Setari Cookie-uri

Asia Drama

wow ce bine ca am gasit topicul asta..imediat cum am vazut miam facut cont sa pot intra si eu in vorba :D:D ador Corea :X:X bine mai mult pentru artisti(in special formatiile de "idoli") si apoi pentru cultura si bunacresterea si tot ce reprezinta ei...am citit foarte multe articole cu oameni care muncesc in corea si nu sunt chiar multumiti de viata care o au(spunea un barbat ca trebuia sa i se adreseze formal unui barbat care era electrician ca el si daca ii zicea mister primea o cheie in cap..scuzatimi exprimarea...si ca astea au fost multe alte articole...ca mamele nu au grija de copii lor ca sotiile in general sunt lasate pe locul 2...in fine..ce vreau sa zic este ca ma bucur ca am gasit un loc unde se mai si lauda corea nu doar critica...filme nu prea am urmarit sau kdrame dar as putea sa va spun de site-ri sa down seriale si siteuri de subt sau daca vreti siteuri sa le urmariti online...sunt in kpop world din mai anul trecut , nu forte mult timp dar cu ce am eu va "ajut" si pe voi:D:D

am incercat sa invat limba cu ajutorul unui program numit rosetta stone dar am abondonat programul dupa primele lectii pentru ca dura foarte mult si nu prea intelegeam gramatica..ar trebui sal cautati poate va convinge sal folositi..programu e bun dar timpu daca e putin si mintea obosita(cel putin pt mn)regret ca nu am aflat de lumea asta imediat dupa ce am term liceul ca poate incercam la bucuresti sa intru la fac..mom sunt in anu2 la litere si fac engleza si franceza si imi parea foarte rau ca nu au lb asiatice aici..

as vrea sa mai zic multe dar las si pentru data viitoare:D:D cei mult e mai greu de citit
am citit ceva de rain si de art of seduction parca..ma bucur ca intrun fel se ajunge si la cantareti pentru ca rain si mblaq sunt foarte buni artisti...


sam_si_seul
Postat pe 10 Martie 2010 20:34
devil beside you j why why love st filmele mele preferate pt ca joak actorul meu pref mike he bn j rainie yang.normal k ii jtiu!!!!!!!!imi plk muzik lui rainie dar mai ales duetul la melodia "ai mei" cantata de mike j rainie!!!!!!!ii ador.dak mai jtiti filme cu ei doi va rog fr fr datimi j mie titlurile:XX:X:X:X adresa mea de email este madalina_maditza95@yahoo.com si id e madalina_maditza95:D:D:D
kudika165983
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:24
normal k ii jtiu pe mike he j pe rainie yang!!!ii ador st cei mai tari actori j imi plk fffffffff mlt filmele lor pana acum am gasit doar doua cu ei:devil beside you si why why love!!!!dak mai stti filme in kre joak ei 2 impreuna va rog datimi j mie titlurile.id mew e madalina_maditza95
kudika165983
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:28
Marcy

The sword with no name exista acum subtitrat in limba romana . O sa il intreb pe sotul meu de unde l-a downloadat . E primul pe care l-am vazut in romana .

Sunt cateva in lista ta pe care nu le-am vazut , dar nu multe .
Acum ma gandesc sa urmaresc The classic si Addicted . Cica sunt foarte bune .

He was cool , se pare ca are 3 stele la tine - la mine e preferatul . Pe langa toate , e singurul film de care nu ma pot plictisi si la care ma uit mereu de parca nu l-am mai vazut . L-am vazut de peste 11 ori .
Song Seung Heon e preferatul meu dintre starurile hallyu , alaturi de So Ji Sub .

Nu am avut net o perioada , poate ati observat lipsa mea :)

Asadar a fost pauza cu vizionarile online . Mi-au lipsit cu adevarat dramele si filmele coreene , drept pentru care am reurmarit cele pe care le am pe dvd .
Si pe langa , am inceput sa urmaresc serialul corean care se difuzeaza pe TVR , al treilea deja , Secrete la palat aka Queen Seok Deok .
Il urmaresc de la ep 7 dupa programul tv . E al doilea la care ma uit si are peste 25 de episoade si primul pe care nu il vizionez online cate 3-4 ep odata :))

Si totodata e primul serial istoric pe care il urmaresc - si e deosebita povestea . E frumoasa istoria lor si interesanta . Silla a existat , istoria din drama deasemenea - iar caracterul meu preferat , BiDam , deasemenea - a existat . Un personaj cu adevarat spectacular . L-am indragit din primele momente .
Interpretat de Kim Nam Gil - care cred ca a jucat in The legend - ori ma insel ? A fost Junki ?
danylor29
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:38
De la: kudika165983, la data 2010-04-12 16:24:39devil beside you j why why love st filmele mele preferate pt ca joak actorul meu pref mike he bn j rainie yang.normal k ii jtiu!!!!!!!!imi plk muzik lui rainie dar mai ales duetul la melodia "ai mei" cantata de mike j rainie!!!!!!!ii ador.dak mai jtiti filme cu ei doi va rog fr fr datimi j mie titlurile:XX:X:X:X adresa mea de email este madalina_maditza95@yahoo.com si id e madalina_maditza95:D:D:D


Trebuie sa te dezamagesc pentru ca Ai mei in duet nu e cantat cu Mike . Mike He nu are voce . Si nici nu o sa cante vreodata . Si eu credeam la inceput ca el e interpretul masculin , dar nu e .

Am vazut cu Mike si Contact love , dar fara Rainie si Bull fighting , cu Hebe joaca el . Sunt serii bune.

Nu stiu daca am specificat inaintre , dar mai e un film care mi-a captivat sufletul - si nu e corean . E vorba de KOIZORA aka SKY OF LOVE si e japonez . Super tare , romantica . Dar e drama . Merita vazut .

danylor29
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:43
De la: sam_si_seul, la data 2010-03-10 20:34:25wow ce bine ca am gasit topicul asta..imediat cum am vazut miam facut cont sa pot intra si eu in vorba :D:D ador Corea :X:X bine mai mult pentru artisti(in special formatiile de "idoli") si apoi pentru cultura si bunacresterea si tot ce reprezinta ei...am citit foarte multe articole cu oameni care muncesc in corea si nu sunt chiar multumiti de viata care o au(spunea un barbat ca trebuia sa i se adreseze formal unui barbat care era electrician ca el si daca ii zicea mister primea o cheie in cap..scuzatimi exprimarea...si ca astea au fost multe alte articole...ca mamele nu au grija de copii lor ca sotiile in general sunt lasate pe locul 2...in fine..ce vreau sa zic este ca ma bucur ca am gasit un loc unde se mai si lauda corea nu doar critica...filme nu prea am urmarit sau kdrame dar as putea sa va spun de site-ri sa down seriale si siteuri de subt sau daca vreti siteuri sa le urmariti online...sunt in kpop world din mai anul trecut , nu forte mult timp dar cu ce am eu va "ajut" si pe voi:D:D

am incercat sa invat limba cu ajutorul unui program numit rosetta stone dar am abondonat programul dupa primele lectii pentru ca dura foarte mult si nu prea intelegeam gramatica..ar trebui sal cautati poate va convinge sal folositi..programu e bun dar timpu daca e putin si mintea obosita(cel putin pt mn)regret ca nu am aflat de lumea asta imediat dupa ce am term liceul ca poate incercam la bucuresti sa intru la fac..mom sunt in anu2 la litere si fac engleza si franceza si imi parea foarte rau ca nu au lb asiatice aici..

as vrea sa mai zic multe dar las si pentru data viitoare:D:D cei mult e mai greu de citit
am citit ceva de rain si de art of seduction parca..ma bucur ca intrun fel se ajunge si la cantareti pentru ca rain si mblaq sunt foarte buni artisti...




Eu ma bucur cand cineva se alatura discutiei . Si eu am doar cuvinte de lauda la adresa Coreei . Deja stiu mai multe decat propria tara ... rusine sa imi fie . Vorbesc si cu un corean berechet

Rain e primul artist despre care am inceput sa ma interesez . Practic stiu toata viata si activitatea lui incepand de la debut . Si de dinainte ceva .
Dintre k-pop ador Ft Island - vocea incredibila al lui Hongki .
Dar mai sunt atatia . Imi place si Hyori .

O sa actualizez lista mea mai incolo aici cu toate . Sper sa faceti la fel , si sa scriem si despre k-pop aici , de ce nu ?

Pana una alta , site-ul meu creat special pentru artisti si muzica coreana e

www.danylor.multiply.com

Iar pentru iubitorii FT Island exista un forum romanesc infiintat . Va dau linkul privat daca exista fani sau curiosi . In acest moment se pregatesc primul proiect al fanilor romani care speram sa ajunga in mana lor cat de curand . E vorba de un photobook cu membrii si mesaje .

Iar in august va fi ceva de gen fan meeting la Bucuresti , un spectacol care se va filma si trimite la ei in Corea . FTI trebuie sa afle cumva ca exista si in Romania fani .Chiar daca suntem putini.
danylor29
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:51

Eu ma bucur cand cineva se alatura discutiei . Si eu am doar cuvinte de lauda la adresa Coreei . Deja stiu mai multe decat propria tara ... rusine sa imi fie . Vorbesc si cu un corean berechet
LOL LOL LOL

Rain e primul artist despre care am inceput sa ma interesez . Practic stiu toata viata si activitatea lui incepand de la debut . Si de dinainte ceva .
Dintre k-pop ador Ft Island - vocea incredibila al lui Hongki .
Dar mai sunt atatia . Imi place si Hyori .

si mie imi plac ft island pacat ca nau mai scos un album toti de anul trecut da sigur o sa aibe comeback(cum zic ei) curand...pe langa ei mai sunt o gramada de formatii pe care leam cunoscut dea lungul anului trecut super junior dong bang shin ki shinee 2AM 2PM Beast Mblaq SS501 big bang u-kiss f.cuz ze:a cn blue d-na d&t..si lista poate sa continue..aa imi cer scuze am turuit:D numai despre de formatiile de baieti..stiu si formatii de fete...daca iti place de hyori ai ascultat noul album? mie una imi place..intotdeauna are ceva nou chiar mai are incluse si cateva pe el...

O sa actualizez lista mea mai incolo aici cu toate . Sper sa faceti la fel , si sa scriem si despre k-pop aici , de ce nu ?
asa zic si eu pentru ca sunt melodii foarte bune si au niste balade...momentan trupa mea preferata e Beast si daca va intereseaza recomand oasis sau take care of my girlfriend...eu nu mam saturat inca de ele...
Pana una alta , site-ul meu creat special pentru artisti si muzica coreana e
www.danylor.multiply.com
cum am zis daca mai aveti nevoie de vreu site spuneti si impart cu voi...

Iar pentru iubitorii FT Island exista un forum romanesc infiintat . Va dau linkul privat daca exista fani sau curiosi . In acest moment se pregatesc primul proiect al fanilor romani care speram sa ajunga in mana lor cat de curand . E vorba de un photobook cu membrii si mesaje .
Iar in august va fi ceva de gen fan meeting la Bucuresti , un spectacol care se va filma si trimite la ei in Corea . FTI trebuie sa afle cumva ca exista si in Romania fani .Chiar daca suntem putini

foarte tare ideea...

am facut si eu o lista cu ce am vizonat...nu sunt foarte multe da incerc sa maresc lista mai ales ca productiile de acum sunt romantice si pline de artisti kpop...

cinderella man
brilliant legacy - foarte tare lee seung gi
you're beautiful - jang geun seuk e unu din preferatii mei..baiatu e frumos oricum ar arata
still mary me
my fair lady - mia placut atat de mult incat am vazut drama de 2*
god of study
coffee prince
iris
smile you
oh my lady - neterminat
hero
the birth of the rich- neterm
invincible lee pyung kang - acelas actor din birth of the rich iar unul din preferatii mei
hi my sweetheart - taiwanez cu show lo si rainie yang..am citit ceva de rainie prin celelate mesaje

si vreau sa continui cu cinderella man personal taste prosecutor princess care sunt cele mai noi
stiu siteuri pentru subtitrari daca nu le puteti vedea online..bineinteles ei vor face sub mai greu...

cam atat...astept cu interes urmatorul post...
sam_si_seul
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:31
De la: danylor29, la data 2010-04-22 17:51:18
De la: sam_si_seul, la data 2010-03-10 20:34:25wow ce bine ca am gasit topicul asta..imediat cum am vazut miam facut cont sa pot intra si eu in vorba :D:D ador Corea :X:X bine mai mult pentru artisti(in special formatiile de "idoli") si apoi pentru cultura si bunacresterea si tot ce reprezinta ei...am citit foarte multe articole cu oameni care muncesc in corea si nu sunt chiar multumiti de viata care o au(spunea un barbat ca trebuia sa i se adreseze formal unui barbat care era electrician ca el si daca ii zicea mister primea o cheie in cap..scuzatimi exprimarea...si ca astea au fost multe alte articole...ca mamele nu au grija de copii lor ca sotiile in general sunt lasate pe locul 2...in fine..ce vreau sa zic este ca ma bucur ca am gasit un loc unde se mai si lauda corea nu doar critica...filme nu prea am urmarit sau kdrame dar as putea sa va spun de site-ri sa down seriale si siteuri de subt sau daca vreti siteuri sa le urmariti online...sunt in kpop world din mai anul trecut , nu forte mult timp dar cu ce am eu va "ajut" si pe voi:D:D

am incercat sa invat limba cu ajutorul unui program numit rosetta stone dar am abondonat programul dupa primele lectii pentru ca dura foarte mult si nu prea intelegeam gramatica..ar trebui sal cautati poate va convinge sal folositi..programu e bun dar timpu daca e putin si mintea obosita(cel putin pt mn)regret ca nu am aflat de lumea asta imediat dupa ce am term liceul ca poate incercam la bucuresti sa intru la fac..mom sunt in anu2 la litere si fac engleza si franceza si imi parea foarte rau ca nu au lb asiatice aici..

as vrea sa mai zic multe dar las si pentru data viitoare:D:D cei mult e mai greu de citit
am citit ceva de rain si de art of seduction parca..ma bucur ca intrun fel se ajunge si la cantareti pentru ca rain si mblaq sunt foarte buni artisti...




Eu ma bucur cand cineva se alatura discutiei . Si eu am doar cuvinte de lauda la adresa Coreei . Deja stiu mai multe decat propria tara ... rusine sa imi fie . Vorbesc si cu un corean berechet

Rain e primul artist despre care am inceput sa ma interesez . Practic stiu toata viata si activitatea lui incepand de la debut . Si de dinainte ceva .
Dintre k-pop ador Ft Island - vocea incredibila al lui Hongki .
Dar mai sunt atatia . Imi place si Hyori .

O sa actualizez lista mea mai incolo aici cu toate . Sper sa faceti la fel , si sa scriem si despre k-pop aici , de ce nu ?

Pana una alta , site-ul meu creat special pentru artisti si muzica coreana e

www.danylor.multiply.com

Iar pentru iubitorii FT Island exista un forum romanesc infiintat . Va dau linkul privat daca exista fani sau curiosi . In acest moment se pregatesc primul proiect al fanilor romani care speram sa ajunga in mana lor cat de curand . E vorba de un photobook cu membrii si mesaje .

Iar in august va fi ceva de gen fan meeting la Bucuresti , un spectacol care se va filma si trimite la ei in Corea . FTI trebuie sa afle cumva ca exista si in Romania fani .Chiar daca suntem putini.


imi cer scuze mesaju de mai jos treb sa fie qoute da nush ce am facut :D:D:D am scris printre randuri si am stricat ceva..nu prea sunt obisnuita cu postatu..am vazut ca am mancat si cuvinte
la hyori acolo era de cover-uri ca are pe noul album..sper sa se inteleaga ceva :D
noapte buna........................
sam_si_seul
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:35
Hello!!

De la ultima postare am mai urmarit cateva filme si drame coreene ... una chiar merita mentionata, pentru ca mi-a placut la nebunie ... "Summer Scent" ... cred ca danylor29 e de acord cu mine. Dintre actorii coreeni, eu il prefer pe Bae Yong Joon, dar sunt foarte multi care m-au impresionat prin prestatia lor.

Si eu urmaresc Queen Seon Deok pe TVR1, dar nu intotdeauna am rabdare sa vad cate un episod pe zi... ...asa ca mai urmaresc si online... Kim Nam Gil nu a jucat in "The Legend", dar e unul dintre cei mai solicitati actori la ora actuala in Korea.

Am gasit subtitrare la "The sword with no name", nu l-am urmarit inca, din lipsa de timp, dar urmeaza...
marcy79
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:58
Bun , marcy79 -Summer Scent e cu Song Seung Heon care e idolul meu . Normal ca BiDam aka Kim Nam Gil e beton - caracterul Bidam a fost spectacular exact asa cum se asteptau sa il introduca .

O sa revin mai incolo cu lista mea actualizata - e post prea lung si il prepar :P

In The legend cred ca Junki a jucat . Ma rog , acum nu am timp sa ma documentez , mai incolo .Kim Nam Gil a jucat in No regret , film , unde culmea a jucat rolul unui homosexual :))

Marcy , trebuie sa vezi He was cool cu SSH . Si normal , fiind idolul meu ( pe langa So Ji Sub - ei sunt cei de care ma preocup ) am vazut aproape toate productiile lui . Imi plac multi actori , dar cei doi au deja un loc in inima mea - sunt actori de peste 10 ani si sunt foarte faimosi in Asia . Sunt deja veterani in domeniu si ei au acel talent actoricesc castigat din experienta . Nu ca nu ar avea toti talent .

Eu incerc sa am rabdare la Secrete la palat - primul pe care il urmaresc la tv . Neavand net o vreme , a fost bine ca TVR difuza seriale sud coreene - preferatele mele . :)

Sword with no name - e bun filmul , sotul meu insa mi-a spus ca e dezamagit de sfarsit - ceva ce pentru noi nu mai e socant ( noi - cei care am vazut indeajuns de multe productii coreene ) . :P
danylor29
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:10
Sam & Seul - esti iubitoare k-pop . Ai auzit de Ft island , banuiesc . Iti place formatia ?

Rainie - am scris ca mai are 2 productii bune - why why love si devil beside you cu mike he . Trebuie sa le vezi - or sa iti placa la nebunie .
Fata canta super . In aceste doua serii are si ea rolul ei important in realizarea coloanei sonore .
Piesa Ai mei e superba .

Apropo - am OST-urile de la toate cele vizionate . Muzica lui Rain si multe altele . In mp3 , cine vrea , dati-mi un PM.
danylor29
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:15
De la: danylor29, la data 2010-04-26 17:15:03Sam & Seul - esti iubitoare k-pop . Ai auzit de Ft island , banuiesc . Iti place formatia ?

Rainie - am scris ca mai are 2 productii bune - why why love si devil beside you cu mike he . Trebuie sa le vezi - or sa iti placa la nebunie .
Fata canta super . In aceste doua serii are si ea rolul ei important in realizarea coloanei sonore .
Piesa Ai mei e superba .

Apropo - am OST-urile de la toate cele vizionate . Muzica lui Rain si multe altele . In mp3 , cine vrea , dati-mi un PM.


da imi plac si mie foarte mult ft island..preferatul meu e bineinteles hongki dar si maknae(cel mai mic din formatie)chiar daca nu canta - seunghyun...au melodii foarte frumoase si de suflet...

pe rainie nu am vazuto decat hi my sweetheart cum ziceam si mia placut f mult de ea , e f frum..si a facut un cuplu super cu show lo..

vroiam sa te intreb ceva(ca ziceai ca vb cu un coreean autentic) cum e viata la ei?foarte diferita de filme?
sam_si_seul
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:44
sam&seul :))) Tocmai de aceea am cautat sa vb cu un corean autentic - ca sa aflu diferente intre ceea ce vedem si real . Mi-a spus pe scurt - e asa in proportie de 80% . Obiceiurile - culturale , de expresie vocabulare , obiceiuri intre cupluri , obiceiurile de distractie , scoala si tot tot - e identic .
Au uniforme la fiecare scoala ca sa se poata deosebi , sunt workhaolici si au invatamant foarte strict . Varsta coreana e diferita fata de cea europeana , ei isi adauga un an dupa Revelion - coreenii au cea mai veche varsta din lume - sunt foarte respectuosi - tin cont de imaginea in societata . O fata nu iese cu mai multi de doi trei baieti inainte de casatorie pentru a nu=si pata imaginea sociala . Baietii tocmai de aceea se gandesc de vreo cinci ori inainte sa iasa cu o fata . De obicei parintii tin copiii pana cand absolvesc facultatea . Unii si dupa , pana cand se angajeaza . De obicei femeia dupa casatorie se dedica educatiei copiilor ei , iar barbatul lucreaza .
Sunt multe de spus . Nu as termina nici maine :))) Cat despre romantism si inocenta - cam asa e . El imi spunea ca ei se pupa pe intuneric si deseori pupicul acela e ca de mama . Cum isi saruta mama puiul :))) Sunt timizi si nu se grabesc - poate are 17 ani fata cand are parte de primul sarut . Daca nu absolva o facultate se considera ratati - nu sunt saraci , desi exista cativa care se considera - dar acestia care nu au o facultate , educatie multa si astfel posibilitate de a avansa in cariera , in viata . Multi tineri se sinucid din cauza asta . Armata e obligatorie - el de ex are 27 de ani , 25 in europa , e student , si anul acesta parca spunea ca va fi chemat si el . Fac 2 ani de armata - acum cu studentii nu mai stiu cum e - depinde . Dar oricum , intrerup scoala si se intorc dupa .
Dupa absolvire multi se indreapta spre strainatate - de obicei SUA dar si Australia , altele , pentru studii suplimentare de perfectionare .

Revenind la alea noastre : Trebuie sa urmariti THE CLASSIC - film . E o poveste superba de dragoste .


danylor29
Postat pe 29 Aprilie 2010 13:30
TVR 1 se pare ca a reluat un serial sud corean deja difuzat ( nici nu asa de demult ) .. :cry:
In schimb am aflat de la Apropo Tv azi noapte ca in cinematografele din Romania se difuzeaza un FILM sud corean intitulat [b]" SETE " [/b] . E cu vampiri .. Un critic spunea acolo ceva - cum ca exista diferente intre Sete si seria Amurg - sunt complet diferite . Amurg ar fi versiunea timida a filmelor cu vampirism .

E productie 2009 .

Si o veste pentru mine imbucuratoare .. Actorul meu preferat , Song Seung Heon va juca rolul lui Patrick Swayze in [b]Ghost[/b] . :P Cine nu cunoaste povestea lui Sam si cine nu si-o aminteste pe frumoasa Demi Moore in rolul iubitei lui ..

Japonezii se pregatesc sa refaca in varianta lor acest film american de mare succes in colaborare cu Corea de sud .
Filmul va fi reintitulat LOVE AND SOUL . Iar filmarile vor incepe curand .
danylor29
Postat pe 12 Mai 2010 21:43
PROMO :

http://www.youtube.com/watch?v=ZQ2pnxR58S8

Primul fan meeting in Romania dedicat muzicii si serialelor sud coreene ....
danylor29
Postat pe 13 Mai 2010 00:48
De la: danylor29, la data 2009-10-25 11:37:40Cu toate ca am mai scris din ele mai sus , pun aici lista cu toate pe care le-am vazut eu . Sunt trailere pe you tube la toate .
Filme
I like it hot
My boss , my hero
Guns and talks
A wolf temptation - super
My mighty princess - fain
Attack on the pin up boys
The scent of love
Oh , happy day - fain
Heartbreack library
Perfect couple - fain
My boyfriend is type B - fain
Virgin snow
He was cool - super tare comedie
My tutor friend - super tare comedie
My tutor friend 2 - fain
She's on duty - fain
The fate - actiune
Now and forever - super , melodrama romance
100 Days with mr. arrogant - super tare comedie
My little bride - comedie super tare
A moment to remember - fain
To beautiful to lie - comedie
Innocent steps - fain
The art of seduction - super
Rough Cut - actiune drama super
Can't live without robbery - comedie super
My girlfriend is an agent - super
My sassy girl - super comedie
A millionaire first love - super fain romance
Please teach me english - comedie super
Make it big
Wildstruck
Flying boys
Once upon a time in highschool
200 Pounds beauty
The longest 24 months
Marrying schoolgirl - comedie faina
Sexy teacher - comedie super ( who slept with her )
Daisy - super faina





Pe toate le-ai vazut cu subtr. in engleza? In romaneste am vreo sansa sa le gasesc?
olivyutza
Postat pe 21 Iunie 2010 13:26
@olivutza- ti-am raspuns in privat . Ti-am dat niste link-uri acolo unde sa poti viziona ceea ce exista sub traducere in lb romana . Nu sunt multe , dar vei Coffee prince ( 2007 ) - il vei adora ... , Bad Guy ( 2010 - abia au iesit 5 ep ) si inca cateva .. acestea doua sunt serii bune .

In prezent urmaresc Cinderella man - am ajuns la ep 5 .. si vai .. scumpul meu Jisub a terminat de filmat Road No 1 si am avut azi ocazia sa vizionez primele doua iesite ..

Lista cu ce am vazut pana acum .Aceasta lista e actualizata dupa cea trecuta .. cu destule *_* . Sunt insa ramasa in urma fata de unele persoane ( se stiu ele - unni a mea mai ales ) .. si asta e ceva impresionant ..

LISTA ACTUALIZATA ( VIZIONATE plus CARE URMEAZA )

KOREAN DRAMA

1. Star in my heart ( A wish upon a star )

2. Time between dog and wolf

3. A love to kill

4. Boys before flower ( Boys over flower )

5. My girl

6. I'm sorry , I love you ( MISA )

7. Full house

8. Sang Doo , let's go to school

9. Goong , the palace

10. Take care of the young lady ( My fairy lady )

11. Autumn tale ( Autumn in my heart )

12. Summer Scent ( endless story 3 )

13. What happened in Bali ( Something happened in Bali )

14. Love story in Harvard

15. East of Eden

16. Wonderful life

17. Cain and Abel

18. You're beautiful

19. If in love like them

20. The queen Seon Deok

21. Starway to heaven

22. Will it snow for Christmas ?

23. Yi San ( not finished )

24. Iris ( not finished )

25. Damo ( not finished )

25. Lovers

26. Coffee prince

27. Hello my teacher

28. Cinderella man ( curently watching )

29. Road No 1 - curently watching - i started today .

On waiting list : Bad Guy , Witch Yoo Hee , Bad Love , Pasta , The born of the rich man , ongoing My princess .

KOREAN MOVIE

1. I like it hot

2. My boss , my hero

3. Guns and talks

4. A wolf's temptation ( Romance on their own )

5. My mighty princess

6. Attack on the pin-up boys

7. The scent of love

8. Oh , happy day

9. Heartbreak library

10. Perfect couple ( The best romance )

11. My boyfriend is type B

12. Virgin Snow

13. He was cool

14. My tutor friend

15. My tutor friend 2

16. She's on duty

17. The fate ( Destiny )

18. Now and forever

19. Love me not

20. 100 Days with mr. arrogant

21. My little bride

22. A moment to remember

23. To beautiful to lie

24. Innocent steps

25. The art of seduction

26. Rough cut ( Movie is a movie )

27. Can't live without robbery ( Steal if if you can )

28. My girlfriend is an agent

29. My sassy girl

30. A millionaire first love

31. Please teach me english

32. Make it big

33. Wildstruck

34. Flying boys

35. Once upon a time in highschool

36. 200 Pounds beauty

37. The longest 24 months ( Going crazy waiting )

38. Marrying highschool girl

39. Daisy

40. Iron 3

41. Daddy long legs

42. My wife is a gangster 3

43. Hello school girl

44. Someone special

45. The case of Itaewon homicide

46. Doremifasol lasido

47. Baby and me

48. More than blue

49. Dirty carnival

50. Ing...

51. Addicted

52. Marine boy

53. Sunflower

54. Frozen Flower

55. Kiss me , kill me

56. The king and the clown

57. Love so divine

58. Ditto

59. Sorry City

60. BingWoo ( Ice Rain )

61. My love

62. The classic

63. Sword with no name

64. I'm a cyborg ,but that's ok

65. Sophie's revenge

66. So close - is more Chinese i guess but it's with SSH , korean actor

66. Portrait of beauty

67. Haundeum

68. S-Diary

69. Big Bang

70. Spy Girl

71. Ma Gang Hotel - gangster last drawn

72. Insandong Scandal

73. Seducing Mr. Perfect

Waiting for Mujeokja ( The invincible )

On list : Ad lib night , upcoming May 18 , Spring bears love , If sun rise from west , Ride Away , Attack on the gas station , my new partner ,etc.

danylor29
Postat pe 28 Iunie 2010 05:19
O multime de update-uri aici :

http://danylor.multiply.com/

Am muncit mult pentru asta .. asa ca vizitati site-ul daca aveti timp ..

Probabil ca am mentionat de primul meeting al fanilor k-pop si k-drama in Romania .. Va avea loc in August . CONTACTATI-MA PT INFO !

Inca ceva . Cunoscatorii de limba engleza carora va permite timpul : daca doriti sa ajutati echipa de subtitrari de pe viikii pentru traduce din engleza in romana dramele si filmele coreene .. orice ajutor e bine venit . Va ajut sa contactati echipa si sa gasiti un manager care sa va ghideze . Se lucreaza in echipa , este total gratuit , deci e vorba de voluntariat . Atentie ! Nu va plateste nimeni . Anyway , cei interesati sa imi dea un PM . Ms .

danylor29
Postat pe 28 Iunie 2010 05:29
buna! ma bucur nespus ca am gasit site-ul asta, imi plac la nebunie kfilm , imi poti trimite si mie link-urile unde pot urmari aceste filme,te rog am gasit si alte site-uri dar nu aveau toate episoadele. multumesc
feliciteari pt site ( http://danylor.multiply.com/ ), merita efortul
gabi83
Postat pe 8 Iulie 2010 13:25
salut...sunt o mare fana kim nam gil...l-am vazut in filmul the great queen seon deok si mi-a placut foarte mult cum a jucat rolul lui bi-dam. apoi am vazut online putin din filmul bad guy , pana la episodul 5. mai departe nu stiu de unde sa il iau. va rog sa imi dati site-uri sau link-uri ku celelalte episoade cu subt in romana. de asemenea as mai vrea si alte filme cu kim nam gil . multumesc
lovekimnamgil
Postat pe 11 Iulie 2010 15:47
De curand am vazut Miindo pe care ti-l recomand si tie.Eu urmaresc filmele si serialele coreene pe aznv.tv cu subtitrare in engleza.Cat despre serialul Bad guy ma tem ca trebuie sa mai ai rabdare pentru ca abia acum ruleaza in Coreea(cate 2 episoade pe saptamana).
danny81
Postat pe 11 Iulie 2010 19:10
De la: danny81, la data 2010-07-11 19:10:05De curand am vazut Miindo pe care ti-l recomand si tie.Eu urmaresc filmele si serialele coreene pe aznv.tv cu subtitrare in engleza.Cat despre serialul Bad guy ma tem ca trebuie sa mai ai rabdare pentru ca abia acum ruleaza in Coreea(cate 2 episoade pe saptamana).
danny81
Postat pe 11 Iulie 2010 19:13
Tuturor iubitorilor de drame coreene le recomand doua productii 2010:Personal taste si Stars falling from the sky.Sunt doua comedii romantice foarte faine.
danny81
Postat pe 11 Iulie 2010 19:17
De la: lovekimnamgil, la data 2010-07-11 15:47:26salut...sunt o mare fana kim nam gil...l-am vazut in filmul the great queen seon deok si mi-a placut foarte mult cum a jucat rolul lui bi-dam. apoi am vazut online putin din filmul bad guy , pana la episodul 5. mai departe nu stiu de unde sa il iau. va rog sa imi dati site-uri sau link-uri ku celelalte episoade cu subt in romana. de asemenea as mai vrea si alte filme cu kim nam gil . multumesc

Daca vrei sa vezi Bad guy cu subtitrare in romana o pot face pe www.asiacinefil.com.Deasemenea tot aici poti vedea si alte producii 2010 cum ar fi Dong Yi sau Road no.1
danny81
Postat pe 28 Iulie 2010 22:00
De la: gabi83, la data 2010-07-08 13:25:37buna! ma bucur nespus ca am gasit site-ul asta, imi plac la nebunie kfilm , imi poti trimite si mie link-urile unde pot urmari aceste filme,te rog am gasit si alte site-uri dar nu aveau toate episoadele. multumesc
feliciteari pt site ( http://danylor.multiply.com/ ), merita efortul


www.mysoju.com
www.dramacrazy.com
www.viikii.com

www.freekoreanmovies.blogspot.com/

GOOD LUCK !
danylor29
Postat pe 3 August 2010 23:41
De la: lovekimnamgil, la data 2010-07-11 15:47:26salut...sunt o mare fana kim nam gil...l-am vazut in filmul the great queen seon deok si mi-a placut foarte mult cum a jucat rolul lui bi-dam. apoi am vazut online putin din filmul bad guy , pana la episodul 5. mai departe nu stiu de unde sa il iau. va rog sa imi dati site-uri sau link-uri ku celelalte episoade cu subt in romana. de asemenea as mai vrea si alte filme cu kim nam gil . multumesc


Inca esti abia la inceput .. iar Kim te-a impresionat pentru ca e talentat si frumusel .. dar repet .. esti la inceput de drum .. vezi si tu site-ul meu pe multiply cu o gramada de recomandari si actori .. si mai vb .. apoi , acolo este un album foto cu Kim .. dai pe

www.danylor.multiply.com
Apoi , dau la photo , sub foldere pe VIEW ALL , cand deschizi albumul lui Kim , vei vedea toata biografia lui ..
Din pacate , majoritatea sunt subtitrate in engleza .. romani abia au inceput sa lucreze in echipele de traducere . De ex , viikii are pe cineva deja... si e tradusa in romana si drama You're beautiful .. de catre fanii lui Jang Geum Suk de pe forumul dedicat lui ..
Bad Guy .. trebuie sa astepti pt traducere .. drama acuma se difuzeaza in coreea ..
danylor29
Postat pe 3 August 2010 23:45
De la: danny81, la data 2010-07-11 19:10:05De curand am vazut Miindo pe care ti-l recomand si tie.Eu urmaresc filmele si serialele coreene pe aznv.tv cu subtitrare in engleza.Cat despre serialul Bad guy ma tem ca trebuie sa mai ai rabdare pentru ca abia acum ruleaza in Coreea(cate 2 episoade pe saptamana).


Din Bad Guy mai sunt 2 ramase cred .. nedifuzate in Korea .. PERSONAL TASTE l-a vazut sora mea acum cateva zile l-a terminat.. eu am inceput altceva .. dar ea tot imi povestea si normal ca tre sa il vad ..

Ce va recomand mai nou eu .. e normal , ROAD NO 1 .. pt ca il astept din preproductie .. si il urmaresc incet incet .. pentru ca tot acum ruleaza si acesta ...

si .. paralel urmaresc un serial beton , tot 2010 .. A MAN CALLED GOD .. superba productie , si foarte moderna .. il recomand ...

Ah , AZN TV e online .. nu ai probleme cu incarcarea pe winap ? Si eu am urmarit acolo multe .. sunt multe filme sau drame pe care in alta parte nu le-am gasit .. de ex cand East of eden era broken peste tot .. pe AZN mergea .. deci e super site-ul .. doar ca era o perioada cand doar pe baza d einvitatie te puteai inregistra ..multi nu au reusit sa intre pe site ..
danylor29
Postat pe 3 August 2010 23:49
Si acum o veste ...

PRIMUL MEETING AL FANILOR ROMANI DEDICAT MUZICII POP KOREENE SI A DRAMELOR VA AVEA LOC ACEASTA SAMBATA LA BUCURESTI ...

Mnet Korea a prezentat acest meeting la TV .. sa auzi cuvantul ROMANIA la tv in korea .. wow ... impreuna cu membrii forumului romanesc dedicat formatiei Ft Island am realizat un photobook pentru grup si l-am trimis in korea .. am pus poze si mesaje personale plus cateva informatii despre romania .. poze din acel photobook sunt prezentate in acest clip .. pe mnet .. iar eu apar in clip .. cu o poza .. e incredibila senzatia pe care am avut-o cand m-am vazut .. eu am primit clipul prin email .. si nici idee nu aveam ce voi vedea acolo .. a fost o supriza placuta ...

http://www.youtube.com/watch?v=pTQ54S3vVzY&playnext=1&videos=XfyUzE3L8FM
danylor29
Postat pe 3 August 2010 23:53
Intalnirea a avut loc .. pe data de 7 aug . , sambata trecuta . Am preluat articolul publicat in Coreea legat de activitatea de la Bucuresti .. cititi-l pe blog-ul meu .

http://danylor.multiply.com/journal/item/54/First_romanian_fanmeeting_-_korea_has_an_article_about_this_
danylor29
Postat pe 12 August 2010 22:28
Drama mea preferata este Iljimae.
[URL=http://fotoimagehost.ro/vezi-imagine-8458/iljimae_2_.jpg][IMG]http://fotoimagehost.ro/thumb-8458.jpg[/IMG][/URL]
danny81
Postat pe 24 Septembrie 2010 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut un film vechi 3 De la: kudika_971909 24 August 2014 10:26
Pentru pasionatii de anime 2 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:19
Filme cu si despre adolescenti 12 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:53
Cine imi recomanda un film bun? 350 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:53
Va mai amintiti de serialul Arabela 41 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:54