Setari Cookie-uri

Amantul vs iubitul?

La o adica...pe care l-ati alege si de ce?

Eu pe amant din motive extrem de fizice...
agora
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:31
am fost si amantul ei ... asa am cunoscuto de fapt;)) am fost si cel cu care a inselat si cel inselat....ca si cand mi s.a intors roata....asa a ales si ea din motive extrem de fizice...:P
eu21alex
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:33
De la: eu21alex, la data 2009-09-22 23:33:57am fost si amantul ei ... asa am cunoscuto de fapt;)) am fost si cel cu care a inselat si cel inselat....ca si cand mi s.a intors roata....asa a ales si ea din motive extrem de fizice...:P



asta e singura explicatie sincera si valida...

eu zic ca nu poti sa iubesti doi in acelasi timp...da,esti atasat de ei...ii placi,dar de fapt iubirea e aia care te tine cu sufletul la gura...

mi-as alege iubitul pentru ca am incredere in el
mi-as alege amantul pentru ca e frumos
mi-as alege iubitul pentru ca ma iubeste
mi-as alege amantul pentru ca e un zeu in pat
mi-as alege iubitul pentru ca imi da mai putina bataie de cap
mi-as alege amantul pentru ca imi da mai multa bataie de cap
mi-as alege iubitul pentru ca ma face sa ma simt matura
mi-as alege amantul pentru ca ma face sa ma simt cea mai frumoasa
mi-as alege iubitul pentru ca ii pasa cu adevarat
mi-as alege amantul pentru ca as simti libertatea


hm...cum sa renunti la unu din ei?ar fi o mutilare existentei mele "iubarete"
agora
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:40
no dracia naibii.... atunci ce e de facut?.......nu poti trai cu 2 persoane odata......sunteti ciudate....femeile in general sunt ciudate...ganditi prea complicat...la baieti e mai usor...totul e mai simplu...un baiat inseala pentru sex si atat....amanta unui baiat e de fapt o masina de facut sex...care il satiface si atat...la voi e cu stai sa vezi ca ce si cum.....
eu21alex
Postat pe 23 Septembrie 2009 00:00
agora pe scurt. amantul pt sex iar iubitul pe post de prost
softexia
Postat pe 23 Septembrie 2009 06:29
Iubitul pe post de sot ...

alex...ai tu impresia ca e complicat....e la fel,numai ca e spus mai elegant

agora
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:21
Acu´ as avea totusi nevoie de lamuriri suplimentare...
Totusi iubitul.. se presupune ca e cel pe care il iubesti. Si cu care faci sex.. nu? De ce apare amantul in aceasta ecuatie? As fi inteles daca intrebarea ar fi sunat.. "Stau cu ala de are casa, masa, ma intretine.. dar nu mai poate face nimic in pat.. sau fug de tot la ala de produce scantei in dormitor...?"

In fine, ideea este ca, cel putin ca femeie, e greu de comceput ca IUBESC un barbat (cu care am o relatie serioasa si cu care locuiesc).. dar de sex se ocupa un altul.
rashela
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:25
De la: rashela, la data 2009-09-23 09:25:57Acu´ as avea totusi nevoie de lamuriri suplimentare...
Totusi iubitul.. se presupune ca e cel pe care il iubesti. Si cu care faci sex.. nu? De ce apare amantul in aceasta ecuatie? As fi inteles daca intrebarea ar fi sunat.. "Stau cu ala de are casa, masa, ma intretine.. dar nu mai poate face nimic in pat.. sau fug de tot la ala de produce scantei in dormitor...?"

In fine, ideea este ca, cel putin ca femeie, e greu de comceput ca IUBESC un barbat (cu care am o relatie serioasa si cu care locuiesc).. dar de sex se ocupa un altul.



De intretinut nu ma intretine niciunul...(ceea ce e un lucru extrem de rau )...amandoi sunt utilizabili in pat...

Ideea era alta...daca ar fi sa alegi intre iubit si amant intr-o situatie limita ce ai alege?
Pentru ca eu presupun ca nu l-as numi amant,daca interesul meu pentru el s-ar limita la doar la o partida de sex si atat.
agora
Postat pe 23 Septembrie 2009 10:33
Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.
Suzanna
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:49
De la: Suzanna, la data 2009-09-29 18:49:38Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.


"femeile" ca tine ne fac de rusine draguta mea..sinceritatea ta a fost apreciata,darrr totusiii??
amondineeee
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:41
Asta cu amantul si iubitul...frectie la picior de lemn ...amant cred eu ca-l poti numi in momentul cand tu esti casatorita..asa, acum esti doar ''nesatula'' si-ti aprinzi singura paie in cap...simplu nu !?Nu trebuie sa alegi, foloseste-i pe amandoi daca te tine caroseria ...mai tarziu sa mai vrei si n-o sa mai poti... !!!

Nu exista barbatul perfect, asta clar! Dar se pare ca tu vrei sa faci unul perfect din'' bucati''...unul spiritual-il prezinti parintilor, te duci la nunti cu el si locuiti impreuna , unul fizic-te antrenezi pentru maraton si din cate vad iti doresti pe viitor si unul ''credit card '' ....hai ca poate mai gasesti si alte ''piese '' sa completezi ''almanahele'' viitoare ... sa ma tii la curent cu progresele facute.

Era doar o parere ...


Eu n-as alege !
___LL___
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:02
de ce sa alegi intre un amant si un iubit...gaseste un iubit care sa-ti fie si amant
d_soara_Criss
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:50
De la: geanina1309, la data 2009-10-03 16:41:14
De la: Suzanna, la data 2009-09-29 18:49:38Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.


"femeile" ca tine ne fac de rusine draguta mea..sinceritatea ta a fost apreciata,darrr totusiii??



Faza asta nu am mai auzit-o! E bun si internetul asta la ceva. Oamenii sunt mai sinceri. Nu ca ar ajuta la ceva, dar parca si prea multa ipocrizie strica
ilovethisgame
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:07
De la: Suzanna, la data 2009-09-29 18:49:38Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.


la 20 de ani?amanta fostului prieten?ce vremuri am ajuns sa traim!
one_size
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:10
De la: agora, la data 2009-09-22 23:31:12La o adica...pe care l-ati alege si de ce?

Eu pe amant din motive extrem de fizice...


DANG!!!!!!
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:15
De la: softexia, la data 2009-09-23 06:29:26agora pe scurt. amantul pt sex iar iubitul pe post de prost

are dreptate din pacate
an_dra_da_k
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:16
De la: ilovethisgame, la data 2009-10-05 15:07:56
De la: geanina1309, la data 2009-10-03 16:41:14
De la: Suzanna, la data 2009-09-29 18:49:38Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.


"femeile" ca tine ne fac de rusine draguta mea..sinceritatea ta a fost apreciata,darrr totusiii??



Faza asta nu am mai auzit-o! E bun si internetul asta la ceva. Oamenii sunt mai sinceri. Nu ca ar ajuta la ceva, dar parca si prea multa ipocrizie strica


aha./..se aprecieaza sinceritatea
an_dra_da_k
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:18
De la: agora, la data 2009-09-22 23:40:20
De la: eu21alex, la data 2009-09-22 23:33:57am fost si amantul ei ... asa am cunoscuto de fapt;)) am fost si cel cu care a inselat si cel inselat....ca si cand mi s.a intors roata....asa a ales si ea din motive extrem de fizice...:P



asta e singura explicatie sincera si valida...

eu zic ca nu poti sa iubesti doi in acelasi timp...da,esti atasat de ei...ii placi,dar de fapt iubirea e aia care te tine cu sufletul la gura...

mi-as alege iubitul pentru ca am incredere in el
mi-as alege amantul pentru ca e frumos
mi-as alege iubitul pentru ca ma iubeste
mi-as alege amantul pentru ca e un zeu in pat
mi-as alege iubitul pentru ca imi da mai putina bataie de cap
mi-as alege amantul pentru ca imi da mai multa bataie de cap
mi-as alege iubitul pentru ca ma face sa ma simt matura
mi-as alege amantul pentru ca ma face sa ma simt cea mai frumoasa
mi-as alege iubitul pentru ca ii pasa cu adevarat
mi-as alege amantul pentru ca as simti libertatea


hm...cum sa renunti la unu din ei?ar fi o mutilare existentei mele "iubarete"



mi-ai amintit de versurile alea: femeia in general are doi barbati odata, unul care s-o f... si altul care s-o bata ...
arhanghel
Postat pe 6 Octombrie 2009 01:36
=))) deci foarte tare faza asta cu femeile are 2 barbati :)))) foarte tari versurile!!!
cine le canta? is curioasacum suna :))))
bestbefore
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:01
De la: bestbefore, la data 2009-10-06 19:01:03=))) deci foarte tare faza asta cu femeile are 2 barbati :)))) foarte tari versurile!!!
cine le canta? is curioasacum suna :))))


parazitii "din dragoste in alte feluri" (parca asa numea melodia..)
arhanghel
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:15
De la: geanina1309, la data 2009-10-03 16:41:14
De la: Suzanna, la data 2009-09-29 18:49:38Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.


"femeile" ca tine ne fac de rusine draguta mea..sinceritatea ta a fost apreciata,darrr totusiii??
Cu ce va fac de rusine? Chiar nu inteleg, nu ma prostituez din cate stiu. Nu mi-am inceput nici viata sexuala la 11 cum o fac "copilasii" din ziua de azi. Am spus doar ce gandesc in momentul de fata. Iar daca e sa cunosc un baiat care sa ma atraga msi mult ca fostul, i-as spune fara parere de rau "la revedere" fostului. Dar pana atunci ma distrez. Ar trebui sa te simti rusinata de cei care vor sa legalizeze prostitutia, nu de sinceritatea mea.
Suzanna
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:41
Eu m-am chinuit si-am impacat si capra si varza.Iubitul mi-e si amant si sot si culmea ii place la nebunie sa schimbe rolurile,dar si mie.

Postat pe 7 Octombrie 2009 19:59
De la: agora, la data 2009-09-22 23:31:12La o adica...pe care l-ati alege si de ce?

Eu pe amant din motive extrem de fizice...

proasta alegere...mai bine alege drumul spre neurologie
cristiana_cris
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:14
De la: agora, la data 2009-09-22 23:40:20
De la: eu21alex, la data 2009-09-22 23:33:57am fost si amantul ei ... asa am cunoscuto de fapt;)) am fost si cel cu care a inselat si cel inselat....ca si cand mi s.a intors roata....asa a ales si ea din motive extrem de fizice...:P



asta e singura explicatie sincera si valida...

eu zic ca nu poti sa iubesti doi in acelasi timp...da,esti atasat de ei...ii placi,dar de fapt iubirea e aia care te tine cu sufletul la gura...

mi-as alege iubitul pentru ca am incredere in el
mi-as alege amantul pentru ca e frumos
mi-as alege iubitul pentru ca ma iubeste
mi-as alege amantul pentru ca e un zeu in pat
mi-as alege iubitul pentru ca imi da mai putina bataie de cap
mi-as alege amantul pentru ca imi da mai multa bataie de cap
mi-as alege iubitul pentru ca ma face sa ma simt matura
mi-as alege amantul pentru ca ma face sa ma simt cea mai frumoasa
mi-as alege iubitul pentru ca ii pasa cu adevarat
mi-as alege amantul pentru ca as simti libertatea


hm...cum sa renunti la unu din ei?ar fi o mutilare existentei mele "iubarete"

propunele la amindoi deodata sa faceti orgie...poate asa scapi de dubii
cristiana_cris
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:16
eu l-as alege pe cel care ma iubeste si ma respecta cel mai tare, dar ambii tb sa aiba o conditie financiara cat de cat buna... adica sa nu fie saraci lipiti pamantului... corect?
ingeras_yella21
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:37
De la: agora, la data 2009-09-23 10:33:35
De la: rashela, la data 2009-09-23 09:25:57Acu´ as avea totusi nevoie de lamuriri suplimentare...
Totusi iubitul.. se presupune ca e cel pe care il iubesti. Si cu care faci sex.. nu? De ce apare amantul in aceasta ecuatie? As fi inteles daca intrebarea ar fi sunat.. "Stau cu ala de are casa, masa, ma intretine.. dar nu mai poate face nimic in pat.. sau fug de tot la ala de produce scantei in dormitor...?"

In fine, ideea este ca, cel putin ca femeie, e greu de comceput ca IUBESC un barbat (cu care am o relatie serioasa si cu care locuiesc).. dar de sex se ocupa un altul.



De intretinut nu ma intretine niciunul...(ceea ce e un lucru extrem de rau )...amandoi sunt utilizabili in pat...

Ideea era alta...daca ar fi sa alegi intre iubit si amant intr-o situatie limita ce ai alege?
Pentru ca eu presupun ca nu l-as numi amant,daca interesul meu pentru el s-ar limita la doar la o partida de sex si atat.


pai ai ales deja. deschizi tractir din dormitorul tau ca sa iti potolesti dorintele si fraierul cu sentimentul. asa ca i-ai rezolvat pe amandoi. uite vezi ti-ai raspuns tot tu singura in ultima propozitie din postare.
"Pentru ca eu presupun ca nu l-as numi amant,daca interesul meu pentru el s-ar limita la doar la o partida de sex si atat.[/quote]" tu ai scris nu eu!!!!!


habbie
Postat pe 11 Octombrie 2009 12:43
De la: ingeras_yella21, la data 2009-10-11 12:37:35eu l-as alege pe cel care ma iubeste si ma respecta cel mai tare, dar ambii tb sa aiba o conditie financiara cat de cat buna... adica sa nu fie saraci lipiti pamantului... corect?



materialista pana-n maduva!
si daca ala care te iubeste si te respecta si te adora si te f.ute de-ti produce orgasme multiplicate, n-are o letcaie, ce faci!?
geo_x
Postat pe 11 Octombrie 2009 13:28
De la: geo_x, la data 2009-10-11 13:28:05
De la: ingeras_yella21, la data 2009-10-11 12:37:35eu l-as alege pe cel care ma iubeste si ma respecta cel mai tare, dar ambii tb sa aiba o conditie financiara cat de cat buna... adica sa nu fie saraci lipiti pamantului... corect?



materialista pana-n maduva!
si daca ala care te iubeste si te respecta si te adora si te f.ute de-ti produce orgasme multiplicate, n-are o letcaie, ce faci!?



il trimiti la munca
_oktober_
Postat pe 11 Octombrie 2009 14:23
nu sunt materialista da de ce sa i imi asum atatea responsabilitati inainte sa stiu cu cine am de-a face? doar nu sta nimeni cu mitraliera la tampla mea sa ma oblige sa ma cuplez cu el...
daca mai tarziu omu vrea sa se insoare cu mine ce fac? sufar de saracie o viata intraga ca sa am cu cine sa mi-o pun? nu ms....
ingeras_yella21
Postat pe 11 Octombrie 2009 15:34
...parereile se schimba in timp.......
_iluzie_
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help pls 36 De la: alina 10 Septembrie 2009 12:56
Un sfat va rog 30 De la: battleofwits 14 Aprilie 2011 16:41
buna... 10 De la: cristi_nne 30 Aprilie 2009 08:45
optica noua?! 8 De la: luyyzz 6 Iulie 2009 18:14
Merita sa merg inainte cu el? Am nevoie de ceva sfaturi :( 0 De la: 7 Martie 2011 03:53