Setari Cookie-uri

HELP PLS :(

Am o relatie de 3 ani si 10 luni. Pana acum 2, 3 luni as fi putut spune ca baiatul de langa mine ma iubea, acum nu mai pot spune acelasi lucru. Simt ca sentimentele lui s-au schimbat foarte mult si nu stiu de ce. Simt asta pentru ca sunt zile in care uita sa ma sarute iar daca ii zic incepe sa rada; sa iau eu initiativa am incercat insa atunci cand il vad k el nu da 2 bani nu ma mai trage nici pe mine inima. Nu comunicam aproape deloc, el uit sa imi zica lucrurile pe care le face( de ex a uitat sa-mi spuna k s-a inscris la master). Nu ma mai suna cum ma suna inainte iar uneori cand trebuie sa ne intalnim imi zice k e obosit sau ca are treaba.
Incerc sa-l inteleg si sa-i las libertate k sa nu se simta sufocat, dar park atunci cand il las uita si mai mult de mine, nu i se face dor sau nu simte nevoia sa ne vedem. Nu stiu cesa fac, pentru ca eu nu vreau sa fiu cu un baiat care nu ma iubeste si nu vreau sa fiu un stres pentru el insa atunci cand ii zic sa ne despartim zice k nu e de acord. Am incercat sa vorbesc cu el..dar se plictiseste, zice sa nu-l mai bat la cap...nu vorbeste, nu raspunde la intrebari, park e cu capu in nori. Nu stiu ce sa fac...:(
tia13
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:59
seara buna!!!in primul rand cred k tututor ni s-a intamplat intr-o relatie sa avem si momente d'astea...ori avem ceva pe suflet si nu vrem sa vb despre...un secret,sau orice altceva....ori se intampla sa nu te mai suporti pe tine,apoi pe cel din jur si iti doresti un pic de liniste suflteasca...ori ai pe altcineva kre iti ocupa timpul si gandurile!!!cred k ar treb sa il iei frumusel de mana si sa vb serios cu el...depinde si de kt timp tine treaba asta...poate e doar o faza a omului,sau poate nu!!cert e k si mie mi s-a intamplat de mai multe ori sa nu vreau pe nimeni langa mine si eram ft uracioasa cu el.iar el atunci knd e suparat,sau are probleme,este destul de rece...dar il ademenesc cum stiu eu mai bine,nu il intreb nimic pt k stiu k nu vb decat atunci knd simte el.insa,knd suntem ok amandoi...e totul frumos!!!asa k fa bine si discuta cu el si afla ce se intampla!!!dak nu scoti nimic de la el,incearca si tu sa fii mai indiferenta...nu il mai saruta nici tu,uita si tu anumite lucruri kre stii k l-ar deranja...fii exact k el,sa vedem dk reactioneaza si ii convine!!!mult succes!!1
raisa11
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:25
De la: tia13, la data 2009-09-28 13:59:29Am o relatie de 3 ani si 10 luni. Pana acum 2, 3 luni as fi putut spune ca baiatul de langa mine ma iubea, acum nu mai pot spune acelasi lucru. Simt ca sentimentele lui s-au schimbat foarte mult si nu stiu de ce. Simt asta pentru ca sunt zile in care uita sa ma sarute iar daca ii zic incepe sa rada; sa iau eu initiativa am incercat insa atunci cand il vad k el nu da 2 bani nu ma mai trage nici pe mine inima. Nu comunicam aproape deloc, el uit sa imi zica lucrurile pe care le face( de ex a uitat sa-mi spuna k s-a inscris la master). Nu ma mai suna cum ma suna inainte iar uneori cand trebuie sa ne intalnim imi zice k e obosit sau ca are treaba.
Incerc sa-l inteleg si sa-i las libertate k sa nu se simta sufocat, dar park atunci cand il las uita si mai mult de mine, nu i se face dor sau nu simte nevoia sa ne vedem. Nu stiu cesa fac, pentru ca eu nu vreau sa fiu cu un baiat care nu ma iubeste si nu vreau sa fiu un stres pentru el insa atunci cand ii zic sa ne despartim zice k nu e de acord. Am incercat sa vorbesc cu el..dar se plictiseste, zice sa nu-l mai bat la cap...nu vorbeste, nu raspunde la intrebari, park e cu capu in nori. Nu stiu ce sa fac...:(


din moment ce s-a schimbat acum 2,3 luni inseamna ca s-a intamplat ceva...in viatza lui sau a voastra.Si...3 ani si 10 luni e mult,banuiesc ca va cunosteti deja bine,trebuie sa vorbesti cu el foarte serios.Cine stie..nu vreau sa zic asta dar poate a aparut altcineva in viatza lui....Adica sa uite sa-ti zica ca s-a inscris la master.... te evita si asa mai departe.Un om care iubeste nu face asa ceva.....Eu as incerca din rasputeri sa aflu de ce se comporta asa si sa schimb lucrul asta,iar daca asta nu se poate...cu totul regretul dar i-as face bagajele.That's life,doar nu o sa suferi pt cineva care nu te merita
AlexandraDAlly
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:36
categoric te neglijeaza, si nu te mai considera ca facand parte din viata lui. eu in locul tau ii ceream explicatii si nu-i permiteam sa ia discutia in spirit de gluma, apoi ii dadeam un ultimatuum.
diana3289
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:02
dupa o relatie de trei ani nu ar mai trebui sa te intrebi ce se intampla pentru ca se presupune ca va cunoasteti si stii cum sa aduci lucrurile in favoarea ta ca sa afli ce nu este in neregula.poate e asa de prins de rutina zilnica si asta demoralizeaza pe orcine.fa o cina romantica si cerei socoteala ca daca ramai cu intrebatul poti sa astepti mult si bine daca el nu obs ca sunt probleme la orizont
stefinica
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:08
Se pare ca maxima lui Antoine de Saint-Exupery are foarte multzi adepti si adepte:
"un diamant purtat la gat zilnic nu valoreaza decat ca o simpla piatra. Numai cand il pierzi iti dai seama DE ADEVARATA LUI VALOARE". CITATUL NU E MOT-A MOT DAR IDEEA E ACEEASI.
stefanant
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:45
eu cand am patit asta cu unul dintre prietenii mei din trecut...era exact cum ma si asteptam...ma insela!
sau mai exista o posibilitate...sa se fi saturat de tine pe motiv ca te are deja pe tava.
parerea mea...incearca operioada sa fi rece cu el...vezi cum se poarta...daca isi revine, inseamna ca doar era plictisit ca era ca un vantor care deja avea vanatul in plasa, si nu mai avea nevoie sa lupte si sa se zbata pt a te cuceri.

daca ncii atunci nu-si revine, si parca chiar ii pare convenabil...inseamna ca mai exista o alta persoana.
si atunci potiincerca direct sa ii spui...stiu totul, trebuia macar sa ai bunul simt sa imi spui tu, nu sa stau eu sa aflu...si inseamna ca ti-ai facut deja alegerea...la revedere...si vezi ce reactie o sa aiba atunci!

ps: tine-ne la curent cu ce s-a mai intamplat!

Bafta!
Inobb
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:48
kudika017520
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:23
Ce s-a mai intamplat? Ai discutat cu el?
Asteptam vesti...
kudika062019
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:35
lasa-l
bb_89
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:34
si mie imi vine uneori sa il leg de picioare si sa il atarn de tavan. totusi il iubesc enorm si asta ma face sa trec peste orice. Acum am nevoie de putin ajutor daca se poate:
Este vorba despre un concurs l milka.L-as un mesaj de dragoste pentru prietenul meu si dak o castig imi afiseaza de Valentines Day mesajul la unirii pe un panou mare. De ce sa ma votati pe mine, desi poate ca nu am cel mai impresionant mesaj? Pentru ca fac tot ce pot ca sa strang cele mai multe voturi: Pe langa faptul ca "mi-am batut la cap" toti cunoscutii, am postat pe toate site-urile pe care am putut, am facut fluturasi pe care ii voi imparti maine prin oras, in speranta k voi convinge suficienti oameni. De ce imi doresc atat de tare sa imi afiseze mesajul? Pentru ca mi se pare a fi cel mai bun mod de a-i demonstra cat de mult il iubesc. poti sa ma ajuti sa imi dai si mie un vot aici si sa dai si mai departe sa ma voteze si altii? http://www.ilovemilka.ro/mesaj?msgid=296e36ced7686a93b1a664a34b895299 gandeste-te doar ca de fiecare data cand treci pe langa panou, o sa zambesti stiind ca ai contribuit si tu la el. Va multumesc din suflet.
sasha_livia
Postat pe 3 Februarie 2010 00:01
salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(
marianlex
Postat pe 3 Februarie 2010 09:56
:)) da tu ti-ai pus capu cu o copcila de 18 ani??mai rau iti trebuie.la varsta ei si eu schimbam baietii ca pe shosetele.acu iubeam pe unu acu pe altu. e tipic varstei.da tu baiat cu capu pe umeri, se presupune asta datorita varstei, trebuie sa stii ce nazuri fac mucoasele astea mici. ofofofo na ca sa-ti mai treaca!
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 10:04
pai la inceput nu ma vazut relatia cu ochi buni,dar cu timpul mi=am dat seama ca este diferita fata de celelalte fete de 18 ani..dar se pare ca m-am inselat
marianlex
Postat pe 3 Februarie 2010 10:08
De la: kudika113845, la data 2010-02-03 09:56:39salut,am cautat un forum unde pot sa ma descarc,de unde pot sa primesc niste sfaturi.Pana acum o saptamana am avut o relatie foarte frumoasa cu o fata mai mica cu 5 ani ca mine(eu 23-ea 18).Ne-am cam ciondanit in ultima vreme si acum 2 zile am aflat si care este problema.Acum un an,pe vremea asta,ea a avut o relatie de o luna cu un baiat pe care mi-a zis ca la iubit foarte mult,mi-a fost greu sa cred ca dupa o luna ajungi sa iubesti "foarte mult",in fine s-au despartit oficial si apoi s-au mai intalnit vreo 2 luni.Sfarsitul lor a fost umilitor pentru ea,a chemat-o in oras,a urcat-o in masian si de fata cu prieteni de ai lui a umilit-o,a facut-o in toate felurile,mentionez ca a fost un soc foarte mare pentru ea,urmand sa frecventeze chiar si un cabinet psihologic din cauza asta.In iulie anul trecut am aflat ca ii place mult de mine si prin niste conjuncturi ajung sa am o relatie cu ea,nu o stiam pana in acel moment.acum dupa 7 luni,acel baiat a sunat-o sa-si ceara scuze pt ce a facut,ca a umilit-o si brusc in urma telefonului in care el "nu i-a spus nimic de impacare,ba mai mult i-a spus ca nu poate sa ai aibe o relatie cu ea",ea si-a dat seama ca nu ma mai iubeste!!!ne-am respectat,ne-am iubit,a fost foarte grijulie cu mine,am avut incredere in ea,daca se punea problema despartirii as fi zis ca o sa vina din partea mea ..vreodata,nu din partea ei..dar nu a fost asa.acum sunt terminat,socat,indurerat...astept sfaturi.multumesc :(


nu-tzi ajunge un topic unde ai postat? daaa
cristi_nne
Postat pe 3 Februarie 2010 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma iubeste dar vrea sa fie singur... 9 De la: Ciobanu_Ramonela_1 16 Martie 2014 12:37
sufar... 8 De la: kudika_28289 18 Aprilie 2013 11:23
Infidelitate!!!pareri pro si contra 30 De la: cucciola21 19 Noiembrie 2009 23:33
AJUTOR, NU STIU CE SA FAC? 7 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52
Help.... (inca un subiect banal) 30 De la: _dulcik_ 7 Martie 2009 16:52