Setari Cookie-uri

CULOARE, SUNET, PARFUM - Ce sunteti?

De la: cucumic69, la data 2009-10-02 19:39:25culoare: maro
parfum: de femeie
floare: nici una, fir-ar ale dra**lui
sunet: toba
animal: cal
S-ar putea sa fii o persoana calma, ancorata in realitate, practica si foarte loiala. Ai simtul prieteniei dezvoltat, dar nu esti inconjurat de f. multi prieteni, ci de un numar restrans, dar care iti sunt foarte devotati. Experienta te-a invatat pana acum sa ai rabdare in situatii dificile, astfel ca poti sa depasesti niste probleme intr-un mod mult mai eficient decat altii, care se conduc dupa impulsuri si instincte. Esti reflexiv si iti place sa analizezi problemele, inainte de a face un plan de atac. Atunci cand este necesar, stii sa manifesti o anumita duritate, doar ca sa pui ordine in situatii si ca sa te impui. De obicei reusesti sa te impui in fata altora, pentru ca ai darul argumentarii si o gandire logica si clara. Esti conservator si iti place sa petreci timpul liber cu familia sau cu prietenii cei mai buni si de obicei iti place sa pleci in vacante in locuri si tinuturi mai salbatice din natura, poate la munte sau intr-o tara mai putin cunoscuta. Preferi imbracamintea de calitate si de un stil clasic-sport. Iti plac interioarele rustice si misterul acestui tip de aranjament. Poate ca iti plac casele vechi, eventual construite din lemn, cabanele, schiul, zapada. Cred ca iti plac si animalele, si le consideri buni prieteni. Esti f. ocupat si incerci sa rezolvi sarcinile cu constiinciozitate, dar ai un fler foarte bun, cand e vorba de gasit solutii din mers si stii sa te adaptezi situatiilor neprevazute. Ceea ce nu inseamna ca nu iti faci planuri foarte clare pentru un proiect important. Esti obisnuit sa fii apreciat pentru meritele tale, dar nu te bazezi f. mult pe asta, pentru ca nu-ti place sa dormi pe lauri ofiliti. Stii ca opinia celor din jur se poate schimba in orice moment si ca trebuie sa lupti ca sa fii cel mai bun. Pentru ca te-ai obisnuit sa obtii prin fortele proprii orice trofeu si nu accepti niciodata compromisuri. Iti place sa cuceresti, dar o faci intotdeauna cu bun simt si mai ales cu bun gust. Nu-ti place sa te exteriorizezi, dar esti f. sensibil si incerci sa te protejezi de eventuale esecuri.

Postat pe 7 Octombrie 2009 21:39
De la: anot, la data 2009-10-02 19:47:40culoare -roz,verde bleu
parfum-floral..natural..
floare-frezie
sunet-ploaia pe tabla :P
animal-paun
Cred ca esti prietenoasa, optimista, cocheta si romantica. Si cred ca ai simt artistic foarte dezvoltat, iti plac in general culorile, literatura, poezia si muzica romantica. S-ar putea sa pictezi sau sa desenezi si sa te ocupi cu fotografia. Esti o fire solara si cei din jurul tau se inspira de buna ta dispozitie si amabilitatea innascuta. Esti interesata de moda, dar porti doar ceea ce iti face placere si simti ca te reprezinta. Ai o fantezie neingradita si ideile tale despre timpul liber sunt uneori surprinzatoare pentru cei din jur. Esti originala si reusesti sa impresionezi prin stilul tau liber, nonconformist. Se pare ca iti plac deplasarile lungi, in locuri interesante, destinatii exotice, sau poate ca iti doresti sa ajungi intr-un colt de lume mai putin explorat. Iti place sa muncesti, sa fii la zi cu toate, dar ritmul in care o faci ti-l impui singura, adica tu esti aceea care isi face programul si reuseste sa-si indeplineasca sarcinile cu o repeziciune care uimeste. Esti naturala si calda si ai multi prieteni, pentru ca esti genul de persoana bine-crescuta care stie sa cucereasca anturajul prin dragalasenie si empatia ta te face foarte populara. Multa lume iti cere parerea in diverse probleme si reusesti sa castigi respectul celor din jur, dar nu faci un efort special pentru asta, deoarece charisma ta lucreaza pentru tine, fara sa-ti pese prea mult de asta. Iei lucrurile asa cum sunt, dar esti sigura ca forta si vointa interioara personala pot sa faca miracole, atunci cand sunt valorificate. Doresti sa ai un partener la fel de liber in gandire si nonconformist ca si tine si poate ca l-ai gasit. Se intampla uneori insa sa te simti atrasa de oameni care sunt exact opusul tau, ca personalitate, preocupari, temperament. Si atunci te straduiesti sa-i impresionezi, adoptand o parte din preocuparile lor, pentru a-i cuceri. Jocul seductiei la tine e subtil si inspirat. Uneori iti place sa te joci cu mintea partenerului, dar numai pentru a-l testa. Ai nostalgia copilariei si iti plac sarbatorile care reunesc familia si prietenii, deci ai ceea ce se numeste "spiritul sarbatorii", innascut.

Postat pe 7 Octombrie 2009 22:09
Inca putin si va veni si randul meu Abia astept si verific in fiecare zi. Te pupic, Nolwenn!
Jasmine10
Postat pe 7 Octombrie 2009 23:12
De la: Nolwenn, la data 2009-09-30 22:18:16iNCERC sa testez un topic care se refera la psihologie, a fiecaruia dintre noi, la modul in care ne percepem, la preferintele noastre, la felul de a fi, modul de a actiona, temperament, predispozitii, etc., dar si la ceea ce dorim sa ascundem, sa tinem pentru noi, imaginea pe care ne straduim sa o oferim altora; ca sa ne fie mai simplu, haideti sa incepem sa ne identificam cu o culoare, sau cu o melodie preferata, un parfum, dar, de ce nu?, un animal sau o floare? Toate alegerile spun multe despre noi si ne ajuta sa ne cunoastem mai bine pe noi insine, sa ne iubim mai mult pe noi, sa ne definim stilul. Daca ar fi sa ma identific cu o culoare, aceea ar fi purpuriul, parfumul ar fi poate cel al florii de magnolie; un animal cu care m-as identifica ar fi leopardul. Sau poate, ca parfum de marca, as opta pentru ceva de Jean-Paul Gaultier. Cu putina imaginatie putem sa ne jucam cu aceste categorii de concepte ca sa formam o imagine interesanta si diversificata despre fiecare dintre noi si fiecare despre sine.

ok..hai ca incerc si eu
culoare: galben si negru
sunet : chitara rece , vioara , violocel
parfum: Echo de la Davidoff
animal : pantera neagra ( sau pisica neagra) depinde de zile
floare: nu-mi plac florile!...imi plac copacii
ce zici de mine?
cantafabule
Postat pe 7 Octombrie 2009 23:43
Si eu?
culoare: albastru, alb si portocaliu
sunet: pian, chitara, harpa
parfum: Bulgari Femme, Chanel 5, Aqua di Gio (in functie de starea de spirit)
animal: catel, pisica
floare: toate
GiaS
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:23
De la: Nolwenn, la data 2009-10-07 22:09:29
De la: anot, la data 2009-10-02 19:47:40culoare -roz,verde bleu
parfum-floral..natural..
floare-frezie
sunet-ploaia pe tabla :P
animal-paun
Cred ca esti prietenoasa, optimista, cocheta si romantica. Si cred ca ai simt artistic foarte dezvoltat, iti plac in general culorile, literatura, poezia si muzica romantica. S-ar putea sa pictezi sau sa desenezi si sa te ocupi cu fotografia. Esti o fire solara si cei din jurul tau se inspira de buna ta dispozitie si amabilitatea innascuta. Esti interesata de moda, dar porti doar ceea ce iti face placere si simti ca te reprezinta. Ai o fantezie neingradita si ideile tale despre timpul liber sunt uneori surprinzatoare pentru cei din jur. Esti originala si reusesti sa impresionezi prin stilul tau liber, nonconformist. Se pare ca iti plac deplasarile lungi, in locuri interesante, destinatii exotice, sau poate ca iti doresti sa ajungi intr-un colt de lume mai putin explorat. Iti place sa muncesti, sa fii la zi cu toate, dar ritmul in care o faci ti-l impui singura, adica tu esti aceea care isi face programul si reuseste sa-si indeplineasca sarcinile cu o repeziciune care uimeste. Esti naturala si calda si ai multi prieteni, pentru ca esti genul de persoana bine-crescuta care stie sa cucereasca anturajul prin dragalasenie si empatia ta te face foarte populara. Multa lume iti cere parerea in diverse probleme si reusesti sa castigi respectul celor din jur, dar nu faci un efort special pentru asta, deoarece charisma ta lucreaza pentru tine, fara sa-ti pese prea mult de asta. Iei lucrurile asa cum sunt, dar esti sigura ca forta si vointa interioara personala pot sa faca miracole, atunci cand sunt valorificate. Doresti sa ai un partener la fel de liber in gandire si nonconformist ca si tine si poate ca l-ai gasit. Se intampla uneori insa sa te simti atrasa de oameni care sunt exact opusul tau, ca personalitate, preocupari, temperament. Si atunci te straduiesti sa-i impresionezi, adoptand o parte din preocuparile lor, pentru a-i cuceri. Jocul seductiei la tine e subtil si inspirat. Uneori iti place sa te joci cu mintea partenerului, dar numai pentru a-l testa. Ai nostalgia copilariei si iti plac sarbatorile care reunesc familia si prietenii, deci ai ceea ce se numeste "spiritul sarbatorii", innascut.



DA:)..CE SA ZIC, TE PRICEPI

SINCER M AI "ZUGRAVIT" UN PIC MAI BUNA DECAT SUNT..IN TOATE..DAR IN ZILELE MELE BUNE..SUNT EXACT CUM MAI DESCRIS..UN PIC MAI PARANOIA GELOASA..NESIGURA/..BLA BLA



MULTUMESC MUUULT DE TOT

PS:CURIOZITATE..NU ZICI NIMIC DE RAU?
anot
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:43

culoare -negru,albastru
parfum-Miracle,love in paris
floare-crizantema
sunet-vioara
animal-soarecele

Postat pe 8 Octombrie 2009 17:04
si mie cand imi zici??
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:17
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:17:28si mie cand imi zici??
cand te faci mai mare,,si cand mai inventeaza o noua poezie
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:20
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:17:28si mie cand imi zici??
tu nu stii cum estii,,,dc o intrebi pe ea
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:21
taci oleak
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:22
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:26
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:26:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul


m'am intimidat cand te'am vazut
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:32:25
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:26:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul


m'am intimidat cand te'am vazut
te yubescc roxanoooooo
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:33
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:33:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:32:25
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:26:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul


m'am intimidat cand te'am vazut
te yubescc roxanoooooo


si io... ahhhhh nebunuleeeeee
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:35
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:35:37
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:33:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:32:25
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:26:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul


m'am intimidat cand te'am vazut
te yubescc roxanoooooo


si io... ahhhhh nebunuleeeeee
cand facem si noi dragosteee,,,ai vazut nu am zis sex
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:38
De la: monaq, la data 2009-10-02 19:50:15vreau si yooooooooooo plsssssssssss
culoare -negru
parfum -burberry the beat
sunet -cascada
animal -vaca{:)}
floare -lacramioare
Te caracterizeaza in general o atitudine linistita si sobra, ai o demnitate aparte, care te ajuta sa treci peste momentele dificile si care e putin "marca" ta. Nimeni nu te va auzi plangandu-te sau ripostand atunci cand trebuie sa rezolvi niste situatii spinoase si nu te dai inapoi de la o munca dificila, pana cand nu ai dus un proiect imperios la bun sfarsit. Te remarci prin constiinciozitate si simtul datoriei. Ai spirit de sacrificiu si stii sa ii asculti si sa ii intelegi sau sa-i incurajezi pe ceilalti. Dincolo de manifestarile altruiste, te marcheaza, din cand in cand o nostalgie sau chiar o melancolie, care nu dureaza, dar atunci simti nevoia sa fii singura si netulburata de nimic, iar uneori pastrezi o urma de mister, disparand pe neasteptate din mijlocul anturajului familiar, astfel ca uneori le este greu sa inteleaga dorinta ta de evaziune, de libertate sau de singuratate. Ai gusturi subtile si inspirate si multa lume te considera o initiatoare, in multe directii. Esti deseori invidiata si multa luma te copiaza, impresionati de originalitatea ta. Iti place sa studiezi si cred ca citesti mult si asculti multa muzica, de diverse genuri. S-ar putea sa-ti placa si dansul, in special cel clasic. Si e posibil sa fii atasata de familie, in special de parinti sau frati, pe care ii ajuti, de cate ori poti si e necesar. Iti plac lucrurile fine, imbracaminte, cosmetice, mancaruri sau bauturi, dar acestea din urma numai la ocazii. Poate ca esti vegetariana sau tii un anumit tip de dieta, ca stil de viata. Esti o fire spirituala, preocupata de probleme existentiale. Ai o inclinatie importanta catre speculatii intelectuale si esti analitica. E posibil sa te simti interesata de stiintele exacte. Ca parteneri te impresioneaza barbatii politicosi si de bun simt, care stiu sa se poarte cu o femeie si nu accepti orice sau pe oricine. Esti preocupata sa ai o cariera reusita, dar nu ai trece peste cadavre pentru un post bun, deoarece consideri ca fiecare primeste ceea ce merita si e remunerat dupa munca lui. S-ar putea sa ai ceva dusmani, care nu suporta ideea ca esti altfel decat ei. Esti foarte misterioasa si ai o eleganta innascuta de a transa diverse situatii neplacute, fara "varsare de sange", deoarece esti diplomata. Ceea ce nu inseamna ca nu stii sa ataci sau sa te aperi, caci o faci f. eficient si de obicei reusesti sa depasesti momentele critice cu succes.

Postat pe 8 Octombrie 2009 21:45
Nolwennoooo atentie,,urmeaza sa iti fac you tie profilul
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:47
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:38:46
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:35:37
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:33:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:32:25
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:26:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul


m'am intimidat cand te'am vazut
te yubescc roxanoooooo


si io... ahhhhh nebunuleeeeee
cand facem si noi dragosteee,,,ai vazut nu am zis sex


cand adormi... atunci facem dragoste... asta o sa fie visu' tau.. marele tau vis
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:47
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:47:59
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:38:46
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:35:37
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:33:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:32:25
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:26:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul


m'am intimidat cand te'am vazut
te yubescc roxanoooooo


si io... ahhhhh nebunuleeeeee
cand facem si noi dragosteee,,,ai vazut nu am zis sex


cand adormi... atunci facem dragoste... asta o sa fie visu' tau.. marele tau vis
mancatasss pasarica ta de moldoveanca
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:51
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:47:31Nolwennoooo atentie,,urmeaza sa iti fac you tie profilul
Stii ce inseamna HARTUIRE?

Postat pe 8 Octombrie 2009 21:53
Atentie ca urmeaza sa te reclam la kudika.

Postat pe 8 Octombrie 2009 21:54
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:51:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:47:59
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:38:46
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:35:37
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:33:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:32:25
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:26:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:22:46taci oleak
haoleuuu ce te aprinsesi la fata asa,,nu suporti adevarul


m'am intimidat cand te'am vazut
te yubescc roxanoooooo


si io... ahhhhh nebunuleeeeee
cand facem si noi dragosteee,,,ai vazut nu am zis sex


cand adormi... atunci facem dragoste... asta o sa fie visu' tau.. marele tau vis
mancatasss pasarica ta de moldoveanca



imi place cum visezi
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:55
Nolwenn mie cand imi faci ala?


lasa'l pe dog.. asa e el mai nebun
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:56
De fapt stiu ca ai mai fost reclamat pentru obscenitate si agresiune verbala. Cineva de pe forum mi-a povestit ca ai primit avertismente. Stii tu cine.

Postat pe 8 Octombrie 2009 21:57
De la: Nolwenn, la data 2009-10-08 21:45:59
De la: monaq, la data 2009-10-02 19:50:15vreau si yooooooooooo plsssssssssss
culoare -negru
parfum -burberry the beat
sunet -cascada
animal -vaca{:)}
floare -lacramioare




RESPECT......felicitari....
monaq
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:58
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-08 21:56:50Nolwenn mie cand imi faci ala?


lasa'l pe dog.. asa e el mai nebun
Tie ti-l fac dupa Kathara, ca parca dupa ea ai postat. Maine probabil.

Postat pe 8 Octombrie 2009 21:59
De la: Nolwenn, la data 2009-10-08 21:53:08
De la: thadoog, la data 2009-10-08 21:47:31Nolwennoooo atentie,,urmeaza sa iti fac you tie profilul
Stii ce inseamna HARTUIRE?
aaaaa si tu vrei sa faci raport,,,nu stiu ce inseamna hartuire,,dar stiu ce inseamna prostie,,,termina cu prostiile ,,cine esti tu sa pui etichete pe oameniii,,ai vreun dar ascuns,,,mintea omului debiteaza tampeniile astea ,,de fapt habar nu aiii,,,sa nu crezi ca am ceva cu tn ,,din contra iti vreau binele,,,haii te puppp sa nu mai faci profiluri nimanui ca nu e bn ,,daaa,,
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:01
De la: Nolwenn, la data 2009-10-08 21:57:53De fapt stiu ca ai mai fost reclamat pentru obscenitate si agresiune verbala. Cineva de pe forum mi-a povestit ca ai primit avertismente. Stii tu cine.
haaaaaaaaaaa euuu,,,yubitaa eu nu vb urat ,,termina cu prostiilee ,,poti tu sa faci 20 de reclamatii ,,pentru ce le facii,,te supara adevarul
thadoog
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:04
ufff... bine.. bine.. am sa mai astept...
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU CU CINE VOTEZ?! 18 De la: www_ 30 Septembrie 2009 20:32
cadou potrivit pt botez 11 De la: kudika067504 25 Aprilie 2018 16:45
Caut colega apartament - Dorobanti 2 De la: scorpyoW 21 Iunie 2009 00:42
materiale articole poze postere interviuri 1 De la: idis 24 Ianuarie 2009 15:36
joculet 15 De la: baiat_anonim 15 Septembrie 2009 21:41