Setari Cookie-uri

voi ce a ti face?

am o relatie de un an jumate cu un barbat care ma iubeste,respecta.....nu este barbatul visurilor mele,incerc sa nu mai cred in feti frumosi....eu nu l iubesc pe el,sunt doar linistita in relatia asta si am incredere in el.problema mea se leaga de trecut de prima iubire ,la care ma gandesc si acum cu toate ca mi a facut rau....respectivul ma cauta si acum ii pare rau ar vrea sa ne intalnim sa vb..acum este sg...(cand era cu mn mai era si cu altcineva am aflat prea tz....)ce sa fac sa l uit stiu ca actualul meu prieten nu merita sa i fac rau,are incredere in mn as vrea sa l iubesc pe el sa uit tot,sa ma intorc in trecut mi e greu stiind ca am fost mintita si inselata...azi am ce mi am dorit candva.....poate nu stu sa apreciez.. mi e frica su nu fac un pas gresit acum cand am pe cineva langa mn care ma iubeste.....
happ
Postat pe 18 Mai 2010 02:40
De la: happ, la data 2010-05-18 02:40:23am o relatie de un an jumate cu un barbat care ma iubeste,respecta.....nu este barbatul visurilor mele,incerc sa nu mai cred in feti frumosi....eu nu l iubesc pe el,sunt doar linistita in relatia asta si am incredere in el.problema mea se leaga de trecut de prima iubire ,la care ma gandesc si acum cu toate ca mi a facut rau....respectivul ma cauta si acum ii pare rau ar vrea sa ne intalnim sa vb..acum este sg...(cand era cu mn mai era si cu altcineva am aflat prea tz....)ce sa fac sa l uit stiu ca actualul meu prieten nu merita sa i fac rau,are incredere in mn as vrea sa l iubesc pe el sa uit tot,sa ma intorc in trecut mi e greu stiind ca am fost mintita si inselata...azi am ce mi am dorit candva.....poate nu stu sa apreciez.. mi e frica su nu fac un pas gresit acum cand am pe cineva langa mn care ma iubeste.....


cand citesc astfel de mesaje ma ia cu nervi, pai bine mai fata vrei sa-ti spunem noi pe care sa-l iubesti sau cu care sa ramai ?
touch_me
Postat pe 18 Mai 2010 08:24
frate, e chiar atat de greu sa-l dai in ma-sa pe fost o data pentru totdeauna??? Iti recomand topicul "De ce ne place sa fim umilite", poate afli si tu de ce inca vrei sa fii umilita... de fost.
kitty_krieger
Postat pe 18 Mai 2010 12:39
De la: happ, la data 2010-05-18 02:40:23am o relatie de un an jumate cu un barbat care ma iubeste,respecta.....nu este barbatul visurilor mele,incerc sa nu mai cred in feti frumosi....eu nu l iubesc pe el,sunt doar linistita in relatia asta si am incredere in el.problema mea se leaga de trecut de prima iubire ,la care ma gandesc si acum cu toate ca mi a facut rau....respectivul ma cauta si acum ii pare rau ar vrea sa ne intalnim sa vb..acum este sg...(cand era cu mn mai era si cu altcineva am aflat prea tz....)ce sa fac sa l uit stiu ca actualul meu prieten nu merita sa i fac rau,are incredere in mn as vrea sa l iubesc pe el sa uit tot,sa ma intorc in trecut mi e greu stiind ca am fost mintita si inselata...azi am ce mi am dorit candva.....poate nu stu sa apreciez.. mi e frica su nu fac un pas gresit acum cand am pe cineva langa mn care ma iubeste.....



Stii, exista o vorba veche, cum ca "lupul isi schimba blana, dar naravul...BA" ...de unde stii tu ca el chiar s-a schimbat si ii pare rau pentru tot raul pe care ti l-a facut???? E ca in cazul barbatilor violenti care isi bat sotia/iubita/prietena, dupa care brusc ii apuca remuscarile si isi cer scuze spasiti, si ca nu o sa se repete, dar in realitate ei vor continua sa le bata, pentru ca asta stiu ei sa faca...
De unde stii tu ca nu o sa-ti faca fix aceeasi chestie ca in trecut, in cazul in care te-ai decide sa te intorci la el???

E si normal sa nu uiti prima iubire, primul sarut, etc... ca doar d-aia se spune k prima iubire nu se uita niciodata, dar cred ca in sinea ta stii si tu ca nu o sa fii fericita alaturi de un om care ti-a facut rau in trecut. Eu una, nu as fi...

Fii fata desteapta si fa ceea ce e bine pentru tine, sa-ti fie tie bine. Nu te lega la cap daca nu te doare. Ok, nu e actualul tau prieten "the one", dar sigur in viitor sigur o sa-l gasesti, si sigur o sa fie de mii de ori mai bun decat nesimtitul ala care n-a stiut sa te aprecieze.

Iti tin pumnii



cristina_xxx2006
Postat pe 18 Mai 2010 14:33
De la: happ, la data 2010-05-18 02:40:23am o relatie de un an jumate cu un barbat care ma iubeste,respecta.....nu este barbatul visurilor mele,incerc sa nu mai cred in feti frumosi....eu nu l iubesc pe el,sunt doar linistita in relatia asta si am incredere in el.problema mea se leaga de trecut de prima iubire ,la care ma gandesc si acum cu toate ca mi a facut rau....respectivul ma cauta si acum ii pare rau ar vrea sa ne intalnim sa vb..acum este sg...(cand era cu mn mai era si cu altcineva am aflat prea tz....)ce sa fac sa l uit stiu ca actualul meu prieten nu merita sa i fac rau,are incredere in mn as vrea sa l iubesc pe el sa uit tot,sa ma intorc in trecut mi e greu stiind ca am fost mintita si inselata...azi am ce mi am dorit candva.....poate nu stu sa apreciez.. mi e frica su nu fac un pas gresit acum cand am pe cineva langa mn care ma iubeste.....


Poate nu vei ramane cu actualul , ca nu-ti ofera decat siguranta , liniste si multumire , dar nu dragoste , totusi numai o femeie masochista se intoarce la o otreapa mincinoasa si tradatoare ca primul.nu stiu ce speri sa obtii, dar marlanul tocmai de aia te cauta , ca duci la tavaleala nu pentru ca te iubeste.
O saptamana de amor nebun si promisiuni false si apoi trai pe vatrai ca si inainte.

Postat pe 18 Mai 2010 14:59
uffffffffff!!!!!!e greu de spus.si eu sunt tot in acceasi situatie ca si tn si ma tot gandesc ce decizie sa iau.cred ca tu esti singura care poate decide ce sa faca,dar gandeste-te bn daca se merita sa dai vrabia din mana pe cioara dupa gard k doar stii cum e fostul si iti spun eu din propie e`xperienta ca lupul isi schimba parul dar naravul ba,asa k mai bn ramai cu prietenul tau sau daca nu mai vrei cauta altu dar inapoi sa nu te mai uiti k nu se merita.parerea mea.tu faci ce vrei
v3ronik
Postat pe 20 Mai 2010 19:01
Fetelor cochetelor, daca in viata ati facut niste alegeri nu trebuie sa ramaneti cu ele batute in cuie.
Conditiitle in care ati luat hotararea de a va desparti la momentul respectiv mai subzista sau nu?Atata timp cat conditiile s-au schimbat si hotararea se poate schimba.. E cea mai tampita alegere in viata sa ramai blocata intr-o hotarare doar fiindca asa da bine sau asa ma apar de eventualele suferinte. Grow up, girls. Dezvoltarea fiecaruia vine din cat mai multe alegeri proaste deoarece doar asa ne dam seama ce nu ne place.Cum in general ne place orice care nu ne face rau, in schimb ceva cu care sa traiesti toata viata trebuie sa iti placa mult de tot .Asa ca va doresc cat mai multe alegeri gresite pana o faceti pe aia cea mai buna.

Poate ca nu va tine cu fostul daca reluati relatia dar va asigura ca nici cu actualul.
Stati in asteptare pana la aparitia celui care va face sa simtiti ce ati simtit candva!!

Asa ca e chestiune de timp pana cand veti ceda la fluturasii din stomac.Acum cu fostul sau mai tarziu cu altul.!
Nicidecum cu actualul.

Asa ca va puteti minti cat doriti dar e chestiune de timp...

Sa fiti iuibite!! sau
Sa fiti iubite de cine vreti voi!!
motzko
Postat pe 21 Mai 2010 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema profunda !! 7 De la: just_laura 22 Aprilie 2009 17:16
si acum ce fac..? :( 2 De la: Diavolyta_ 9 Mai 2009 16:06
Dragoste si datorie 10 De la: kudika052764 26 August 2009 16:32
Am nevoie de un sfat...URGENT... 103 De la: loredanac71 31 Ianuarie 2009 16:38
acelasi lucru in fiecare an 8 De la: bruneagra25 18 August 2009 11:26