Setari Cookie-uri

nu simt placere in timpul penetrarii desi nu sunt frigida

De la: anca0704, la data 2009-10-08 20:27:12ms simoycik pt detalii.nu sunt din bucuresti, dar ma gandeam ca poate stii de la prietena ta cam care au fost cauzele acestei probleme si cam ce tratament a urmat....
adica daca au fost ceva pb mai grave sau nimic pt care ar putea cineva sa isi faca griji!
multumesc pt raspns!


Nimic grav. Avea o problema hormonala si stiu ca lua doua feluri de pastile, dar sigur nu anticonceptionale..o s-o intreb cand o mai intalnesc si iti spun exact ce pastile erau
simonycik
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:38
ms mult pt lamurir!
anca0704
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:41
Dragele mele, "problemele" pe care le mentionati voi le au 99% din femei, s-a facut un sondaj in urma caruia au ajuns la concluzia ca cele mai multe dintre femei nu au orgasm in primii 2 ani de la inceperea vietii sexuale, unele mor fara sa aiba, din pacate. si asta nu pentru ca noi am avea "baiuri" ci pt ca barbatii in general nu se streseaza f mult sa ne ofere si noua timpul necesar pt a avea orgasm. Tu nu ai nicio problema de sanatate pt ca nu simti nimic la penetrare ci vina este a partnerului, degeaba ai tu dorinta daca el nu are interes sa ti-o satisfaca asa cum ai tu nevoie, preludiul este f important si nu numai.... comunicarea dintre voi este esentiala, dar inainte de toate trebuie sa te descoperi singura, trebuie sa inveti sa ai orgasm, si da... dupa 30 de ani poti deveni "expert" in materie de orgasme, fie ele si prin penetrare... si iti spun asta pt ca am trecut pe-acolo si am avut acelesi frustrari ca tine. Te pup si iti doresc succes, nu dispera...va veni si ziua aia!
dreammoods
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:35
Eu am avut mai multi parteneri si aceeasi problema. S-a rezolvat de la sine,cu ...cineva. E singurul cu care simt,fac dragoste,nu sex,e extrem de atent la ceea ce imi place, ne cunoastem perfect, ne iubim de ani de zile deja...si nu,nu este cel mai dotat si poate nici expertul expertilor,e un barbat normal cu care ma potrivesc perfect. Asta nu inseamna ca femeile au orgasm numai cu THE ONE, dar la mine una asa s-a rezolvat. Nu stiu sa explic si stiu ca este foarte frustrant ce simti tu acum.
Been there,done that...
Cunoaste-ti-va cit mai bine...Lasa-te dusa de val...Daca nu merge,cauta pe acel THE ONE. Nu poti trai o viata frustrata. Adica poti...dar nu e cea mai fericita varianta.
Succes!
AliceP
Postat pe 14 Octombrie 2009 13:12
nu este ceva anormal, ba dimpotriva. si eu trec priin aceeasi situatie, si am prietene care se confrunta cu "problema" asta. Problema este insa ca multi barbati nu realizeaza ca vaginul nu este cea mai excitanta parte a corpului unei femei, si ca procentul femeilor care au orgasm vaginal este destul de scazut.in caz ca descoperi in asta o problema, anunta, poate multe dintre noi suntem "defecte" si nu stim asta. intre timp, incearca sa te bucuri de partenerul tau incercand pozitii sexuale care sa-ti stimuleze clitorisul, sau roaga-l sa te "ajute", si sa te "mangaie" in timp ce te penetreaza, in caz ca nu ati incercat asta.s-ar putea sa-ti fie de folos.
irina_micu
Postat pe 14 Octombrie 2009 14:28
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-28 12:41:56Buna.
Posibil ca nimeni sa nu aiba un raspuns clar, iar daca cineva este care are un raspuns clar, sigur va fi o fata, si iti va spune, ca i s-a intamplat si ei la fel, si ca in timp, lucrurile s-au schimbat.

Asta iti voi spune si eu ca baiat, fii optimista, asteapta, si pana atunci enjoy!
kudika009516
Postat pe 15 Octombrie 2009 07:47
A trecut aproape un an de cand am postat topicul, am fost la ginecolog pentru ca incepusem sa am usturimi in timpul penetrarii de vreo juma de an. Am facut tratamentul, nu mai am usturimi, insa problema placerii n-am rezolvat-o. Sincer, nush ce sa mai fac... probabil ca tre sa mai astept cativa ani sa se maturizeze vaginul... sunt asa descurajata. Partenerul stie de problema asta de mult, incearca tot ce poate... preludiul este, dar sincer mi-a pierit si pofta de sex... e ca si cum ai manca o mancare si nu ii simti gustul,,, toti din jur ii simt gustul si o savureaza, insa eu nu....
milivanili
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:47
De la: milivanili, la data 2010-09-28 12:47:01A trecut aproape un an de cand am postat topicul, am fost la ginecolog pentru ca incepusem sa am usturimi in timpul penetrarii de vreo juma de an. Am facut tratamentul, nu mai am usturimi, insa problema placerii n-am rezolvat-o. Sincer, nush ce sa mai fac... probabil ca tre sa mai astept cativa ani sa se maturizeze vaginul... sunt asa descurajata. Partenerul stie de problema asta de mult, incearca tot ce poate... preludiul este, dar sincer mi-a pierit si pofta de sex... e ca si cum ai manca o mancare si nu ii simti gustul,,, toti din jur ii simt gustul si o savureaza, insa eu nu....


din pacate intri in categoria majoritatii femeilor care nu au aflat ce e ala orgasm (iar multe nici nu vor afla, e trist)
nu e vina ta, toate femeile pot avea orgasm
nu vreau sa zic ca e vina partenerului, pentru ca daca el nu stie ce are de facut nu poti sa-i ceri mai mult

partea cea mai grea cand vine vorba de orgasm este ca el sa te faca sa fi relaxata, restul sunt doar tehnici mecanice
battleofwits
Postat pe 28 Septembrie 2010 15:16
Eu am cunoscut orgasmul, dar numai pe cel clitoridian, care e f puternic si il pot avea cand vreau. Insa, nu sunt multumita ca am doar orgasm clitoridian, mi se pare insignificant in comparatie cu placerea simtita in timpul penetrarii si mai ales in comparatie cu cel vaginal. Pt ca a face sex presupune penetrare si placere, iar eu mai mult pot zice ca ma masturbez decat sa fac sex :(
milivanili
Postat pe 28 Septembrie 2010 17:14
De la: milivanili, la data 2010-09-28 17:14:23Eu am cunoscut orgasmul, dar numai pe cel clitoridian, care e f puternic si il pot avea cand vreau. Insa, nu sunt multumita ca am doar orgasm clitoridian, mi se pare insignificant in comparatie cu placerea simtita in timpul penetrarii si mai ales in comparatie cu cel vaginal. Pt ca a face sex presupune penetrare si placere, iar eu mai mult pot zice ca ma masturbez decat sa fac sex :(


orgasmul "clitoridian" e cu totul altceva, noi vorbim aici de orgasmul vaginal (punctul g si cervical) pentru care iti trebuie un partener (sau partenera in functie de preferinte)

de fapt, la femei e mai greu pana au primul orgasm din cauza ca zona nu a fost nici-o data stimulata, insa dupa aceea o sa-i fie foarte usor sa aibe orgasm vaginal

e un subiect delicat pe forumul asta, am intalnit femei aici care sunt gata sa renunte la sex pentru un partener, nu stiu daca esti sau nu genul astsa insa daca prietenul tau nu pune mana sa isi faca lectiile e greu sa obtina ceva despre care nu stie ca exista.
battleofwits
Postat pe 28 Septembrie 2010 17:53
Nu se pune problema renuntarii la sex, desi sincer as prefera sa nu fac deloc, pt ca pot rezista fara. Decat sa fac si sa nu simt nimic si sa fac totul de mantuiala, mai bine stau fara. Da nu pot nici asa, pt ca am pofte, cateodata zile intregi vb numai despre sex, parca sunt obsedata. Dar cand urmeaza sa fac sex.... e ca un balon care se dezumfla, ma simt si mai dezamagita de rezultat. Si ce lectii sa ia partenerul ? Sunt satula sa fortez nota atat : sa stau sa caut punctul g ( adica el ), sincer pt mine asta nu excitant, e trasa de par toata situatia, ma descurajez numai la gandu;l ca trebuie cautat punctul si oricum nu o sa fie gasit. Plus ca partenerul meu nu exceleaza la capitolul sexualitate, adica nu e genul senzual, sa aiba nush ce privire sau atingere, sa ma faca sa ma topesc, e mai simplu si sa il vad intre picioarele mele cautand punctul g mi s`ar parea total aiurea si as prefera fara :( Sunt un caz pierdut.... dar si tu ai avut aceleasi probleme ?
milivanili
Postat pe 28 Septembrie 2010 21:54
stii ca mai nou cercetatorii au tras concluzia, in urma unui studiu, ca faimosul punct G nu exista?
http://www.ziare.com/sex/sexy/veste-proasta-punctul-g-s-ar-parea-ca-nu-exista-984611

sa nu uitam ca pana la urma punctul G a fost descoperit (sau inventat, cum doriti sa-i spuneti) tot de cercetatori, in 1950. Pana atunci, nu exista. Si stii ce se mai zice? ca orgasmul vaginal ar tine tot de clitoris, in sensul ca apare atunci cand clitorisul este suficient de stimulat de la vibratiile provenite de la penetrare.

eu zic ca in loc sa cautati punctul G, mai bine va concentrati pe orgasmul cervical. Iar la ala se ajunge incercand diverse pozitii si ritmuri. Pune-ti partenerul la treaba, daca face tot ca pana acum, degeaba.
Narcisa_tesfio
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:07
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-09-28 22:07:15stii ca mai nou cercetatorii au tras concluzia, in urma unui studiu, ca faimosul punct G nu exista?
http://www.ziare.com/sex/sexy/veste-proasta-punctul-g-s-ar-parea-ca-nu-exista-984611

sa nu uitam ca pana la urma punctul G a fost descoperit (sau inventat, cum doriti sa-i spuneti) tot de cercetatori, in 1950. Pana atunci, nu exista. Si stii ce se mai zice? ca orgasmul vaginal ar tine tot de clitoris, in sensul ca apare atunci cand clitorisul este suficient de stimulat de la vibratiile provenite de la penetrare.

eu zic ca in loc sa cautati punctul G, mai bine va concentrati pe orgasmul cervical. Iar la ala se ajunge incercand diverse pozitii si ritmuri. Pune-ti partenerul la treaba, daca face tot ca pana acum, degeaba.







... offf ... cu atitea sfaturi multi ajung sa se creada ... HANDICAPATI ... fiecare are propriul ritm ... si trebuie sa invete ... SINGUR/A ... altfel ajunge un/o obsedat/a ...

marco918
Postat pe 28 Septembrie 2010 22:15
De la: milivanili, la data 2010-09-28 21:54:46partenerul meu nu exceleaza la capitolul sexualitate, adica nu e genul senzual, sa aiba nush ce privire sau atingere, sa ma faca sa ma topesc, e mai simplu si sa il vad intre picioarele mele cautand punctul g mi s`ar parea total aiurea si as prefera fara :(

o pozitie in care poti ajunge usor la punctul g, e cand tu stai pe spate si cu genuchii la pipt, in felul asta el poate atinge usor suprafata putin "aspra" care se afla sub osul pubic si la aprox 5 cm in interiorul vaginului

cat despre invatat banuiesc ca exista o groaza de lucruri pe net, trebuie doar vointa, incearca poate gasesti un curs la tine in oras ...nu stiu, oare or exista asa ceva?

nu stiu de ce, insa tare am impresia ca oricate informatii ar primi, prietenul tau tot nu iti va da asa ceva, iar sa gasesti pe altu care se pricepe e foarte greu. am mai spus-o, cand vine vorba de orgasm lucrul cel mai "greu" e sa o faci pe femeie relaxata, sa o faci sa se simta feminina, de fapt asta inseamna un preludiu in care vaginul sa fie excitat. mie de ex imi place sa fac masaj cu ulei, iar dupa un masaj de o ora, femeia devine atat de excitata incat au fost cazuri in care ea chiar nu a mai suportat preludiul ... dar daca dupa tot ce face el, reactia ta e sa razi, e grav

@Narcisa_tesfio ... buhaha,"punct G nu exista"... hi hi hi "orgasmul vaginal ar tine tot de clitoris" ...uauuuu
battleofwits
Postat pe 29 Septembrie 2010 05:35
De la: battleofwits, la data 2010-09-29 05:35:11
De la: milivanili, la data 2010-09-28 21:54:46partenerul meu nu exceleaza la capitolul sexualitate, adica nu e genul senzual, sa aiba nush ce privire sau atingere, sa ma faca sa ma topesc, e mai simplu si sa il vad intre picioarele mele cautand punctul g mi s`ar parea total aiurea si as prefera fara :(

o pozitie in care poti ajunge usor la punctul g, e cand tu stai pe spate si cu genuchii la pipt, in felul asta el poate atinge usor suprafata putin "aspra" care se afla sub osul pubic si la aprox 5 cm in interiorul vaginului

cat despre invatat banuiesc ca exista o groaza de lucruri pe net, trebuie doar vointa, incearca poate gasesti un curs la tine in oras ...nu stiu, oare or exista asa ceva?

nu stiu de ce, insa tare am impresia ca oricate informatii ar primi, prietenul tau tot nu iti va da asa ceva, iar sa gasesti pe altu care se pricepe e foarte greu. am mai spus-o, cand vine vorba de orgasm lucrul cel mai "greu" e sa o faci pe femeie relaxata, sa o faci sa se simta feminina, de fapt asta inseamna un preludiu in care vaginul sa fie excitat. mie de ex imi place sa fac masaj cu ulei, iar dupa un masaj de o ora, femeia devine atat de excitata incat au fost cazuri in care ea chiar nu a mai suportat preludiul ... dar daca dupa tot ce face el, reactia ta e sa razi, e grav


Da, ai dreptate, e grav. Insa daca sa zicem incerca sa`mi caute punctul g in primul an de relatie, nu radeam si nici nu mi se parea aiurea. Insa acu dupa mai bine de 3 ani de relatie, mi se pare stupid, s`au dus fluturasii, nu`l mai vad excitant, singurul lucru excitant la el e penisul, in rest in loc sa fie senzual cu mine si sexual, el e "dragalas", e prea dragastos, ma sufoca cu iubirea, se alinta prea mult, ma mangaie si ma priveste asa tamp ca un indragostit care e beat. Sincer, mie nu`mi plac chestiile astea siropoase, imi place sexualitatea, nu dragalasenia si vai tu "ce mult te iubesc eu pe tine", dau in greatza, sincer. Exista pe net despre punctul g, in orasul meu in nici un caz, mai ales ca e oras mic. Oricum ma bucur ca iti faci timp sa`mi raspunzi... la cat de pierduta sunt...
craciunytza20
Postat pe 29 Septembrie 2010 07:48
De la: craciunytza20, la data 2010-09-29 07:48:12 nu`mi plac chestiile astea siropoase, imi place sexualitatea, nu dragalasenia si vai tu "ce mult te iubesc eu pe tine", dau in greatza, sincer


"baietii" din ziua de azi cred ca a fi barbat inseamna sa plangi pe umarul femeii, e o societate distrusa

as putea sa iti recomand o carte pe care eu o citesc acum, se numeste "The Art of Manliness" (o poti lua numai de afara), nu are legatura cu sexul insa e o carte care cred ca nu ar trebui sa lipseasca niciunui barbat
battleofwits
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:15
De la: craciunytza20, la data 2010-09-29 07:48:12
De la: battleofwits, la data 2010-09-29 05:35:11
De la: milivanili, la data 2010-09-28 21:54:46partenerul meu nu exceleaza la capitolul sexualitate, adica nu e genul senzual, sa aiba nush ce privire sau atingere, sa ma faca sa ma topesc, e mai simplu si sa il vad intre picioarele mele cautand punctul g mi s`ar parea total aiurea si as prefera fara :(

o pozitie in care poti ajunge usor la punctul g, e cand tu stai pe spate si cu genuchii la pipt, in felul asta el poate atinge usor suprafata putin "aspra" care se afla sub osul pubic si la aprox 5 cm in interiorul vaginului

cat despre invatat banuiesc ca exista o groaza de lucruri pe net, trebuie doar vointa, incearca poate gasesti un curs la tine in oras ...nu stiu, oare or exista asa ceva?

nu stiu de ce, insa tare am impresia ca oricate informatii ar primi, prietenul tau tot nu iti va da asa ceva, iar sa gasesti pe altu care se pricepe e foarte greu. am mai spus-o, cand vine vorba de orgasm lucrul cel mai "greu" e sa o faci pe femeie relaxata, sa o faci sa se simta feminina, de fapt asta inseamna un preludiu in care vaginul sa fie excitat. mie de ex imi place sa fac masaj cu ulei, iar dupa un masaj de o ora, femeia devine atat de excitata incat au fost cazuri in care ea chiar nu a mai suportat preludiul ... dar daca dupa tot ce face el, reactia ta e sa razi, e grav


Da, ai dreptate, e grav. Insa daca sa zicem incerca sa`mi caute punctul g in primul an de relatie, nu radeam si nici nu mi se parea aiurea. Insa acu dupa mai bine de 3 ani de relatie, mi se pare stupid, s`au dus fluturasii, nu`l mai vad excitant, singurul lucru excitant la el e penisul, in rest in loc sa fie senzual cu mine si sexual, el e "dragalas", e prea dragastos, ma sufoca cu iubirea, se alinta prea mult, ma mangaie si ma priveste asa tamp ca un indragostit care e beat. Sincer, mie nu`mi plac chestiile astea siropoase, imi place sexualitatea, nu dragalasenia si vai tu "ce mult te iubesc eu pe tine", dau in greatza, sincer. Exista pe net despre punctul g, in orasul meu in nici un caz, mai ales ca e oras mic. Oricum ma bucur ca iti faci timp sa`mi raspunzi... la cat de pierduta sunt...



saracuta citind astfel de topicuri ma simt mai bine in pielea mea de barbat o fi el mameluc dar.....nici cu tine nu imi e rusine. cum sa suporti astfel de viata 3 ani
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:40
De la: battleofwits, la data 2010-09-29 08:15:50
De la: craciunytza20, la data 2010-09-29 07:48:12 nu`mi plac chestiile astea siropoase, imi place sexualitatea, nu dragalasenia si vai tu "ce mult te iubesc eu pe tine", dau in greatza, sincer


"baietii" din ziua de azi cred ca a fi barbat inseamna sa plangi pe umarul femeii, e o societate distrusa

as putea sa iti recomand o carte pe care eu o citesc acum, se numeste "The Art of Manliness" (o poti lua numai de afara), nu are legatura cu sexul insa e o carte care cred ca nu ar trebui sa lipseasca niciunui barbat


multi merita soarta de care au parte...
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2010 08:43
Aici nu e vb de plans, pt ca prietenul meu nu a plans niciodata pt mine, nu e genul sa planga, poate se emotioneaza da niciodata nu plange. Pur si simplu el ma venereaza, imi face orice pofte, renunta la multe lucruri pt el ca sa imi ia mie, mereu se dragaleste, asteapta sa fie cocolosit cred. Adica o fi frumos sa iti arati iubirea, si multe fete si`ar dori ca partenerii lor sa isi arate sentimentele, da eu prefer sa le ghicesc, sunt satula de atata iubire si pupaceala si alintaturi. Nu sunt o persoana rece, da nici nu`mi place sa fiu sufocata cu iubire. Oi fi defecta ?
milivanili
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:02
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:02:47Aici nu e vb de plans, pt ca prietenul meu nu a plans niciodata pt mine, nu e genul sa planga, poate se emotioneaza da niciodata nu plange. Pur si simplu el ma venereaza, imi face orice pofte, renunta la multe lucruri pt el ca sa imi ia mie, mereu se dragaleste, asteapta sa fie cocolosit cred. Adica o fi frumos sa iti arati iubirea, si multe fete si`ar dori ca partenerii lor sa isi arate sentimentele, da eu prefer sa le ghicesc, sunt satula de atata iubire si pupaceala si alintaturi. Nu sunt o persoana rece, da nici nu`mi place sa fiu sufocata cu iubire. Oi fi defecta ?

nu esti defecta
eu cel putin te inteleg perfect. ma plictiseste genul asta de comportament la o femeie. prefer sa fie mai ocazionale genul asta de maimutareli.

plus ca-mi imaginez...o femeie are nevoie ca barbatul sa fie un pic mai sobru,mai serios,chiar si cand ofera atentie si tandrete....astia numa se maimutaresc,se smiorcaie,miauna
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:11
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-29 09:11:09
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:02:47Aici nu e vb de plans, pt ca prietenul meu nu a plans niciodata pt mine, nu e genul sa planga, poate se emotioneaza da niciodata nu plange. Pur si simplu el ma venereaza, imi face orice pofte, renunta la multe lucruri pt el ca sa imi ia mie, mereu se dragaleste, asteapta sa fie cocolosit cred. Adica o fi frumos sa iti arati iubirea, si multe fete si`ar dori ca partenerii lor sa isi arate sentimentele, da eu prefer sa le ghicesc, sunt satula de atata iubire si pupaceala si alintaturi. Nu sunt o persoana rece, da nici nu`mi place sa fiu sufocata cu iubire. Oi fi defecta ?

nu esti defecta
eu cel putin te inteleg perfect. ma plictiseste genul asta de comportament la o femeie. prefer sa fie mai ocazionale genul asta de maimutareli.

plus ca-mi imaginez...o femeie are nevoie ca barbatul sa fie un pic mai sobru,mai serios,chiar si cand ofera atentie si tandrete....astia numa se maimutaresc,se smiorcaie,miauna


Mda.... asa e.... la inceput era asa, ca na, trebuia sa ma cucereasca, dar dupa ce s` obisnuit cu mine si a devenit confortabil in prezenta mea, au inceput maimutarerile si dragostea excesiva. Poate si de asta nu ma mai incita prea mult in pat, pt ca il vad mai mult ca pe un bebe care are nevoie sa`l ia cineva in brate, sa`l protejeze, decat ca pe un barbat care sa ma stranga puternic, sa ma faca sa tresar cand ma atinge... :(
milivanili
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:23
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:02:47Aici nu e vb de plans, pt ca prietenul meu nu a plans niciodata pt mine, nu e genul sa planga, poate se emotioneaza da niciodata nu plange. Pur si simplu el ma venereaza, imi face orice pofte, renunta la multe lucruri pt el ca sa imi ia mie, mereu se dragaleste, asteapta sa fie cocolosit cred. Adica o fi frumos sa iti arati iubirea, si multe fete si`ar dori ca partenerii lor sa isi arate sentimentele, da eu prefer sa le ghicesc, sunt satula de atata iubire si pupaceala si alintaturi. Nu sunt o persoana rece, da nici nu`mi place sa fiu sufocata cu iubire. Oi fi defecta ?


cand am zis "plange" am spus-o sub forma de metafora, stiu exact la ce te referi, nu esti singura (din pacate)

feminizarea barbatului e o reactie adversa produsa de miscarea feminista, pe langa multele avantaje pe care le-a adus femeilor, miscare a produs si dezavantajul de a feminiza barbatul. iar cum majoritatea populatiei traieste dormind si singura sursa de "cultura" e televizorul, uite ca in cativa zeci de ani barbatul a schimbat rolul cu femeia. femeile au devenit baietoase iar barbatii s-au feminizat.

o alta reactie adversa .... dupa ce au avut parte de un tip sufocant pentru o perioada suficienta cat sa li se faca rau, femeile se vor duce catre cealalta extrema, cea a baietilor abuzivi (bad boys), unde sunt tratate ca niste carpe, iar cum respectul de sine al unei femei in general este foarte scazut, ele se vor simti foarte bine abuzate, pana intr-o zi in care vor deschide ochii insa va fi prea tarziu ...

povestile triste pot continua la nesfarsit

De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-29 08:43:24 multi merita soarta de care au parte...

intr-un fel ai dreptate insa daca nu ne trezim din "somn" repetam aceleasi greseli la nesfarsit, pentru eternitate.
nu trebuie decat voina sa iti schimbi viata, si sa intri pe drumul bun.
battleofwits
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:26
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:23:26
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-29 09:11:09
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:02:47Aici nu e vb de plans, pt ca prietenul meu nu a plans niciodata pt mine, nu e genul sa planga, poate se emotioneaza da niciodata nu plange. Pur si simplu el ma venereaza, imi face orice pofte, renunta la multe lucruri pt el ca sa imi ia mie, mereu se dragaleste, asteapta sa fie cocolosit cred. Adica o fi frumos sa iti arati iubirea, si multe fete si`ar dori ca partenerii lor sa isi arate sentimentele, da eu prefer sa le ghicesc, sunt satula de atata iubire si pupaceala si alintaturi. Nu sunt o persoana rece, da nici nu`mi place sa fiu sufocata cu iubire. Oi fi defecta ?

nu esti defecta
eu cel putin te inteleg perfect. ma plictiseste genul asta de comportament la o femeie. prefer sa fie mai ocazionale genul asta de maimutareli.

plus ca-mi imaginez...o femeie are nevoie ca barbatul sa fie un pic mai sobru,mai serios,chiar si cand ofera atentie si tandrete....astia numa se maimutaresc,se smiorcaie,miauna


Mda.... asa e.... la inceput era asa, ca na, trebuia sa ma cucereasca, dar dupa ce s` obisnuit cu mine si a devenit confortabil in prezenta mea, au inceput maimutarerile si dragostea excesiva. Poate si de asta nu ma mai incita prea mult in pat, pt ca il vad mai mult ca pe un bebe care are nevoie sa`l ia cineva in brate, sa`l protejeze, decat ca pe un barbat care sa ma stranga puternic, sa ma faca sa tresar cand ma atinge... :(


eu nu suport asa ceva nici macar o ora...cum ai reusit 3 ani?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:27
Nu este feminizat, e chiar barbatos, dar cand e in prezenta mea, parca se pierde, asa cum am zis, face orice pt mine, e nebun dupa mine din pacate. Nu e genul sensibil, pur si simplu cand ma vede, e cel mai fericit, si poate parea stupid, dar vreau si eu putina "indiferenta", ma oboseste atata bucurie si iubire. Eu sunt cu el de 3 ani, dar cum am zis, in primul an nu era asa.... abia acu un an jumate cand am inceput sa stau mai mult cu el in weekenduri in casa, a inceput sa fie asa... si parca ma iubeste din ce in ce mai mult.... si ma exaspereaza... nu zic sa ma trateze ca pe o carpa, dar vreau si eu putina indiferenta...
milivanili
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:32
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:32:59Nu este feminizat, e chiar barbatos, dar cand e in prezenta mea, parca se pierde, asa cum am zis, face orice pt mine, e nebun dupa mine din pacate. Nu e genul sensibil, pur si simplu cand ma vede, e cel mai fericit, si poate parea stupid, dar vreau si eu putina "indiferenta", ma oboseste atata bucurie si iubire. Eu sunt cu el de 3 ani, dar cum am zis, in primul an nu era asa.... abia acu un an jumate cand am inceput sa stau mai mult cu el in weekenduri in casa, a inceput sa fie asa... si parca ma iubeste din ce in ce mai mult.... si ma exaspereaza... nu zic sa ma trateze ca pe o carpa, dar vreau si eu putina indiferenta...


esti ciudata: ba e feminizat ba nu e, ba e bun ba nu e, ba te iubeste dar tu nu vrei, poate ca problema e la tine

ce inseamna asta "ma iubeste prea mult"? nu exista asa ceva, atata timp cat cineva te iubeste si bineinteles sentimentul este reciproc totul este foarte bine, eu in locul tau m-as gandi de ce stai cu el?!
battleofwits
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:41
De la: battleofwits, la data 2010-09-29 09:41:03
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:32:59Nu este feminizat, e chiar barbatos, dar cand e in prezenta mea, parca se pierde, asa cum am zis, face orice pt mine, e nebun dupa mine din pacate. Nu e genul sensibil, pur si simplu cand ma vede, e cel mai fericit, si poate parea stupid, dar vreau si eu putina "indiferenta", ma oboseste atata bucurie si iubire. Eu sunt cu el de 3 ani, dar cum am zis, in primul an nu era asa.... abia acu un an jumate cand am inceput sa stau mai mult cu el in weekenduri in casa, a inceput sa fie asa... si parca ma iubeste din ce in ce mai mult.... si ma exaspereaza... nu zic sa ma trateze ca pe o carpa, dar vreau si eu putina indiferenta...


esti ciudata: ba e feminizat ba nu e, ba e bun ba nu e, ba te iubeste dar tu nu vrei, poate ca problema e la tine

ce inseamna asta "ma iubeste prea mult"? nu exista asa ceva, atata timp cat cineva te iubeste si bineinteles sentimentul este reciproc totul este foarte bine, eu in locul tau m-as gandi de ce stai cu el?!

eu deja sunt plictisit de discutie si indiferent fata de ea.....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:43
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-29 09:43:22
De la: battleofwits, la data 2010-09-29 09:41:03
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:32:59Nu este feminizat, e chiar barbatos, dar cand e in prezenta mea, parca se pierde, asa cum am zis, face orice pt mine, e nebun dupa mine din pacate. Nu e genul sensibil, pur si simplu cand ma vede, e cel mai fericit, si poate parea stupid, dar vreau si eu putina "indiferenta", ma oboseste atata bucurie si iubire. Eu sunt cu el de 3 ani, dar cum am zis, in primul an nu era asa.... abia acu un an jumate cand am inceput sa stau mai mult cu el in weekenduri in casa, a inceput sa fie asa... si parca ma iubeste din ce in ce mai mult.... si ma exaspereaza... nu zic sa ma trateze ca pe o carpa, dar vreau si eu putina indiferenta...


esti ciudata: ba e feminizat ba nu e, ba e bun ba nu e, ba te iubeste dar tu nu vrei, poate ca problema e la tine

ce inseamna asta "ma iubeste prea mult"? nu exista asa ceva, atata timp cat cineva te iubeste si bineinteles sentimentul este reciproc totul este foarte bine, eu in locul tau m-as gandi de ce stai cu el?!

eu deja sunt plictisit de discutie si indiferent fata de ea.....


Ma bucur ca esti plictisit si indiferent, as vrea sa fiu si eu asa, sincer. Of, acu ii invidiez pe oamenii singuri... cel putin nu`si bat capul cu asa ceva
milivanili
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:50
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:50:05
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-29 09:43:22
De la: battleofwits, la data 2010-09-29 09:41:03
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:32:59Nu este feminizat, e chiar barbatos, dar cand e in prezenta mea, parca se pierde, asa cum am zis, face orice pt mine, e nebun dupa mine din pacate. Nu e genul sensibil, pur si simplu cand ma vede, e cel mai fericit, si poate parea stupid, dar vreau si eu putina "indiferenta", ma oboseste atata bucurie si iubire. Eu sunt cu el de 3 ani, dar cum am zis, in primul an nu era asa.... abia acu un an jumate cand am inceput sa stau mai mult cu el in weekenduri in casa, a inceput sa fie asa... si parca ma iubeste din ce in ce mai mult.... si ma exaspereaza... nu zic sa ma trateze ca pe o carpa, dar vreau si eu putina indiferenta...


esti ciudata: ba e feminizat ba nu e, ba e bun ba nu e, ba te iubeste dar tu nu vrei, poate ca problema e la tine

ce inseamna asta "ma iubeste prea mult"? nu exista asa ceva, atata timp cat cineva te iubeste si bineinteles sentimentul este reciproc totul este foarte bine, eu in locul tau m-as gandi de ce stai cu el?!

eu deja sunt plictisit de discutie si indiferent fata de ea.....


Ma bucur ca esti plictisit si indiferent, as vrea sa fiu si eu asa, sincer. Of, acu ii invidiez pe oamenii singuri... cel putin nu`si bat capul cu asa ceva

te invit la o sauna,palme pe curutz,tras de par?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:52
:)))
nu, ca doare :P
milivanili
Postat pe 29 Septembrie 2010 09:57
De la: milivanili, la data 2010-09-29 09:57:32:)))
nu, ca doare :P

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Septembrie 2010 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme penis 1 De la: kudika_1036487 16 Aprilie 2019 19:11
la facultate ce plictisealaaaaaa 24 De la: SIRSOFT 25 Noiembrie 2009 17:41
DUREX 7 De la: yumalai 27 Iulie 2009 16:53
Abstinenta!cum facetzi fata? 62 De la: luckyyyLuke 26 Martie 2009 13:55
DP (DOUBLE PENETRATION) 160 De la: ice_flower 11 Martie 2010 21:45