Setari Cookie-uri

sfat..va rog..:(

povestea mea a inceput acum…2 ani..cand am cunoscut un baiat pe internet[este din acelasi oras cu mine]am vorbit cam vreo 3 sapt pe messenger pana cand ne-am hotarat sa ne intalnim..am pus un pariu..[si l-am lasat pe el sa castige] am iesit…ne-am simtit foarte bine…ne vedeam la scoala…vbm pe mess pana cand totul incepea sa devina serios, adica mai urma sa-mi spuna sa fim impreuna…eu asteptam sa spuna chestia asta insa..nu a fost asa…a inceput sa ma evite.am vb cu prietenii [avem prieteni comuni]..am incercat sa aflu care e problema si mi-au spus…..k el avusese o relatie cu o fata si inca o iubea foarte mult si vroia sa fie cu ea..nu m-am simtit bine dar tot am ramas prieteni[insa sentimentele mele nu eu disparutsi tot am insistat..insa de fiecare data cand simteam ca e ceva imi spunea ca o iubeste si nu poate..de 3 ori am primit raspunsul asta..pana vara toamna trecuta cand mi-am gasit pe cineva[un turc..vb pe internet..stiu ce credeti k era vrajeala..dar nu..era totul foarte serios] in iarna cand a inceput sa vina acasa de la facultate am inceput sa iesim in oras [ca prieteni] imi povestea ce-l necajeste si eu la fel…pana pe 8 martie cand am iesit in oras..am fost la restaurant..am mancat ne-am simtit bine si cand m-a condus acasa am inceput sa glumim m-am dat cu luciu si am inceput sa-l pup[pe toata fata in afara de buze]si dupa ce am ras ..am glumit ma ia si ma saruta..
am ramas masca..nu ma asteptam..si am inceput sa vorbim despre fosta lui si despre turcul meu…mi-a spus k nu-i mai pasa de ea nu l-am crezut bineinteles..dar am riscat ..si m-am implicat intr-o relatie cu el..desi stiam ca inca o iubeste si ca o sa sufar..timp de 6 luni am dat tot ce aveam mai bun din mine , i-am aratat foarte multa intelegere si iubire, chiar si cand mi-a spus in fata ca inca o iubeste..m-am incapatanat sa continui..si am ajuns in ziua in care simt ca nu mai pot..pentru ca aseara am vorbit despre ea si l-am intrebat de ce se tot agata de amintirea ei…ca nu se merita..[ea l-a inselat si l-a fct sasufere f mult]si mi-a spus ca atunci acand a fost cu ea era copil si ce s-a intamplat atunci a ramas intiparit bine in sufletul lui..si apoi l-am intrebat : uite ai foarte multe expemple in fata..multi prieteni de-ai tai au avut relatii mai lungi si mai inchegate dacat ai avut-o u cu ea is totusi au trecut peste … si el imi spune ca ei au gasit pe cineva mai bun decat respectiva…:|..am ramas socata..adica dupa ce i-am iertat atatea,i-am aratat atata intelegere si atata dragoste tot ea e mai buna decat mine?..nu mai pot continua…il iubesc dar..ma doare sufletul sa aud ca munca mea de 6 luni a fost in zadar..nu stiu ce sa mai fac..:((....
asta a fost acum o sapt...acum ma gasesc singura si gandindu'ma la el...ne-am despartit din cauza ca ea il cauta si i-am dat de ales..intre..a-i trimite un mesaj in care sa-i spuna sa nu-l mai caute sau despartirea noastra..., evident ca a ales despartirea....in adancul sufletului stiam ca se va intampla asa dupa ce ne-am desp...i-am tinut un discurs in care i-am spus tot ce aveam pe suflet...ieri, fiind sf maria am avut o prietena comuna pe nume maria, aceasta ma invitase si pe mine si pe el [pe langa alti amici de-ai nostri] la un restaurant am fost ..eu am stat intr-un capat al mesei si el in capatul opus...am schimbat cateva cuvinte si cand sa plec acasa l-am rugat sa-mi dea un pic telefonul sa-l sun pe tata sa vina dupa mine..mi l-a dat...si cand am dat sa-l apelez pe tata am vazut ca mai devreme o sunase pe fosta ...am incremenit... i-am inapoiat telefonul i-am multumit...si am mers mai departe...pe o banca unde sa-l asteptam cu totii pe tata..cand am plecat de pe banca era un pic ingandurat..sunt constienta de faptul k nu mai am cum sa mai fiu cu el..si sincer nici nu mai vreau..dpdv rational...sentimental inca mai tin la el...cu toate ca m-a dezamagit enorm..cum sa fac sa trec peste acest esec si sa-l uit cumva...?
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:30
Tocmai am primit si eu sfatul asta...strange din dinti si mergi mai departe...cu siguranta nu te merita...fata respectiva il v-a face in continuare sa sufere...si cu siguranta tot la tine se v-a intoarce cu coada intre picioare...e ft usor de dat sfaturi...dar e atat de greu sa treci peste o dezamagire de asta...stiu te inteleg...si imi pare rau knd vad ca nu sunt singura si ca sunt atatea si atatea fete care sufera lafel ca si mine...

acum te intreb u ai mai vrea o rel cu el in cazul in care s-ar intoarce la tine?
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:42
nu...chiar daca l-as iubi sunt constienta de faptul ca nu ma merita si ca daca m-as impaca cu el as suferi dublu...
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:47
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 20:47:44nu...chiar daca l-as iubi sunt constienta de faptul ca nu ma merita si ca daca m-as impaca cu el as suferi dublu...



aici trebuie sa ai grija...pt ca noi daca iubim...ne pierdem mintile...nu ne gandim ca suferim ...nah nuj...e dificil...incearca sa il uiti sa iti distragi atentia cu altceva...sa iti umpli timpul...practi sa nu t mai gandesti la el...uite eu knd sunt suparata si mai ales knd sufar cate o dezamagire...ma pun si mananc de toate ...mai ales dulciuri....ceea ce nu e bine...nah preferabil e sa cunoastoi pe altcineva...pt ca eu mereu am reusit sa uit cu ajutorul altcuiva.....
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 20:54
stiu ..ai dreptate..la mine e faza ca nu mananc ...in 2 sapt...am slabit 5 kg
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:08
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 21:08:50stiu ..ai dreptate..la mine e faza ca nu mananc ...in 2 sapt...am slabit 5 kg

stiu pt ca te consumi...pt ca iti ppasa...pt ca il iubesti...astea suntem noi...investim sentimente in speranta ca o sa ne fie bine...dar uite ca nu este asa...
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:14
nu e corect...noi de ce suferim.. si trecem prin atatea lucruri si ne despartim f greu de ele iar ei a 2a zi se poarta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat....
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:30
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 21:30:47nu e corect...noi de ce suferim.. si trecem prin atatea lucruri si ne despartim f greu de ele iar ei a 2a zi se poarta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat....


Pt ca sunt barbati si pt ca pot...
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:35
da.. dar tu ce ai patit?care e povestea ta?
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:37
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 21:37:59da.. dar tu ce ai patit?care e povestea ta?

intra la relatii,sex,relatii la distanta si ai sa vezi...sunt intr-o mare dilema...acum a devenit si mai mare...si mult mai complicata
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:55
deci..pe scurt..tu ai un prieten si trebuie sa pleci la fac iar el ramane in orasul natal...problema ar fi ca tu nu stii ce sa faci sa continui cu el sau sa incerci cu baiatul din orasul in care este fac...
kudika009707
Postat pe 9 Septembrie 2009 22:06
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 22:06:55deci..pe scurt..tu ai un prieten si trebuie sa pleci la fac iar el ramane in orasul natal...problema ar fi ca tu nu stii ce sa faci sa continui cu el sau sa incerci cu baiatul din orasul in care este fac...


da cam asta e pb:)))
kudikana
Postat pe 9 Septembrie 2009 23:07
Ma intreb cati ani ai.. pt ca astea sunt povesti de copii..
divvina
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:08
De la: divvina, la data 2009-09-28 13:08:17Ma intreb cati ani ai.. pt ca astea sunt povesti de copii..

Subscriu
simonycik
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:17
De la: simonycik, la data 2009-09-28 13:17:27
De la: divvina, la data 2009-09-28 13:08:17Ma intreb cati ani ai.. pt ca astea sunt povesti de copii..

Subscriu

Gata am vazut: 18, dar gandesti ca o fetita de 14..serios acum..sa nu te superi.. ..nu te mai impotmoli de primul barbat care se poarta frumos cu tine..o sa mai apara si altii
simonycik
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:20
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 20:30:53povestea mea a inceput acum…2 ani..cand am cunoscut un baiat pe internet[este din acelasi oras cu mine]am vorbit cam vreo 3 sapt pe messenger pana cand ne-am hotarat sa ne intalnim..am pus un pariu..[si l-am lasat pe el sa castige] am iesit…ne-am simtit foarte bine…ne vedeam la scoala…vbm pe mess pana cand totul incepea sa devina serios, adica mai urma sa-mi spuna sa fim impreuna…eu asteptam sa spuna chestia asta insa..nu a fost asa…a inceput sa ma evite.am vb cu prietenii [avem prieteni comuni]..am incercat sa aflu care e problema si mi-au spus…..k el avusese o relatie cu o fata si inca o iubea foarte mult si vroia sa fie cu ea..nu m-am simtit bine dar tot am ramas prieteni[insa sentimentele mele nu eu disparutsi tot am insistat..insa de fiecare data cand simteam ca e ceva imi spunea ca o iubeste si nu poate..de 3 ori am primit raspunsul asta..pana vara toamna trecuta cand mi-am gasit pe cineva[un turc..vb pe internet..stiu ce credeti k era vrajeala..dar nu..era totul foarte serios] in iarna cand a inceput sa vina acasa de la facultate am inceput sa iesim in oras [ca prieteni] imi povestea ce-l necajeste si eu la fel…pana pe 8 martie cand am iesit in oras..am fost la restaurant..am mancat ne-am simtit bine si cand m-a condus acasa am inceput sa glumim m-am dat cu luciu si am inceput sa-l pup[pe toata fata in afara de buze]si dupa ce am ras ..am glumit ma ia si ma saruta..
am ramas masca..nu ma asteptam..si am inceput sa vorbim despre fosta lui si despre turcul meu…mi-a spus k nu-i mai pasa de ea nu l-am crezut bineinteles..dar am riscat ..si m-am implicat intr-o relatie cu el..desi stiam ca inca o iubeste si ca o sa sufar..timp de 6 luni am dat tot ce aveam mai bun din mine , i-am aratat foarte multa intelegere si iubire, chiar si cand mi-a spus in fata ca inca o iubeste..m-am incapatanat sa continui..si am ajuns in ziua in care simt ca nu mai pot..pentru ca aseara am vorbit despre ea si l-am intrebat de ce se tot agata de amintirea ei…ca nu se merita..[ea l-a inselat si l-a fct sasufere f mult]si mi-a spus ca atunci acand a fost cu ea era copil si ce s-a intamplat atunci a ramas intiparit bine in sufletul lui..si apoi l-am intrebat : uite ai foarte multe expemple in fata..multi prieteni de-ai tai au avut relatii mai lungi si mai inchegate dacat ai avut-o u cu ea is totusi au trecut peste … si el imi spune ca ei au gasit pe cineva mai bun decat respectiva…:|..am ramas socata..adica dupa ce i-am iertat atatea,i-am aratat atata intelegere si atata dragoste tot ea e mai buna decat mine?..nu mai pot continua…il iubesc dar..ma doare sufletul sa aud ca munca mea de 6 luni a fost in zadar..nu stiu ce sa mai fac..:((....
asta a fost acum o sapt...acum ma gasesc singura si gandindu'ma la el...ne-am despartit din cauza ca ea il cauta si i-am dat de ales..intre..a-i trimite un mesaj in care sa-i spuna sa nu-l mai caute sau despartirea noastra..., evident ca a ales despartirea....in adancul sufletului stiam ca se va intampla asa dupa ce ne-am desp...i-am tinut un discurs in care i-am spus tot ce aveam pe suflet...ieri, fiind sf maria am avut o prietena comuna pe nume maria, aceasta ma invitase si pe mine si pe el [pe langa alti amici de-ai nostri] la un restaurant am fost ..eu am stat intr-un capat al mesei si el in capatul opus...am schimbat cateva cuvinte si cand sa plec acasa l-am rugat sa-mi dea un pic telefonul sa-l sun pe tata sa vina dupa mine..mi l-a dat...si cand am dat sa-l apelez pe tata am vazut ca mai devreme o sunase pe fosta ...am incremenit... i-am inapoiat telefonul i-am multumit...si am mers mai departe...pe o banca unde sa-l asteptam cu totii pe tata..cand am plecat de pe banca era un pic ingandurat..sunt constienta de faptul k nu mai am cum sa mai fiu cu el..si sincer nici nu mai vreau..dpdv rational...sentimental inca mai tin la el...cu toate ca m-a dezamagit enorm..cum sa fac sa trec peste acest esec si sa-l uit cumva...?


Draga mea , din pacate , eu il inteleg pe prietenul tau si stiu prin ce trece...
Eu am avut o relatie de 6 ani...prima iubire...eram un pushti de 16 ani...care si acum...se mai duce in trecut...
Multe relatii am distrus...multi ani au trecut....multe umilintze am luat ....pana am zis AJUNGE !!!
Nu stiu cum sa ma expirm , sa clarific...dar nu este vina lui...
Dau si un exemplu: nu mai eram cu fosta de aproape un an , ea alta relatie...eu de cateva zile cu o tipa, eram indragostit de ea , imi doream ceva serios...ceva stabil....
Intr'o seara ma sunat fosta....
De atunci....totul s'a schimbat...
Am devenit ingandurat...melancolic...dezinteresat de relatia care o aveam....ma gandeam tot timpul la ce a fost intre mine si fosta...la tot ce a fost frumos...si sufletul o luase iar razna....
IARTA'L CA NU STIE CE FACE.....sau mergi mai departe...nu se stie cat de recuperabil sau irecuperabil este !!!
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:57
De la: kudika009707, la data 2009-09-09 21:30:47nu e corect...noi de ce suferim.. si trecem prin atatea lucruri si ne despartim f greu de ele iar ei a 2a zi se poarta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat....


Aici te INSHELI AMARNIC.........
Fosta mea relatie , a durat aproape 3 ani , cu o saptamana inainte de final...in timp ce faceam dragoste cu ea , imi spune: orice ar fi , orice s'ar intampla , nu ma voi despartii de tine niciodata , te iubesc enorm de mult si as murii fara tine....nu as putea traii ....iar dupa o saptamana....se terminase totul si se purta cu mine ca si cum eram ultimul strain..........

Asa ca , femei printre femei.........si barbatzi intre barbatzi.....sau ma rog...fetitze printre fetitze si baietzei printre baietzei
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:00
pai nu tu ai de ales din cate zici, el este atasat emotional de fosta lui iubita, si a facut gresala sa se implice intr-o relatie cu tine, desi pe ea inca o mai iubea, si pentru asta tu ai avut de suferit, acum pe viitor ai grija sa nu te mai implici in relati cu baieti care inca mai tanjesc dupa foste sau care inca nu si-au pus gandurile in ordine, avand inca sentimente. nu ai altceva de facut decat sa mergi mai departe, iar daca se intampla ca iar sa se desparta de fosta, sa nu-l mai accepti, pentru ca nu scrie pe fruntea ta "safety net".
diana3289
Postat pe 28 Septembrie 2009 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia gemeni cu barbatul fecioara 3 De la: peppermint 30 Aprilie 2010 20:32
ns 16 De la: dragalasa_g 21 Iunie 2012 10:23
nu pot sa merg mai departe.. 4 De la: criss_sweet 6 Iulie 2009 16:58
Pareri!!! 26 De la: PussycatLiz 26 Septembrie 2010 23:41
atitudinea in fata mortii 63 De la: Kathara 11 Iunie 2009 18:41