de deosebita incat meriti cu prisosinta sa fii in fruntea acelei liste...


Tradare, tradare! Parca eram singura! tu esti, misoginule?


Nu mai inteleg ni'ica! Tocmai am citit o postare asemanatoare pe alt topic... Parca... Dom'le, tre' ca muncesc prea mult si de atata surmenare mi se-ncurca imaginile pe display...
Dor_a
Postat pe 15 Noiembrie 2009 14:22
e tare autoarea articolului, dar sincer nu stiu vreo femeie care sa gandeasca asa in realitate.....bine ar fi, ce-i drept....
e un tip de gandire si de atitudine mai degraba specific barbatilor.
DayC
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:38
De la: stardancer, la data 2009-11-15 02:05:50
De la: klaudya_e, la data 2009-11-14 19:26:56
De la: stardancer, la data 2009-11-13 23:06:16postarea cu dorintele femeilor, paralel cu cele ala barbatilor, era DOAR O GLUMA! O gluma pe care am primit-o si eu de la altcineva, o gluma la care S-A RAS COPIOS, ori de cate ori a fost citita, ori de barbati ori de femei...
In acest caz, e vorba de o "chestie" care se cheama SIMTUL UMORULUI...


am ales si eu sa nu am simtul umorului asa cum ai ales tu sa nu ai bunul simt folosind sintagma "om de nimic"


Candva demult, din distractie, am facut o lista cu femeile nesimtite pe care le-am intalnit la viata mea. In pararel am facut una si cu barbatii nesimtiti...
La femei, spre deosebire de barbati, e o lista mica... Cred ca sunt pe degetele de la o mana...
Iti "multumesc" ca mi-ai "imbogatit" lista femeilor cu inca una.
Poti sa fii mandra, esti o raritate printre femei!!!!!!! ESTI DEOSEBITA, CE MAI...
Atat de deosebita incat meriti cu prisosinta sa fii in fruntea acelei liste...


Nu pot decat sa rad ...asta e modul meu de a reactiona la astfel de atitudini ale oamenilor...si daca tot spui ca ai trait sau traiesti langa o "scorpie"..ori ai facut-o inchizand ochii, urechile.. sufeltul ori...ai irosit mult timp degeaba daca nu ai vrut sa intelegi nimic..oricum mai e timp...
klaudya_e
Postat pe 15 Noiembrie 2009 22:37
De la: DayC, la data 2009-11-15 17:38:16e tare autoarea articolului, dar sincer nu stiu vreo femeie care sa gandeasca asa in realitate.....bine ar fi, ce-i drept....
e un tip de gandire si de atitudine mai degraba specific barbatilor.


Da si eu cred la fel, ea vorbeste despre o situatie ideala; un proverb spunea: unde incepe ambitia se termina sentimentul. Poate ca persoane ca ea nu vor cunoaste fericirea, sau poate ca fericirea va fi tradusa drept o indeplinire a unui checklist interminabil si o mentinere a unei bari de echilibru in timp ce merge pe o ata intinsa.

Sa traiesti asa implica o stare de incordare si cred ca e aplicabil unei persoane tinere plina de viata. Ce imi place mie la toata treaba asta e ca persoane ca ea(pot fi si baieti) inspira pe altii sa se priveasca intr-un fel mai apropiat de adevarata lor valoare. Ei povestesc despre cat de dulce e recompensa daca porti o lupta grea si ca in loc sa mananci zahar de trestie, te poti desfata cu miere de trandafir.

Cred ca prima reactie mi-ar fi fost asemanatoare unor domni de aici care s-au aratat a fi usor revoltati. Intr-adevar un barbat se simte vulnerabil cand armele lui nu au efect, nu putini pot face fata unor femei puternice. Aceea pot sa fie la fel, unii ambitiosi care incearca sa se autodepaseasca zilnic in cariera, moda, intelect, suflet spirit si relatii interumane, sau unii din putinii oameni care se incadreaza in "a fi decent" si a avea acel ceva care vine dintr-o sfera care noi nu o intelegem (natura).

Urmeaza si alte confesiuni?
m_user
Postat pe 15 Noiembrie 2009 23:50
De la: kudika081158, la data 2009-11-08 16:41:26esti sexi vreau sa te ling



stai sa inteleg bine ....pe cine vrei sa lingi???....pe ea....???....sau vreun barbat....???/
gratuit89
Postat pe 16 Noiembrie 2009 01:44
De la: gratuit89, la data 2009-11-16 01:44:56
De la: kudika081158, la data 2009-11-08 16:41:26esti sexi vreau sa te ling



stai sa inteleg bine ....pe cine vrei sa lingi???....pe ea....???....sau vreun barbat....???/


pe ea... fetica e lesbi
stardancer
Postat pe 17 Noiembrie 2009 01:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pisici- nutritie, ingrijire, probleme de sanatate, veterinari si sfaturi! 5 De la: gugulina74 16 Iulie 2009 23:25
Tu ai inchiria un bucatar ? 7 De la: flory_florin 22 Iunie 2014 19:51
DEXA-ajutorul nutritionistilor 1 De la: kudika_7869 1 Noiembrie 2012 10:30
Dependenta de dulciuri?!? 15 De la: rashela 18 August 2009 14:21
multe fructe 8 De la: Nolwenn 8 Octombrie 2009 21:15