Setari Cookie-uri

am o intrebare

am cunoscut pe cineva pe internet... pare ok,realist,smart, afectuos, e si dragut pe langa toate calitatile pe care le are... si nu stiu cum sa fac.... m-a intrebat cum arat....supa cateva zile de vb la tel si nu i-am spus adevarul... eu sunt mai plinuta ,si nu e vb ca ma deranjeaza pe mine asta... dar probabil nu corespund standardelor societatii de azi. 30 kg. i-am zis ca nu sunt slaba...dar nu ma prea crede, a vazut poze doar cu fatza mea, tot imi spune ca sunt draguta... ca el asa ma vede, dar nu m-a vazut per total. sunt inalta,1.77,ma ajuta asta. diseara ar trebui sa ne intalnim... nu credeam in chestii din astea de pe net, si mi s -a intamplat. e ciudat sa alinti o pers la tel,e ciudat ca vocea lui sa iti provoace emotii,caldura, afectiune....si m-am simtit f in largul meu cu el. nu stiu cum sa-i spun. trbeuie sa-i spun, nu vreau sa aiba un soc...nu vreau sa am parte de o reactie nasoala...desi il vad mai inteligent de atat. cum sa-i spun? m-a intrebat ieri care cred ca e factorul determinant in cele mai mari nebunii din lumea asta........i-am zis dragostea. dragostea pt tara,pt lider,pt job, pt bani............pt cineva :(............
tmMedeea
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:23
p.s. daca va intrebati de ce nu i-am spus adevarul... e pt ca vroiam sa mai vb cu el, vroiam sa ma cunoasca pe mine, si nu credeam ca imi da o sansa daca ii spun adevarul...
tmMedeea
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:27
va rog niste idei despre cum sa-i spun......!!!!
tmMedeea
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:32
Asteapta pana va intalniti si o sa-i vezi reactia...in mod normal nu ar trebui sa conteze pt el cateva kg in plus.Daca totusi conteaza...ei bine atunci e superficial si nu merita sa-ti pierzi timpul cu el.
O alta chestie....s-ar putea ca nici el sa nu-ti fi spus totul despre el si atunci sunteti chit
Niciodata sa nu incepi o relatie cu o minciuna...pt ca asta va atrage alte minciuni si e sortita esecului din start.
Succes diseara
andreea1976
Postat pe 14 Septembrie 2009 09:53
De la: andreea1976, la data 2009-09-14 09:53:54Asteapta pana va intalniti si o sa-i vezi reactia...in mod normal nu ar trebui sa conteze pt el cateva kg in plus.Daca totusi conteaza...ei bine atunci e superficial si nu merita sa-ti pierzi timpul cu el.
O alta chestie....s-ar putea ca nici el sa nu-ti fi spus totul despre el si atunci sunteti chit
Niciodata sa nu incepi o relatie cu o minciuna...pt ca asta va atrage alte minciuni si e sortita esecului din start.
Succes diseara


Mi-e frica sa-i spun, de cand am ajuns la lucru tot vb pe mess, e happy ca ne vdm azi..eu sunt si mai happy, dar partea neagra a lucrurilor ma face sa nu pot sa zambesc... nu reusesc sa-i zic :(.daca stric totul? vroiam doar o sansa....
tmMedeea
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:28
Invata sa te iubesti si apreciezi mai mult si,inainte de orice,relaxeaza-te si traieste clipa!
PS:Eu te-am vazut in poza si nicidecum nu esti grasa,ci,poate,ai cateva kg in plus,care se pot da jos oricand cu putina vointa.Un barbat care se impiedica doar de atata lucru,inseamna ca nu poate sa iti ofere decat jumatati de masura,asa ca n-ai pierde nimic.
heaven2007
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:36
Stai linistita si fi mai optimista o sa fie totul ok
Am o rugaminte....maine sa revii cu detalii nu ne tine in suspans
distractie placuta
andreea1976
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:44
Stati sa vad si eu poza, si vorbim "dupe"
Dor_a
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:53
Da, esti plinutza.

Si ce daca?
Toate vem complexe la prima intalnire, crede-ma. Daca suntem slabe, atunci poate nu avem sani. Daca suntem slabe si cu sani, atunci poate ca sunt prea mari. Daca aia sunt ok, atunci e fundu' plat sau soldurile prea inguste. Sau nasu' prea mare. Sau gura prea mica. Si tot asa, si tot asa....

Uite asa suntem noi, femeile. Ne gasim orice motiv sa nu fim multumite cu noi insine.

Stii, e o vorba in engleza: Trece podul cand ajungi la el. Vorba mare, crede-ma!
Ce rost are sa iti faci probleme inainte? Intai sa apara problema, nenica, si abia apoi te intrebi ce ai de facut.

Fugi la intalnirea aia si ai grija sa fii sclipitoare, naturala si haioasa. Oamenii adora persoanele care ii fac sa rada. Pe de alta parte, ii evitam pe cei depresivi - ne fac sa ne simtim prost si parca ne injecteaza cu energie negativa.
Recte, fii amuzanta

Vorbim dupa "intalneala"

Bafta!
Dor_a
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:01
Oricum ai niste ochi frumosi si esti simpatica deci nu vad care ar fi problema cu niste kg.Nu ar trebui sa conteze foarte mult aspectul si trebuie sa ai mai multa incredere in tine.Si eu ma chinui sa slabesc ,e f greu mai ales din cauza metabolismului si al meu m-a placut asa de la inceput-mai gogoasa !
Iti doresc sa iasa cum vrei tu si daca te simti bine in pielea ta e minunat,nici nu trebuie sa slabesti-hai sa fim serioase nici modelul skinny din ziua de azi nu e prea frumos;))!
luyyzz
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:03
Tre sa i d au (din nou) dreptate Dorei...crede ma toate avem sute de complexe...celulita vergituri..bla bla...Daca e sa fie "el" nu o sa se impiedice de un kg...te asigur

deci fa te frumoasa si distactie placuta:)
daca nu i place..sa si i a o scandura de calcat

anot
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:05
ti-am vizualizat si eu profilul..si cred ca ar trebui totusi sa ai mult mai multa incredere in tine:D
sa ne spui cum a fost...
amondineeee
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:33
i-am spus :) , si e ok, ne vdm diseara
tmMedeea
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:21
sa ne spui cum a iesit! Multa bafta :)
happy_face
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:28
ce i-aaii sppuuus?:) si cum a reactionat?:P
amondineeee
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:23
neata
cum a fost aseara?
anot
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:21
De la: tmMedeea, la data 2009-09-14 09:23:38am cunoscut pe cineva pe internet... pare ok,realist,smart, afectuos, e si dragut pe langa toate calitatile pe care le are... si nu stiu cum sa fac.... m-a intrebat cum arat....supa cateva zile de vb la tel si nu i-am spus adevarul... eu sunt mai plinuta ,si nu e vb ca ma deranjeaza pe mine asta... dar probabil nu corespund standardelor societatii de azi. 30 kg. i-am zis ca nu sunt slaba...dar nu ma prea crede, a vazut poze doar cu fatza mea, tot imi spune ca sunt draguta... ca el asa ma vede, dar nu m-a vazut per total. sunt inalta,1.77,ma ajuta asta. diseara ar trebui sa ne intalnim... nu credeam in chestii din astea de pe net, si mi s -a intamplat. e ciudat sa alinti o pers la tel,e ciudat ca vocea lui sa iti provoace emotii,caldura, afectiune....si m-am simtit f in largul meu cu el. nu stiu cum sa-i spun. trbeuie sa-i spun, nu vreau sa aiba un soc...nu vreau sa am parte de o reactie nasoala...desi il vad mai inteligent de atat. cum sa-i spun? m-a intrebat ieri care cred ca e factorul determinant in cele mai mari nebunii din lumea asta........i-am zis dragostea. dragostea pt tara,pt lider,pt job, pt bani............pt cineva :(............


daca nu te place pentru ca ai cateva kilograme in plus, inseamna ca nu pierzi nimic.

esti foarte frumoasa si n-ar trebui sa mai fi obsedata de acele cateva kilograme in plus!
franziska_eu
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:01
ia da o poza sa vad si io cat de plinuta esti!
greierash_is_back
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si totusi se poate 3 De la: adryyy 17 Septembrie 2012 00:44
dragoste sau interes? 55 De la: alimunt 10 Octombrie 2011 22:38
AJUTOOOOR:(( 9 De la: no_more 19 Iunie 2009 07:57
Vine doar o data pe an..sa il primesc..sau sa fac ca el.. un sfat pls..:(( 52 De la: mihapic73 22 Noiembrie 2009 18:50
iubesc un barbat care s-a insurat intre timp din ambitie si nu fac si nici nu am facut nimic... 21 De la: denyse15 6 Septembrie 2009 20:36