Setari Cookie-uri

va rog din suflet veniti cu un sfat!!!

O sa incerc sa fac un rezumat sa nu va plictisesc. Am avut o relatie de ani buni de zile care s a terminat acum 3 sapt. Cum se consuma: ne vedeam sambata pt ca nu avea timp cu toate ca locuim in acelasi oras. ii spuneam tot timpul ca vreau s ama simt iubita, importanta in viata lui, sa simt ca este langa mine dar nu se putea mai mult din partea lui. am acceptat asa cum era si am luptat si am inchitit toate toanele. de 2 sapt am intalnit un baiat, de atunci suntem zi de zi impreuna. parca mi a ascultat Dumnezeu rugaciunile. I am povestit situatia mea cu cel dinainte si intelege. problema e ca cel dinainte si a dat seama ca ma pierde si nu stie ce sa mai faca, nu accepta. Acum imi promite ca o sa stam mai mult timp impreuna, ca o sa imi arate ca ma iubeste, ca o sa fie bine etc etc. Deci acum se pot toate????? Nu e prima oara cand ne despartim dar parca nu a fost niciodata asa. Ce sa fac? Orice alegera as face as pierde ceva. Daca il aleg din nou pe primul o il pierd pe cel de acum. Daca il aleg pe cel de acum o sa imi pun mereu intebarea : oara daca intr adevar s a schimbat? Nu stiu cat ati inteles din ce am scris dar poate ma puteti ajuta.
deni
Postat pe 28 Februarie 2012 15:26
raspuns: alege-l pe al doilea!
kiss_my_ass
Postat pe 28 Februarie 2012 15:28
Nu o sa se schimbe niciodata,sau daca o va face.o s-o faca pt putin timp pana sa-ti castige tie increderea din nou ca sa ramai cu el.Deci mai bine vezi-ti de viata ta cu iubitul actual.
Broscaru
Postat pe 28 Februarie 2012 15:32
De la: deni, la data 2012-02-28 15:26:28O sa incerc sa fac un rezumat sa nu va plictisesc. Am avut o relatie de ani buni de zile care s a terminat acum 3 sapt. Cum se consuma: ne vedeam sambata pt ca nu avea timp cu toate ca locuim in acelasi oras. ii spuneam tot timpul ca vreau s ama simt iubita, importanta in viata lui, sa simt ca este langa mine dar nu se putea mai mult din partea lui. am acceptat asa cum era si am luptat si am inchitit toate toanele. de 2 sapt am intalnit un baiat, de atunci suntem zi de zi impreuna. parca mi a ascultat Dumnezeu rugaciunile. I am povestit situatia mea cu cel dinainte si intelege. problema e ca cel dinainte si a dat seama ca ma pierde si nu stie ce sa mai faca, nu accepta. Acum imi promite ca o sa stam mai mult timp impreuna, ca o sa imi arate ca ma iubeste, ca o sa fie bine etc etc. Deci acum se pot toate????? Nu e prima oara cand ne despartim dar parca nu a fost niciodata asa. Ce sa fac? Orice alegera as face as pierde ceva. Daca il aleg din nou pe primul o il pierd pe cel de acum. Daca il aleg pe cel de acum o sa imi pun mereu intebarea : oara daca intr adevar s a schimbat? Nu stiu cat ati inteles din ce am scris dar poate ma puteti ajuta.


Nu reveni la ceva,ce ti-a adus nemultumire,,nu are rost!!Continua relatia cu cel de-al doilea baiat,primul,,daca nu a stiut sa te pretuiasca,acum ,poate sa culeaga roadele indiferentei lui!!
MissRainbow
Postat pe 28 Februarie 2012 15:34
De la: Broscaru, la data 2012-02-28 15:32:36Nu o sa se schimbe niciodata,sau daca o va face.o s-o faca pt putin timp pana sa-ti castige tie increderea din nou ca sa ramai cu el.Deci mai bine vezi-ti de viata ta cu iubitul actual.

adevarat !
yssa2010
Postat pe 28 Februarie 2012 16:36
eu zic ca niciunul nu e jumatatea ta
jean_luc_picard
Postat pe 28 Februarie 2012 16:40
In sfarsit, cineva care doreste sfaturi. Ca n-am mai dat un sfat...eheeeeii, cam de mult.
Mda'... ia sa vedem. Problema pare simpla : cine alearga dupa doi iepuri...?!? Am spus ca "pare", da' nimic nu-i simplu. Gata, repede... parca va aud : "ramai cu al doilea". Hmmm, da' primu' ce are ? Pai ce... voi credeti ca asa-i treaba, dai in bobi si vezi care-ti iese ?!?
Nu draguta, nu te lua dupa astilalti de dinaintea mea, asculta la mine... ca eu stiu care si cum e smecherezu' acilea. Nu m-am inselat niciodata. Care va sa zica... ii supui unor teste. Pai ce, numa' asa din vorbe se face treaba ? Ii supui unor teste de-astea de le fac femeile : ii faci gelosi, le faci ciorba nesarata, te dai "lovita" cand le e lumea mai draga (stii tu... de-ale cu "ma doare capu', nu pot acu' ").. si altele asemenea. care clacheaza primu'... duca-se !
alegro6543
Postat pe 28 Februarie 2012 17:02
De la: alegro6543, la data 2012-02-28 17:02:31In sfarsit, cineva care doreste sfaturi. Ca n-am mai dat un sfat...eheeeeii, cam de mult.
Mda'... ia sa vedem. Problema pare simpla : cine alearga dupa doi iepuri...?!? Am spus ca "pare", da' nimic nu-i simplu. Gata, repede... parca va aud : "ramai cu al doilea". Hmmm, da' primu' ce are ? Pai ce... voi credeti ca asa-i treaba, dai in bobi si vezi care-ti iese ?!?
Nu draguta, nu te lua dupa astilalti de dinaintea mea, asculta la mine... ca eu stiu care si cum e smecherezu' acilea. Nu m-am inselat niciodata. Care va sa zica... ii supui unor teste. Pai ce, numa' asa din vorbe se face treaba ? Ii supui unor teste de-astea de le fac femeile : ii faci gelosi, le faci ciorba nesarata, te dai "lovita" cand le e lumea mai draga (stii tu... de-ale cu "ma doare capu', nu pot acu' ").. si altele asemenea. care clacheaza primu'... duca-se !


Hmmmmm,nu va fi decat timp pierdut inutil!!!Si vor claca amandoi,ceea ce va duce la dezamagirea fetei in cauza,,si de ce trebuie sa se intample asta????????Nu,domnul meu,femeia trebuie sa aleaga si nicidecum sa fie aleasa!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Februarie 2012 17:09
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 17:09:33
De la: alegro6543, la data 2012-02-28 17:02:31In sfarsit, cineva care doreste sfaturi. Ca n-am mai dat un sfat...eheeeeii, cam de mult.
Mda'... ia sa vedem. Problema pare simpla : cine alearga dupa doi iepuri...?!? Am spus ca "pare", da' nimic nu-i simplu. Gata, repede... parca va aud : "ramai cu al doilea". Hmmm, da' primu' ce are ? Pai ce... voi credeti ca asa-i treaba, dai in bobi si vezi care-ti iese ?!?
Nu draguta, nu te lua dupa astilalti de dinaintea mea, asculta la mine... ca eu stiu care si cum e smecherezu' acilea. Nu m-am inselat niciodata. Care va sa zica... ii supui unor teste. Pai ce, numa' asa din vorbe se face treaba ? Ii supui unor teste de-astea de le fac femeile : ii faci gelosi, le faci ciorba nesarata, te dai "lovita" cand le e lumea mai draga (stii tu... de-ale cu "ma doare capu', nu pot acu' ").. si altele asemenea. care clacheaza primu'... duca-se !


Hmmmmm,nu va fi decat timp pierdut inutil!!!Si vor claca amandoi,ceea ce va duce la dezamagirea fetei in cauza,,si de ce trebuie sa se intample asta????????Nu,domnul meu,femeia trebuie sa aleaga si nicidecum sa fie aleasa!!!

Eiii poftim !!! " Femeia trebuie sa aleaga, nu sa fie alaeas..." Da' un' traiti dvs , doamna ? In ce, sau mai bine spus pe ce... lume ? De cand s-a inventat lumea asta, si chiar in cele de dinaintea ei... barbatu' a avut intotdeauna privilegiu' de a alege. Sa fie clar ! Iar femeia sa se lase aleasa. Bine... mai stramband din nas, mai facand sicane, mai fandosindu-se... da' intr-un final sa se lase aleasa. Cine-i vanatoru' acilea, aud ?!? Ca m-apuca nervii...
alegro6543
Postat pe 28 Februarie 2012 17:45
Ramai cu cel de-al doilea daca esti fericita asa. Poate ca pe bune fostul nu avea timp de tine... Sunt persoane care lucreaza foarte mult, inclusiv in weekend, si nu mai au timp de viata personala. Daca asa-i firea lui, nu ai ce sa-i faci. Unii pun pe primul plan familia, altii cariera... Daca esti genul de femeie care simte nevoia sa aiba tot timpul langa ea pe cineva, primul nu e in niciun caz potrivit pentru tine. El are probabil nevoie de o femeie mai independenta, care sa poata sa stea si singura, fara sa-i simta lipsa intr-un mod acut.
Micaell
Postat pe 29 Februarie 2012 09:49
De la: alegro6543, la data 2012-02-28 17:45:01
De la: MissRainbow, la data 2012-02-28 17:09:33
De la: alegro6543, la data 2012-02-28 17:02:31In sfarsit, cineva care doreste sfaturi. Ca n-am mai dat un sfat...eheeeeii, cam de mult.
Mda'... ia sa vedem. Problema pare simpla : cine alearga dupa doi iepuri...?!? Am spus ca "pare", da' nimic nu-i simplu. Gata, repede... parca va aud : "ramai cu al doilea". Hmmm, da' primu' ce are ? Pai ce... voi credeti ca asa-i treaba, dai in bobi si vezi care-ti iese ?!?
Nu draguta, nu te lua dupa astilalti de dinaintea mea, asculta la mine... ca eu stiu care si cum e smecherezu' acilea. Nu m-am inselat niciodata. Care va sa zica... ii supui unor teste. Pai ce, numa' asa din vorbe se face treaba ? Ii supui unor teste de-astea de le fac femeile : ii faci gelosi, le faci ciorba nesarata, te dai "lovita" cand le e lumea mai draga (stii tu... de-ale cu "ma doare capu', nu pot acu' ").. si altele asemenea. care clacheaza primu'... duca-se !


Hmmmmm,nu va fi decat timp pierdut inutil!!!Si vor claca amandoi,ceea ce va duce la dezamagirea fetei in cauza,,si de ce trebuie sa se intample asta????????Nu,domnul meu,femeia trebuie sa aleaga si nicidecum sa fie aleasa!!!

Eiii poftim !!! " Femeia trebuie sa aleaga, nu sa fie alaeas..." Da' un' traiti dvs , doamna ? In ce, sau mai bine spus pe ce... lume ? De cand s-a inventat lumea asta, si chiar in cele de dinaintea ei... barbatu' a avut intotdeauna privilegiu' de a alege. Sa fie clar ! Iar femeia sa se lase aleasa. Bine... mai stramband din nas, mai facand sicane, mai fandosindu-se... da' intr-un final sa se lase aleasa. Cine-i vanatoru' acilea, aud ?!? Ca m-apuca nervii...



Ba,nu-i deloc cum spui,domnul meu !!! Ce,,femeia este "vaca" dusa la licitatie ,ca sa fie aleasa??????Hmm,eu,chiar m-am enervat!!!! Nu,domnule,femeia este independenta si ei i se cuvine dreptul de a-si aleage partenerul pentru ca are mai mult discernamant decat barbatii!!! Sa fie clar pentru toata lumea!!! Nu mai traim in evul mediu,femeia a cunoscut o dezvoltare si emancipare pe masura,nu mai este ,de mult timp,sub jugul barbatului,asa cum si-ar dori multi dintre domniile voastre!!! Deci,femeia,chiar cu acele "fandoseli" descrise de tine,,are intaietate la alegere!!!Are dreptul sa aleaga partenerul dorit,sa-si expuna dorintele si afinitatile ,in materie de sentimente,este clar?????????I-Auzi,dom'le,,,femeia trebuie sa fie aleasa,,,hmmm,asta seamana cu "dusul vitelor la targ"!!!Ma opun ,cu vehementa chiar,acestui mod de selectie!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Februarie 2012 10:37
De la: deni, la data 2012-02-28 15:26:28O sa incerc sa fac un rezumat sa nu va plictisesc. Am avut o relatie de ani buni de zile care s a terminat acum 3 sapt. Cum se consuma: ne vedeam sambata pt ca nu avea timp cu toate ca locuim in acelasi oras. ii spuneam tot timpul ca vreau s ama simt iubita, importanta in viata lui, sa simt ca este langa mine dar nu se putea mai mult din partea lui. am acceptat asa cum era si am luptat si am inchitit toate toanele. de 2 sapt am intalnit un baiat, de atunci suntem zi de zi impreuna. parca mi a ascultat Dumnezeu rugaciunile. I am povestit situatia mea cu cel dinainte si intelege. problema e ca cel dinainte si a dat seama ca ma pierde si nu stie ce sa mai faca, nu accepta. Acum imi promite ca o sa stam mai mult timp impreuna, ca o sa imi arate ca ma iubeste, ca o sa fie bine etc etc. Deci acum se pot toate????? Nu e prima oara cand ne despartim dar parca nu a fost niciodata asa. Ce sa fac? Orice alegera as face as pierde ceva. Daca il aleg din nou pe primul o il pierd pe cel de acum. Daca il aleg pe cel de acum o sa imi pun mereu intebarea : oara daca intr adevar s a schimbat? Nu stiu cat ati inteles din ce am scris dar poate ma puteti ajuta.


Daca primul nu s-a schimbat in atatia ani, ce te faci sa crezi ca se va schimba acum? Poate ca se va schimba pentru o perioada scurta de timp, dar dupa aceea va reveni la vechile obiceiuri.

Parerea mea: da-i o sansa celui de-al doilea tip, poate ca esti cu mult mai compatibila cu el decat erai cu fostul.
franziska_eu
Postat pe 29 Februarie 2012 11:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiar nu stiu ce sa fac...sunt in ultimul hal 7 De la: deeaflorina 16 Septembrie 2009 02:41
un sfat va rog 16 De la: sirghea 18 Mai 2010 18:32
cum scap de un obsedat? 15 De la: addodas 12 Decembrie 2009 13:43
Cu ce-am gresit?Cu ce gresesc? 4 De la: 22 Ianuarie 2017 14:27
Sunt ingandurat... 13 De la: kudika_18566 1 Decembrie 2012 07:31