Setari Cookie-uri

CUM PROCEDEZI CAND AFLI CA FIUL TAU SE DROGHEAZA?

De la: kudika_nikole, la data 2011-12-02 00:48:15
De la: Gina1989, la data 2011-12-02 00:18:40
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-01 23:44:11Anturajul este mare. Insa eu cred ca in calitate de parinte depinde de el foarte mult modul in care copilul este crescut si educat in familie. Copilul trebuie sa cunoasca de la parinti consecintele si urmarile anumitor fapte. In primul rand orice parinte trebuie sa-si ia timp pentru copilul lui si sa vorbeasca cu el despre orice situatie din viata cotideana de genul acesta astfel incat copilul sa-si poata da seama de pericolul la care este expus. Multi cred ca educatia o primesc la scoala ceea ce este total gresit - educatia se primeste inca de la primi pasi - dealungu vietii tot invatam insa scoala are rolul de a pregati copilul dpdv profesional pentru a se profesionaliza intr-o meserie care sa-l ajute pe viitor. Comportamentul deriva din mediul in care copilul traieste si familia in care a crescut...De aceea parintilor aveti grija de copii dumneavoastra luati-va timp pentru ei ... si evitati 4n *er5c63 *recum acesta inainte ca el sa se intample. Intodeauna e mai bine ca primadata sa previi decat sa vindeci. A vindeca este mai greu ...uneori in stadiu avansat imposibil...

Cati copii ai crescut pana acum de te pricepi asa bine?


Nu pot zice ca ma pricep asa bine cum crezi tu insa stiu ca ceea ce zic este adevarat si am dreptate. In primul rand pentru ca la universitate am facut modulul psihopedagogic si am invatat despre lucrul acesta ca o viitoare profesie de a fi pedagog ( cel putin am fregventat fiecare curs si cunosc cazuri reale in care ceea ce am zis eu a avut aplicabilitate si in al doilea rand am zis acest lucru gandindu-ma cum as proceda eu daka as fi mama... Restul au posibilitatea la fel ca si mine sa-si expuna parerile personale...


gina, nikole nu va certati doamnelor!!!! fiecare aveti dreptate!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 13 Martie 2012 18:35
Nimeni n-a spus c-a trecut prin asa ceva.Eu stiu pe cineva care-a trecut.Mama de 2 baieti,amandoi drogati (nu stiu cu ce).Se luptase ani de zile pentru custodia lor.S-a luptat si pentru tratament.Cand se-ntorceau acasa,regaseau anturajul si vechile obiceiuri.Ca sa-i scape ,a calcat peste ce obtinuse la divort si i-a trimis la tatal lor in Austria.Unul dintre baieti trebuia sa se intoarca in tara,anual-o chestie de reintregirea familiei sau de cetatenie (nici d-astea legale nu prea stiu ).In luna care-o petrecea aici,se droga,vindea din casa,intra-n belele.Asa ca mama-sa se imprumuta la banci,sa scoata copilul din necaz.Aproape termina de platit pana anul viitor cand se intorcea baiatul.Si ciclul se reia.
Doamne pazeste de-asa necaz!Cum procedezi?!Incerci sa-ti tii copilul in viata.Mare lucru,pe bune!
nicossia
Postat pe 13 Martie 2012 18:58
Oare copilul meu… se drogheaza?
O intrebare la cere orice parinte trebuie sa obtina un raspons cert.
A preveni este mai usor, nu astepta sa spui si tu:
“Am fost o femeie normala, o mama normala, am avut o familie normala. Drogurile mi-au luat totul, dar cel mai grav este ca mi-au furat copilul. Este lumina ochilor mei, il iubesc si il ingrijesc, dar nimic nu mai este ca inainte. Nu ii mai rad ochii, e slab, e apatic si e rece. Nu a mai ramas nimic din copilul pe care l-am avut. Drogurile i-au furat copilaria si speranta.”
Flair Investigation
0755500098
kudika_1030384
Postat pe 12 Noiembrie 2017 12:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti iubi 2 barbati in acelasi timp sau 2 femei? 206 De la: mkdisk 29 Septembrie 2009 16:27
nu stiu ce sa cred ... 8 De la: scumpi_piu 25 Februarie 2010 14:58
Am si eu nevoie de un sfat 31 De la: ionia 20 Mai 2009 22:57
Nu stiu ce sa fac 59 De la: kudika029282 16 Februarie 2010 20:59
Ejacularea precoce poate fi combatuta? 2 De la: kudika_15804 3 Octombrie 2013 10:44