Setari Cookie-uri

Mai ce se intampla cu anticonceptionalele Loette?

Auzisem acum ceva timp,o luna maxim,de la o cunostinta ca auzise si ea la randul ei ca nu se mai prea gaseste Loette.La momentul respectiv am dat din umeri si nu m-am alarmat;fiind si la pauza nu m-am gandit...dar azi pauza s-a terminat si eu m-am dus fain frumos la farmacie sa-mi iau pilule si duduia de la farmacie zice don'shoara draga da nu se mai gasesc.Foarte uimita o intreb da cum adica nu se mai gasesc?La care ea:da,noi cautam de ceva vreme si nu mai gasim.Incercati pe centru,acolo sigur o sa gasiti.Bun,toate bune si frumoase, ma duc pe centru,la fel:nu este!Si farmacia asta de pe centru se presupune a fi cea mai mare din oras...o sa mai incerc maine pe la celelalte,ce sa zic...doar ca astea sunt singurele pastile de pe urma carora n-am avut dureri de cap si alte simptome care apar de obicei de la antibebe.Ia ziceti fetelor,si la voi e criza de Loette?
crystyna_crystynutza
Postat pe 2 Octombrie 2009 18:09
De la: crystyna_crystynutza, la data 2009-10-02 18:09:20Auzisem acum ceva timp,o luna maxim,de la o cunostinta ca auzise si ea la randul ei ca nu se mai prea gaseste Loette.La momentul respectiv am dat din umeri si nu m-am alarmat;fiind si la pauza nu m-am gandit...dar azi pauza s-a terminat si eu m-am dus fain frumos la farmacie sa-mi iau pilule si duduia de la farmacie zice don'shoara draga da nu se mai gasesc.Foarte uimita o intreb da cum adica nu se mai gasesc?La care ea:da,noi cautam de ceva vreme si nu mai gasim.Incercati pe centru,acolo sigur o sa gasiti.Bun,toate bune si frumoase, ma duc pe centru,la fel:nu este!Si farmacia asta de pe centru se presupune a fi cea mai mare din oras...o sa mai incerc maine pe la celelalte,ce sa zic...doar ca astea sunt singurele pastile de pe urma carora n-am avut dureri de cap si alte simptome care apar de obicei de la antibebe.Ia ziceti fetelor,si la voi e criza de Loette?


de ce nu intrebi farmacista de o pilula alternativa la Loette?

in mod normal, multe medicamente sau pilule anti-bebe poarta denumiri diferite, dar continutul sau dozajul de substante active este acelasi, indiferent de marca sub care sunt produse si vandute.

franziska_eu
Postat pe 15 Octombrie 2009 10:46
Am intrebat dar au zis ca trebuie sa merg la medic,n-au vrut sa-mi dea
Acum iau logest;am mai luat inainte sa iau loette dar nu-mi plac astea.O sa ma duc cel mai probabil la medic sa le schimb dar incerc sa tot ajung si nu pot;orarul nu-mi permite.Seara faina bye
crystyna_crystynutza
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un help aici 29 De la: nicossia 2 Februarie 2010 11:31
Cum treci, psihic, de o pierdere de sarcina? 10 De la: kentfarafiltru 25 Decembrie 2009 16:45
cum sa fac sa imi intarzie menstruatia?? 27 De la: SUPER-INTELIGENTUL 27 Iunie 2013 19:38
INGRASARE DUPA TARTAMENT CU HIDROCORTIZON SI PREDNISON 21 De la: gheorghesimona 27 Mai 2021 22:16
buna 2 De la: deelisha 16 Mai 2009 21:15