Setari Cookie-uri

am comis-o din nou!:|

toata poveste e destul de complicata:-s...am cunoscut un baiat din liceul meu...cu timpul vorbind pe mess am devenit prieteni buni...ne spuneam totul...in realitate ins a ne salutam doar...ne-am intalnit o singura data inafara scolii..din initiativa lui...a trecut ceva timp de atunci...am ramas prieteni buni...insa in urma cu cateva zile am facut cea mai mare tampenie posibila...ne-am intalnit la scoala...si el a vrut sa ma pupe...pe fata...iar eu...nu m-am oprit nici sa-l salut...m-a pupat pe fata iar eu m-am facut ca nu-l vad...mai rau e ca erau si ceva prieteni cu el..asa ca va puteti da seama cat de aiureaa fost....nu stiu ce am patit sincer...nu stiu de ce am reactionat asa:-S...cert e ca acum el este suparat pe mine..nu vrea sa mai vorbim...nu stiu ce sa zic...sau ce sa fac..mi-am cerut scuze ..insa nimic...spune ca n-o sa-i treaca ...intre timp am inceput sa-l plac....cand eram atat de aproape...am dat cu bata-n balta:|...ce pot sa faca cum?
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:24
Incearca sa discuti cu el , doar ca daca nici tu nu stii ce e cu tine nu prea vad ce explicatie i/ai putea da ... Ce a fost in capul tau ? Ai avut vreun motiv pt care sa nu il bagi in seama ? Pe mess mai vorbiti ?
Clx
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:34
nu prea mai poti face nimic acum. sa-ti fie invatatura de minte pt mai tarziu
reactionezi imprevizibil si pt tine insati. nu te cunosti indeajuns de mult, de aceea altora le este si mai greu sa te cunoasca.
blussy
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:25
De la: blussy, la data 2009-09-17 15:25:51nu prea mai poti face nimic acum. sa-ti fie invatatura de minte pt mai tarziu
reactionezi imprevizibil si pt tine insati. nu te cunosti indeajuns de mult, de aceea altora le este si mai greu sa te cunoasca.



Are dreptate blussy Singura care poate rezolva problema esti tu .
Clx
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:29
De la: Clx, la data 2009-09-17 15:29:35
De la: blussy, la data 2009-09-17 15:25:51nu prea mai poti face nimic acum. sa-ti fie invatatura de minte pt mai tarziu
reactionezi imprevizibil si pt tine insati. nu te cunosti indeajuns de mult, de aceea altora le este si mai greu sa te cunoasca.



Are dreptate blussy Singura care poate rezolva problema esti tu .

si Clx are dreptate nu depinde de ceilalti. doar de tine
un sfat... nu mai fii timida (probabil ca esti. sau prea interiorizata). nu trebuie sa-ti pese prea mult de parerile celorlalti cand vrei sa faci ceva, nu cauta aprobari ca sa nu primesti respingeri. ai mai multa incredere in tine, pesimistul vede greutatea din fiecare provocare, iar optimistul vede oportunitatea
blussy
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:40
in niciun caz nu vreau s-o las moarta..adica..sa-mi fie invatatura de minte ptr mai tarziu si sa-i dau lui pace...nu mai vorbim pe mess...mi-a spus ca s-a simtit foarte naspa...si inteleg...ma gandesc sa vorbesc cu el...live...dar nici macar nu stiu ce sa-i mai zic...nu mai am de gand sa-i cer scuze de nu stiu cate ori...dar totusi vreau sa ne impacam...sa fim macar prieteni....sunt cea mai cretina persoana din lume...chiar nu stiu cum am putut sa fac asa ceva:|
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:47
aa...si nu am avut niciun motiv..adica...trebuia sa ne intalnim in ziua aia sa vorbim la scoala...am ramas ca imi da el bip...si nu stiu...m-am gandit ca nu vrea sa mai vorbeasca cu mine....tot felul de aiureli...:|
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:51
Cand s/a intamplat asta ? Mai asteapta cateva zile si o sa uite .. el cati ani are ? banuiesc ca are 16 - 17 .. In cazul asta stai linistita ca o sa/i trreaca

Clx
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:10
17...cu un an mai mare decat mine...nu uita atat de usor...si are o mandrie pana la doamne doamne si-napoi....e inteligent si amuzant...nu e un badaran..un manelar idiot....sau deastea...e deosebit...tocmai deaia nu stiu cum sa-i explic...din cate vad inca nu mi-a dat ignore pe mess...dar nu spune nimic...toata treaba s-a intamplat ieri...eu astazi nu am mers la scoala...am racit..febra si dealea...asa ca nu am putut merge...ma gandeam totusi sa ii explic maine cumva...
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:21
Stai linistita. Cel mai bine e sa/l iei face to face si sa ii explici, dar vezi si tu ce ii explici ...

Nici nu a inceput bine scoala si ai inceput cu lipsitul ?
Clx
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:31
:-"...nu m-a lasat maica'mea sa merg...s-a gandit sa nu fie gripa porcina...am fost in turcia si m-am intors in 3 septembrie...si a zis ca e mai bine s raman acasa...si aiureli de-a ei...cu mare drag mergeam la scoala...oricum...s-a dovedit a fi doar o raceala naspa...am schimbat aerul...nu stiu ce tot bolborosea pe acolo:-j...ea era preocupata de starea mea de sanatate...si e u de situatia cu asta...mi-am tot stors creierii gandindu-ma la o solutie...in fine...sper sa ma descurc maine....sa nu-l umplu cumva de secretii nazale apoase:))
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:57
O da Aii grija ... aaa. de ce topicul se intituleaza "am comis/o din nou" ? Ai mai "comis/o" vreodata ?
Clx
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:01
:))...cam da...adica...i-am spus ca vorbesc cu el doar pentru ca ma face sa rad...o fraza categoric ne la locul ei...negandita...si atunci s-a suparat...pana la urma l-am lamurit si cu chestia aia....oricum sunt atat de aiurita....vorbesc si actionez unori de parca nu as fi eu...varsta e de vina..
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:07
Si eu cand eram de varsta ta faceam boacane de astea :)) acum m/am maturizat .. si daca stau sa ma gandesc mi/ar placea sa am din nou 15 - 16 si sa trec iar prin chestii de astea .. 8->
Clx
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:10
maturizare....tare departe suna...complexul homarului...metamorfoza...adolescenta...numeshte-o cum vrei...nu s tiu cat de dor o sa-mi fie de problemele astea aiurea..macar daca as fi un adolescent normal....mai cu picioarele pe pamand...da'-s total aeriana...singurul lucru care-mi iese bine e toceala si temele la romana...
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:16
Romana ? Esti la filologie ?
Clx
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:17
aha:x...ador profilul..:X...deabia am trecut de stadiul de boboaca...sunt un fel de ratusca cea urata anul asta:))....pana pe a 12-a sper s ajung lebada.....si sa fu mai...altfel:))...
EnChAnTrEsS
Postat pe 17 Septembrie 2009 17:22
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-17 14:24:38toata poveste e destul de complicata:-s...am cunoscut un baiat din liceul meu...cu timpul vorbind pe mess am devenit prieteni buni...ne spuneam totul...in realitate ins a ne salutam doar...ne-am intalnit o singura data inafara scolii..din initiativa lui...a trecut ceva timp de atunci...am ramas prieteni buni...insa in urma cu cateva zile am facut cea mai mare tampenie posibila...ne-am intalnit la scoala...si el a vrut sa ma pupe...pe fata...iar eu...nu m-am oprit nici sa-l salut...m-a pupat pe fata iar eu m-am facut ca nu-l vad...mai rau e ca erau si ceva prieteni cu el..asa ca va puteti da seama cat de aiureaa fost....nu stiu ce am patit sincer...nu stiu de ce am reactionat asa:-S...cert e ca acum el este suparat pe mine..nu vrea sa mai vorbim...nu stiu ce sa zic...sau ce sa fac..mi-am cerut scuze ..insa nimic...spune ca n-o sa-i treaca ...intre timp am inceput sa-l plac....cand eram atat de aproape...am dat cu bata-n balta:|...ce pot sa faca cum?



Poi...good luck...ti-ai cerut scuze dar tot nu ia trecut...trage o fuga la el acasa, stiu eu...ce ai facut tu se numeste: fitze mondiale si figuri occidentale :))) daca-ti placea de el cu-adevarat nu te abtineai si-l pupai si u.
Heavenly_angel
Postat pe 20 Septembrie 2009 05:01
Eram in liceu si am cunoscut un baiat.cu doi ani mai mare decit mine.Eram frumoasa curtata dar eu nu il v edeam decit pe el. Abia asteptam pauza mare ca sa ne putem intilni si in ziua aceia imi mergea bine..........Apoi s a intimplat....... ne am intilnit fata in fata la onomastica unei cunostinte comune.Am dansat toata noaptea impreuna si mie mi se parea ca nimic nu poate fi mai frumos.Spre dimineata m a condus acasai si la despartire m a sarutat.........iar eu in loc sa ramin am fugit.M a strigat dar in momentul acela nu stiu dece dar nu am putut sa ma intorc...........iar relatia s a racit.As fi dorit sa mai vina spre mine dar nu a mai venit iar eu eram prea orgolioasa sa pot merge spre el.Au trecut anii si am cunoscut multi barbati dar pe el nu il voi putea uita niciodata...........a fost prima dragoste primul sarut.............
kikimun
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:10
Buna tuturor! Da-i timp! Orgoliul de barbat, i-a fost ranit in fata(baietilor) de la scoala! Lasa-i timp! Daca, te place se v-a-ntoarce! Daca, nu ,,,,,merita sa te consumi! Acum orienteaza-te spre invatatura! Timpul le rezolva pe toate, dar cu ;rabdare multa;!
kudika017520
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:12
asculta si pe cineva mai mare...: tot ce ne spui noua, spune-i lui in mesaje offline pe mess, cate putin, azi un pic, maine un pic, dar alege-ti cu grija cuvintele si fii convingatoare si sincera; spune-i ca de fapt il placi, ca ai facut o greseala fara sa te controlezi din pricina celor care erau cu el si pentru faptul ca erati foarte distanti la scoala; daca nu-ti raspunde dupa vreo 5-6 mesaje, lasa-l in pace vreo saptamana si mai mult, fara un cuvant; va reflecta! intotdeauna, dar absolut intotdeauna, noaptea este un sfetnic bun, iar noaptea urmatoare va fi si mai inteleapta decat cea de dinainte si tot asa...; nu ai observat ca cu fiecare dimineata trecuta ne mai maturizam un pic? nu stiu ce varste aveti; oricum, el a procedat corect ca vrut sa te sarute prieteneste pe obraz; poate ii placeai si tu si se gandea sa arate asta intr-un fel cat de cat naiv si nevinovat; fa cum am zis, nu grabi si nu forta lucrurile, e foarte important; intotdeauna graba strica treaba; lucrurile grabite, fortate nu ies niciodata cum ne-am fi dorit, o spun din experienta; eu am invatat multe din greselile mele si apoi.. cam dupa 33-35 de ani, ti se ridica toate valurile de pe fata unul cate unul si intuiesti cum e bine sa procedezi; se dezvolta intre timp o psihologie interioara care te ajuta sa vezi mai bine in oameni, sa le prevezi reactiile; eeeei.... ce nu as da sa fiu ca tine, dar cu mintea asta de acum!! ....
Liliana_41
Postat pe 20 Septembrie 2009 08:19
cel mai bun lucru pe care il poti face este sa-i acorzi indiferenta....chiar daca doare si pt u...pt el va fi si mai rau. lasa totul la voia intampalrii
kudika039026
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:03
Nu-i nimic, draga mea, dk te iubeste, o sa ierte acest incident, chiar nu-ti face probleme,Nu ai facut o gresala grava,Linisteste-te. Stiu ce spun, sunt mama de fata si de baiat, sunt prietena cu copii mei.Capul sus pentru ca nu ai omorit pe nimeni, te pup. succes
Antoaneta
Antoaneta2
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:14
Ca dulãu bãtrân care mã aflu mã abþin sã dau sfaturi când e vorba de relaþii interumane.Cã atracþia dintre douã fiinþe nu poate fi explicatã de nimeni ºi nici nu poate fi stopatã de nimeni. Dar din experienþã ºi citind din înþelepciunea popularã, ºtiu cã este o vorbã care spune cã atunci când doi se ceartã, înseamnã cã se iubesc. ªi fira'r ea de dragoste. cã dacã am putea sã o comandãm, am fi cei mai fericiþi. Dar cel mai dureros este atunci când te loveºte la vârste mici, în adolescenþã. Niciodatã în viaþã nu vei uita dragostea de la adolescenþã. ªi dacã ea s-a terminat nefericit pentru tine, vei rãmâne cu sechele. Fiorul pe care îl descoperi la 15-16 ani, nu îl vei mai avea niciodatã. Pentru cã la acea vârstã, orice sentiment este pur ºi curat. Adicã fãrã...pat! ªi trebuie sã recunoascã frumoasele doamne, cã alt ton folosesc atunci când zic te iubesc, unui bãrbat dupã un orgasm, ºi alt ton, dupã mai multe orgasme! ªi cine se apucã sã dea sfaturi în iubire, confundã regulile de comportament în societatea civilizatã cu ceva ce existã în fiinþele vii. Atracþia instinctivã, care nu se poate controla. Cã altfel nu ar exista "Love at first sight"! Adicã "Dragoste la prima vedere"! Sã fii iubitã ºi sã iubeºti...acum cã mâine s-ar putea sã fie prea târziu!
addodas
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:25
poi nu prea stiu c sa iti zic, dak u spui k iai cerut scuze iar el tot e suparat.....inceark sa il tratezi cu indiferenta si vezi c se intampla... si stai linistita k o sai treak
gecutza
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:34
Draga mea, parerea mea este ca trebuie sa-l lasi in pace o perioada. Singur te va aborda mai tarziu.
Oricat de greu ti-ar fi sa intelegi mintea unui barbat nu functioneaza ca mintea unei femei. Barbatilor nu le place sa te simta ca esti "nevoita" adica nu mai poti fara el. Nici intr-un caz nu da dovada ca esti innebunita dupa el, nu-l mai suna si nici nu-l mai accesa pe mess. Cand va intalniti incearca sa te comporti normal, da dovada de putina maturitate(stiu ca e greu la varsta ta), poarta-te ca o femeia independenta. Eventual mai tarziu daca vezi ca nu te mai abordeaza poti sa-i faci o invitatie de ex. la un concert sau la ziua unei colege in ideea sa mergeti sa va distrati. Barbatii adora sa se simta bine in compania unei femei, nu au nevoie de gandiri psihologice, lacrimi si pareri de rau.
E greu sa il ignori acuma, dar crede-ma e cea mai buna metoda. I n rest nu sta sa te gandesti tot timpul la el. Ocupa-ti timpul cu diverse activitati care-ti plac tie (plimbare, citit, aerobic etc).
Te sarut si mult succes in viata si in dragoste.
blackbird
Postat pe 20 Septembrie 2009 09:43
Stii eu am 22 de ani si m-am maritat acum aproape un an (doar civil) ... Fiind ca aveam multa nevoie de iubirea lui (ca si tine de a iubitului tau) la inceput l-am sufocat, eram geloasa, ne certam mereu ... dar cu timpul am invatat k dk ii lasi pe baieti sa fiarba un pic in suc propriu dup-aia tot ei te cauta ... L-ai ranit in "orgoliul masculin"? Acum trezeste-i interesul ... Si iti mai spun k al meu era inainte cel sigur de el : "stii dk nu te porti frumos, te parasesc ...." .....eu in gandul meu:
dark_maria87
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:08
astea sunt faze de 16 ani si din chestia asta putem trage cz ca nu il cam placi pe el ai avut un mic shoc emotional si deaia ai reactionat asa .se mai intampla pana la uram urmei nu esti prima care face destea si dc ai treusit sa conumicati pe mess poti sa ii lasi un ofline in care sa ii explici de ce ai reactipna asa. dc nu vrea mai faci un id de mess si o sa pice iar ca nu fi el asa destept in cat sa nu il combini .:P
askimrebe
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:10
:)) nu e grav! nu-ti mai face atatea probleme! daca te place, o sa treaca peste reactia ta ... normala zic eu... esti un pic timida nu-i asa?!
sa vezi ce am facut eu cand aveam 16 ani: imi placea un tip cam de multicel... asa cam de 3 anisori, ma rog si la sfarsitul clasei a X -a tipul a aflat si-a venit la mine si m-a intrebat daca e adevarat. Reactia mea: m-am inrosit toata si-am fugit la mine in scara.... Acum e funny, dar atunci vreo 2 saptamani n-am mai vrut sa iesdin casa :)). Asa ca sti linistita! A.. si pana la urma am fost cu tipul respectiv... deci... nu ai motive de ingrijorare!
amelia05
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:16
hai sa iti spun o chesti daca chiar te vrea, o sa vina singur .. asta daca nu a fost ranit mult prea tare in orgoliu, daca a fost parerea mea e ca sa il lasi sa se linisteasca, deja din cate ai spus ti-ai cerut scuze ... si nu trebuia, zic eu, sa decat o singura data sa iti ceri scuze ;) daca nu le-a acceptat din prima se joaca cu tine si nu cred ca are rost sa insisti ... sunt destui baieti
relu99992002
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Carpe Diem my love. EL 32, eu...minora 9 De la: heaven2007 10 Decembrie 2009 06:21
Ce fel de om sa fie..acest ...barbat? 12 De la: heaven2007 22 Iulie 2009 08:48
mesaj 25 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 21:10
iubire ? 47 De la: Carina_nohiboke 10 Aprilie 2009 19:02
Sf. Valentin vs Dragobete 100 De la: ascris 27 Februarie 2011 14:30