Amantul vs iubitul?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Amantul vs iubitul?: (5 din 1 vot)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
agora Avatarul lui agora

29 mesaje

La o adica...pe care l-ati alege si de ce?

Eu pe amant din motive extrem de fizice...
Raporteaza abuz de limbaj
eu21alex Avatarul lui eu21alex

15 mesaje

am fost si amantul ei ... asa am cunoscuto de fapt;)) am fost si cel cu care a inselat si cel inselat....ca si cand mi s.a intors roata....asa a ales si ea din motive extrem de fizice...:P
agora Avatarul lui agora

29 mesaje

De la: eu21alex, la data 2009-09-22 23:33:57am fost si amantul ei ... asa am cunoscuto de fapt;)) am fost si cel cu care a inselat si cel inselat....ca si cand mi s.a intors roata....asa a ales si ea din motive extrem de fizice...:P

asta e singura explicatie sincera si valida...

eu zic ca nu poti sa iubesti doi in acelasi timp...da,esti atasat de ei...ii placi,dar de fapt iubirea e aia care te tine cu sufletul la gura...

mi-as alege iubitul pentru ca am incredere in el
mi-as alege amantul pentru ca e frumos
mi-as alege iubitul pentru ca ma iubeste
mi-as alege amantul pentru ca e un zeu in pat
mi-as alege iubitul pentru ca imi da mai putina bataie de cap
mi-as alege amantul pentru ca imi da mai multa bataie de cap
mi-as alege iubitul pentru ca ma face sa ma simt matura
mi-as alege amantul pentru ca ma face sa ma simt cea mai frumoasa
mi-as alege iubitul pentru ca ii pasa cu adevarat
mi-as alege amantul pentru ca as simti libertatea

hm...cum sa renunti la unu din ei?ar fi o mutilare existentei mele "iubarete"
eu21alex Avatarul lui eu21alex

15 mesaje

no dracia naibii.... atunci ce e de facut?.......nu poti trai cu 2 persoane odata......sunteti ciudate....femeile in general sunt ciudate...ganditi prea complicat...la baieti e mai usor...totul e mai simplu...un baiat inseala pentru sex si atat....amanta unui baiat e de fapt o masina de facut sex...care il satiface si atat...la voi e cu stai sa vezi ca ce si cum.....
softexia Avatarul lui softexia

120 mesaje

agora pe scurt. amantul pt sex iar iubitul pe post de prost
agora Avatarul lui agora

29 mesaje

Iubitul pe post de sot ...

alex...ai tu impresia ca e complicat....e la fel,numai ca e spus mai elegant

rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

Acu┤ as avea totusi nevoie de lamuriri suplimentare...
Totusi iubitul.. se presupune ca e cel pe care il iubesti. Si cu care faci sex.. nu? De ce apare amantul in aceasta ecuatie? As fi inteles daca intrebarea ar fi sunat.. "Stau cu ala de are casa, masa, ma intretine.. dar nu mai poate face nimic in pat.. sau fug de tot la ala de produce scantei in dormitor...?"

In fine, ideea este ca, cel putin ca femeie, e greu de comceput ca IUBESC un barbat (cu care am o relatie serioasa si cu care locuiesc).. dar de sex se ocupa un altul.
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.
agora Avatarul lui agora

29 mesaje

De la: rashela, la data 2009-09-23 09:25:57Acu┤ as avea totusi nevoie de lamuriri suplimentare...
Totusi iubitul.. se presupune ca e cel pe care il iubesti. Si cu care faci sex.. nu? De ce apare amantul in aceasta ecuatie? As fi inteles daca intrebarea ar fi sunat.. "Stau cu ala de are casa, masa, ma intretine.. dar nu mai poate face nimic in pat.. sau fug de tot la ala de produce scantei in dormitor...?"

In fine, ideea este ca, cel putin ca femeie, e greu de comceput ca IUBESC un barbat (cu care am o relatie serioasa si cu care locuiesc).. dar de sex se ocupa un altul.

De intretinut nu ma intretine niciunul...(ceea ce e un lucru extrem de rau )...amandoi sunt utilizabili in pat...

Ideea era alta...daca ar fi sa alegi intre iubit si amant intr-o situatie limita ce ai alege?
Pentru ca eu presupun ca nu l-as numi amant,daca interesul meu pentru el s-ar limita la doar la o partida de sex si atat.
Suzanna Avatarul lui Suzanna

133 mesaje
Oras: galati

Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.
cuci.
amondineeee Avatarul lui amondineeee

210 mesaje
Oras: cluj

De la: Suzanna, la data 2009-09-29 18:49:38Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.

"femeile" ca tine ne fac de rusine draguta mea..sinceritatea ta a fost apreciata,darrr totusiii??
___LL___ Avatarul lui ___LL___

552 mesaje

Asta cu amantul si iubitul...frectie la picior de lemn ...amant cred eu ca-l poti numi in momentul cand tu esti casatorita..asa, acum esti doar ''nesatula'' si-ti aprinzi singura paie in cap...simplu nu !?Nu trebuie sa alegi, foloseste-i pe amandoi daca te tine caroseria ...mai tarziu sa mai vrei si n-o sa mai poti... !!!

Nu exista barbatul perfect, asta clar! Dar se pare ca tu vrei sa faci unul perfect din'' bucati''...unul spiritual-il prezinti parintilor, te duci la nunti cu el si locuiti impreuna , unul fizic-te antrenezi pentru maraton si din cate vad iti doresti pe viitor si unul ''credit card '' ....hai ca poate mai gasesti si alte ''piese '' sa completezi ''almanahele'' viitoare ... sa ma tii la curent cu progresele facute.

Era doar o parere ...

Eu n-as alege !
Linie punct linie punct ....
d_soara_Criss Avatarul lui d_soara_Criss

47 mesaje

de ce sa alegi intre un amant si un iubit...gaseste un iubit care sa-ti fie si amant
ilovethisgame Avatarul lui ilovethisgame

150 mesaje
Oras: bucuresti

De la: geanina1309, la data 2009-10-03 16:41:14
De la: Suzanna, la data 2009-09-29 18:49:38Pe iubit cred ca l-as tine pe post de prost daca ar fi sa am amant. Momentan sunt amanta fostului meu prieten si ma simt ok. Iar cand voi gasi un altul, tot cu fostul iubit as prefera sa fac sex.

"femeile" ca tine ne fac de rusine draguta mea..sinceritatea ta a fost apreciata,darrr totusiii??

Faza asta nu am mai auzit-o! E bun si internetul asta la ceva. Oamenii sunt mai sinceri. Nu ca ar ajuta la ceva, dar parca si prea multa ipocrizie strica
Oamenilor le plac povestile. Oamenii isi pot da viata pentru niste povesti. Oamenii platesc bine daca le spui povesti. Oamenii te aleg presedinte daca le spui povesti. Oamenii mananca si plastic daca le spui povestea potrivita
Fosta membra Kudika.ro

la 20 de ani?amanta fostului prieten?ce vremuri am ajuns sa traim!
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: agora, la data 2009-09-22 23:31:12La o adica...pe care l-ati alege si de ce?

DANG!!!!!!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Fosta membra Kudika.ro
De la: softexia, la data 2009-09-23 06:29:26agora pe scurt. amantul pt sex iar iubitul pe post de prost

are dreptate din pacate
by morticia reloded:))
Fosta membra Kudika.ro
De la: ilovethisgame, la data 2009-10-05 15:07:56

Faza asta nu am mai auzit-o! E bun si internetul asta la ceva. Oamenii sunt mai sinceri. Nu ca ar ajuta la ceva, dar parca si prea multa ipocrizie strica

aha./..se aprecieaza sinceritatea
by morticia reloded:))
Fosta membra Kudika.ro
De la: agora, la data 2009-09-22 23:40:20
De la: eu21alex, la data 2009-09-22 23:33:57am fost si amantul ei ... asa am cunoscuto de fapt;)) am fost si cel cu care a inselat si cel inselat....ca si cand mi s.a intors roata....asa a ales si ea din motive extrem de fizice...:P

eu zic ca nu poti sa iubesti doi in acelasi timp...da,esti atasat de ei...ii placi,dar de fapt iubirea e aia care te tine cu sufletul la gura...

mi-ai amintit de versurile alea: femeia in general are doi barbati odata, unul care s-o f... si altul care s-o bata ...
bestbefore Avatarul lui bestbefore

6 mesaje
Oras: iasi

=))) deci foarte tare faza asta cu femeile are 2 barbati :)))) foarte tari versurile!!!
cine le canta? is curioasacum suna :))))
Fosta membra Kudika.ro
De la: bestbefore, la data 2009-10-06 19:01:03=))) deci foarte tare faza asta cu femeile are 2 barbati :)))) foarte tari versurile!!!
cine le canta? is curioasacum suna :))))

parazitii "din dragoste in alte feluri" (parca asa numea melodia..)
Suzanna Avatarul lui Suzanna

133 mesaje
Oras: galati

Cu ce va fac de rusine? Chiar nu inteleg, nu ma prostituez din cate stiu. Nu mi-am inceput nici viata sexuala la 11 cum o fac "copilasii" din ziua de azi. Am spus doar ce gandesc in momentul de fata. Iar daca e sa cunosc un baiat care sa ma atraga msi mult ca fostul, i-as spune fara parere de rau "la revedere" fostului. Dar pana atunci ma distrez. Ar trebui sa te simti rusinata de cei care vor sa legalizeze prostitutia, nu de sinceritatea mea.
cuci.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

Eu m-am chinuit si-am impacat si capra si varza.Iubitul mi-e si amant si sot si culmea ii place la nebunie sa schimbe rolurile,dar si mie.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
cristiana_cris Avatarul lui cristiana_cris

2672 mesaje

De la: agora, la data 2009-09-22 23:31:12La o adica...pe care l-ati alege si de ce?

proasta alegere...mai bine alege drumul spre neurologie
Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you One thing you can be sure of I'll never ask for more than your love Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you The world may change my whole life through But nothing's gonna change my love for you
cristiana_cris Avatarul lui cristiana_cris

2672 mesaje

De la: agora, la data 2009-09-22 23:40:20

propunele la amindoi deodata sa faceti orgie...poate asa scapi de dubii
Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you One thing you can be sure of I'll never ask for more than your love Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you The world may change my whole life through But nothing's gonna change my love for you
ingeras_yella21 Avatarul lui ingeras_yella21

66 mesaje
Oras: bacau

eu l-as alege pe cel care ma iubeste si ma respecta cel mai tare, dar ambii tb sa aiba o conditie financiara cat de cat buna... adica sa nu fie saraci lipiti pamantului... corect?
Intotdeauna fa-ti timp si curaj sa zambesti
habbie Avatarul lui habbie

52 mesaje

De la: agora, la data 2009-09-23 10:33:35
De la: rashela, la data 2009-09-23 09:25:57Acu┤ as avea totusi nevoie de lamuriri suplimentare...

De intretinut nu ma intretine niciunul...(ceea ce e un lucru extrem de rau )...amandoi sunt utilizabili in pat...

Ideea era alta...daca ar fi sa alegi intre iubit si amant intr-o situatie limita ce ai alege?
Pentru ca eu presupun ca nu l-as numi amant,daca interesul meu pentru el s-ar limita la doar la o partida de sex si atat.

pai ai ales deja. deschizi tractir din dormitorul tau ca sa iti potolesti dorintele si fraierul cu sentimentul. asa ca i-ai rezolvat pe amandoi. uite vezi ti-ai raspuns tot tu singura in ultima propozitie din postare.
"Pentru ca eu presupun ca nu l-as numi amant,daca interesul meu pentru el s-ar limita la doar la o partida de sex si atat." tu ai scris nu eu!!!!!

Fosta membra Kudika.ro
De la: ingeras_yella21, la data 2009-10-11 12:37:35eu l-as alege pe cel care ma iubeste si ma respecta cel mai tare, dar ambii tb sa aiba o conditie financiara cat de cat buna... adica sa nu fie saraci lipiti pamantului... corect?

materialista pana-n maduva!
si daca ala care te iubeste si te respecta si te adora si te f.ute de-ti produce orgasme multiplicate, n-are o letcaie, ce faci!?
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
_oktober_ Avatarul lui _oktober_

7593 mesaje
Oras: arad

De la: geo_x, la data 2009-10-11 13:28:05
De la: ingeras_yella21, la data 2009-10-11 12:37:35eu l-as alege pe cel care ma iubeste si ma respecta cel mai tare, dar ambii tb sa aiba o conditie financiara cat de cat buna... adica sa nu fie saraci lipiti pamantului... corect?

materialista pana-n maduva!
si daca ala care te iubeste si te respecta si te adora si te f.ute de-ti produce orgasme multiplicate, n-are o letcaie, ce faci!?

il trimiti la munca
ingeras_yella21 Avatarul lui ingeras_yella21

66 mesaje
Oras: bacau

nu sunt materialista da de ce sa i imi asum atatea responsabilitati inainte sa stiu cu cine am de-a face? doar nu sta nimeni cu mitraliera la tampla mea sa ma oblige sa ma cuplez cu el...
daca mai tarziu omu vrea sa se insoare cu mine ce fac? sufar de saracie o viata intraga ca sa am cu cine sa mi-o pun? nu ms....
Intotdeauna fa-ti timp si curaj sa zambesti
_iluzie_ Avatarul lui _iluzie_

930 mesaje

...parereile se schimba in timp.......
'Natura umana tinde sa vada lucrurile pe care se astepta sa le vada...!"
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: