Setari Cookie-uri

cum poti uita o iubire imposibila?

Povestea mea consta in faptul ca m-am idragostit de cine nu trebuia.Totul a inceput acum 4 ani de zile cand am inceput facultatea. El a fost prima persoana cu care m-am intalnit si de atunci ma gandesc in continuu la el .Cat despre el la inceput nici nu ma baga in seama dar in decursul acestor 4 ani am devenit cat decat prieteni... Am facut multe lucruri doar ca el sa ma remarce, lucruri de care nu sunt prea mandra.El are o fire mai complicata...uneori ma facea sa cred ca si el simte ceva pt mine... dar erau zile in care ne comportam de parca eram doi straini.Acum am terminat facultatea si soarta a facut sa devenim si colegi de servici dar lucrurile s-au schimbat...ne-am indepartat din ce in ce mai mult unul de altul.Sincer nu-l mai inteleg deloc Vreau sa il uit, dar simt ca nu mai pot iubi pe nimeni in afara de el.Am si incercat sa ies cu altii dar tot la el ma gandesc. Ce sa fac cum sa il uit pentru ca stiu ca nu vom fi impreuna niciodata Este o iubire imposibila.Poate o sa vi se para ceva copilaresc dar asta simt eu. Va rog sa dati si mie niste sfaturi ca sa pot sa-l uit.
ina_c
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:58
sa se redeschida confesiuniiiiileeeeee ca mi s-a luat de atatea iubiri imposibile.....

scuze nu am nimic cu tine doar ca..... sunt prea multe povesti asemantoare....
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:00



muta-te tu la alt job

si are dreptate dandanaua, mai cititi si voi, ca sunt la topicuri deschise pe genul asta de iubiri de mi s-a acrit

_fantoma_
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:11
nu te judeeec
scuze, serios acu de vreo 3-4 zile citesc si recitesc aceleasi povesti absolut asemanatoare.....
nu pot sa iti dau un sfat pt ca.... din ceea ce spui tu nu e o iubire imposibila ,nu e nimic....ma refer la sentimente impartasite....

pt mine asta mi se pare o iubire platonica , cat se poate de.... idealizata si dusa la un extrem ce nu isi are rostul.
fa-ti un grup de prieteni si iesi cu ei aaaa si impune-ti sa nu te mai gandesti la el (asta tine de autocontrol) sa nu mai vb cu nimeni despre el ...etc etc etc....scoate-l din viata ta ,daca asta veri evident... incet incet o sa vezi ca .... incepi sa uiti
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:13
si chiar am trecut prin asta......asta a fost solutia care a functionat la mine
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:15
hello...si eu traiesc o iubire imposibila de cand am inceput facultatea...m-am indragostit de un betzivan pletos care mai are si iubita de vreo 3 ani, care mai si locuieste cu ea si pe care o inshala ca porcu...(daca te uiti la datele mele de porfil...nu le baga in seama). Ma suna numai cand e beat...el "iubeste" femeile...pe toate le iubeste...si mai ales pe inutza...iubitica lui...eu nu vreau sa il uit dar vreau sa ii fac viatza un iad! pooop

Postat pe 23 Septembrie 2008 15:16
dandana!!! esti rautate!!!

Postat pe 23 Septembrie 2008 15:31
ioooooo.....pai de ce ma de ce sunt rea????
haaaa????
ce nu-i asa????
nu sunt o gramada de topicuri noi..... la feeeel asa ca.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:39
rautate!!!!

Postat pe 23 Septembrie 2008 15:46
e adevarat ca chestiile snt la fel de cand lumea , acelelasi telenovele etc ... doar ca de fiecare data cand 'TU' le traiesti pt tine sunt noi si te afecteaza ... :) ...

Postat pe 13 Octombrie 2008 04:23
de ce crezi ca este iubire si nu doar o obsesie? pt ca dureaza de 4 ani? stii sentimentul de "nu pot avea"? tare te mai face sa vreii ceea ce aparent nu poti sa ai iar cand ai se dovedeste ca realitatea e difetita de imaginea din propria minte, iti dai seama ca nu mai vrei atat de mlt pe cat credeai initial...

ma dau exemplu personal: cand mi se ofera jucaria dorica dupa o saptamana, doua saptamani, o luna...ma plictisesc, cu siguranta gasesc alta jucaria pe care o vreau, alta mai buna si mai frumoasa...si uneori mi se intampla asta si cu oamenii, cand nu pot avea am o obsesie, eu vreau si eu trebuie sa am; si obtin si observ ca defapt vreau ceea ce mi-am creat eu in mintea mea nu ceea ce este omul in realitate, vreau doar partea frumoasa nu sa vina la pachet cu probleme, cu pasiuni diferite de ale mele...

mai gandeste te la iubirea aia...
mirelacm
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:02
IUBIRELE SUNT PT DOI! L-AI IDOLATRIZAT, L-AI DORIT, AM ASTEPTAT...PT CE? DACA DESCHIZI OCHII IN JUR AI SA VEZI CA NU ESTI DOAR TU SI EL1 LANGA TINE AI SA DESCOPERI PERS MULT MAI INTERESANTE SI CU PUTIN NOROC AI SA GASESTI IUBIREA!!! DA, IUBIREA AIA CARE TE FACE SA ZBORI DE FERICIRE, NU ASTA PT CARE SUFERI! DESCHIDE LARG SUFLETUL SI FII FERICITA!

Postat pe 13 Octombrie 2008 14:59
IUBIRELE SUNT PT DOI! L-AI IDOLATRIZAT, L-AI DORIT, AM ASTEPTAT...PT CE? DACA DESCHIZI OCHII IN JUR AI SA VEZI CA NU ESTI DOAR TU SI EL1 LANGA TINE AI SA DESCOPERI PERS MULT MAI INTERESANTE SI CU PUTIN NOROC AI SA GASESTI IUBIREA!!! DA, IUBIREA AIA CARE TE FACE SA ZBORI DE FERICIRE, NU ASTA PT CARE SUFERI! DESCHIDE LARG SUFLETUL SI FII FERICITA!

Postat pe 13 Octombrie 2008 14:59
AM SA ITI DAU EU EXEMPLE DE IUBIRI IMPOSIBILE SI POATE AI SA INTELEGI DE CE E CAZUL SA DESCHIZI LARG ARIPILE TALE DE INGER SI SA ITI CAUTI IUBIREA SI FERICIREA IN LUMEA REALA.
AI PUTEA SA IUBESTI UN OM CARE E SOTUL CUIVA DRAG,UN PRIETEN AL SOTULUI, AI PUTEA SA IUBESTI UN VAR PRIMAR LA CARE NICI NU AR TREBUI SA TE GANDESTI, AI PUTEA SA IUBESTI SOTUL FIICEI TALE SAU POATE AL UNEI SURORI...NU FII TRISTA! IUBIRILE IMPOSIBILE SUNT CELE INTERZISE, NU CELE LA CARE NU TI SE RASPUNDE!

Postat pe 13 Octombrie 2008 15:09
De la: Rock__, la data 2008-09-23 15:46:49rautate!!!!


aaa rock nu sunt rautate, si e uiubesc la fel ca si tine ... o afurisenie de barbat ...care nu stie ce vrea, nu e cuplat dar nici cu mine nu e. bine asta e vina mea.
ideea aste ca nu poti idealiza ceva ce nu s-a intamplat. eu si tu... pe romaneste...avem parte de actiune cu iubitii aia .... fata asta nu are.... de acolosi raspunsul meu...
eee crezi ca nu stiu ce e dorul ...???

dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Octombrie 2008 15:30
Cum poti uita asa ceva??Trebuie sa vrei....cu adevarat sa vrei...sa nu mai fii tu a 3 a roata de la caruta..(asta se intampla in cazul meu )M-am saturat sa astept sa faca ceva...sa simt ca pe mine ma vrea...m-am saturat sa imi pierd noptile prin moteluri ...si sa stiu ca a 2 a zi o va cauta pe EA chiar daca mie noaptea mi-a jurat iubire...E greu....imi este greu...si totusi vreau sa schimb situatia asta penibila in care sunt...am ajuns la concluzia ca merit poate asa ceva pt ca AM ACCEPTAT....da...am crezut ca va fi al meu.........si totusi..........nu va fi NICIODATA......

Postat pe 13 Octombrie 2008 18:53
si dc ai ajuns la aceasta concluzie de ce nu faci ceva? ceva bun pentru tine si sufletul tau?
mirelacm
Postat pe 14 Octombrie 2008 17:36
Pai...am inceput sa fac.....sa imi i-au inima in dinti si sa nu mai raspund la telefon, nici la offline-urile de pe mess...sper sa imi tina naravul

Postat pe 15 Octombrie 2008 16:14
multa bafta si numai bine
mirelacm
Postat pe 16 Octombrie 2008 16:21
draga mea,eu m-am casatorit in cdt. asemanatoare: iubirea parea imposibila.
a ramas la fel desi am facut 2 copii, am stat casatoriti 9 ani, si in final am divortat, uita-l!!!!
cat mai repede posibil si cauta-ti o persoana cu afinitati comune.
numai astfel poti fi fericita in casatorie, facand lucruri in comun in mod natural, nu incercand sa-i atragi atentia in timp ce el pare a a veni de pe alta planeta, cu toata dragostea ,mari
mariana23
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:48
Ai petrecut prea mult timp cu el si din cauza asta nu te poti dezlega mintal de relatia asta, parerea mea.Ideea este ca pe masura ce trece timpul ne schimbam, la fel si sentimentele noastre. Poate ca pe voi va leaga numai inceputul dar nu si prezentul.
rooa
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:32
In cazul meu nu pot sa zic ca am petrecut prea mult timp impreuna...era o relatie la distanta....si totusi a fost omul pe umarul caruia am putut sa plang, sa cer un sfat...m-a ascultat tot timpul(m-a facut sa simt asta) si mi-a dat si sfaturi...ceea ce prietenele mele nu au facut-o.Chiar imi raspundea si la telefon cand era cu EA.Era in stare sa vorbesca cu mine...
De o saptamana ma cauta incontinuu....si nu am putut rezista si i-am raspuns......ma alinta....se ingrijoreaza de persoana mea.......ma face sa cred ca sunt importanta pt el.....Nu mai stiu cum sa procedez......imi spune sa ma mut in localitatea din care e el pt ca situatia se va schimba....

Postat pe 26 Octombrie 2008 16:49
sunt toti la fel cand simt ca te pierd te cauta se intereseaza de tine dar cand cazi din nou in plasa lor o iau de la inceput....un sfat nu exista fiecare cand traieste "situatia" nu vede nimic altceva...fortza... asta ne trebuie ca sa spunem NU!! AJUNGE!!!!bafta eu am incercat sa ies si nu reusesc..sufar mai mult pe zi ce trece..
nelly83
Postat pe 28 Octombrie 2008 20:53
E adevarat, iubirea imposibila pare sa fie loc comun dar, cand te afli acolo neputiincios, inciudat pe neputinta de a-l face pe celalalt sa vada iubirea ta, sa te vada ...nu simti decat ca vrei sa dispari sau sa dispara sentimentul acela care iti aduce numai frustrare.Te uiti in oglinda si nu te mai recunosti...groaznic.Esti singur cu durerea ta, te tot intrebi cum e posibil sa ti se intample asa ceva, totul pare sa sfideze orice logica si totusi uite suferi, suferi si iubesti in acelasi timp. Numai departarea poate rezolva problema.Pune cateva zeci sute sau mii de km intre tine si el.Nu ti-au ajuns 4 ani de suferinta?
lilyoftheH
Postat pe 31 Octombrie 2008 20:03
daca toti am avea ce ne dorim cum ar fii lumea?
Accepta ceea ce ti se intampla in prima faza,constientizeaza-ti sentimentele,dorintele tale.Vezi daca el iti indeplineste aceste dorinte.Incearca sa-ti dai seama daca nu e doar orgoliul tau care il vrea,daca indiferenta lui nu te atrage.
Eu cred ca nu iubesti o persoana doar asa...o relatie trebuie sa se consume intr-un fel..doar privindu-l nu cred ca este o iubire adevarata.
Si nu cred ca daca vei iesi cu alti baieti intr-un final nu te vei indragosti de unul dintre ei,unul care sa ti se potriveasca tie.
ancaface
Postat pe 31 Octombrie 2008 23:14
uite o chestie asemanatoare traiesc si eu acum.sincer si eu vreau sa stiu de ce intalnim oameni care ne dau sperante si apoi ne lasa balta.am multe intrebari si eu dar se pare ca nu are cine sa-mi raspunda.cred ca singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa il ignori complet.asta fac eu acum.imi iese dar mai am momente cand sentimentele ma coplesesc.dar nu-i nimic totul trece.incearca asta ca altfel nu ai ce sa faci.imi pare rau.astept vesti bune.ciao
toya
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:51
Vezi ca nu functioneaza alchimia asta intre voi doi,cel putin nu in sensul in care vrei tu,nu-l mai baga deloc in seama,pt.ca daca te doare tare pe tine ca el nu te baga in seama,si pe el il va durea chiar daca ceva mai putin...dar asta e cea mai buna solutie...IGNORARE TOTALA(asta tine clar de autocontrol,vointa,ambitie si vb aceea daca vrei ,poti,totul pleaca de la nivelul 3 superior-adica cap).Da-i DELETE fata draga,ca doar n-o fie el centrul si buricul universului intreg.Meriti pe cineva ce-ti ofera mai mult si mai bun!Bafta si priveste si in jurul tau...
magda_65
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:59
nu are treaba cu subiectul dar....http://www.catelulmeu.com/Max-115.html multumesc mult
bruneta20
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:01
sunt intr-o situate asemanatoare..el e f ambitios, dar stiu ca ma iubeste..tot imi zice si mi repete ca nu mai e curios de mine, ca nu l mai interesez...sa nu l mai caut..etc..dar cand nu l mai caut..suna el si intrebari de genul "ti e dor d mine?" "ma iubesti?' ce inseamna?
il vreau inapoi da nu stiu cum sa fac...e influnetat d prieteni..si imi mai zice ca vai cate tipe are el...100..sa ma faca geloasa oare?
bianka_cj
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:14
Sincer, scumpa mea eu spun, sa il ignori ca e evident ca tu suferi tacit.Cand te mai suna si iti mai pune astfel de intrebari tampite, inchide-i tlf.Pur si simplu incearca sa iti spui ca nu te merita.Pt ca acesta e adevarul.Ce om normal si caruia-i pasa de o persoana face asa ceva???Acum serios tu ai putea sa-i faci asa???Nu cred...asa ca spune-ti tie singura in gand ori de cate ori el te abordeaza, ca:''aceasta relatie e distrugatoare pt tine si incearca sa cunosti pe altcineva care te respecta.El te face sa suferi.
Viata e frumoasa nu o manji cu cenusa, tu meriti sa fii iubita si respectata.
meekk
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
olla 25 De la: anamaria_brunetik 10 Septembrie 2009 16:52
ajutor... o iau razna ... 16 De la: kpucata 25 Septembrie 2010 14:03
intrebare intrebatoare 58 De la: claudya_elena21 30 Octombrie 2011 18:13
Despartire 7 De la: kudika_1021854 10 Ianuarie 2017 04:24
Mai ceva ca in telenovele 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:35