Setari Cookie-uri

Vreau sfaturiiiiiiiii !!!!! pls pls si vreau sa`mi fac multe prietene cu care sa pot vorbi orice

de fapt nici nu am intrebat nimic=)) ma refeream ca nu ai raspuns la ce ziceam eu pe-acolooo...
amondineeee
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:33
De la: Psiholog_Florina, la data 2009-09-15 19:10:26fetelor sunt aici pentru a raspunde nelamuririlor voastre :)
Psiholog Florina Nicola


sa stii ca inca nu m-am lamurit cu excursia aia de te dezvolti..profesional
mitura
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:49
Eu nu inteleg de ce provoci atata agitatie in jurul acestui subiect de parca ar fi o nunta..ma rog fiecare cu parerea sa. Daca zici ca esti pregatita pai fa-o atunci in excursie, unde vrei tu..Adica nu stiu dar parca e cam mult tam tam dupa parerea mea.Acuma nu mi=o lua in nume de rau..Adica e normal sa ai emotii , se intelege dar totusi nu mai ai 15 ani..si oricum nu conteaza prestatia ta daca te iubeste si nu e chiar asa rau cum se spune asa ca lasa frica deoparte si simte te bine.
HubbaBubba
Postat pe 17 Septembrie 2009 23:39
De la: marylena18, la data 2009-09-14 14:15:03Salutare all ... am aproape 20 de ani si inca sunt virgina am o relatie cu un baiat de 11 luni ... ma iubeste,se vede,mi`o dovedeste mereu si acelasi lucru imi zic si prietenii ... am vorbit cu prietena mea Dana despre subiectul asta si pot zice ca sunt pregatita .. in Decembrie vrem sa mergem la munte 4,5 cupluri ... si cred k atunci va fi si Momentul mult asteptat de amandoi :D ... mi`e putin km frica ... nu stiu cum o sa fie,nu stiu daca o sa ma descurc si .. Ar mai fi o problema ... nu as vrea sa o facem cu prezervativ .. m`am gandit sa merg la un medic si sa`mi prescrie anticonceptionale ... ce sfat imi dati? poop


Draga mea , iti poti face si prieteni , de toate varstele si toate sex'ele....

Parerea mea e sa te lasi dusa de val , daca nu ai facut'o deja , si daca ai facut'o , speram ca ai facut o alegere buna , altefl , ai pus'o
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:37
De la: HubbaBubba, la data 2009-09-17 23:39:24Eu nu inteleg de ce provoci atata agitatie in jurul acestui subiect de parca ar fi o nunta..ma rog fiecare cu parerea sa. Daca zici ca esti pregatita pai fa-o atunci in excursie, unde vrei tu..Adica nu stiu dar parca e cam mult tam tam dupa parerea mea.Acuma nu mi=o lua in nume de rau..Adica e normal sa ai emotii , se intelege dar totusi nu mai ai 15 ani..si oricum nu conteaza prestatia ta daca te iubeste si nu e chiar asa rau cum se spune asa ca lasa frica deoparte si simte te bine.


Daca nu poti , nu'i nimic , te scap eu de grija
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:37
De la: marylena18, la data 2009-09-14 15:23:48
De la: ana18, la data 2009-09-14 15:20:32Daca vrei fara prezervativ, cel mai bine pune-l sa-si faca analizele pana in decembrie. Si mergi la doc sa-ti dea anticonceptionale. Si o sa te descurci, ca nu e rocket science


Hmmmm ... si asta e o idee BUNA :-? mai ales k stiu k a avut o escapada in " grup" knd am fost certati 2 sapt :-s si am trecut cu vederea ... ptr k stiu k nu poate sta .. k sa zic asa ... e baiat si na ... dak eu nu`i dau ...se descarca la alta ...

asa iti va face mereu cand nu vei fi langa el...se va descarca in alta...si daca tie iti place spor la treaba sa fii proasta unui prost.
Valitza88
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:46
De la: anybody, la data 2009-09-14 15:50:36
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-14 15:48:09daca te iubea cu adevarat nu avea nici o escapada... chit ca erati certati.. da na'...


ghiavolitzo da sa te tzuc credeam ca-s singura ce a intzeles asta

pacat k nu intelege cine trebuie.
Valitza88
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:52
De la: geo_x, la data 2009-09-14 18:40:00
De la: marylena18, la data 2009-09-14 15:23:48
De la: ana18, la data 2009-09-14 15:20:32Daca vrei fara prezervativ, cel mai bine pune-l sa-si faca analizele pana in decembrie. Si mergi la doc sa-ti dea anticonceptionale. Si o sa te descurci, ca nu e rocket science


Hmmmm ... si asta e o idee BUNA :-? mai ales k stiu k a avut o escapada in " grup" knd am fost certati 2 sapt :-s si am trecut cu vederea ... ptr k stiu k nu poate sta .. k sa zic asa ... e baiat si na ... dak eu nu`i dau ...se descarca la alta ...


e bine totusi ca ti-a zis ca s-a culcat cu altele pana sa te hotarasti tu.
altii barbati nici nu spun. pur si simplu , ca niste nesimtiti sadea, se duc la altele ca la piata!
da' tare mi-e ca dupa topicul asta va urma altu' in care iti vei descrie trairea ciucurelului, plin de voiosie si de bucurie si doritoare sa impartasestii lumii descoperirea lui si placerea de a-l simtii in tine, si inca unu' in care vei incepe sa plangi ca te-a inselat!!

cica suntem rai
Valitza88
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:57
De la: marylena18, la data 2009-09-15 11:44:05O singura data am trecut cu vederea in aproape un an ... ms ptr sfat oriqm scorpio

inceputul e greu,continuarea e superba
Valitza88
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:00
De la: geanina1309, la data 2009-09-15 13:39:06
De la: ana18, la data 2009-09-15 13:32:50
De la: geanina1309, la data 2009-09-15 13:30:05
De la: geo_x, la data 2009-09-15 12:54:46libertina gandire!
vrei sa fi prietena mea? pentru ca rar gasesc oameni care sunt de acord cu inselatul.
e fain , ca nu te afecteaza faptul ca o sarut si ii ofer altei femei dragostea si iubirea fizica, pe care tu nu poti s-o dai cand esti in perioada!
de cand mi-am dorit asa prietenaaa!!!



nu m-am referit la asta..ca normal ca ma deranjeaza lucrurile de genu..daca nu m-ar deranja..inseamna ca nu as simti nimic pt persoana cu care stau..ergo,nu are nici un sens sa imi pierd vremea.eu spuneam ca asta e cursul firesc al vietii..sa fi iubit..sa mai fi inselat..sa fi fericit,sa mai suferi..samd.si din fiecare probabil ca inveti ceva.la asta ma refeream ca nu e mare tragedie.


O cam dai la-ntors acu'...



nu...chiar deloc..poate nu m-am facut inteleasa.. cand ma refeream la faptul ca sunt mai libertina..da,asa e:in sensul ca nu sunt genul de om cicalitor,stresant samd.sunt pe principiul "cu cat incerci sa ti cu disperare o persoana langa tine..si sa o sufoci..cu atata o pierzi mai repede" daaaarrr ma repet..totul are o limita.exemplele celor de sus sunt cazuri duse la extrem. [/quote
atunci nu stii ce inseamna cuv libertina...cauta in dex...exista dex online
Valitza88
Postat pe 28 Septembrie 2009 18:04
Noi filmam, fotografiile vi le oferim gratis


Nunta e un moment sublim, botezul e intruparea fireasca a doua inimi transformate intr-una singura, si orice aniversara, un moment de mare bucurie.
Imortalizati-le impreuna cu noi, transformati-le in amintiri vii si nu ve-ti regreta.
O aparatura profesionista, foto si video, de inalta claritate si fidelitate asteapata sa se puna in slujba d-tra la preturi rezonabile. Nu ezitati, suna-ti la 0742577082 sau contactati-ne la adresa de e-mail fotografie_dragosp@yahoo.com si impreuna vom face ca acest moment sa ramana mereu aevea.
Ne adresam oricui si de ori unde, caci Olt sau Dolj, Mehedinti ori Teleorman, Gorj sau Giurgiu, Valcea ori Bucuresti, Arges, Brasov si Ploiesti, ne sunt la fel de aproape, la fel de accesibile si va oferim serviciile noastre foto in mod gratuit, urmand ca d-tra sa le platiti doar pe cele video.
Aveti nevoie de un insotitor in luna de miere care sa imortalizeze unicitatea unor clipe de vis? Contati pe noi.

Titular, Dragos Popescu, Sect. 6 Bucuresti
0742577082
0744580054
0251335150

Video : Camera Sony DCR-VX 2100E
Foto : Nikon Digital Camera DSLR5000



eunescu09
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:11
De la: Valitza88, la data 2009-09-28 18:04:35
De la: geanina1309, la data 2009-09-15 13:39:06
De la: ana18, la data 2009-09-15 13:32:50
De la: geanina1309, la data 2009-09-15 13:30:05
De la: geo_x, la data 2009-09-15 12:54:46libertina gandire!
vrei sa fi prietena mea? pentru ca rar gasesc oameni care sunt de acord cu inselatul.
e fain , ca nu te afecteaza faptul ca o sarut si ii ofer altei femei dragostea si iubirea fizica, pe care tu nu poti s-o dai cand esti in perioada!
de cand mi-am dorit asa prietenaaa!!!



nu m-am referit la asta..ca normal ca ma deranjeaza lucrurile de genu..daca nu m-ar deranja..inseamna ca nu as simti nimic pt persoana cu care stau..ergo,nu are nici un sens sa imi pierd vremea.eu spuneam ca asta e cursul firesc al vietii..sa fi iubit..sa mai fi inselat..sa fi fericit,sa mai suferi..samd.si din fiecare probabil ca inveti ceva.la asta ma refeream ca nu e mare tragedie.


O cam dai la-ntors acu'...



nu...chiar deloc..poate nu m-am facut inteleasa.. cand ma refeream la faptul ca sunt mai libertina..da,asa e:in sensul ca nu sunt genul de om cicalitor,stresant samd.sunt pe principiul "cu cat incerci sa ti cu disperare o persoana langa tine..si sa o sufoci..cu atata o pierzi mai repede" daaaarrr ma repet..totul are o limita.exemplele celor de sus sunt cazuri duse la extrem. [/quote
atunci nu stii ce inseamna cuv libertina...cauta in dex...exista dex online




esti o draguta ...nu stiu ce te tot infigi tu aici daaar multumeeesc...daca nu te duce mintiuca sa intelegi despre ce vb eu..atunci da-i pace si macar nu mai da cu prostia pe-afara.bine,scumpico? cat despre cautatul cuvantului in dex online draga de tine..ce sa spun..evrika!!
amondineeee
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:19
marylena....ce mai faciii pe unde umbli?:D
amondineeee
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:42
esti deja fata mare si poti sa iei decizii deastea fara sa le zici tuturor. nu-i asa mare scofala. si eu sunt de accord ca first time cu prezervativ. dupaia ai tot timpu din lume sa afli ce anticonceptionale sunt bune pentru tine.
pmbada_15
Postat pe 10 Decembrie 2009 16:40
DACA ESTI PREGAITA,FA-O! NU TE GANDI DACA O SA O FACI BINE SAU RAU...IN PAT TREBUIE SA TE GHIDEZI DOAR DUPA CEEA CE SIMTI...IN PRIVINTA PREZERVATIVULUI,TE SFATUIESC SA IL FOLOSESTI...EU AM TRECUT PRINTR-O EXPERIENTA NEPLACUTA (CREDEAM CA AM RAMAS INSARCINATA FIINDCA MI-A INTARZIAT CICLUL ASA CA MI-AM FACUT UN TEST DE SARCINA ) DIN CAUZA FAPTULUI CA NU AM FOLOSIT PREZERVATIV.E MAI BINE SA PREVII,DECAT SA TRATEZI...:)AI GRIJA DE TINE
rodykutza
Postat pe 10 Decembrie 2009 19:22
De la: marylena18, la data 2009-09-14 15:23:48
De la: ana18, la data 2009-09-14 15:20:32Daca vrei fara prezervativ, cel mai bine pune-l sa-si faca analizele pana in decembrie. Si mergi la doc sa-ti dea anticonceptionale. Si o sa te descurci, ca nu e rocket science


Hmmmm ... si asta e o idee BUNA :-? mai ales k stiu k a avut o escapada in " grup" knd am fost certati 2 sapt :-s si am trecut cu vederea ... ptr k stiu k nu poate sta .. k sa zic asa ... e baiat si na ... dak eu nu`i dau ...se descarca la alta ...

kudika029236
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:04
Nu te sfatuiesc sa faci dragoste cu cineva cu care nu esti casatorita religios, sa nu suferi prea mult.
Un preot calugar franciscan catolic mi-a spus ca nu e bine nici sa te saruti pe gura, sa te mangai prea mult, stii. El imi spunea asa, cand il vezi, poti sa il pupi asa, pe obraz, poti chiar sa il imbratisezi, dar nu trebuie sa fie repetate atingerile...
Bine, daca nu te casatoresti, nu-ti face probleme. Zicea Sf. Paul ca nu este bine pentru om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pentru om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit.
Oricum Isus este Mirele intregii creatii, si pentru Dumnezeu fiecare este unic.
Daca te casatoresti, sa zicem, cu baiatul asta, sau nu stiu, stiu ca la ortodocsi iti da voie sa te recasatoresti... Dar mi-a spus preotul respectiv catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate recasatori.
kudika081126
Postat pe 11 Decembrie 2009 00:50
Am uitat sa-ti spun. Preotul catolic calugar franciscan de care ti-am spus mi-a zis ca sa nu fac cu prezervativ, ma rog, daca el il foloseste, e problema lui, sa nu iau anticonceptionale...Stii, am auzit ca astea fac foarte rau, anticonceptionalele. Se pot folosi mijloace naturale, de exemplu, inainte si dupa ciclu, sigur, doar in cadrul casatoriei religioase e voie.
kudika081126
Postat pe 11 Decembrie 2009 00:56
:) am cunoscut si eu preoti franciscani....mi s-au parut deschisi...:) pe mine ma certau ai mei sa nu fumez in curtea bisericii...:P si ei fumau la poarta din spate :) si mai si faceau misto de mine pe treaba asta!!!
............daca cineva sustine lucrurile astea in ziua de azi....ori face misto...ori a invatat biblia pe derost si si-a luat snurul in mod serios...
..........a face dragoste...este cel mai natural lucru de pe pamant....
.....pai atunci oamenii.....inaintea crestinismului cum s-au inmultit daca nu erau preotii franciscani, ortodocsi, budisti etc etc?
.....neanderthal??? ce faceau???
...........sau toti niste pacatosi pana s-a nascut acel om care sa il reprezinte pe dumnezeu si sa aprobe casatoria....????
keepliving
Postat pe 11 Decembrie 2009 01:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate? 24 De la: kudika199563 3 Februarie 2011 12:49
Gemeni si Scorpion! Oare merge? 8 De la: adina_black 23 Octombrie 2009 17:09
Sinceritatea! 32 De la: cathyman69 15 Noiembrie 2009 17:08
casatorita cu strain 1 De la: coatina 18 Iulie 2012 16:55
Exista Paradisul Femeilor 26 De la: puinebun 28 Martie 2013 18:03