Setari Cookie-uri

ajutorrrrrrr

nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...
kudika040689
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:02
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...


poi dezvolta si tu un pic subiectul....e tratat cam superficial:P.....Tu ce simti pentru unul,ce simti pt celalalt? Oricum un sfat asa la prima vedere e sa renunti la cel insurat
AlexandraDAlly
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:06
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...

De buna seama ti s-a raspuns la subiectul postat scurt si concis;-)

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/27922/femeia-berbec-si-barbatul-rac-ce-zice-ti/1.html

De la: kudika040689, la data 2009-09-29 19:11:54nu stiu ce sa spun...si eu am o dilema...sunt rac si el berbec si ne-am despratit de curand...mi-e dor de el...a! el e insurat ;(( vreau sfaturi...nu doresc sa-l despart dar..ma simt aiurea pt k am impresia k si-a batut joc de mn...un sfat sau mai multe...va rogggggggg


De la: BogdanPaul, la data 2009-09-30 22:37:09Nu incerca...nu merita...eu am pierdut 2 ani degeaba....

etc...
Revenind la subiect, tu decizi cine, cand si de cate ori isi bate joc de tine. Atata timp cat te complaci cu rolul de amanta nu are rost sa te plangi-) Acuma ai castigat o experianta in plus;-) Treci la urmatorul si alege unul disponibil;-)
Faza cu berbeci, raci si alte oratanii e mai simpla. Dar nu are rost sa o dezvolt
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:13
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...


fata,fugi de pe forum pana nu iau un bolovan sa iti sparg dantura,barbat insurat iti trebuie..?????
nu cumva are si un copil???
_curly
Postat pe 8 Octombrie 2009 12:56
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...

Daca nu te ajuti tu,noi cu ce te putem ajuta?
Sau daca iti dam vreun sfat,cumva ai sa-l si urmezi?
Nu stiu,spune tu ce mai exact astepti sa auzi de la noi,mai ales ca ai descris relatia in doua fraze telegrafice...
heaven2007
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:26
IUBITA ...SI VREI CUMVA APLAUZE? scuze ca sunt rautacioasa dar ar trebui sa termini si sa-ti cauti un barbat numai al tau , si atunci Poate ..VEI FII SI TU MAI LINISTITA SI MAI FERICITA....
GABYTA13
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:38
oofff...ce va mai place sa va complicati viataaaa....
mikydutza0202
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:40
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...
deci ai o relatie..........si ti-o trage unul insurat! si noi trebuie sa te compatimim? fetito eu zic sa mai cauti unul(daca tot o pui cu doi).......asa iti vor disparea dilemele! poate ii convoci la un sex in trei ......pardon patru.....cine stie! IMPUSCA-TE!
FRANNNCE
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:47
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...

OF MAI MAI..CE VA PLACE SA VA JUCATI CU FOCUL...MAMA MASI DE TREABA...ALA INSURAT..TU CU IUBIT...
CE SA FACI....PUNE-TE CU PICIOARELE PE PAMINT..SI TERMINA CU PROSTIILE...CHIAR NU RESPECTI CEI 6 ANI?
cristiana_cris
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:27
Dupa cum ai vazut sunt multi ,,binevoitori" care te sfatuiesc numai de ,,bine" cred ca cel mai bine este sa fii sincera cu tine si sa iti dai seama ce iti doresti cu adevarat si sa vezi daca cel pe care il iubesti merita dragostea ta,oricum este o etapa vietii tale peste care trebuie sa treci ,timpul iti va da toate raspunsurile problemele tale important este sa ai rabdare.
valeriu_pandrea06
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:33
E foarte usor sa judecati un om..foarte simplu "sa-i dai in cap"pt ca a gresit, nu inteleg de ce raspundeti daca oricum inafara sa o faceti sa se simta si mai prost nu rezolvati nimic..A cerut ajutor..un sfat stie ca nu e bine ce face si fara sa-i "citez"spargeti dantura" sau alte prostii care s-au spus..
Putem da un sfat..poti vorbi (se mai gasesc oameni care incearca sa inteleaga si nu sa arunce cu bolovanul) ...dar scrie mai multe despre tine, pt ca asa nu stim care e problema...
Da_na
Postat pe 24 Octombrie 2009 09:35
Daca relatia dureaza de sase ani si ai ramas tot ceea ce reprezinti pentru el adica o placere fizica de care beneficiati amandoi, continua asa si nu te plange! Daca vrei un camin cu el, asta e mai greu de obtinut ca daca el ar fi dorit sa te faca sclava lui intr-o relatie domestica precum vad eu casatoria ar fi avut timp sa se hotarasca. Dar de ce nu iti iei inima in dinti si intr-o seara cand, dupa ce v-ati iubit nu-i spui: asta a fost ultima intalnire! Vreau si eu de la viata mai mult decat niste intalniri furise si fugare! Vreau sa am propriul meu camin, sa-mi gasesc un barbat care sa ma vrea in totalitate!? Asta e cel mai usor de obtinut si nu faptul ca trebuie sa intrebi universul ce trebuie sa faci! Daca noi iti dam sfaturi corecte, le vei lua in seama si le vei respecta intocmai? Sau ziua ne vei da dreptate si noaptea il vei astepta cu lumina stinsa? Pana nu ti se termina combustibilul din suflet al iubirii furate, drept care nu prea ti se cuvine, nu vei lua nici o masura mai drastica pentru a te elibera. O cale ar fi si aceea sa-i strici caminul! Eu am avut doua experiente in acest sens adica doua fete ca tine mi-au furat sotii si nu s-au ales cu nimic eu aproape ca le-as fi putut multumi ca m-au scapat de ei!
galina_aceeasi
Postat pe 24 Octombrie 2009 09:46
Multe femei inivinovatesc amanetele pt tot e se intampla fara sa stea sa analizeze ce au in "curtea lor" pe urma sa scoata ochii altei persoane...E foarte simplu sa arati cu degetul si sa arunci toata vina pe o alta femeie fara sa te intrebi oare barbatul tau ce a facut ca sa ajuns in situatia asta??El e un sfant?el e doar o victima?Amanetele sunt fara scrupule, sunt niste mizerii fara suflet asta spuneti...dar intrebati-va oare cate a facut el ca sa ajunga la ea, cat a mintit si cat si-a batut joc in primul rand de voi ,sotiile doar pt a-si mai nota o noua cucerire stiind ca oricum ei nu sunt de vina pt ca doar amantele sunt....:(Galina cred ca e printre putinele care a privit problema cu intelepciune..fiti sigure ca nici o femeie nu poate suci mintile unui barbat care-si iubeste si respecta sotia...un barbat care inseala e mai vinovat decat o femeie singura care crede in minciunile lui .....
Da_na
Postat pe 24 Octombrie 2009 10:04
ai perfecta dreptate ,nu sunt ele de vina! ei sunt de vina !am trecut prin asa ceva si eu o invinuiam pe ea, dar dupa multe certuri am inteles ca intradevar nu era ea de vina ci era el !!!!!!!!!!!
kudika076624
Postat pe 24 Octombrie 2009 10:24
Eu nu am invinuit pe nimeni in mod direct dar am vrut sa punctez un raspuns la obiect: daca in sase ani de zile nu s-a hotarat nimic in ceea ce priveste viitorul acestei fete, nu ar trebui sa ia o masura mai drastica? Partenerul ei cum isi permite ca de sase ani de zile sa aiba o amanta si acasa o gospodina sau cum o fi fost ea? Daca nu si-a lasat nevasta inseamna ca are motive mult mai puternice decat sa-i implineasca visul amantei. Eu am vorbit despre mine si trebuie sa lamurasc un lucru: cunosteam caracterul fiecaruia din cei doi soti chiar inainte de a le oferi mana dar dracul de suflet a sperat ca ii voi schimba, lucru care nu s-a intamplat, din contra primul venea acasa sa vada daca mai existam iar al doilea a fost pacalit de amanta care i-a dariut un copil. Vreau sa mentionez ca daca firea unui barbat e aceea de a nu fi fidel sotiei, cu cat incerci mai multe metode de a-l pastra cu atat mai mult esti ridicola in mintea lui si nu se va schimba nici macar cu un gand, cu un gest cat de cat frumos pentru sotie .
De la: kudika076624, la data 2009-10-24 10:24:00ai perfecta dreptate ,nu sunt ele de vina! ei sunt de vina !am trecut prin asa ceva si eu o invinuiam pe ea, dar dupa multe certuri am inteles ca intradevar nu era ea de vina ci era el !!!!!!!!!!!
galina_aceeasi
Postat pe 24 Octombrie 2009 16:35
Eu una nu inteleg daca anumite topicuri sunt deschise doar pentru a mai inviora atmosfera pe forum sau chiar sunt pe bune si persoana respectiva arunca doua fraze,dupa care dispare ca magarul in ceata.
Autoarea topicului a deschis subiectul pe 3 oct,dupa care nu ne-a mai onorat cu prezenta.Si nu cred ca este intr-atat de sensibila incat sa o fi pus pe goana cateva raspunsuri mai in raspar.
heaven2007
Postat pe 24 Octombrie 2009 16:57
Raspuns pentru duduia incurcata de 6 ani cu un domn casatorit:s-au terminat baietii necasatoriti,toti,si te-ai incurcat cu acel domn,care are o familie,nu stii ce este in familia,respectiv cum se poarta cu sotia lui acasa,si pune-te in situatia sotiei lui,adica ti-e ti-ar conveni ca sotul tau sa aibe amanta,da-ti raspunsul la intrebarea acesta si ia decizia potivita.
m3dyk
Postat pe 24 Octombrie 2009 19:54
si eu am avut o relatie de 4 ani cu un tip insurat,au fost ani plini de dragoste pasiune nebunii si tot ce vrei in toti anii acestia nu i am propus sa si lase sotia sa a ia pe mine 1 pt ca nu eram pregatita sa ma casatoresc pt ca sun cam mica acum am 23 de ani cand eram cu el aveam 20 iar el 15 anu mai multi ca mine...dar ma rog nu are nici o importanta varsta ziceam ca in totii ani pe care i am trait impreuna nu i am spus de sotia lui sa o lase altceva sincera sa fiu ii spuneam pt ca eram rea si in loc sa ma invinovatesc pe mine ca am o relatie cu barbatul altei femei o desconsideram pe ea fel si fel de lucruri urate ii spuneam lui despore ea pt ca eram geloasa cand ii auzeam ca vb la tel cand era el cu mine era tragedie pt mine mai mult la inceput ca dupa aceea cu trecerea timpului m ammai obijnuit cu statutul meu adica de amanta.....si ne era bine pana intr o zi cand eu m am indragostit de altcineva neainsurat care este numai al meu.......pana sa cunosc pe altcineva credeam si mi era frica k ma va parasi intr o zi tipul insurat dar nu,am fost eu cea care l a lasat,stii sunt brbati si barbati,cei care au o relatie extraconjugala si merg asa ani buni desi nu am inteles niciodata de ce nu isi parasesc sotiile daca oricum nu se mai inteleg iubesc,etc,tot timpul il intrebam pe ex de ce ramane cu ea daca intre ei nu mai este nimic decat obijnuinta dupa 15 ani de casnicie dar in afara fapt ului ca ei mint,unii,a nu nu mai este nimic intre noi eu te iubesc pe tine dar stau cu ea pt copil sau nu mai stiu ce,si asta dupa parerea mea este o prostie de ce sa stai cu ea pt copil oricum copilul sufera daca vio nu sunteti fericiti cu s a intamplat cu parintii mei stateau impreuna pt copiii cea mai mare prostie ca noi copiii sufeream de 2x mai mult cand ii vedeam ass ca nu mai aveau nici o treaba una cu celalalt,dar ma rog asta e un alt subiect,asa si ziceam ca sunt unii barbati care mint ei de fapt au o casnicie normala dar asa sunt facuti ei sa aiba 2 femei sotie si o alta!vezi este cineva mai sus care te condamna nu ai mai gasit alt barbat decat pe el ca e insurat?dar nu e chiar asa e adevarat suntem un pic vinovate au o fam dar daca ne am indragostit de pers gresita fie ea si casatori de ce sa nu ne traim dragostea?oricum de cele mai multe ori venim judecate ha sunteti amnte si imedit langa asta eticheta curve ca furati barbatii,dar nici cu ei nu mi e rusine sunt niste perversi si sunt in stare sa dic de nas si nevasta si amanta si pe colega de la birou!oricum ai dat f putine detalii sfatul meu este sa alegi ce e mai bine pt tine,fii fericita oricare r fi consecintele!
kudika036793
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:06
dap....aruncam cu noroi in ele...de ce?....de ce nu in ei?........eu am avut o experienta asemanatoare.....nu l placeam...il priveam ca pe unu cu care imi rezolvam prb profesionale
el insa...........se tot pisicea pe langa mine.....nu mi am dat seama,.....doar imi puneam intrebari ce vrea asta de la mine.....stia ca sunt o pers fffff serioasa......si nu am dat curs nici macar avansurilor la inceput subtile...apoi destul de evidente.........Nu stiu cand dar la un moment dat am simtit ceva ptr el....am zis...ca nu e moral ptr ca are o rel stabila......el ma tot cautat.....si am zis hai sa ma joc cu el...se pare ca am picat eu in capcana........problema e ca eu i am tot zis.....ca are o rel.....ca afla o sa l de a afara....ca totusi ranim un om......ca ca ca....el nimic ca daca nu incerci nu vezi ce iese.....ca tot felul de minciunele........eu atat de seriosa incat eram si virgina.......si ma rog dupa 9 luni de gandire.....in care nu se intamplase mai nik.....ci doar flirturi......ma hotarai sa fiu a lui ptr ca si simtisem din tot sufletul.....si ce constata i ca am dat peste un prefacut.....un las.....care dupa ce sa consumat subiectul a inceput ca el mai vine daca vreau ca nu poate mereu......adica sa accept statutul de amanta si aia ocazionala.........asa de o relaxare............M a marcat evenimentul......ma asteptam macar la pasiune.....de moment......sau la ceva frumos.....a fost oribil.........nu credeam ca am asteptat atatea ani trei decenii sa ma aleg cu un fiasco......am iesit greu din poveste....nici acum nu s vindecata.....dar sunt o tipa destepata si am privito ca pe un inceput....si atat......trebuie sa trec altfel ca voi cantona de acest inceput.....si partenerul urmator.....sper sa mi ofere pasiune si atentie...si poate si iubire........deci ...viata....ce sa mai zic
kudika048217
Postat pe 25 Octombrie 2009 10:25
sfatul meu este sa alegi doar un singur barbat fie cel insurat fie cel care este prostit si traieste pur si simplu!
concordia
Postat pe 27 Octombrie 2009 07:31
hai ca esti tareeee=))=))=))...m-ai facut sa rad la prima ora.Pe bune acum, ori faci avort, ori iti pui strangu de gat...alte solutii nu sunt...Vad ca iti place sa distrugi alte familii, si nici familia ta proprie si personala nu sti sa ti-o cladesti...=))...Ce sfat ai vrea sa primesti? Sa faci copilul?Sa aiba 2 tati si 2 mame...Suuuuuper...mai bine faci asa=))
mylena
Postat pe 27 Octombrie 2009 08:39
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...


Esti varza,frumoaso,impusca-te!

Postat pe 27 Octombrie 2009 08:43
a cerut un sfat...nu inteleg de ce ma judecati asa aspru...incerc sa ies din asta....si am cam reusit...nu mai vb la tel,nu ne mai vedem...
kudika040689
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:25
a! nu sunt cu el de 6 ani ,avem 1 an...am o alta relatie de 6 ani cu baiatul, cu care...ma voi casatorii intr-un final...nu vb nimik despre asta..in fine... amantele sunt judecate aspru desi nu ar trebuii pt k nu numai ele au vina....
kudika040689
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:28
De la: kudika040689, la data 2009-10-27 09:28:03a! nu sunt cu el de 6 ani ,avem 1 an...am o alta relatie de 6 ani cu baiatul, cu care...ma voi casatorii intr-un final...nu vb nimik despre asta..in fine... amantele sunt judecate aspru desi nu ar trebuii pt k nu numai ele au vina....


eu propun sa ti se faca o statuie ca ai renuntat la ala insurat,bine?
si nu te lua dupa astia obraznici..care judeca aspru amantele! ce stiu ei!
one_size
Postat pe 27 Octombrie 2009 09:34
De la: kudika040689, la data 2009-10-27 09:28:03a! nu sunt cu el de 6 ani ,avem 1 an...am o alta relatie de 6 ani cu baiatul, cu care...ma voi casatorii intr-un final...nu vb nimik despre asta..in fine... amantele sunt judecate aspru desi nu ar trebuii pt k nu numai ele au vina....


Esti josnica rau!Cand vad ca iti sar in aparare toate frustratele de pe forum imi vine sa turbez! Nu imi provoci decat sila!Cum naiba,esti amanta ,ai si tu o relatie de 6 ani cu altcineva si nu vrei sa fii criticata! Ofticatele care iti dau sfaturi sunt atat de imbecile incat nu sunt in stare sa-si tina barbatii langa ele! O femeie adevarata stie sa tina un barbat langa ea!
bl_de
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:35
De la: Da_na, la data 2009-10-24 09:35:11 E foarte usor sa judecati un om..foarte simplu "sa-i dai in cap"pt ca a gresit, nu inteleg de ce raspundeti daca oricum inafara sa o faceti sa se simta si mai prost nu rezolvati nimic..A cerut ajutor..un sfat stie ca nu e bine ce face si fara sa-i "citez"spargeti dantura" sau alte prostii care s-au spus..
Putem da un sfat..poti vorbi (se mai gasesc oameni care incearca sa inteleaga si nu sa arunce cu bolovanul) ...dar scrie mai multe despre tine, pt ca asa nu stim care e problema...



si sfatul tau pe unde zici ca s-a pierdut ?................ca-s tare curios sa vad ce-o "sfatuiesti"
spumosu
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:39
De la: kudika040689, la data 2009-10-03 11:02:43nu stiu ce sa fac...v-am mai scris dar nu mi-a raspuns nimeni.... vreau un sfat..sunt incurcata cu un barbat insurat,adica nu mai stiu exact ce este intr-e noi...am si eu o relatie de 6 ani...un sfat...


tu te-ai incurcat..tu sa te descurci!
one_size
Postat pe 27 Octombrie 2009 12:50
S-ar parea ca e un subiect ales la intamplare si nu are nimic comun cu aceea care l-a lansat dar faptul ca ne dam peste cap care mai de care sa ne dezvaluim necazurile si inselatoriile suferite pare frustrant. Fiecare a avut probleme fie ca era casatorita si inselata fie ca in "functia" de amanta a avut de suferit
De la: kudika069319, la data 2009-10-24 19:54:31Raspuns pentru duduia incurcata de 6 ani cu un domn casatorit:s-au terminat baietii necasatoriti,toti,si te-ai incurcat cu acel domn,care are o familie,nu stii ce este in familia,respectiv cum se poarta cu sotia lui acasa,si pune-te in situatia sotiei lui,adica ti-e ti-ar conveni ca sotul tau sa aibe amanta,da-ti raspunsul la intrebarea acesta si ia decizia potivita.
galina_aceeasi
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:30
De la: kudika040689, la data 2009-10-27 09:28:03a! nu sunt cu el de 6 ani ,avem 1 an...am o alta relatie de 6 ani cu baiatul, cu care...ma voi casatorii intr-un final...nu vb nimik despre asta..in fine... amantele sunt judecate aspru desi nu ar trebuii pt k nu numai ele au vina....


Tu esti cu unul de 6 ani, te vei casatori cu el dar de 1 an traiesti cu 2 barbati (prietenul cu care te vei casatori si barbatul insurat)????
valitaxx
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prieteni..sau mai mult de atat? 7 De la: kudika030058 27 Mai 2009 17:34
heeeelp!!! 14 De la: piscolino 17 August 2011 14:21
de ce ii visez 19 De la: Valy90 11 Mai 2011 20:28
Mai exista o sansa? 12 De la: kudika084416 17 Noiembrie 2009 17:00
un barbat atipic si totusi atit de comun... 19 De la: kudika143575 11 Aprilie 2010 21:11