Setari Cookie-uri

Vreau sfaturiiiiiiiii !!!!! pls pls si vreau sa`mi fac multe prietene cu care sa pot vorbi orice

isi mi trece si mie mai repede timpul la lucru..
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:03
De la: geanina1309, la data 2009-09-14 15:53:53
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-14 15:51:16
De la: marylena18, la data 2009-09-14 15:48:59Nu Geanina ... Fac asta ptr k il Iubesc si ma Iubesti,consider k am o varsta potrivita ptr a face pasul asta si ptr k imi doresc o relatie serioasa cu el ... nicidecum sa nu mai mearga la altele k dak era din cauza asta o faceam de mult ... sau cautam pe altcineva


abia astepti s'o simti inauntru nu?




nu inteleg ce sunt cu comentariile de genu..


nici nu te chinui sa intelegi... asa sunt unii pe aici, fara pic de bun simt... mie mi se pare super ok tema si ma bucur ca in ziua de astazi mai gasim fete care iau virginitatea ca pe un lucru pretios si nu ca pe un lucru de care trebuie sa "scapi" ca sa fii in pas cu moda..... draga noastra, important este sa fi foarte sigura ca vrei sa faci pasul asta!!! Este foarte important!!!! in rest, exact ce ti-au zis si fetele....prima data nu o sa fie foarte misto..... mie mi-a fost tare naspa!!!! imi era rusine de el si nu stiam ce tre sa fac..... asa ca este foarte probabil ca si tu sa te confrunti cu probleme de genul!! Sa nu te simti prost pt.ca nu ai de ce... daca te iubeste cu adevarat, va intelege! Oricum tine foarte mult si de el; banuiesc ca stie de faptul ca esti virgina, asa ca stie ce tre' facut.....
eu iti urez succes mai ales pe viitor pentru ca nu este nimic mai frumos decat sa ai o relatie stabila cu persoana iubita!!! O sa vezi!! Sa ne povestesti si noua despre cum a fost!!!! Noi o sa fim tot aici...... poop si bafta!
Lacra___
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:18
Marylena.....
In primul rand vreau sa te felicit oarecum pt seriozitatea cu care tratezi probleme astea! NU multe fete din ziua de azi se agndesc la prima noapte ca la un lucrur serios!
In al 2lea rand as vrea sa iti adresez 2 intrebari.
1. De ce , daca va iubiti, el s-a dus la altele???
2. Daca a facut asta, tu de ce ai acceptat??
anca0704
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:23
marylena , anca , geanina
Hi girlz !
i0nutza
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:27
helllooooo:D
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:30
unde a disparut marylena??:D sper ca nu te-ai suparat pe noi...:-s
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:34
buna!!!!!!

anca0704
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:35
De la: Lacra___, la data 2009-09-15 17:18:25
De la: geanina1309, la data 2009-09-14 15:53:53
De la: Diavolyta_, la data 2009-09-14 15:51:16
De la: marylena18, la data 2009-09-14 15:48:59Nu Geanina ... Fac asta ptr k il Iubesc si ma Iubesti,consider k am o varsta potrivita ptr a face pasul asta si ptr k imi doresc o relatie serioasa cu el ... nicidecum sa nu mai mearga la altele k dak era din cauza asta o faceam de mult ... sau cautam pe altcineva


abia astepti s'o simti inauntru nu?




nu inteleg ce sunt cu comentariile de genu..


nici nu te chinui sa intelegi... asa sunt unii pe aici, fara pic de bun simt... mie mi se pare super ok tema si ma bucur ca in ziua de astazi mai gasim fete care iau virginitatea ca pe un lucru pretios si nu ca pe un lucru de care trebuie sa "scapi" ca sa fii in pas cu moda..... draga noastra, important este sa fi foarte sigura ca vrei sa faci pasul asta!!! Este foarte important!!!! in rest, exact ce ti-au zis si fetele....prima data nu o sa fie foarte misto..... mie mi-a fost tare naspa!!!! imi era rusine de el si nu stiam ce tre sa fac..... asa ca este foarte probabil ca si tu sa te confrunti cu probleme de genul!! Sa nu te simti prost pt.ca nu ai de ce... daca te iubeste cu adevarat, va intelege! Oricum tine foarte mult si de el; banuiesc ca stie de faptul ca esti virgina, asa ca stie ce tre' facut.....
eu iti urez succes mai ales pe viitor pentru ca nu este nimic mai frumos decat sa ai o relatie stabila cu persoana iubita!!! O sa vezi!! Sa ne povestesti si noua despre cum a fost!!!! Noi o sa fim tot aici...... poop si bafta!



Multumesc mult ptr incurajari si promit k o sa va povestesc tot ... si eu sper sa iasa bine ... cu toate k nu stiu ce reactie o sa am atunci si nici dupa ...
marylena18
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:01
O sa fie bine.. garantat ;) intotdeauna e !
i0nutza
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:03
De la: geanina1309, la data 2009-09-15 17:34:35unde a disparut marylena??:D sper ca nu te-ai suparat pe noi...:-s



nu am disparut ... m`am uitat la un film si am facut baitza ...
marylena18
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:04
De la: i0nutza, la data 2009-09-15 19:03:15O sa fie bine.. garantat ;) intotdeauna e !



sincer abia ast :P si el aqm e plekt in italia sa stranga bani sa`si ia masina ... si pana va veni ... peste 2 luni o sa am tot timpu sa meditez mult mai bine si sa ma si informez mai bine ... parerea mea ...
marylena18
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:05
Fetelor eu aqm ies p`afara cu catelu la plimbare :> sa vad ce baieti mai agatz :))(am glumit) .. mai vb deseara dak sunteti sau maine ... va poop pe toate
marylena18
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:06
De la: marylena18, la data 2009-09-15 19:05:54
De la: i0nutza, la data 2009-09-15 19:03:15O sa fie bine.. garantat ;) intotdeauna e !



sincer abia ast :P si el aqm e plekt in italia sa stranga bani sa`si ia masina ... si pana va veni ... peste 2 luni o sa am tot timpu sa meditez mult mai bine si sa ma si informez mai bine ... parerea mea ...


daca mai ai ceva intrebari...cu cea mai mare placere te ajutam
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:08
De la: marylena18, la data 2009-09-15 19:06:49Fetelor eu aqm ies p`afara cu catelu la plimbare :> sa vad ce baieti mai agatz :))(am glumit) .. mai vb deseara dak sunteti sau maine ... va poop pe toate

eu tot pe-aici o sa fiu pana la ora 10 cand plec acasaa
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:10
fetelor sunt aici pentru a raspunde nelamuririlor voastre :)
Psiholog Florina Nicola
Psiholog_Florina
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:10
marylena18 buna..ma bag si eu in seama daca nu te superi.Poate e prea tarziu dar numai acum am obs de topicul acesta.Sfatul meu sincer este urm:Sa nu iti fei frica ca nu e asa rau precum se spune.Sincer si eu am fost in situatia ta.Cand am facut 2 ani cu iubitul meu m-am hotarat sa il las sa ma dezvirgineze.Aveam aproape 20 ani.Iti dai seama cat l-am tinut lg mine pana am fost pregatita.am apreciat ft mult ca nu ma parasit in timpul acesta intrucat mi-am dat seama ca ma iubeste mult si nu mai are rost sa stau ca proasta.Mi-a fost frica si mie dar inainte vb cu o prietena ft buna de a mea si ea ma mai incuraja.Cand am fost in momentul de fata mi-a disparut teama deoarece am fost excitata si imi doream din tot sufletul sa se intample odata.A avut rabdare dupa mine,cand am zis stop s-a si oprit,a fost de vis nu imi inchipuiam atat de frumos.Saruturi,mangaieri iar de durere...ma durut putintel dar am incercat sa fiu cat mai relaxata sa uit.Nu a reusit chiar din prima ca eram epuizata si ma durea la un moment dat dar peste 2 zile am incercat iarasi si so rupt:) nu a curs nici o picatura de sange.De aceea ti-am pove pt.ca sa sti ca nu e asa de rau precum se zice...sa stai linistita si mai ales ca iti doresti asa mult te ajuta mult.sper sa iti fie de folos si sfatul meu si astept sa imi raspunzi
Dalya
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:24
De la: Adinuca, la data 2009-09-15 19:24:42marylena18 buna..ma bag si eu in seama daca nu te superi.Poate e prea tarziu dar numai acum am obs de topicul acesta.Sfatul meu sincer este urm:Sa nu iti fei frica ca nu e asa rau precum se spune.Sincer si eu am fost in situatia ta.Cand am facut 2 ani cu iubitul meu m-am hotarat sa il las sa ma dezvirgineze.Aveam aproape 20 ani.Iti dai seama cat l-am tinut lg mine pana am fost pregatita.am apreciat ft mult ca nu ma parasit in timpul acesta intrucat mi-am dat seama ca ma iubeste mult si nu mai are rost sa stau ca proasta.Mi-a fost frica si mie dar inainte vb cu o prietena ft buna de a mea si ea ma mai incuraja.Cand am fost in momentul de fata mi-a disparut teama deoarece am fost excitata si imi doream din tot sufletul sa se intample odata.A avut rabdare dupa mine,cand am zis stop s-a si oprit,a fost de vis nu imi inchipuiam atat de frumos.Saruturi,mangaieri iar de durere...ma durut putintel dar am incercat sa fiu cat mai relaxata sa uit.Nu a reusit chiar din prima ca eram epuizata si ma durea la un moment dat dar peste 2 zile am incercat iarasi si so rupt:) nu a curs nici o picatura de sange.De aceea ti-am pove pt.ca sa sti ca nu e asa de rau precum se zice...sa stai linistita si mai ales ca iti doresti asa mult te ajuta mult.sper sa iti fie de folos si sfatul meu si astept sa imi raspunzi



unele sunteti chiar f dornice sa va impartasiti pe-aici experientele
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 19:33
De la: Adinuca, la data 2009-09-15 19:24:42marylena18 buna..ma bag si eu in seama daca nu te superi.Poate e prea tarziu dar numai acum am obs de topicul acesta.Sfatul meu sincer este urm:Sa nu iti fei frica ca nu e asa rau precum se spune.Sincer si eu am fost in situatia ta.Cand am facut 2 ani cu iubitul meu m-am hotarat sa il las sa ma dezvirgineze.Aveam aproape 20 ani.Iti dai seama cat l-am tinut lg mine pana am fost pregatita.am apreciat ft mult ca nu ma parasit in timpul acesta intrucat mi-am dat seama ca ma iubeste mult si nu mai are rost sa stau ca proasta.Mi-a fost frica si mie dar inainte vb cu o prietena ft buna de a mea si ea ma mai incuraja.Cand am fost in momentul de fata mi-a disparut teama deoarece am fost excitata si imi doream din tot sufletul sa se intample odata.A avut rabdare dupa mine,cand am zis stop s-a si oprit,a fost de vis nu imi inchipuiam atat de frumos.Saruturi,mangaieri iar de durere...ma durut putintel dar am incercat sa fiu cat mai relaxata sa uit.Nu a reusit chiar din prima ca eram epuizata si ma durea la un moment dat dar peste 2 zile am incercat iarasi si so rupt:) nu a curs nici o picatura de sange.De aceea ti-am pove pt.ca sa sti ca nu e asa de rau precum se zice...sa stai linistita si mai ales ca iti doresti asa mult te ajuta mult.sper sa iti fie de folos si sfatul meu si astept sa imi raspunzi


Multumesc ptr asta Adinuca ...e bn sa mai auzi si alte povesti ... aqm mai esti cu el?
marylena18
Postat pe 16 Septembrie 2009 00:17
Fetelorrrrrrr ... kre sunteti pe aici? haide`ti la un pahar de vb
marylena18
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:42
matracucu
Postat pe 16 Septembrie 2009 11:51
De la: just_laura, la data 2009-09-16 11:51:17


Buna Laura !
marylena18
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:05
De la: Psiholog_Florina, la data 2009-09-15 19:10:26fetelor sunt aici pentru a raspunde nelamuririlor voastre :)
Psiholog Florina Nicola



nu sunt fata, da' as avea nevoie sa vorbesc cu cineva, sa ma destainui!!
geo_x
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:11
De la: marylena18, la data 2009-09-16 00:17:51
De la: Adinuca, la data 2009-09-15 19:24:42marylena18 buna..ma bag si eu in seama daca nu te superi.Poate e prea tarziu dar numai acum am obs de topicul acesta.Sfatul meu sincer este urm:Sa nu iti fei frica ca nu e asa rau precum se spune.Sincer si eu am fost in situatia ta.Cand am facut 2 ani cu iubitul meu m-am hotarat sa il las sa ma dezvirgineze.Aveam aproape 20 ani.Iti dai seama cat l-am tinut lg mine pana am fost pregatita.am apreciat ft mult ca nu ma parasit in timpul acesta intrucat mi-am dat seama ca ma iubeste mult si nu mai are rost sa stau ca proasta.Mi-a fost frica si mie dar inainte vb cu o prietena ft buna de a mea si ea ma mai incuraja.Cand am fost in momentul de fata mi-a disparut teama deoarece am fost excitata si imi doream din tot sufletul sa se intample odata.A avut rabdare dupa mine,cand am zis stop s-a si oprit,a fost de vis nu imi inchipuiam atat de frumos.Saruturi,mangaieri iar de durere...ma durut putintel dar am incercat sa fiu cat mai relaxata sa uit.Nu a reusit chiar din prima ca eram epuizata si ma durea la un moment dat dar peste 2 zile am incercat iarasi si so rupt:) nu a curs nici o picatura de sange.De aceea ti-am pove pt.ca sa sti ca nu e asa de rau precum se zice...sa stai linistita si mai ales ca iti doresti asa mult te ajuta mult.sper sa iti fie de folos si sfatul meu si astept sa imi raspunzi


Multumesc ptr asta Adinuca ...e bn sa mai auzi si alte povesti ... aqm mai esti cu el?




da.....imediat avem 4 ani impreuna.Ne intelegem din ce in ce mai bine.S-a schimbat mult relatia in bine de atunci..precis asa a fi si la tine daca va intelegeti asa bine
Dalya
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:09
De la: geanina1309, la data 2009-09-15 19:33:02
De la: Adinuca, la data 2009-09-15 19:24:42marylena18 buna..ma bag si eu in seama daca nu te superi.Poate e prea tarziu dar numai acum am obs de topicul acesta.Sfatul meu sincer este urm:Sa nu iti fei frica ca nu e asa rau precum se spune.Sincer si eu am fost in situatia ta.Cand am facut 2 ani cu iubitul meu m-am hotarat sa il las sa ma dezvirgineze.Aveam aproape 20 ani.Iti dai seama cat l-am tinut lg mine pana am fost pregatita.am apreciat ft mult ca nu ma parasit in timpul acesta intrucat mi-am dat seama ca ma iubeste mult si nu mai are rost sa stau ca proasta.Mi-a fost frica si mie dar inainte vb cu o prietena ft buna de a mea si ea ma mai incuraja.Cand am fost in momentul de fata mi-a disparut teama deoarece am fost excitata si imi doream din tot sufletul sa se intample odata.A avut rabdare dupa mine,cand am zis stop s-a si oprit,a fost de vis nu imi inchipuiam atat de frumos.Saruturi,mangaieri iar de durere...ma durut putintel dar am incercat sa fiu cat mai relaxata sa uit.Nu a reusit chiar din prima ca eram epuizata si ma durea la un moment dat dar peste 2 zile am incercat iarasi si so rupt:) nu a curs nici o picatura de sange.De aceea ti-am pove pt.ca sa sti ca nu e asa de rau precum se zice...sa stai linistita si mai ales ca iti doresti asa mult te ajuta mult.sper sa iti fie de folos si sfatul meu si astept sa imi raspunzi



unele sunteti chiar f dornice sa va impartasiti pe-aici experientele



geanina eu sincer stiu ce inseamna sa iti fie frica..nush daca tie ti-a fost sau nu dar mie nu prea mi-o dat nimeni sfaturi inafara de o prietena buna..toata lumea se fereste sa vb.liber si sincer.Macar in felul asta o ajut cumva prin sfaturi pe marylena si pana la urma nu te cunoaste la fatza nimeni,nu iti reproseaza nimeni nimic numai prin scris nu?
Dalya
Postat pe 16 Septembrie 2009 15:12
De la: Adinuca, la data 2009-09-16 15:12:36
De la: geanina1309, la data 2009-09-15 19:33:02
De la: Adinuca, la data 2009-09-15 19:24:42marylena18 buna..ma bag si eu in seama daca nu te superi.Poate e prea tarziu dar numai acum am obs de topicul acesta.Sfatul meu sincer este urm:Sa nu iti fei frica ca nu e asa rau precum se spune.Sincer si eu am fost in situatia ta.Cand am facut 2 ani cu iubitul meu m-am hotarat sa il las sa ma dezvirgineze.Aveam aproape 20 ani.Iti dai seama cat l-am tinut lg mine pana am fost pregatita.am apreciat ft mult ca nu ma parasit in timpul acesta intrucat mi-am dat seama ca ma iubeste mult si nu mai are rost sa stau ca proasta.Mi-a fost frica si mie dar inainte vb cu o prietena ft buna de a mea si ea ma mai incuraja.Cand am fost in momentul de fata mi-a disparut teama deoarece am fost excitata si imi doream din tot sufletul sa se intample odata.A avut rabdare dupa mine,cand am zis stop s-a si oprit,a fost de vis nu imi inchipuiam atat de frumos.Saruturi,mangaieri iar de durere...ma durut putintel dar am incercat sa fiu cat mai relaxata sa uit.Nu a reusit chiar din prima ca eram epuizata si ma durea la un moment dat dar peste 2 zile am incercat iarasi si so rupt:) nu a curs nici o picatura de sange.De aceea ti-am pove pt.ca sa sti ca nu e asa de rau precum se zice...sa stai linistita si mai ales ca iti doresti asa mult te ajuta mult.sper sa iti fie de folos si sfatul meu si astept sa imi raspunzi



unele sunteti chiar f dornice sa va impartasiti pe-aici experientele



geanina eu sincer stiu ce inseamna sa iti fie frica..nush daca tie ti-a fost sau nu dar mie nu prea mi-o dat nimeni sfaturi inafara de o prietena buna..toata lumea se fereste sa vb.liber si sincer.Macar in felul asta o ajut cumva prin sfaturi pe marylena si pana la urma nu te cunoaste la fatza nimeni,nu iti reproseaza nimeni nimic numai prin scris nu?

sa inteleg ca va place sa va ascudenti si ca doar in felul asta puteti sa vb liber?mna..nu stiu...mie mi se par cam prea multe detalii care in fond si la urma urmelor se pot zice si pe privat..:d sunt mai invechita eu asa la capitolul asta dar daca marylena spune ca i-au fost de folos...n-am nici o pb eu de-aici...fiecare poate sa zica ce vrea.mie una nu imi place sa imi vb viata mea intima si personala..decat cu oameni pe care ii cunosc. pup fetelor
amondineeee
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:26
si apropo...helllo??in ziua de azi...cred ca despre subiectul sex..oricine e dornic sa te lamureasca..se vb despre sex peste tot..deja nu mai e un tabu asa ceva,parerea mea.peste tot sunt persoane dornice sa isi povesteasca experientele..
amondineeee
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:29
De la: geo_x, la data 2009-09-16 12:11:45
De la: Psiholog_Florina, la data 2009-09-15 19:10:26fetelor sunt aici pentru a raspunde nelamuririlor voastre :)
Psiholog Florina Nicola



nu sunt fata, da' as avea nevoie sa vorbesc cu cineva, sa ma destainui!!

marturiseste, fiule, tot ce te framanta!
anca0704
Postat pe 16 Septembrie 2009 18:32
geanina te inteleg.Depinde persoana cat e de timida sau ce vrea sau nu sa vorbeasca.Mie imi place sa dau sfaturi si mai ales daca am trait ceva asemanator sa povestesc sa ii fie mai simplu marylenei sau celui care vrea sfaturi:) puuuup
Dalya
Postat pe 16 Septembrie 2009 20:05
De la: Adinuca, la data 2009-09-16 20:05:21geanina te inteleg.Depinde persoana cat e de timida sau ce vrea sau nu sa vorbeasca.Mie imi place sa dau sfaturi si mai ales daca am trait ceva asemanator sa povestesc sa ii fie mai simplu marylenei sau celui care vrea sfaturi:) puuuup


mna...mie nu mi se pare ca se pune pb aici de timiditate...fiecare cu parerea ei:) si tie:)
amondineeee
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:29
De la: Adinuca, la data 2009-09-16 20:05:21geanina te inteleg.Depinde persoana cat e de timida sau ce vrea sau nu sa vorbeasca.Mie imi place sa dau sfaturi si mai ales daca am trait ceva asemanator sa povestesc sa ii fie mai simplu marylenei sau celui care vrea sfaturi:) puuuup

si nu mi-ai prea raspuns la intrebari...am inteles ca iti place sa dai sfaturi..aia am inteles..dar nu la aia mam refeream..in fine:D ce faceeeti?:P
amondineeee
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre dragoste sau despre indragosteala- ce parere aveti? 19 De la: mikiduta39 2 Februarie 2010 12:21
profesorul de fizica-albert andrei 37 De la: cel_cu_barba_sura 7 Noiembrie 2010 13:58
pls help me :(( 13 De la: joy_18 27 Septembrie 2010 01:12
E sau nu alesul meu? 94 De la: abulinuta 13 August 2014 21:28
dupa 2 ani.. 12 De la: simonycik 8 Septembrie 2009 18:20