Setari Cookie-uri

De ce uita din ce in ce mai mult ca femeile adora sa primeasca flori?:P

Putini barbati mai cumpara iubitei un buchet de flori pentru ca "le a mers bine azi la serviciu"...sau vor pur si simplu sa o surprinda ce-i drept, cum nu se poate mai placut.
Ieri de exemplu,la o iesire cu niste prieteni o florareasa cu mana plina de trandafiri se indrepta spre noi.La care iubitul in soapta"-Nu te uita ca vrea sa vanda flori!"
Ceilalti baieti avand aceeasi parere ca si a prietenului meu au reusit oarecum sa ne faca pe noi fetele sa deschidem discutia despre flori.
Pana la finalul discutiei baietii din pacate au ramas la aceeasi parere"- de ce nu ti ai cumpara ceva electronic..ceva ce dureaza mai mult?O floare rezista o zi-doua apoi o arunci!"
the_O
Postat pe 28 Iunie 2010 13:11
mda.........asa sunt ei mai misogini.........considera ca sunt "luati de fraieri" dupa!
si la ce spun il citez pe un prieten, bineanteles!
deci, nu te mai complica cu asa cv, ei sunt precum copiii...........tre sa le faci mereu pe plac lor, tre sa-i dadacesti mereu, sa stai langa ei cand le este rau ca de' asa au fost invatati.........restul cred ca-l stii!!!!
camitzza7
Postat pe 28 Iunie 2010 13:21
de ce uita?
pentru ca nu le reamintesti!
iar educatia lui se face acasa intre 4 ochi!
size_back
Postat pe 28 Iunie 2010 13:30
asta poate ca merge la tn............dar te asigur ca nu sunt multi asa de "supusi".........
camitzza7
Postat pe 28 Iunie 2010 13:31
hmmm da cine zice ca este supus?
pt el florile = boscheti!

size_back
Postat pe 28 Iunie 2010 13:34
aici ai dreptate!!!!!!!!
camitzza7
Postat pe 28 Iunie 2010 13:35
eu i-am zis ca trebuie sa gasesc pe altu care sa ma surpinda si sa fie mai atent la ce imi place!
size_back
Postat pe 28 Iunie 2010 13:40
The O,nu toate femeile adora sa primeasca flori si eu ma numar printre ele.
Barbie30
Postat pe 28 Iunie 2010 14:22
De la: Barbie30, la data 2010-06-28 14:22:36The O,nu toate femeile adora sa primeasca flori si eu ma numar printre ele.


Nu cred ca am folosit cuvantul "toate" si nu am folosit nici cuvantul "majoritatea"pentru ca parca cuprinde un numar prea mic de femei si te asigur ca femei care iubesc florile nu sunt putine
the_O
Postat pe 28 Iunie 2010 14:32
depinde de fiecare barbat in parte,de educatie si de cat de romantic e el......si d voi,fetelor...........eu stiti cum fac....vad un vanzator de flori ca vine spre noi,ma uit la EL, ii zambesc dulce,uitandu'ma la flori si, clar,cateva sunt ale mele
sweet_heart
Postat pe 5 Iulie 2010 13:23
florile is fumate parerea mea. nici mie nu'mi place sa primesc flori, mi se pare un gest fortat, nu ti'ar cumpara nimeni flori daca n'ar sti ca ii iese ceva bun dupa
sycorax
Postat pe 5 Iulie 2010 16:18
mi imi aduce sotul meu flori fara sa fie un eveniment important ...acum 2 saptamani am primit un trandafir superb rosu
la uni le este rusine sa-i vada prieteni ca duc flori iubitelor ...nu pot sa ii inteleg pe acestea ?!
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Iulie 2010 17:46
De la: Barbie30, la data 2010-06-28 14:22:36The O,nu toate femeile adora sa primeasca flori si eu ma numar printre ele.

tie Barbie mai bine iti da cardul...cu ceva 0-uri pe el...
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Iulie 2010 17:47
De la: the_O, la data 2010-06-28 13:11:26Putini barbati mai cumpara iubitei un buchet de flori pentru ca "le a mers bine azi la serviciu"...sau vor pur si simplu sa o surprinda ce-i drept, cum nu se poate mai placut.
Ieri de exemplu,la o iesire cu niste prieteni o florareasa cu mana plina de trandafiri se indrepta spre noi.La care iubitul in soapta"-Nu te uita ca vrea sa vanda flori!"
Ceilalti baieti avand aceeasi parere ca si a prietenului meu au reusit oarecum sa ne faca pe noi fetele sa deschidem discutia despre flori.
Pana la finalul discutiei baietii din pacate au ramas la aceeasi parere"- de ce nu ti ai cumpara ceva electronic..ceva ce dureaza mai mult?O floare rezista o zi-doua apoi o arunci!"


unii poate nu cumpara pt k se gandesc k daca ii iau flori, tre sa fie un buchet frumos si asa..si e scump (dar nu se gandesc ca nu trebuie neaparat sa fie ditamai buchetul, ajunge si o floare)...sau poate nu le place sa ofere flori..sau iau flori daca vor sa fie iertati sau sa obtina ceva..sau nu se ganedsc la asa ceva, ignora total acest aspect...sau ofera doar la inceputul relatiei ca sa impresioneze... mie de exemplu nu mi-ar placea sa ii zic din cand in cand..i-am si mie o floare..simte-te..sau cva de genul...ar trebui sa-si dea si el seama. dar acum depinde de fiecare
FRN
Postat pe 12 Iulie 2010 11:51
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-05 17:47:30
De la: Barbie30, la data 2010-06-28 14:22:36The O,nu toate femeile adora sa primeasca flori si eu ma numar printre ele.

tie Barbie mai bine iti da cardul...cu ceva 0-uri pe el...


Lilo,prefer in schimbul florilor si al cardurilor, sa ma cucereasca cu: umor,bun simt si respect!
Barbie30
Postat pe 12 Iulie 2010 11:54
De la: Barbie30, la data 2010-07-12 11:54:55
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-05 17:47:30
De la: Barbie30, la data 2010-06-28 14:22:36The O,nu toate femeile adora sa primeasca flori si eu ma numar printre ele.

tie Barbie mai bine iti da cardul...cu ceva 0-uri pe el...


Lilo,prefer in schimbul florilor si al cardurilor, sa ma cucereasca cu: umor,bun simt si respect!


Dar cine a spus ca florile trebuie oferite pentru a cuceri?sunt putine sanse ca fetele care primesc flori la prima intalnire sa aibe parte de acea relatie ca fiind una sincera si serioasa.
the_O
Postat pe 12 Iulie 2010 14:42
vorbeste in numele tau. nu la toate ne place sa primim flori. mie una nu imi plac
fata_healthy
Postat pe 12 Iulie 2010 20:57
Mie nu-mi place sa primesc flori!Topicul deschis de tine mi se pare complet deplasat!
kudika195964
Postat pe 12 Iulie 2010 21:20
buna intrebarea:

probabil din cauza ca stiu ca esti a lor si se gandesc ca deja esti cucerita pe viata...
kudika102818
Postat pe 13 Iulie 2010 11:16
desi ar reprezenta vunul din cele mai frumoase gesturi pe care le poate face un barbat ...eu una iubesc sa primesc flori
kudika102818
Postat pe 13 Iulie 2010 11:17
mie de exemplu nu mi place sa primesc flori. sotul meu imi ofera trandafiri cu fiecare ocazie insa mie mi se pare ca a dat banii aiurea pe ceva care se ofileste in doua zile. poate suna ciudat, dar nu mi plac florile
angelradios
Postat pe 17 Iulie 2010 11:14
De la: kudika195964, la data 2010-07-12 21:20:31Mie nu-mi place sa primesc flori!Topicul deschis de tine mi se pare complet deplasat!


Wow!! Dar chiar cred ca te simti jignita de un astfel de topic

Eu ador florile...mi se pare ca insenineaza casa, miros placut si arata superb. Este drept, cum spunea cineva mai sus, omul poate se gandeste ca nu poate sa mearga la iubita/sotie cu o garoafa, iar de buchet frumos n-are bani asa ca...prefera sa nu mai ia.
Insa ce uitam noi este gestul simbolic din spatele florilor. Fetelor...florile sunt cel mai romantic gest pe care un barbat il face - tocmai pt ca este lipsit de orice simt practic. Tocmai pentru ca se ofilesc repede, si nu exista nici o logica pentru care am vrea flori...alta decat: pentru ca astfel isi exprima perechea noastra iubirea.

Poate-s eu prea romantica... dar mie n-o sa inceteze sa-mi placa florile. Mai ales cele oferite in dar.
grasshopper
Postat pe 17 Iulie 2010 15:22
Garoafa?? Mai bine cu flori d-alea nemuritoare de se pun pe mormant!
Barbie30
Postat pe 17 Iulie 2010 15:26
De la: Barbie30, la data 2010-07-17 15:26:19Garoafa?? Mai bine cu flori d-alea nemuritoare de se pun pe mormant!


aici ai fost rea... mie imi plac foarte mult garoafele. poate-s mai demodata.c'est moi. dar pls - pt mine- nu glumi cu florile de pus pe mormant.
grasshopper
Postat pe 17 Iulie 2010 15:30
Scuza-ma dar garoafele sunt florile mortilor de asta am spus de cele nemuritoare.
Daca ar fi dupa mine as umple casa cu plante,dar nu suport sa le primesc si sa merg cu ele pe strada.
Barbie30
Postat pe 17 Iulie 2010 15:33

Eu nu cumpar flori de la cele care vin la masa sa vanda din principiu. Nu-mi place cum vin si te aburesc ca daca iei doua iti mai da una gratis, chestii de genul.
Si cand daruiesc flori, exact cum spunea cineva mai sus, imi place sa fie un buchet frumos, care sa exprime ceva. mai rarutz cate una bucata trandafir.

Si binenteles, sunt de acord cu majoritatea masculilor, mai bine ceva mai practic
_fantoma_
Postat pe 17 Iulie 2010 15:34
De la: Barbie30, la data 2010-07-17 15:33:20Scuza-ma dar garoafele sunt florile mortilor de asta am spus de cele nemuritoare.
Daca ar fi dupa mine as umple casa cu plante,dar nu suport sa le primesc si sa merg cu ele pe strada.


nu-i problema. ca sa ma intelegi: tatal meu a murit recent - si adora florile. nu pierdea o ocazie sa-i ia mamei mele flori, iar ea mereu ii reprosa ca de ca da banii pe ele aiurea. si sincer...era unica lui placere pe care o mai avea in relatia lor...asta ca sa nu intru mai mult in detalii ca ies in off topic.
grasshopper
Postat pe 17 Iulie 2010 15:39
Imi pare rau!
On topic:Florile sunt oferite de multe ori de barbati:
(iti spun lucruri spuse de barbati)
1.am o amanta si ca sa nu-si dea seama ca e ceva in neregula ii duc un buchet de flori
2.am uitat de un eveniment inportant si atunci sa nu mai stea botoasa ii dau un buchet de flori sa-i treaca
3.am stat prea mult cu baietii la o berica si ca sa nu faca crize in drum cumpar si un buchet de flori ca altfel iese nasol
De foarte putine ori ei ofera flori cu drag,ca asa le vine lor.Nu zic,sunt si exceptii dar sunt putini.
Barbie30
Postat pe 17 Iulie 2010 15:51
De la: Barbie30, la data 2010-07-17 15:51:17Imi pare rau!
On topic:Florile sunt oferite de multe ori de barbati:
(iti spun lucruri spuse de barbati)
1.am o amanta si ca sa nu-si dea seama ca e ceva in neregula ii duc un buchet de flori
2.am uitat de un eveniment inportant si atunci sa nu mai stea botoasa ii dau un buchet de flori sa-i treaca
3.am stat prea mult cu baietii la o berica si ca sa nu faca crize in drum cumpar si un buchet de flori ca altfel iese nasol
De foarte putine ori ei ofera flori cu drag,ca asa le vine lor.Nu zic,sunt si exceptii dar sunt putini.




cel mai tare a fost prietenul meu la inceputul relatiei, care mi-a povestit de o prima intalnire pe care a avut-o cu o tipa. Sora lui a insistat ca trebuie sa se duca cu flori, si nu l-a lasat pana i-a pus buchetul in mana si a plecat cu el. Ajuns la usa fetei, i-a inmanat florile. Ea, desigur..."vaaai, cat de dragut!!" si el " sunt de la sora'mea!"
astfel mi-a explicat ca el nu poate sa-mi dea flori, ca daca mi le da...ma minte. stiind insa ca-mi plac, de cate ori suntem la cumparaturi, vede ce flori imi plac (in general in hipermarketuri se gasesc si flori in ghivece) si le pune in cos fara sa ma intrebe :)
grasshopper
Postat pe 17 Iulie 2010 15:57
Foarte frumos din partea lui si a fost si sincer baiatu`!
Barbie30
Postat pe 17 Iulie 2010 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubitul meu....un mofturos 24 De la: paulapaula 18 Septembrie 2011 14:47
O iubire la mare distanta!....Ajutor!!!!!! 14 De la: ianna05 25 August 2010 11:27
ce sa fac? 22 De la: hystria1 12 Octombrie 2010 18:28
Am nevoie de ceva sfaturi dak va rog.. 12 De la: dydy88 5 Martie 2010 00:21
heeeelllp sugestii de cadou pentru un tip de 23 ani 12 De la: dienutza122 27 Iulie 2013 10:38