Setari Cookie-uri

ce pot face?

sunt cu un baiat de 1 anu si 9 luni...ma iubeste..si crd k il iubesc si eu dar au intervenut doua probleme...prima ar fi k este foarte gelos asa fara motiv si inceark tot timpul sa ma controleze..(el are 24 si eu 19 dar la el a intervenit faza q inuratul)si deoarece el e mult prea gelos eu am km inceput sa ma km plictisesc de el si sa caut dragostea din partea altui barbat...asta fiind a doua problema.De aproximativ 1 an sa mutat pe scara mea un tip super tare dar prb e k si el are iubita dar la fel k si mine nici el nu se intelege q ea.....si q toate acestea noi ne-am cuplat de vreo 5 luni..ne simtim foarte bine unul ce celalalt dar se pare k nuci unul nu face primul pas...el nu doreste sa se insoare q actuala lui iubita deoarece e f.geloasa...si posesiva iar iubitul meu ma preseaza sa ma marit q el dar eu nu crd k sunt pregatita...la noi mai este si o alta problema..DISTANTA DINTRE NOI E KM MARE SI NE VEDEM DOAR O DAT PE SAMPTAMANA..KND SUNTEM IMPREUNA NE INTELEGEM KT DE KT BN DAR KND SUNTEM DEPARTE UNUL DE CELALALT ZICI K E TURBAT!!DA-TI-MI UN SFAT VA ROG...Q CARE SA RAMAN?CE SI CUM SA FAC
rasfatzata_3l3na
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:50
cu niciunul , ai toata tineretea in fata..... distreaza-te, nu te lega la cap de la varsta asta. Ti-o spun din proprie experienta.
i_andra
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:07
Dar park ai zis ca sta pe aceiasi scara cu tine?!?
iacinta
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:11
De la: iacinta, la data 2009-09-30 15:11:44Dar park ai zis ca sta pe aceiasi scara cu tine?!?



ala e vecinul, nu prietenul
i_andra
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:16
De la: rasfatzata_3l3na, la data 2009-09-30 14:50:41sunt cu un baiat de 1 anu si 9 luni...ma iubeste..si crd k il iubesc si eu dar au intervenut doua probleme...prima ar fi k este foarte gelos asa fara motiv si inceark tot timpul sa ma controleze..(el are 24 si eu 19 dar la el a intervenit faza q inuratul)si deoarece el e mult prea gelos eu am km inceput sa ma km plictisesc de el si sa caut dragostea din partea altui barbat...asta fiind a doua problema.De aproximativ 1 an sa mutat pe scara mea un tip super tare dar prb e k si el are iubita dar la fel k si mine nici el nu se intelege q ea.....si q toate acestea noi ne-am cuplat de vreo 5 luni..ne simtim foarte bine unul ce celalalt dar se pare k nuci unul nu face primul pas...el nu doreste sa se insoare q actuala lui iubita deoarece e f.geloasa...si posesiva iar iubitul meu ma preseaza sa ma marit q el dar eu nu crd k sunt pregatita...la noi mai este si o alta problema..DISTANTA DINTRE NOI E KM MARE SI NE VEDEM DOAR O DAT PE SAMPTAMANA..KND SUNTEM IMPREUNA NE INTELEGEM KT DE KT BN DAR KND SUNTEM DEPARTE UNUL DE CELALALT ZICI K E TURBAT!!DA-TI-MI UN SFAT VA ROG...Q CARE SA RAMAN?CE SI CUM SA FAC

pai marita-te cu actualul cu care esti de 1 an si 9 luni, daca vrei sa divortezi peste 3-4 ani...
anonim12345
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:25
De la: zeita_zeita, la data 2009-09-30 15:25:17
De la: rasfatzata_3l3na, la data 2009-09-30 14:50:41sunt cu un baiat de 1 anu si 9 luni...ma iubeste..si crd k il iubesc si eu dar au intervenut doua probleme...prima ar fi k este foarte gelos asa fara motiv si inceark tot timpul sa ma controleze..(el are 24 si eu 19 dar la el a intervenit faza q inuratul)si deoarece el e mult prea gelos eu am km inceput sa ma km plictisesc de el si sa caut dragostea din partea altui barbat...asta fiind a doua problema.De aproximativ 1 an sa mutat pe scara mea un tip super tare dar prb e k si el are iubita dar la fel k si mine nici el nu se intelege q ea.....si q toate acestea noi ne-am cuplat de vreo 5 luni..ne simtim foarte bine unul ce celalalt dar se pare k nuci unul nu face primul pas...el nu doreste sa se insoare q actuala lui iubita deoarece e f.geloasa...si posesiva iar iubitul meu ma preseaza sa ma marit q el dar eu nu crd k sunt pregatita...la noi mai este si o alta problema..DISTANTA DINTRE NOI E KM MARE SI NE VEDEM DOAR O DAT PE SAMPTAMANA..KND SUNTEM IMPREUNA NE INTELEGEM KT DE KT BN DAR KND SUNTEM DEPARTE UNUL DE CELALALT ZICI K E TURBAT!!DA-TI-MI UN SFAT VA ROG...Q CARE SA RAMAN?CE SI CUM SA FAC

pai marita-te cu actualul cu care esti de 1 an si 9 luni, daca vrei sa divortezi peste 3-4 ani...


3-4 ani e muuuult
i_andra
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:01
Esti prea tanara pentru casatorie plus de asta un barbat gelos e groaznic de avut pe langa casa, cand e cu tine normal ca se comporta bine ca stie unde esti .Parerea mea lasa-l combina-te cu vecinul vezi daca merge daca nu traieste-ti viata ca de baieti e plina lumea.Bafta!
nicole_0080
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:24
De la: nicole_0080, la data 2009-09-30 20:24:10Esti prea tanara pentru casatorie plus de asta un barbat gelos e groaznic de avut pe langa casa, cand e cu tine normal ca se comporta bine ca stie unde esti .Parerea mea lasa-l combina-te cu vecinul vezi daca merge daca nu traieste-ti viata ca de baieti e plina lumea.Bafta!

uite ca la mine a durat 4 ani si
pacat ca nu am facut pasul asta mai devreme.......
anonim12345
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:04
De la: rasfatzata_3l3na, la data 2009-09-30 14:50:41sunt cu un baiat de 1 anu si 9 luni...ma iubeste..si crd k il iubesc si eu dar au intervenut doua probleme...prima ar fi k este foarte gelos asa fara motiv

fara motiv zici?dar ca te-ai cuplat cu altul de 5 luni ce e?

De la: rasfatzata_3l3na, la data 2009-09-30 14:50:41....si q toate acestea noi ne-am cuplat de vreo 5 luni..ne simtim foarte bine unul ce celalalt dar se pare k nuci unul nu face primul pas...el nu doreste sa se insoare q actuala lui iubita deoarece e f.geloasa...si posesiva iar iubitul meu ma preseaza sa ma marit q el

mai bine nu te marita cu el...Lasa omul sa-si gaseasca o femeie care sa-l iubeasca.
ella_c
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:05
lasaaaaaaaa-l!! iti zic din proprie experienta. uite, eu am fost q un tip 3 ani si, l fel k prietenul tau, si el era f gelos, f posesiv si nu n vdm dkt 1data p luna. l inceput, a fost f frumos.n intelegeam fff bn. numai k s-au bagat si ai mei si am inceput s n intelegem din c in c mai rau. crede-ma ca relatia voastra va merge l fel k a mea: n-ai sa-l mai suporti si ai s faci tot posibilul sa scapi d el.asa ca... DA-I PAPUCII. dk nu o faci acum, cat mai poti, mai tarziu nc nu ai s mai poti. ptk asa am facut eu. knd ne-am despartit ultima oara, m-a mankt in c*r s il caut si acum numai pot skpa d el si nush c s fac
Cristinik90
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:18
eu cred k aveti probleme de comunicare si cred k ar trebui sa vb mai mult....ai spus ca nu stii daka il iubesti....pai cam ar trebui sa stii ce vrei, altfel...lasa l in pace si fa ti viitorul tau ..e mai bine ca sa nu sufere el.
dianushka86
Postat pe 1 Octombrie 2009 13:08
De la: i_andra, la data 2009-09-30 15:16:25
De la: iacinta, la data 2009-09-30 15:11:44Dar park ai zis ca sta pe aceiasi scara cu tine?!?



ala e vecinul, nu prietenul

stai ca n-am priceput...prietenul e gelosul care sta departe.... si "amantul" sta pe aceiasi scara?sau cum???si cu care nu se intelege?
iacinta
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:32
De la: rasfatzata_3l3na, la data 2009-09-30 14:50:41sunt cu un baiat de 1 anu si 9 luni...ma iubeste..si crd k il iubesc si eu dar au intervenut doua probleme...prima ar fi k este foarte gelos asa fara motiv si inceark tot timpul sa ma controleze..(el are 24 si eu 19 dar la el a intervenit faza q inuratul)si deoarece el e mult prea gelos eu am km inceput sa ma km plictisesc de el si sa caut dragostea din partea altui barbat...asta fiind a doua problema.De aproximativ 1 an sa mutat pe scara mea un tip super tare dar prb e k si el are iubita dar la fel k si mine nici el nu se intelege q ea.....si q toate acestea noi ne-am cuplat de vreo 5 luni..ne simtim foarte bine unul ce celalalt dar se pare k nuci unul nu face primul pas...el nu doreste sa se insoare q actuala lui iubita deoarece e f.geloasa...si posesiva iar iubitul meu ma preseaza sa ma marit q el dar eu nu crd k sunt pregatita...la noi mai este si o alta problema..DISTANTA DINTRE NOI E KM MARE SI NE VEDEM DOAR O DAT PE SAMPTAMANA..KND SUNTEM IMPREUNA NE INTELEGEM KT DE KT BN DAR KND SUNTEM DEPARTE UNUL DE CELALALT ZICI K E TURBAT!!DA-TI-MI UN SFAT VA ROG...Q CARE SA RAMAN?CE SI CUM SA FAC


poi daca numai "crezi" ca-l iubesti...poti sa-i spui paaa!Mai ales ca este si gelos,si te si streseaza sa va casatoriti...Incearca cu cel de care zici ca-ti place!dar in nici un caz nu sta cu amandoi...
AlexandraDAlly
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:37
Pentru cele care au inteles ceva si au dat sfaturi........o traducere ceva.....in limba romana... pleaseeeeeeeee
andreea1976
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:48
De la: andreea1976, la data 2009-10-01 14:48:10Pentru cele care au inteles ceva si au dat sfaturi........o traducere ceva.....in limba romana... pleaseeeeeeeee


incearca sa citesti printre randuri
AlexandraDAlly
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:50
tu puti a ipocrizie. si io una d-as fi barbat , nici nu m-as uita la tine. deci! lasa baiatu in pace, sa-si gaseasca una de-l respecta, nu ca tine! daca nu-ti convenea ca e gelos, trebuia sa spui
pa!!!!!! daca te plictiseste, PAAAAA!!!!!!!!! ce dra/////////cu te asteptai????
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:53
scuza-ma dar ce zici tu e cam deplasat.
il acuzi pe iubitul tau ca e gelos fara motiv, in timp ce tu te intalnesti cu vecinul de acum 5 luni. pai e corect asa?
si daca ai constiinta impacata ca te-ai cuplat cu un barbat care nu era singur.. atunci.. fara cuvinte.
fa cum te taie capul.
oricum, daca vecinul tau nu e casatorit.. nu-l vad ce l-ar impiedica sa renunte la actuala lui prietena, de vreme ce "i s-au aprins calcaiele dupa tine".
barbatilor le convine sa aiba mai multe optiuni. si oricum el nu respecta pe niciuna dintre voi.
si nici nu nu te respecti prea mult.

mai bine te desparti de iubitul tau posesiv si gelos. si o sa fi-ti amandoi mai fericiti.

este parerea mea, nu trebuie sa te superi pe mine sau s ate simti ofensata.
Madalina2808
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:35
decat sa te prinda cu vecinul mai bine il lasi tu ....cred ca ar fi mult mai corect....apoi ramane de vazut daca si vecinul renunta la actuala lui iubita ptr tine...
mikydutza0202
Postat pe 16 Octombrie 2009 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum imi dau seama ce vrea de la mine? 48 De la: kudika141930 28 Noiembrie 2011 18:19
barbatii sunt niste porci :((( 58 De la: leo_ 4 August 2009 15:42
Cum sa ma imprietenescu cu prietenii lui? 16 De la: oana84onutza 29 Ianuarie 2010 20:12
Nu stiu ce sa mai fac! 1 De la: kudika_1027885 3 Iulie 2017 10:37
sunt mult mai inalt fata de prietena mea 9 De la: kudika_29124 26 Mai 2014 07:36