Setari Cookie-uri

nu inceteaza sa nu mai vorbeasca cu ala cu care m.a inselat....

sunt cu ea de 1 an jumate si o iubesc f mult....relatia noastra a trecut peste un obstacol......acela find ca ea m.a inselat.....asta se intampla acum 8 luni de zile...cam pe la inceputul relatiei noastre....si ea tine la mine...ca sa nu aveti dubii dar a trebuit sa faaca aia pentru ea....(e ca felia de tort negustata...."....si nu pot sa trece peste pana nu o duc la capat...") cam astea au fost explicatilie ei.....am incercat sa inteleg...si chestia care m.a facut sa trec peste e ca nu suntem casatoriti , plus ca oricine merita o a doua sansa.....am iertat...dar sincer nu am trecut peste....o fost foarte greu....si asta pentru ca tipu cu care m.a inselat face parte din gasca ei de prieteni care practica un sport....practic e coleg cu ea......si ea nu poate sa renunte la sportul ala...e pasiunea ei....si odata la 2 luni cand e intrunirea ea tre sa mearga acolo.....unde e si ala....!!!!! plus ca mai vorbesc la telefon.....ma rog...ideea e ca nu pot trece peste pana atata timp cat odata la o luna doua ea il vede pe ala plus ca mai tin legatura......nu stiuu ca sa fac ............
eu21alex
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:15
si baietii plang cateodata.................
krystyana84
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:19

Si o sa-l mai vada...e clar ca e important pentru ea...

Degeaba nu poti tu sa treci peste ea,daca nu poate ea sa treaca peste el...pe de alta parte cu tine este si nu cu el...asta se intampla in una din cele doua situatii

1.te iubeste mai mult si considera ca esti alegerea mai buna
sau
2.nu poate sa fie cu ala si este cu tine ca sa nu fie singura...adica din comoditate
agora
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:26
cind erai tu amant iti placea nu?
softexia
Postat pe 23 Septembrie 2009 06:26
De la: softexia, la data 2009-09-23 06:26:16cind erai tu amant iti placea nu?


Bineinteles....prostia e ca amantul devine iubitul inselat si un nou ciclu se reia...
agora
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:23
De la: eu21alex, la data 2009-09-22 23:15:53sunt cu ea de 1 an jumate si o iubesc f mult....relatia noastra a trecut peste un obstacol......acela find ca ea m.a inselat.....asta se intampla acum 8 luni de zile...cam pe la inceputul relatiei noastre....si ea tine la mine...ca sa nu aveti dubii dar a trebuit sa faaca aia pentru ea....(e ca felia de tort negustata...."....si nu pot sa trece peste pana nu o duc la capat...") cam astea au fost explicatilie ei.....am incercat sa inteleg...si chestia care m.a facut sa trec peste e ca nu suntem casatoriti , plus ca oricine merita o a doua sansa.....am iertat...dar sincer nu am trecut peste....o fost foarte greu....si asta pentru ca tipu cu care m.a inselat face parte din gasca ei de prieteni care practica un sport....practic e coleg cu ea......si ea nu poate sa renunte la sportul ala...e pasiunea ei....si odata la 2 luni cand e intrunirea ea tre sa mearga acolo.....unde e si ala....!!!!! plus ca mai vorbesc la telefon.....ma rog...ideea e ca nu pot trece peste pana atata timp cat odata la o luna doua ea il vede pe ala plus ca mai tin legatura......nu stiuu ca sa fac ............


Sa vedem daca am inteles corect. Ea face un sport.. e mai mult decat atat, e o pasiune. Acolo exista si un el. pe care, intr-un moment de cumpana in relatia voastra.. sau un moment de ratacire datorat circumstantelor de acolo (din grup).. il aduce in pat.
Buun, recunoaste .. este iertata si lucrurile merg mai departe. Tu insa.. desi esti cel care a iertat, suferi in continuare, banuind ca s-ar putea repeta povestea.
Si in teorie si in practica ai dreptate. S-ar putea repeta. Dar, tot asa de bine.. poate sa ramana o ratacire. si gata.
Pe de alta parte, e greu .. uneori aproape imposibil sa continui o relatie cu un asemenea trecut.. vesnic prezent intre voi. Ori ierti.. si UITI, ori ... spui gata! Altfel nu va merge.
rashela
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:32
sincer si eu am trecut prin ceva asemanator...doar ca eu am fost persoana care a inselat...am recunoscut si am facut tot posibilul sa ma ierte...relatia a continuat si continua si acum(suntem impreuna de un an jumate)...diferenta e ca el nu ma lasa sa uit...imi spune k ma iertat si k nu va mai vorbii de asta dar de cate ori ne certam sau avem o discutie imi aduce aminte k l'am inselat...stiu k am gresit si imi pare rau...dar oare va uita vreodata sau macar sa ma lase pe mine sa uit... iar in cazut tau parerea mea e ca nu trebuie sa suferi...exista posibilitatea sa nu mai fie nimic si sa fie doar simpli colegi...iar tu sa traiesti cu indoiala k se va mai intampla... trebuie sa ai incredere mai ales in tine... iar dak vrei sa fi sigur pe situatie pune'o la incercare si vezi cum reactioneaza ...
blackangel200878
Postat pe 26 Septembrie 2009 04:08
e foarte greu sa dai un sfat....Dar parerea mea desprea toata poveste este..:tu inca te mai gandesti la ceea ce a facut,inca te doare...deci nu ai iertat-o(cand ierti....uiti in acelasi timp...sau cel putin asa ar trebui sa fie) .....E foarte normal sa te gandesti la tot felul de scenarii cand se intalneste cu respectiva "gasca"....Trebuie sa vorbesti cu ea despre asta...pt ca poate a fost doar un moment de slabiciune pt ea...iar acum regreta,daca te iubeste,dar asta trebuie sa afli tu nu uita...comunicarea si increderea sunt esentiale intr-o relatie
AlexandraDAlly
Postat pe 29 Septembrie 2009 12:41
Este foarte important sa ai incredere in ea. altfel n-o s-o scoti veci la capat. eu zic sa nu-i mai scoti ochii ca mai rau faci. mai bine incearca sa vezi ce fel de relatie e acum intre cei doi pt ca daca sunt doar colegi si atat nu-i bai. au mai fost cazuri ca au fost casatoriti si apoi au ramas prieteni de familie. ASA CA VERIFICA SA VEZI DACA MERITA INCREDEREA TA, IAR DACA O MERITA DAI-O SI NU-I MAI SCOATE OCHII, DACA NU LAS-O DE ACUM PANA NU-I PREA TRZ
de3orimama
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:49
nu-i de tine.las-o!
roxandreea88
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:33
vice versa a ansela este de la necuvntatoare si noi suntem la fel ne saturam de o finta draga repede si cautam alta,dar toate sunt la fel,cocosul si gaina.
kudika033469
Postat pe 6 Octombrie 2009 21:17
De la: eu21alex, la data 2009-09-22 23:15:53sunt cu ea de 1 an jumate si o iubesc f mult....relatia noastra a trecut peste un obstacol......acela find ca ea m.a inselat.....asta se intampla acum 8 luni de zile...cam pe la inceputul relatiei noastre....si ea tine la mine...ca sa nu aveti dubii dar a trebuit sa faaca aia pentru ea....(e ca felia de tort negustata...."....si nu pot sa trece peste pana nu o duc la capat...") cam astea au fost explicatilie ei.....am incercat sa inteleg...si chestia care m.a facut sa trec peste e ca nu suntem casatoriti , plus ca oricine merita o a doua sansa.....am iertat...dar sincer nu am trecut peste....o fost foarte greu....si asta pentru ca tipu cu care m.a inselat face parte din gasca ei de prieteni care practica un sport....practic e coleg cu ea......si ea nu poate sa renunte la sportul ala...e pasiunea ei....si odata la 2 luni cand e intrunirea ea tre sa mearga acolo.....unde e si ala....!!!!! plus ca mai vorbesc la telefon.....ma rog...ideea e ca nu pot trece peste pana atata timp cat odata la o luna doua ea il vede pe ala plus ca mai tin legatura......nu stiuu ca sa fac ............


Esti imposibil! daca ai hotarat o data in capul tau ca povestea s-a incheiat, aia e ; daca tot te chinui sa te gandesti si sa -ti imaginezi , o sa ajungi ca nevestele alea care nu pot dormi noaptea de grija pe unde o fi lipsit barbatul lorcand a intarziat 5 minute.
Am fost si eu in aceeasi situatie , si stii ce a facut prientenul meu de atunci ? in primul rand ca a uitat tot si nu a mai adus vorba niciodatadespre X nici ca repros , nici ca gluma. si in nici un caz nu a zis sa renunt la cursurile respective unde il vedeam pe X. DAR IN FIECARE ZI S-A STRADUIT SA-mi arate ca e mai bun decat X. si asta nu inseamna cadouri sau favorururi ci mici bucurii din viata de zi cu zi , grija cand am fost racita, , afectiune cand eram pe stop , intelegere cand aveam nervi de la job, ma ajuta sa ma pregatesc cand plecam in fuga la job, iesiri surpriza la picnic si in plus, fara sa puna prea mare accent pe sex, citea tot felul de materiale si devenea tot mai bun in pat . ( dupa ceva timp, abia asteptam sa facem sex pentru ca ma gandeam cu ce idee noua va veni de data asta) Si in tot timpul asta imi repeta ca ma iubeste si ca sunt cea mai importnata pentru el.
. Cu alte cuvinte,eram libera sa aleg, dar el imi arata ce as pierde. Dupa un timp, ma simteam asa de bine cu el ca nici nu ma mai gandeam la celalat ba dupa catva timp ma gandeam ce as fi putut sa vad la celelalt ceva ce nu are el. Pur si simplu l-a eclipsat pe celalalt devenind mai bun ca el prin grija pentru mine.
Pe urma chiar am fost in excursie cu grupul de la curs , undeva unde am stat peste noapte el m-a codus pana la tren sa mi care geanta la venire si plecare , si nu a comentat si intrebat nimic , si sincer, in timpul excursiei nici prin cap nu-mi trecea sa ma mai gandesc la X.Din contra abia asteptam sa se termine excursia si sa vin acasa sa-mi vad prietenul.

Daca el ar fi fost suspicios si sa faca reprosuri si sa stea cu ochii pe mine si sa ma verifice, probabil ca m-ar fi indepartat de el si as fi ales pe celalalt care la inceput , drept vorbind, era tipul pe care l visasem eu dintotdeauna si dadea semne ca ma place.

sper sa -ti fie de folos povestea mea.
kudika052198
Postat pe 12 Octombrie 2009 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa iubesti un barbat casatorit... 359 De la: 11 August 2012 02:45
o idee???va rog eu mult 15 De la: bruneta21 3 Mai 2009 02:12
Rog ajutor!!! 15 De la: _Nina_ 7 Ianuarie 2011 18:57
cum sa ma mai port cu copil de 11 ani 11 De la: Dor_a 6 Februarie 2011 11:41
un mail. poate c-ar fi trebuit sa ti-l trimit. 19 De la: nicossia 15 Octombrie 2011 21:46