Setari Cookie-uri

CULOARE, SUNET, PARFUM - Ce sunteti?

De la: Nolwenn, la data 2009-10-09 18:22:46
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-02 21:27:39culoare: rosu
parfum: Pur Blanca (Avon)
floare: trandafir
sunet: pian
animal: catel
Esti o fire foarte generoasa si devotata prietenilor si familiei si pui multa pasiune in a-i ajuta pe toti, pentru ca toata lumea s-a obisnuit sa apeleze la tine, fiind o persoanA foarte populara si inconjurata de f. multi prieteni. De fapt, ai un cult al prieteniei si majortatea timpului liber o petreci cu toti cei apropiati, deoarece iti place sa fii inconjurata de multa lume. Iti place viata si sa te distrezi, fara sa cazi in excese, pentru ca esti o persoana decenta si realista, deci stii cand sa te opresti. Esti pasionala si romantica, in acelasi timp si atunci cand crezi intr-o cauza, te angajezi sa lupti pana la capat pentru a castiga. Iti plac gesturile romantice la partener si nu esti materialista. Te impresioneaza un buchet de flori sau un cadou personalizat, chiar daca nu e ceva costisitor. Detesti ideea de a ruina partenerul doar pentru a obtine un cadou scump, pe care ti-l doresti de mult si preferi sa muncesti mai mult, sa faci economii sau ore in plus la serviciu, pentru a reusi sa-ti cumperi singura tot ceea ce ai nevoie. Esti foarte orgolioasa si nu-ti place sa depinzi de nimeni, nici macar de persoana iubita. De aceea partenerii tai trebuie sa lupte foarte mult pentru a te cuceri, si nu te oferi deloc usor, decat celui care te merita cu adevarat. El trebuie sa fie integru, onest, curajos, inteligent, si sa aiba un fizic agreabil, pentru ca la tine conteaza aspectul, la fel de mult ca si calitatile intelectuale. Iti place ca partenerul sa fie apropiat de varsta ta, dar uneori te atrag si barbatii mai maturi, cu experienta si maniere cavaleresti. Esti ambitioasa si vrei sa te remarci la locul de munca, pentru ca vrei sa te realizezi profesional, exact pentru a nu depinde de altcineva, deoarece iubesti libertatea mai mult decat orice. Esti dezinhibata si spui intotdeauna cu claritate ceea ce doresti, esti transanta si nu suporti ambiguitatea si compromisul. Oamenii "calduti" nu prea te atrag, pentru ca esti energica si stii ce vrei, prin urmare vrei sa defilezi cu oameni la fel de hotarati ca si tine. Iti place muzica de orice fel si dansul si ai o fire artistica, esti si putin boema. Dincolo de caracterul si atitudinea ta imperioase, se ascunde o mare sensibilitate, asa cum am spus mai sus, si mai ales sensibilitate fata de suferintele celorlalti. Uneori ti-ai dori sa ai destule resurse, pentru a-i ajuta pe toti cei vitregiti de viata.


Nolwenn ce sa zic... jos palaria.. m'ai ghicit... ms mult de tot esti o dulce
Diavolyta_
Postat pe 9 Octombrie 2009 21:46
dau si eu niste coordonate
culoare:negru
animal:felinele
sunet:pian...il adooooorrrr
parfum:coco mademoiselle - chanel
floare:niciuna in particular, dar dak ar trebui sa aleg:magnolie, cala sau orhidee
Ador viata!
cocco
Postat pe 9 Octombrie 2009 22:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-09 21:46:53
De la: Nolwenn, la data 2009-10-09 18:22:46
De la: Diavolyta_, la data 2009-10-02 21:27:39culoare: rosu
parfum: Pur Blanca (Avon)
floare: trandafir
sunet: pian
animal: catel
Esti o fire foarte generoasa si devotata prietenilor si familiei si pui multa pasiune in a-i ajuta pe toti, pentru ca toata lumea s-a obisnuit sa apeleze la tine, fiind o persoanA foarte populara si inconjurata de f. multi prieteni. De fapt, ai un cult al prieteniei si majortatea timpului liber o petreci cu toti cei apropiati, deoarece iti place sa fii inconjurata de multa lume. Iti place viata si sa te distrezi, fara sa cazi in excese, pentru ca esti o persoana decenta si realista, deci stii cand sa te opresti. Esti pasionala si romantica, in acelasi timp si atunci cand crezi intr-o cauza, te angajezi sa lupti pana la capat pentru a castiga. Iti plac gesturile romantice la partener si nu esti materialista. Te impresioneaza un buchet de flori sau un cadou personalizat, chiar daca nu e ceva costisitor. Detesti ideea de a ruina partenerul doar pentru a obtine un cadou scump, pe care ti-l doresti de mult si preferi sa muncesti mai mult, sa faci economii sau ore in plus la serviciu, pentru a reusi sa-ti cumperi singura tot ceea ce ai nevoie. Esti foarte orgolioasa si nu-ti place sa depinzi de nimeni, nici macar de persoana iubita. De aceea partenerii tai trebuie sa lupte foarte mult pentru a te cuceri, si nu te oferi deloc usor, decat celui care te merita cu adevarat. El trebuie sa fie integru, onest, curajos, inteligent, si sa aiba un fizic agreabil, pentru ca la tine conteaza aspectul, la fel de mult ca si calitatile intelectuale. Iti place ca partenerul sa fie apropiat de varsta ta, dar uneori te atrag si barbatii mai maturi, cu experienta si maniere cavaleresti. Esti ambitioasa si vrei sa te remarci la locul de munca, pentru ca vrei sa te realizezi profesional, exact pentru a nu depinde de altcineva, deoarece iubesti libertatea mai mult decat orice. Esti dezinhibata si spui intotdeauna cu claritate ceea ce doresti, esti transanta si nu suporti ambiguitatea si compromisul. Oamenii "calduti" nu prea te atrag, pentru ca esti energica si stii ce vrei, prin urmare vrei sa defilezi cu oameni la fel de hotarati ca si tine. Iti place muzica de orice fel si dansul si ai o fire artistica, esti si putin boema. Dincolo de caracterul si atitudinea ta imperioase, se ascunde o mare sensibilitate, asa cum am spus mai sus, si mai ales sensibilitate fata de suferintele celorlalti. Uneori ti-ai dori sa ai destule resurse, pentru a-i ajuta pe toti cei vitregiti de viata.


Nolwenn ce sa zic... jos palaria.. m'ai ghicit... ms mult de tot esti o dulce
Cu multa placere. Va pup si va doresc noapte buna tuturor celor interesati de subiectul topicului.

Postat pe 9 Octombrie 2009 23:23
Nolwenn , vezi ca ai uita pe multi nu de alta dar iti sugerez sa dai curs cererilor in timp normal ca poate unii is curiosi de fel .
blue07scorpion
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:36
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-09 23:36:50Nolwenn , vezi ca ai uita pe multi nu de alta dar iti sugerez sa dai curs cererilor in timp normal ca poate unii is curiosi de fel .
Nju. Nu va faceti probleme. Sigur ca mai dureaza, pentru ca sunt multe postari, dar v-am spus ca va raspund tuturor. Numai ca, daca nu raspund in ordinea in care ati postat, se vor supara altii. Trebuie sa respect ordinea.

Postat pe 9 Octombrie 2009 23:42
Abia astept! Eu cat mai am de asteptat? Zi-mi ca sa ma culc si eu linistita daca nu primesc azi
Jasmine10
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:48
Urmatoarele postari vor fi probabil 4 : Jasmine 10, Colorata nas, Iacint si Luyyz, pentru maine. Apoi urmatorii 4 pentru duminica. Asta ca sa facem totul cum trebuie. Doar avem interesul sa iasa totul bine.

Postat pe 9 Octombrie 2009 23:49
Ce bine! Ce bine! Ma simt cam la fel ca in clasa 1 cand m-a strigat pe scena sa-mi dea coronita! Multumesc Nowlenn, nu ma mai culc! Vreau sa se faca maine odata! Sau mai bine sa adorm ca sa se faca mai repede
Jasmine10
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:52
sunt foarte curioasa

culoare - mov
parfum - pur desire(liliac)
floare - floarea-soarelui
sunet - vioara
animal - urs panda

si sunt cuminte si astept
emiliabeatrice
Postat pe 9 Octombrie 2009 23:59
o sa mai am mult de asteptat???eram asa... excited... oricum, nolwenn, super caracterizari
cocco
Postat pe 10 Octombrie 2009 00:03
Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Nolwenn , bine fie , pana atunci imi pregatesc o arma chimica cei drept de jucarie sau mai bine ma gandesc cum dracu ar fi daca as demoleculariza pe o persoana fffffffffffff pupincurista .
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm oare merita sau nu ?
blue07scorpion
Postat pe 10 Octombrie 2009 00:03
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-10 00:03:42Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Nolwenn , bine fie , pana atunci imi pregatesc o arma chimica cei drept de jucarie sau mai bine ma gandesc cum dracu ar fi daca as demoleculariza pe o persoana fffffffffffff pupincurista .
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm oare merita sau nu ?
Daca te intereseaza o caracterizare, atunci trebuie sa mai astepti, deoarece ai postat mai tarziu. In rest, tonurile asa-zis amenintatoare nu ma preocupa, deoarece am demonstrat ca stiu sa dau riposta. A propos, sper ca nu faceai aluzie la mine...Ca atunci poate ca ma supar si eu. Eu ti-am explicat cum sta treaba cu postarile. Toate bune si sper sa ramanem in relatii...normale toti, poate cu exceptia cuiva rudimentar, care a intervenit tot timpul si de aceea trebuie sa asteptati atat, ca a trebuit sa ma ocup de ala cu masina maro.

Postat pe 10 Octombrie 2009 02:14
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-10 00:03:42Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Nolwenn , bine fie , pana atunci imi pregatesc o arma chimica cei drept de jucarie sau mai bine ma gandesc cum dracu ar fi daca as demoleculariza pe o persoana fffffffffffff pupincurista .
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm oare merita sau nu ?
hmmmmmmmmmmmmmm
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:03
De la: Nolwenn, la data 2009-10-10 02:14:22
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-10 00:03:42Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Nolwenn , bine fie , pana atunci imi pregatesc o arma chimica cei drept de jucarie sau mai bine ma gandesc cum dracu ar fi daca as demoleculariza pe o persoana fffffffffffff pupincurista .
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm oare merita sau nu ?
Daca te intereseaza o caracterizare, atunci trebuie sa mai astepti, deoarece ai postat mai tarziu. In rest, tonurile asa-zis amenintatoare nu ma preocupa, deoarece am demonstrat ca stiu sa dau riposta. A propos, sper ca nu faceai aluzie la mine...Ca atunci poate ca ma supar si eu. Eu ti-am explicat cum sta treaba cu postarile. Toate bune si sper sa ramanem in relatii...normale toti, poate cu exceptia cuiva rudimentar, care a intervenit tot timpul si de aceea trebuie sa asteptati atat, ca a trebuit sa ma ocup de ala cu masina maro.

lasa-l in plata Domnului ca e prea amarat saracul
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 08:04
De la: Nolwenn, la data 2009-10-09 21:25:02
De la: thadoog, la data 2009-10-09 18:47:52purisancooo ,,lucrezz de mik copil pe cont propriuu si ma descurc destul de bn,,,nu sunt sclav ca tnn,,maa doare fix in stromeleag de turnatoriile tale la kudica ,,cat despre procuratura ,,stai blanda papusa batrana ca am destule relatii,,ca ma cunostii,,,pai ti-ai scoate 3 coaste si te-ai linge singuraa sa ma cunosti pe mn,,,ti-am spus de la inceput ca nu am nimik cu tn ..ca sunt mi de ghicitori ca tn,,,pentru ca din aceyas categorie faci parte sa nu crezi ca esti cu o clasa mai sus,,,yumi pe tn te las ca esti nepenetrata vad
Stii cum arata o carte? Din aia cu foi si randuri cu litere?? Ai trait in coliba cu niste copii ametiti de alcool si alte...prafuri, nu-i asa? Vezi ca stiu totul despre tine? "De mic copil", ai?
aoleuu nowemanooo nowemanooo asa te consideri tu,,intelectuala,,,ajuti cu mare folos la tampirea omenirii
thadoog
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:18
si hitler a fost intelectual
thadoog
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:20
si uite ce a patit.....
mariusica
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:21
si stalin
thadoog
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:22
cam degeaba daca toti au murit nu uita de napoleon
stefinica
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:24
si Einstein dumnezeu sa l ierte,,care fara voia lui zic eu a ajutat la construirea bombei atomice
thadoog
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:28
pai fara voie dar mai bine tinea pentru el descoperirea sa nu-l uitam pe edison daca tot suntem la acest capitol
stefinica
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:30
De la: stefanianane08, la data 2009-10-10 09:30:16pai fara voie dar mai bine tinea pentru el descoperirea sa nu-l uitam pe edison daca tot suntem la acest capitol
eee sunt ft multi ,,vroiam doar sa-i spun domniteu ghicitoare ca chiar daca ai studiat pe la yale oxford sau ai alte studii innalte,,nu inseamna ca faci neaparat binee,,da ea e cu capsoru de unde sa stie ,,prosteste lumea pe aici
thadoog
Postat pe 10 Octombrie 2009 09:37
lasa nu mai fi rau
stefinica
Postat pe 10 Octombrie 2009 10:01
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 10:08
Nolwenn , sincer nu ma refeream la tine
asa ca
shhhssssss , daca te simti , problema ta , ok ?
si yumi ? care tie problema ? de cand si pana cand ne tragem de srete ca sunt amarat si eu ?
blue07scorpion
Postat pe 10 Octombrie 2009 11:00
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-10 11:00:23Nolwenn , sincer nu ma refeream la tine
asa ca
shhhssssss , daca te simti , problema ta , ok ?
si yumi ? care tie problema ? de cand si pana cand ne tragem de srete ca sunt amarat si eu ?
Pai nici yumalai nu se referea la tine, ci la ala cu masina maro. Ma bucur ca nu faceai referire la mine, nu ma simt, dar asa se intelegea, cand vorbeai de "bomba" pe care o pregateai, intr-o postare catre mine. Va pup si ne vedem mai tarziu, ca sunt invitata la un vernisaj, unde trebuie sa scriu o cronica, pentru publicare. O zi buna va doresc.

Postat pe 10 Octombrie 2009 11:34
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-10 11:00:23Nolwenn , sincer nu ma refeream la tine
asa ca
shhhssssss , daca te simti , problema ta , ok ?
si yumi ? care tie problema ? de cand si pana cand ne tragem de srete ca sunt amarat si eu ?

heyyyyyyyyyyy eu ma referam la dogg sa-l lase in pace nu la tn scz ca s-a inteles gresit
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 11:42
De la: Nolwenn, la data 2009-10-10 11:34:33
De la: blue07scorpion, la data 2009-10-10 11:00:23Nolwenn , sincer nu ma refeream la tine
asa ca
shhhssssss , daca te simti , problema ta , ok ?
si yumi ? care tie problema ? de cand si pana cand ne tragem de srete ca sunt amarat si eu ?
Pai nici yumalai nu se referea la tine, ci la ala cu masina maro. Ma bucur ca nu faceai referire la mine, nu ma simt, dar asa se intelegea, cand vorbeai de "bomba" pe care o pregateai, intr-o postare catre mine. Va pup si ne vedem mai tarziu, ca sunt invitata la un vernisaj, unde trebuie sa scriu o cronica, pentru publicare. O zi buna va doresc.

da la dogg ma refeream dar blue a inteles gresit
yumy
Postat pe 10 Octombrie 2009 11:43
Vreau si eu
Prima dat am o intrebare, sti cum miros toate parfumurile? sau....:-?? (pura curiozitate), intreb pentru ca parfumul care imi place mie cel mai mult, il cunosc dupa denumire, nu as putea sa-ti spun daca e floral, mosc, fresh sau altele, imi place mirosul, si simt ca ma completeaza . Bun

Culoare- albastru, negru, bej
sunet: coldplay, instrumentala dar sa fie intensa, clasica
parfum: Christian Dior- Dolce Vita


asteptam
ctwmn
Postat pe 10 Octombrie 2009 11:46
p.s va rog nu veniti cu negru nu e culoare.
ctwmn
Postat pe 10 Octombrie 2009 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pisicute spre adoptie 19 De la: liliana2005 28 Februarie 2010 11:37
ce marci de ciocolata englezeasca cunoasteti? 5 De la: cristinarudi 14 Iulie 2009 19:53
Animale de casa 24 De la: oana_nicolae2 15 Septembrie 2008 15:53
cadou potrivit pt botez 11 De la: kudika067504 25 Aprilie 2018 16:45
new 6 De la: vali_pc2007 1 Ianuarie 2010 17:24