Setari Cookie-uri

Sa il cred?

buna...am doar 19 ani dar pt aceasta am trecut prin multe...probabil nu stiu ce e viata si cat de grea poate fi dar din cand in cand imi lasa cate un gust amar sa ma trezeasca la realitate...
am avut o acum aproape un an in care am fost foarte implicata ...poate prea implicata. din motive neintelese nici azi ne-am despartit desi totul mergea ca pe roate. am suferit foarte mult dar am incercat sa trec peste .... de 3 luni am din nou un prieten ...mai ciudat...dar foarte simpatic de care incep incet incet sa ma atasez... de ce spun ciudat?? pt ca ii e frica de ceea ce simte... nu am avut o relatie foarte apropiata (nu ne permitea timpul amndourora si suntem si niste fire libertine) dar pt aceasta m-a uimit reactia lui. intr-o zi i-am spus sa se hotarasca daca mai vrea ceva sau nu sa nu fie prea tarziu pt mine si sa pun sentimente. nu am mai vrut sa sufar ...stiu cum ii. mi-ai spus ca nu are rost... in acel moment inima mea a inceput sa bata din ce in ce mai tare...a motivat faptul ca nu vrea sa se implice momentan emotional ...am reusit sa il trag de limba si mi-a recunoscut ca are sentimente pt mine dar nu vrea acest lucru din cauza ca ii este frica ca va suferi . de cand suntem impreuna noi nu am avut contacte sexuale pe motivul pe care l-am aflat doar acum ca se va atasa mult prea tare de mine .. a vrut sa rupa relatia si sa ramanem foarte bun prieteni...in acel moment i-am explicat ca nu sunt de acord si ar trebui sa lase timpul sa decida doarece nu am cea mai mica intentie sa il fac sa sufere. el a facut asa cu toate fostele lui prietene.posibil ca si-a dat seama ca a gresit si s-a razgandit dar la insistentele mele suntem din nou impreuna
in acest timp de cand sunt cu iubitul meu ma intalnesc si cu fostul meu prieten care in prima faza a vrut o impacare apoi ne intalneam doar pt sex
nu stiu daca prietenul meu doar ma minte sau chiar ii e teama de ceea ce simte... sunt tare confuza... iar fostul meu prieten are grija sa accentueze acest lucru
ma ajutati va rog cu un sfat??? ce ati face in locul meu?
kudika032468
Postat pe 18 Martie 2010 23:38
De la: kudika032468, la data 2010-03-18 23:38:52buna...am doar 19 ani dar pt aceasta am trecut prin multe...probabil nu stiu ce e viata si cat de grea poate fi dar din cand in cand imi lasa cate un gust amar sa ma trezeasca la realitate...
am avut o acum aproape un an in care am fost foarte implicata ...poate prea implicata. din motive neintelese nici azi ne-am despartit desi totul mergea ca pe roate. am suferit foarte mult dar am incercat sa trec peste .... de 3 luni am din nou un prieten ...mai ciudat...dar foarte simpatic de care incep incet incet sa ma atasez... de ce spun ciudat?? pt ca ii e frica de ceea ce simte... nu am avut o relatie foarte apropiata (nu ne permitea timpul amndourora si suntem si niste fire libertine) dar pt aceasta m-a uimit reactia lui. intr-o zi i-am spus sa se hotarasca daca mai vrea ceva sau nu sa nu fie prea tarziu pt mine si sa pun sentimente. nu am mai vrut sa sufar ...stiu cum ii. mi-ai spus ca nu are rost... in acel moment inima mea a inceput sa bata din ce in ce mai tare...a motivat faptul ca nu vrea sa se implice momentan emotional ...am reusit sa il trag de limba si mi-a recunoscut ca are sentimente pt mine dar nu vrea acest lucru din cauza ca ii este frica ca va suferi . de cand suntem impreuna noi nu am avut contacte sexuale pe motivul pe care l-am aflat doar acum ca se va atasa mult prea tare de mine .. a vrut sa rupa relatia si sa ramanem foarte bun prieteni...in acel moment i-am explicat ca nu sunt de acord si ar trebui sa lase timpul sa decida doarece nu am cea mai mica intentie sa il fac sa sufere. el a facut asa cu toate fostele lui prietene.posibil ca si-a dat seama ca a gresit si s-a razgandit dar la insistentele mele suntem din nou impreuna
in acest timp de cand sunt cu iubitul meu ma intalnesc si cu fostul meu prieten care in prima faza a vrut o impacare apoi ne intalneam doar pt sex
nu stiu daca prietenul meu doar ma minte sau chiar ii e teama de ceea ce simte... sunt tare confuza... iar fostul meu prieten are grija sa accentueze acest lucru
ma ajutati va rog cu un sfat??? ce ati face in locul meu?



Cam toata lumea a primit replica asta de la un tip pe la 17-18 ani. Raspunsul e ca pur si simplu baiatu' nu vrea sa aibe o relatie cu tine... Asta e, move on.
Si cu fostul prieten...daca tu crezi ca e ok sa te sune doar ca sa isi satisfaca vreo nevoie, nici nu am ce sfat sa iti mai dau.
anissya
Postat pe 19 Martie 2010 00:41
apoi ne intalneam doar pt sex
nu stiu daca prietenul meu doar ma minte sau chiar ii e teama de ceea ce simte... sunt tare confuza... iar fostul meu prieten are grija sa accentueze acest lucru
ma ajutati va rog cu un sfat??? ce ati face in locul meu?[/quote]
el accentueaza lucrul acesta,iar tu accepti????
ella13
Postat pe 19 Martie 2010 11:53
De la: kudika032468, la data 2010-03-18 23:38:52buna...am doar 19 ani dar pt aceasta am trecut prin multe...probabil nu stiu ce e viata si cat de grea poate fi dar din cand in cand imi lasa cate un gust amar sa ma trezeasca la realitate...
am avut o acum aproape un an in care am fost foarte implicata ...poate prea implicata. din motive neintelese nici azi ne-am despartit desi totul mergea ca pe roate. am suferit foarte mult dar am incercat sa trec peste .... de 3 luni am din nou un prieten ...mai ciudat...dar foarte simpatic de care incep incet incet sa ma atasez... de ce spun ciudat?? pt ca ii e frica de ceea ce simte... nu am avut o relatie foarte apropiata (nu ne permitea timpul amndourora si suntem si niste fire libertine) dar pt aceasta m-a uimit reactia lui. intr-o zi i-am spus sa se hotarasca daca mai vrea ceva sau nu sa nu fie prea tarziu pt mine si sa pun sentimente. nu am mai vrut sa sufar ...stiu cum ii. mi-ai spus ca nu are rost... in acel moment inima mea a inceput sa bata din ce in ce mai tare...a motivat faptul ca nu vrea sa se implice momentan emotional ...am reusit sa il trag de limba si mi-a recunoscut ca are sentimente pt mine dar nu vrea acest lucru din cauza ca ii este frica ca va suferi . de cand suntem impreuna noi nu am avut contacte sexuale pe motivul pe care l-am aflat doar acum ca se va atasa mult prea tare de mine .. a vrut sa rupa relatia si sa ramanem foarte bun prieteni...in acel moment i-am explicat ca nu sunt de acord si ar trebui sa lase timpul sa decida doarece nu am cea mai mica intentie sa il fac sa sufere. el a facut asa cu toate fostele lui prietene.posibil ca si-a dat seama ca a gresit si s-a razgandit dar la insistentele mele suntem din nou impreuna
in acest timp de cand sunt cu iubitul meu ma intalnesc si cu fostul meu prieten care in prima faza a vrut o impacare apoi ne intalneam doar pt sex
nu stiu daca prietenul meu doar ma minte sau chiar ii e teama de ceea ce simte... sunt tare confuza... iar fostul meu prieten are grija sa accentueze acest lucru
ma ajutati va rog cu un sfat??? ce ati face in locul meu?


Daca prietenul tau nu te vrea, ce conteaza cauza? Daca ai sti cauza o vei putea inlatura si crezi ca te va dori ???? Sau te vei simti mai bine sau vei intelege ????E o premiza gresita sa astepti un raspuns satisfacator in asemenea caz..
Un barbat care te vrea- te doreste fara frica de esec...Clar gasesti si barbati mai sensibili cu experiente nasoale care intradevar se feresc de relatie din cauza asta...Dar nu la 20 de ani. Alea sunt doar fraze specific varstei care suna frumos...Sau a avut el deja "n" experiente unde doar a suferit?
Iar fie vorba intre noi, tu deja l-ai inselat cu fostul intre timp, deci nu cred ca poti spune ca nu l-ai facut sa sufere..Cel putin detii calitatile sau potentialul sa-l faci sa sufere... Ca nu stie asta e alta treaba...Iar strica si mai mult parerea despre femei si frica fata de sentimente si esec ar deveni si mai mare...Poate simte ca nu esti in regula;-) si instinctiv se fereste de o relatie cu tine... Si bine face.
Imi place- il minti, inseli si tot tu te intrebi daca el spune adevarul
Consider ca nici unul nu-i pentru tine si ca ar trebui sa te maturizezi.
Nu conteza prin cate ai trecut, ci ce concluzii ai tras din asta si ce ai invatat pana acum...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Martie 2010 11:59
paaaaaaaaaaiiii
metal are perfecta dreptate , ce e asta , draga iubeste-ma ca nu o sa te fac sa suferi , promit ,cross my heart !
acum scuza-ma putin ,trebuie sa plec putin sa-mi fac somnicul de frumusete cu fostul , dar stai linistit ca ma intorc indata, intre timp fa tu dragule neshte exercitii pentru corazon ca de , trebuie sa fie tare pentru cand o sa ti-o fac bucati
doamne mare e gradina ta
northstar
Postat pe 27 Martie 2010 22:49
Auzi ala care se teme sa sufere, nu cumva e scorpion? Imi suna cunoscuta fraza, cat despre fostul imi suna a politica de bordel,,,ei na, se mai intampla chiar si la case mai mari d-apoi la alea mai mici
oana84onutza
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:58
Eu in locul tau nu m-as mai intalni cu fostul pentru sex.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu 21..el 33 19 De la: Valy90 2 Aprilie 2011 13:14
Oare are rost sa-l astept? 10 De la: 30 Aprilie 2013 08:07
Relatii mai intime intre vecini exista ? 33 De la: andreea_n_x 25 Martie 2010 11:23
dr eugen anghelescu 6 De la: dienuscha 10 Mai 2010 19:31
Nu mai pot 40 De la: slyd 1 Iunie 2009 23:35