Setari Cookie-uri

de ce?

acum mai bine de 17 ani,iubeam si eram iubita,si toate pareau a se sfarsi cu un happy-end....la un pas de a ne casatori,preotul,un batran duhovnic,a descoperit ca suntem neamuri destul de apropiate si nu se paote sa ne casatorim.parintii nostrii,practicanti evlaviosi si aproape habotnici ai bisericii ortodoxe,au hotarat ca e mare pacat si pe mine m-au trimis in alt judet la rude ,iar el,ca o razvratire bolnava s-a insurat si a plecat din tara.am suferit si mam facut o hepatita care m-a tinut 3 luni in spital,apoi incet,incet am inteles ca desi il iubesc la fel de mult ,el nu mai e al meu si s-a terminat,m-am rugat in fiecare zi pt el sa ii fie bine!anii mi-au adus un copil minunat si o casnicie care a scartiit de la incepu,dar m-am gandit ca nu pot cere mai mult,sufletul meu era deja dat ,iar afectiunea si respectul au existat ,dar a avut grija sotul meu sa le murdareasca pana nu s-au mai vazut!acum 5 ani ,in seara de revelion,dupa ce sotul meu a declarat ca isi doreste sa petreaca singur si a plecat..eu am ramas cu baiatul meu si dupa ce l-am dus la nani,a sunat telefonul mobil...un numar de afara...si cineva mi-a spus sper ca esti bine...si fericita ..te iubesc la fel de mult si nu pot merge mai departe in minciuna...apoi ne-am revazut ,a cautat toate arhivele bisericii si a descoperit ca parintele,a murit acum multi ani,incurcase toate hartiile....ne iubeam la fel de mult,daca nu chiar mai mult,si a fost superb,chiar daca el a plecat ...pana acum cateva luni cand mi-a spus ca s-a mutat intr-o casa numai a noastra si sa imi iau baiatul si sa ma duc la el,ca va fi bine si va avea grija de noi...asta era tot ce imi doream,numai ca acum 2 saptamani,a venit in tara pt divort,era ultima infatisare,ne-am vazut la o cafea si urma sa ne intalnim a doua zi....numai k nu a mai fost nimic....nu mi-a mai raspuns la telefon,la mesaje ...am descoperit ca s-a intors italia ....dar nici o explicatie,nici un cuvant...nimic....am crezut ca innebunesc,nu pot inca accepta faptul ca s-a terminat...dar totusi..va intreb pe voi.....ce logica are ? ce il putea face sa plece fara sa se uite in urma?
teo_33
Postat pe 23 Martie 2009 10:40
si-a adus aminte de nevasta din italia, sau ce mai avea pe acolo, 17 ani sunt ceva
SweetDadyD
Postat pe 23 Martie 2009 10:44
CATAI TELENOVELA! Eu zic ca ar iesi un scenariu de mare succes !
Get over it!
Fiecare dintre noi avem povestile noastre triste de amor / dragoste ...
PROMISScuU
Postat pe 23 Martie 2009 11:15
De la: PROMISScuU, la data 2009-03-23 11:15:44CATAI TELENOVELA! Eu zic ca ar iesi un scenariu de mare succes !
Get over it!
Fiecare dintre noi avem povestile noastre triste de amor / dragoste ...


insensibilule ....................cum sa dai cu picorul asa la 17 ani?
donttouch
Postat pe 23 Martie 2009 11:17
uh.....ce poveste........... ...greu de zis ceva.....uneori cerem imposibilul...uneori asteptam ca visele sa se implineasca.....uneori nu este asa cum ne dorim....ce sa zic...daca te iubeste se intoarce...daca nu isi vede de drum.....
pamela_1
Postat pe 23 Martie 2009 15:49
Habar n-am daca asta-i poveste adevarata au ba (stim cu totii ca s-au vazut destule p'aici) dar daca e... Explicatia e simpla (nu ne-dureroasa, dar simpla): intre ceea ce isi doresc barbatii insurati si ce FAC e distanta ca de la cer la Pamant. EXACT atat!
Stiu ca pentru tine el a parut asa, Fat-Frumos pe calul cel alb... E timpul sa intelegi ca e doar un om normal, cu ani si ani de casnicie in spate (si hangarale, si casa, si bunuri - toate la comun!) care nu se pot arunca (anii)/imparti (bunurile) asa de usor...
Dor_a
Postat pe 23 Martie 2009 15:55
"ce il putea face sa plece fara sa se uite in urma?"


hmm sa ma duc oare in italia sa`l intreb??
tu ce crezi??
Diavolyta_
Postat pe 23 Martie 2009 16:01
stiu ca pentru voi pare o telenovela,dar chiar nu e!multumesc pentru raspunsuri...indiferent de ,,nuanta,,lor...!parerile diferite poate ma fac sa vad ceva ce mi-a scapat.....,uff,el nu locuieste cu nevasta...cat despre bunuri...mai nimic....locuieste aproape de fratele meu care e in italia de 10 ani ....si pe care de cand s-a intors din romanaia il evita sistematic....astept totusi....pareri..si intrebari suplimentare....profit de anonimat sa fiu sincera si sa inteleg ....macar putin!daca in viata de zi cu zi trebuie sa merg mai departe...zambete,scoala,servici,teme...parc,mamici ...si restul...aici pot suferi,si pot fi slaba si chiar patetica.....aruncati cu pietre dac merit...poate ma trezesc...
teo_33
Postat pe 23 Martie 2009 18:10
Raspunsul la astfel de intrebari vine cand nu-l mai asteptam.
Poate a avut o discutie cu sotul tau, sau cu cineva din familie.( am patit-o)
Ori si-a dat seama ca iubeste imaginea fetei care erai in urma cu 17 ani, iar femeia de acum este o straina, doar...
veta_13
Postat pe 23 Martie 2009 21:18
poate ai dreptate yeta....dar cand ma gandesc ca in ultimii 5 ani n-a fost zi fara sa ma sune sau sa imi trimita sms-uri...iar daca intr-o zi nu raspundeam o suna pe sora mea pana dadea de mine....si cand venea in tara ,la cateva luni...totul era ok!uff sunt nebuna ,sora mea zice ca sa ma duc la manastiri sa pun acatiste ca a aflat ea ca are ,,farmece,,...ceea ce eu nu cred desi ar fi o solutie mai simpla la toate intrebarile mele.......si asa cum el mi-a spus de mii de ori(o fi mintit!) sunt mai mult decat isi putea imagina ca voi deveni....am simtit ca s-a indragostit din nou ,,de femeia care eram cand m-a reintalnit!si chiar poate sunt toanta si nu ar trebui sa cred asa mult in oameni...dar nu cred ca te poti ,,juca,,...5 ani ....cu amintitirea de 17 ani...cand ai trecut de 40 ani...uff...or mai fi locuri la spitalul 9?
teo_33
Postat pe 24 Martie 2009 08:15
uff,stiu ca multi sunteti sceptici...dar verificati mai in urma cu o luna...can ii raspundeam cuiva la intrebarea daca poti iubi doi barbati in acelasi timp.....atunci eram fericita si visam .....era totul ok....!recititi ...
teo_33
Postat pe 24 Martie 2009 08:33
si astea au fost toate raspunsurile voastre?
teo_33
Postat pe 27 Martie 2009 11:06
De la: ducesademoldova, la data 2009-03-27 11:06:04si astea au fost toate raspunsurile voastre?

raspuns la titlu:
de kiki!

Postat pe 27 Martie 2009 11:21
De la: geo_sh, la data 2009-03-27 11:21:00
De la: ducesademoldova, la data 2009-03-27 11:06:04si astea au fost toate raspunsurile voastre?

raspuns la titlu:
de kiki!

de Miky
catch_a_fire
Postat pe 27 Martie 2009 12:03
...si de doi lei ridichiii

Postat pe 27 Martie 2009 12:08
De la: geo_sh, la data 2009-03-27 12:08:05...si de doi lei ridichiii


corect....
catch_a_fire
Postat pe 27 Martie 2009 12:21
De la: geo_sh, la data 2009-03-27 12:08:05...si de doi lei ridichiii


era de trei lei ridichiliii , acu s-au facut 10 lei. chita
cristi_nne
Postat pe 27 Martie 2009 12:43
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-27 12:43:33
De la: geo_sh, la data 2009-03-27 12:08:05...si de doi lei ridichiii


era de trei lei ridichiliii , acu s-au facut 10 lei. chita



sau de un leu cinzeci , de la noi din beci!
piua!

Postat pe 27 Martie 2009 12:45
De la: geo_sh, la data 2009-03-27 12:45:12
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-27 12:43:33
De la: geo_sh, la data 2009-03-27 12:08:05...si de doi lei ridichiii


era de trei lei ridichiliii , acu s-au facut 10 lei. chita



sau de un leu cinzeci , de la noi din beci!
piua!


vaaii ce urat vorbesti....
cristi_nne
Postat pe 27 Martie 2009 12:46
ok....am inteles....!va pup
o seara buna ...si sper sa ajung si eu in ,,deal,,.....!
teo_33
Postat pe 27 Martie 2009 22:36
nu e nimeni obligat sa imi raspunda....doar eu sunt nebuna,sau doar simt nevoia sa impartasesc toate framantarile....poate nu exista raspunsuri,si asta e viata!comentariile rautacioase ar trebui sa ma trezeacsca,nu?
dar aveti tot dreptul sa ma luati ,,la misto,,......
uff geo....mi-a ramas in cap chestia cu ...,,coborai din deal in vale,,
cat despre ridichi....
e primavara,nu?
sunteti dulci .....!
teo_33
Postat pe 27 Martie 2009 22:43
De la: ducesademoldova, la data 2009-03-23 10:40:58acum mai bine de 17 ani,iubeam si eram iubita,si toate pareau a se sfarsi cu un happy-end....la un pas de a ne casatori,preotul,un batran duhovnic,a descoperit ca suntem neamuri destul de apropiate si nu se paote sa ne casatorim.parintii nostrii,practicanti evlaviosi si aproape habotnici ai bisericii ortodoxe,au hotarat ca e mare pacat si pe mine m-au trimis in alt judet la rude ,iar el,ca o razvratire bolnava s-a insurat si a plecat din tara.am suferit si mam facut o hepatita care m-a tinut 3 luni in spital,apoi incet,incet am inteles ca desi il iubesc la fel de mult ,el nu mai e al meu si s-a terminat,m-am rugat in fiecare zi pt el sa ii fie bine!anii mi-au adus un copil minunat si o casnicie care a scartiit de la incepu,dar m-am gandit ca nu pot cere mai mult,sufletul meu era deja dat ,iar afectiunea si respectul au existat ,dar a avut grija sotul meu sa le murdareasca pana nu s-au mai vazut!acum 5 ani ,in seara de revelion,dupa ce sotul meu a declarat ca isi doreste sa petreaca singur si a plecat..eu am ramas cu baiatul meu si dupa ce l-am dus la nani,a sunat telefonul mobil...un numar de afara...si cineva mi-a spus sper ca esti bine...si fericita ..te iubesc la fel de mult si nu pot merge mai departe in minciuna...apoi ne-am revazut ,a cautat toate arhivele bisericii si a descoperit ca parintele,a murit acum multi ani,incurcase toate hartiile....ne iubeam la fel de mult,daca nu chiar mai mult,si a fost superb,chiar daca el a plecat ...pana acum cateva luni cand mi-a spus ca s-a mutat intr-o casa numai a noastra si sa imi iau baiatul si sa ma duc la el,ca va fi bine si va avea grija de noi...asta era tot ce imi doream,numai ca acum 2 saptamani,a venit in tara pt divort,era ultima infatisare,ne-am vazut la o cafea si urma sa ne intalnim a doua zi....numai k nu a mai fost nimic....nu mi-a mai raspuns la telefon,la mesaje ...am descoperit ca s-a intors italia ....dar nici o explicatie,nici un cuvant...nimic....am crezut ca innebunesc,nu pot inca accepta faptul ca s-a terminat...dar totusi..va intreb pe voi.....ce logica are ? ce il putea face sa plece fara sa se uite in urma?


sincer fara sa fac misto
povestea ta este formidabila chiar mi-ar face placere sa mai aflu cum a decurs povestea ta ........
everything_for_you
Postat pe 30 Martie 2009 23:20
pentru moment ....merg la psihoterapie,si sunt sub tratament,am inteles ca singura nu pot trece peste divort,despatire si atatea intrebari fara raspuns!d-na dr spune ca unii oameni fug...pur si simplu,oricat de mult ar iubi ......in timp poate voi accepta ca atare ....,,fuga iubitului.......fara sa imi fac ,,mea culpa,,...!
putin probabil sa mai existe noutati....dar daca am,le postez..pana atunci rasfoiesc topicuri....poate nu sunt singura cu asa poveste....si nu sunt nebuna de tot!!!!
ganduri bune 4 every body....
teo_33
Postat pe 31 Martie 2009 19:29
De la: ducesademoldova, la data 2009-03-31 19:29:24pentru moment ....merg la psihoterapie,si sunt sub tratament,am inteles ca singura nu pot trece peste divort,despatire si atatea intrebari fara raspuns!d-na dr spune ca unii oameni fug...pur si simplu,oricat de mult ar iubi ......in timp poate voi accepta ca atare ....,,fuga iubitului.......fara sa imi fac ,,mea culpa,,...!
putin probabil sa mai existe noutati....dar daca am,le postez..pana atunci rasfoiesc topicuri....poate nu sunt singura cu asa poveste....si nu sunt nebuna



....tu kiar te crezi nebuna?????
gratuit89
Postat pe 31 Martie 2009 22:47
neata gratuit...uff,o clipa m-am gandit ca sunt ,,dusa cu pluta,,...mai ales determinata de comportamentul indescifrabil al celui care a plecat ....asa !eu,intotdeauna spun ,,buna ziua,, si ,,la revedere,,....oricat de greu mi-ar fi...deci nu ii inteleg pe cei care dispar...se pare ca ar trebui sa nu mai judec oamenii prin prisma mea......un gram de nebunie tot am si eu acolo....va pup sa aveti o zi minunata si fara pacaleli...!!!!!!
teo_33
Postat pe 1 Aprilie 2009 08:33
ziceai ca s-a interesat de preotul care a descoperit ca sunteti rude, si a spus ca acesta a murit si ca defapt nu sunteti rude...oare asa sa fie?, tu ai vazut dovezile ca nu sunteti rude ?
poate a mintit din dragostea pe care ti-o poarta, spunand ca preotul a gresit si ca nu sunteti rude... dar la un moment dat a realizat ca greseste, si ca nu poate fi cu tine..
nu stiu ce altceva as putea spune...
baiat_anonim
Postat pe 18 Aprilie 2009 17:40
buna ,,anonim,,....
ce dragut ai fost!!! as fi vrut sa fie asa...dar nu poate fi atata timp cat am verificat si eu veridicitatea dovezilor si am insistat ,tocmai ca mi se parea neverosimil ....
va veni poate o zi cand nu voi mai cauta raspunsuri ,cand nu imi va mai fi asa dor...poate voi reusi merg mai departe si sa accept ....pana la urma ,17 ani am trait cu el in suflet,iubindu-l si rugandu-ma pt el....si traind in acelasi timp viata asa cum a venit !!!
poate sunt obosita,poate toate medicamentele astea m-au zapacit ...important e ca incerc sa merg inainte....sa nu ma prabusesc si sa uit de mine...
PASTE FERICIT!
multam pt ..raspuns!
teo_33
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:42
Trecutul nu se intoarce. Viata nu se poate reinnoda de unde vrei tu. Suna melodramatic, stiu, dar daca unele lucruri nu s-au intamplat la momentul potrivit nu se vor mai intampla niciodata.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:57
De la: Kathara, la data 2009-04-19 18:57:53Trecutul nu se intoarce. Viata nu se poate reinnoda de unde vrei tu. Suna melodramatic, stiu, dar daca unele lucruri nu s-au intamplat la momentul potrivit nu se vor mai intampla niciodata.


Totusi... Exista si exceptii...
Si asta e problema noastra cea mare: intodeauna suntem convinsi ca NOI, in toata lumea asta mare o sa fim exceptia... Dar regula.... D-aia e regula, nu?
Dor_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:13
De la: Dor_a, la data 2009-04-19 19:13:23
De la: Kathara, la data 2009-04-19 18:57:53Trecutul nu se intoarce. Viata nu se poate reinnoda de unde vrei tu. Suna melodramatic, stiu, dar daca unele lucruri nu s-au intamplat la momentul potrivit nu se vor mai intampla niciodata.


Totusi... Exista si exceptii...
Si asta e problema noastra cea mare: intodeauna suntem convinsi ca NOI, in toata lumea asta mare o sa fim exceptia... Dar regula.... D-aia e regula, nu?

ufff,cred ca ai dreptate....asta e cea mai mare problema....speranta ca pot fi exceptia ...mai ales ca anii au pastrat iubirea si chiar au aprofundat-o!nu-mi pot nega sentimentele...si din nefericire sunt convinsa si de ale lui ...ca sunt cel putin la fel de profunde!!!!,,fuga,,aceasta a lui ...fara nici un ,,adio,, sau un semn de viata e grea de suportat ,mai ales ca pentru mine nu are logica si nici fundament...!
multam de postari!
HRISTOS A INVIAT!!!!!
teo_33
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac cu parintii mei 2 De la: anutzzaa 3 August 2010 00:04
Sarbatorile de iarna. 7 De la: Barbie30_ 27 Decembrie 2010 16:49
Nu stiu ce sa fac.... 26 De la: anastasia_m 11 Noiembrie 2010 19:16
dragostea la distanta se poate pierde? 23 De la: kudika103699 7 Aprilie 2010 16:06
cel mai bun prieten sau iubirea adevarata? 5 De la: alecsa_alecsandra 31 August 2010 11:31