Setari Cookie-uri

NU MA JUDECATI

Sunt cu iubitul meu de 5 ani isi vara asta m-am mariat cu el dar problema este ca eu sunt indragostita de alt baiat cu care ma vad de 3 ani bine mai rar dar ne mai vedem.Sotul meu e mai mare ca mine cu 5 ani practic m-a crescut si cand am ajuns acum 4 ani la facultate am intalnit pe baiatul respectiv de care m-am indragostit fara sa vreau dintr-o prostie.Nu eram sigura de sentimentele mele pe cine iubesc mai mult pentru ca si la sotul meu tin mult dar nu pot tine la fel cum tin la baiatul de care sunt indragostita si i-am dat sperante ca vom fi impreuna in 3 ani de zile.I-am spus ca ma voi marita si practic l-am distrus i-am distrus toate sperantele in care 2 luni nu ne-am vorbit.Am inceput facultatea l-am sunat sa vorbim despre situatia noastra dar el mi-a zis ca este cu altcineva mai mare cu 10 ani ca el care de fapt e sefa lui.Cand am auzit am simtit ca mi-a cazut cerul in cap am suferit enorm mi-a zis ca vrea sa fim amici ca vrea sa ma uite.Nu am acceptat situatia asta am simtit ca il pierd ca nu mai pot face nimic asa ca de orgoliu ce aveam nu l-am mai salutat o luna de zile.Dupa o luna de zile l-am sunat si i-am zis ca vreau sa ramanem amici pentru ca alta solutie nu aveam,am iesit la un suc dupa care ne-am dus la el am discutat mult si mi-a zis ca ma iubeste si ca ma va iubi intotdeauna dar sa mai astept un pic pana se lamureste situatia intre noi.I-am zis ca vreau sa divortam dar nici sotului meu nu vreau sa ii fac rau pentru ca ma iubeste numai ca problema nu e asa de tandru ca baiatl de care m-am indragostit este mult mai rece de asta probabil m-am si indragostit de el.Acum ma intalnesc cu el in continuare numai ca prietena lui il tine din scurt e cam crizata,el stie ca e nebuna ,stie ca a gresit dar vrea sa mai am un pic de rabdare.I-am spus ca il astept numai ca ma simt ciudat ca nu vreau sa il fac sa sufere pe sotul meu.De fapt situatia s-a intors el in trecut a avut sperante cu mine ca vom fi impreuna si acum intr-un fel vrea sa vad si eu ce inseamna sa suferi sa ma sperante ca vom fi impreuna,i-am zis ca voi lupta pentru a fi impreuna dar nu supot sa fiu intre ciocan si nicovala ma simt aiurea pentru ca nu vreau pe nici unu sa sufere.Va rog datimi un sfat ce pot face.
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:30
Doamne, ce ne mai place sa complicam lucrurile!!
Ce sfat astepti? care dintre noi iti poate oferi certitudinea ca iubitul e mai bun? Care dintre noi iti poate spune fara teama ca greseste: "Divorteaza, si urmeaza-ti iubitul!" Nici macar tu nu esti sigura de sentimentele tale.. altfel ai fi stiut deja ce trebuie facut.
Cceea ce CRED eu este ca, data fiind nesiguranta ta, nefericirea daca vrei, ii vei pierde in final pe amandoi. Iubitul se simte acum "cel mai iubit dintre pamanteni"... si afirma ca te vrea in viata lui. Greu de crezut in conditiile in care ARE o alta relatie... unde, cu sigranta, spune vorbe de iubire pentru a o mentine. Si atunci te intreb: pe cine minte iubitul tau? Pe tine sau pe cealalta? Oare poti raspunde sigura pe tine la asta?
Ce-ar fi sa uiti o clipa de existenta iubitului, sa te concentrezi oleaca pe casnicia ta si sa vezi daca se mai poate salva ceva... Cand rezolvi asta.. faci urmatorul pas.. si vezi daca mai exista vreun iubit prin preajma.
rashela
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:44
Te-ai gindit ca ii poti pierde pe amindoi?Iubitul nu cred ca va renunta la sefa lui
Iar sotul,oo daa,l-ai dezamagi. Lasa lucrurile sa curga ca si asa le-ai complicat prea mult... Poate timpul o sa le aseze...
AliceP
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:49
Credeti-ma ca am incercat sa il uit dar nu pot amintirile nu ma lasa,el este la facultate cu mine ,este in cercul meu de prieteni.El mi-a zis ca stie ca a gresit ca sta cu sefa lui dar intr-un fel se foloseste de ea ,el lucreaza la un salon si sta sa invete mai multe de la ea.I-am zis ca daca te-ai duce la alt salon ai invata mai multe decat de la ea dar a zis ca sa mai am un pic rabdare ca si el a avut cu mine rabdare.
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:59
te ash intreba de ce te ai mai casatorit cu el acum un an daca de 3 ani iubesti pe altcineva ???nu crezi k era mai usor as pui atunci punct ,decat sa ajungi akum la un divort ??
incearca sa ti faci ordine in ganduri si sa alegi ...n o sa poti continua asa la nesfarsit ...:|
mikydutza0202
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:00
bun si daca intr o zi o sa vina la tine sa ti spuna ca a renuntat la sefa lui ...tu ce o sa faci ????
mikydutza0202
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:01
Buna intrebare si eu ma intreb mai mereu ce o sa fac...dar oricum stiu ca prea curand nu o sa vrea sa se desparta de ea.
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:03
De la: kudika075331, la data 2009-10-19 15:59:03Credeti-ma ca am incercat sa il uit dar nu pot amintirile nu ma lasa,el este la facultate cu mine ,este in cercul meu de prieteni.El mi-a zis ca stie ca a gresit ca sta cu sefa lui dar intr-un fel se foloseste de ea ,el lucreaza la un salon si sta sa invete mai multe de la ea.I-am zis ca daca te-ai duce la alt salon ai invata mai multe decat de la ea dar a zis ca sa mai am un pic rabdare ca si el a avut cu mine rabdare.


Draga mea, nu mai crede TOT ce spune un barbat care se culca si cu o alta femeie!! Asa cum sotul tau te crede pe tine.. cand te culci (iubesti) si un alt barbat.. Nu ti se par asemanatoare povestile?
rashela
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:04
M-am maritat vara asta am 3 luni.
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:04
poi si la ce te'ai mai maritat daca tu iubesti pe altcineva???
khaoula
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:06
pentru ca nu eram sigura de sentimentele mele dar cand am aflat ca e cu alticineva ca il pierd mi-am dat seama ca tin prea mult la el.El 3 ani m-a asteptat ca sa ma despat de iubitul meu ii dadeam sperante si sunt sigura ca e cu fata aia numai ca simt si eu durerea asa cum a simtit-o el.Mi-a si spus ca imi face exact cum ii faceam eu ca roata s-a intors chiar daca ma iubeste.
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:12
De la: kudika075331, la data 2009-10-19 16:12:16pentru ca nu eram sigura de sentimentele mele dar cand am aflat ca e cu alticineva ca il pierd mi-am dat seama ca tin prea mult la el.El 3 ani m-a asteptat ca sa ma despat de iubitul meu ii dadeam sperante si sunt sigura ca e cu fata aia numai ca simt si eu durerea asa cum a simtit-o el.Mi-a si spus ca imi face exact cum ii faceam eu ca roata s-a intors chiar daca ma iubeste.


Tine minte un lucru!! NICIODATA cel care iubeste nu ii face rau persoanei iubite... NICIODATA cel care iubeste nu "plateste" cu aceeasi moneda.
Dupa o asa replica.. eu una, m-am lamurit cum e cu iubitul tau.
rashela
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:15
cred ca ai dreptate asa ca am sa las lucrurile sa decusga cum vor si daca e sa fiu cu el o sa fiu daca nu sa imi vad de viata mea chiar daca aceste lucruri dor...
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:18
parerea mea e ca trebuia sa te gandesti la problema asta inainte de casatorie....si aqm doar tu sti ce e de faqt....pt ca banuiesc ca si sotul tau te iubeste dar poate ca nu prea stie cum sa iti arate....discuta problema asta cu sotul tau....si vezi dak se schimba...si dupaia te gandejti la divortz...k daca divortzezi si iubitul tau nu se desparte de sefa lui...sau nu te mai vrea...tu o sa suferi...si o sa vrei sa dai timpu inapoi..dar nu o sa mai potzi...aja ca gandejte'te bine inainte sa faci pasul asta...k poate o sa iti para rau...
khaoula
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:21
Am discutat cu sotul meu ca nu imi plece cum se comporta,am discutat de nenumarate ori dar asa e el mai rece numai ca mie nu prea imi place si nu as divorta niciodata de sotul meu pana nu se desparte de ea si vad ca inca ma mai iubeste atunci as face pasul asta
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:27
De la: kudika075331, la data 2009-10-19 16:27:26Am discutat cu sotul meu ca nu imi plece cum se comporta,am discutat de nenumarate ori dar asa e el mai rece numai ca mie nu prea imi place si nu as divorta niciodata de sotul meu pana nu se desparte de ea si vad ca inca ma mai iubeste atunci as face pasul asta

Mare greseala facI! A fi dependenta sentimental de o persoana.. pentru a-ti trai viata e o greseala uriasa. Iubitul tau nu a demonstrat pana acum ca ar fi o persoana pe care sa te poti baza 100%. Vei sari din lac in put.... cu siguranta.
Inteleg ca nu poti lua o decizie .. la rece. Pacat!
rashela
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:31
Sotul meu e mai mare ca mine el are 28 ani si eu 23 nu prea imi accepta prietenii,si nu prea ii convine ca ma duc cu colegii mei la un suc chiar daca i-am explicat ca eu am varsta la care trebuie sa ma distrez dar nu intelege si chiar daca nu ii convine acum mai tace nu prea mai zice nimic dar pe mine ma deranjeaza ca vrea sa stau doar cu priatenii lui,probabil m-am ndragostit si de baiatul respectiv...
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:33
Deci ar fi mai bine sa imi vad de viata sau sa discut daca am vreo speranta sau o sansa de a mai fi cu el?
kudika075331
Postat pe 19 Octombrie 2009 17:06
De la: kudika075331, la data 2009-10-19 15:30:07Sunt cu iubitul meu de 5 ani isi vara asta m-am mariat cu el dar problema este ca eu sunt indragostita de alt baiat cu care ma vad de 3 ani bine mai rar dar ne mai vedem.Sotul meu e mai mare ca mine cu 5 ani practic m-a crescut si cand am ajuns acum 4 ani la facultate am intalnit pe baiatul respectiv de care m-am indragostit fara sa vreau dintr-o prostie.Nu eram sigura de sentimentele mele pe cine iubesc mai mult pentru ca si la sotul meu tin mult dar nu pot tine la fel cum tin la baiatul de care sunt indragostita si i-am dat sperante ca vom fi impreuna in 3 ani de zile.I-am spus ca ma voi marita si practic l-am distrus i-am distrus toate sperantele in care 2 luni nu ne-am vorbit.Am inceput facultatea l-am sunat sa vorbim despre situatia noastra dar el mi-a zis ca este cu altcineva mai mare cu 10 ani ca el care de fapt e sefa lui.Cand am auzit am simtit ca mi-a cazut cerul in cap am suferit enorm mi-a zis ca vrea sa fim amici ca vrea sa ma uite.Nu am acceptat situatia asta am simtit ca il pierd ca nu mai pot face nimic asa ca de orgoliu ce aveam nu l-am mai salutat o luna de zile.Dupa o luna de zile l-am sunat si i-am zis ca vreau sa ramanem amici pentru ca alta solutie nu aveam,am iesit la un suc dupa care ne-am dus la el am discutat mult si mi-a zis ca ma iubeste si ca ma va iubi intotdeauna dar sa mai astept un pic pana se lamureste situatia intre noi.I-am zis ca vreau sa divortam dar nici sotului meu nu vreau sa ii fac rau pentru ca ma iubeste numai ca problema nu e asa de tandru ca baiatl de care m-am indragostit este mult mai rece de asta probabil m-am si indragostit de el.Acum ma intalnesc cu el in continuare numai ca prietena lui il tine din scurt e cam crizata,el stie ca e nebuna ,stie ca a gresit dar vrea sa mai am un pic de rabdare.I-am spus ca il astept numai ca ma simt ciudat ca nu vreau sa il fac sa sufere pe sotul meu.De fapt situatia s-a intors el in trecut a avut sperante cu mine ca vom fi impreuna si acum intr-un fel vrea sa vad si eu ce inseamna sa suferi sa ma sperante ca vom fi impreuna,i-am zis ca voi lupta pentru a fi impreuna dar nu supot sa fiu intre ciocan si nicovala ma simt aiurea pentru ca nu vreau pe nici unu sa sufere.Va rog datimi un sfat ce pot face.

daca stiai ca iubesti pe altul de ce te-ai maritat?...chiar nu te inteleg...acum pt ce suferi daca ai gresit din prima...o sa il distrugi pe sotul tau....insa vezi sa nu te distrugi si tu dupa....te joci cu focul....nu vei putea fi niciodata amica cu cel de zici ca esti indragostita...mai bine uita-l.....si ai grija de sotul tau....
cristiana_cris
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:41
De la: kudika075331, la data 2009-10-19 17:06:53Deci ar fi mai bine sa imi vad de viata sau sa discut daca am vreo speranta sau o sansa de a mai fi cu el?

daca te iubea cel de care zici nu te lasa sa te mariti...si tu daca erai convinsa ca te iubeste nu te maritai
deci?....renunta la el si acordai mai multa atentie sotului...ai sa vezi ca o sa fie ok....
cristiana_cris
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:47
Ce dracie. Parca stiu si eu o astfel de situatie. Cel mai bine e sa nu asculti de sfaturi ci sa ai cate o discutie deschisa cu fiecare. Fara minciuni sau adevaruri trunchiate. Doar asa o scoti la capat si nu o sa regreti nimic. Fa in asa fel incat sa mergi mai departe cu capul sus. Ca nu exista sa iubesti doi oameni o data. Doar unul e cel ales. Si de fapt se alege singur. Ai sa vezi.
here_I_am
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:09
mai copii, da' pentru voi casatoria nu mai inseamna nimic? va casatoriti doar de dragul hartiei aleia???

cand te casatoresti ar trebui sa o faci pentru ca vrei sa fii cu persoana respectiva pana la sfarsitul vietii... nu ca zice mama, tata sau e o evadare dintr-o alta poveste de dragoste...
kitty_krieger
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa aflu daca ma plac.si cu care sa fiu?? 18 De la: marco918 5 Martie 2010 00:12
ma interb si va intreb 20 De la: nefer 23 Iunie 2009 14:25
prinsa intre doi barbati.. decizie imposibila 54 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 22:26
Pot rezista impreuna doi oameni diferiti? 24 De la: ltlmonkey 26 Mai 2009 17:39
IUBESC UN INTERLOP 4 De la: cami_goanga10 25 Aprilie 2010 10:35