Setari Cookie-uri

oare am gresit asa de mult????

buna tuturor!! Scriu pentru prima data pe acest sait,si poate am sa gasesc si eu raspunsul pe care tot incerc sa-l gasesc si nu reusesc!! am o relatie,s-au mai bine zis am avut cu un tip,timp de 3 ani.. A fost o relatie asa cum am visat mereu,multa iubire ,multa afectiune ce sa zic intr-un cuvant perechea potrivita.. totul mergea ok,pana ce intr-o zi i-am propus prietenului meu sa ne mutam inpreuna,la care el mi-a dat un raspuns, care ma pus pe ganduri.. eu am o fetita de 9 ani,cu tatal fetitei nu mai stau inpreuna decand avea fetita mea 4 ani..l-am intalnit pe respectivu tip,cu care credeam ca voi reusi s fac o familie,si sa fiu fericita.el are 35 de ani,ma gandesc ca o persoana la 35 de ani se gandeste sa-si faca o famile,el mi-a zis ca nu e pregatit pentru a lociu definitiv cu cineva.eu la inceputul relatiei cu el munceam ca dansatoare intr-un night club,datorita lui am renuntat la mesria aia.lui nu-i placea sa ma merg in acel loc .iar eu am renuntat pt a fi cu el in continuare.in momentu cand l-am intrebat daca doreste sa ne mutam inpreuna,vazand ca i-mi da un raspuns negativ,m-am hotart sa merg la locul respectiv unde lucram inainte ca dasatoare pt a vb cu fete eram asa de suparata incat simtem nevoia sa vb cu cineva,stiu ca nu era locul potrivit dar am facuto.. a durat vreo saptamana de chinuri pentru mine,el nu mai voia sa vb cu mn de ce m-am dus acolo.eram asa de suparata ca-l pierdusem din vina mea.dupa o saptama ma sunat,si ne-am reinpacat cu conditia de a nu a mai merge eu acolo niciodata,bineinteles ca am acceptat.eram dinou cuplu ala fericit,eram iubita in sfarsit dinou langa el.dar dinou a venit momentu cand i propusesem a doua oare sa ne mutam inpreuna,si bineintel mi-a dat un ras negativ,ca deocamdata nu se poate ,ca are datori la banca,si chesti de astea.ca se va gandi si la asta dar pe viitor deocamdata sa ramanem asa,desi eram aproape mereu inpreuna eu i-mi doream mai mult... dupa discutia asta ,am plecat dinou la acel local,am ramas toata noaptea acolo,el aflase ca am fost acolo,si de nu mai vrea sa vb cu mine...l-am sunat si l-am intrebat sa-mi zica daca mai putem avea o relatie inpreuna,mi-a zis ca se va gandi si ma va suna.de 3 zile nu am prmit nici unsemn,va rog spunetim ce sa fac.. il iubesc asa de mult,ce ar trebiu sa fac,nu mai am lacrimi,nu mai pot manca ma auto distrug singura si nu e bine.
amelishor
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:32
si in timpul asta, cat nu lucrezi la bara, din ce traiesti?
geo_xx
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:38
un rezumat ?
greierash_is_back
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:39
din punctul meu de vedere :Omu nu vrea..s a legat de clubul ala asa...de fapt el nu vrea sa va mutati impreuna pentru ca nu i "matur" adik pur si simplu nu e pregatit pt alt nivel.Acum daca il iubesti il accepti asa..daca nu suferi o luna si asta e poate vei gasi pe altcineva.Totul depinde de cat il iubesti si cat de important este pentru tine "mutatul impreuna"...
La teorie i au 10 ..cu practica stau greu....stiu cum e sa vrei mai mult
bafta
anot
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:41
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-20 16:39:58un rezumat ?


ea dansatoare night club il cunoaste acolo pe el.
ea renuntza job,iubire mare.
ea propune sa stea impreuna.
el refuza si da un pas spate.
ea viziteaza vechiul job........
el se supara f tare
se impaca
se repeta povestea doar ca acum el s-a suparat si mai rau.

dilema????
dc????
_curly
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:49
De la: _curly, la data 2009-10-20 16:49:49
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-20 16:39:58un rezumat ?


ea dansatoare night club il cunoaste acolo pe el.
ea renuntza job,iubire mare.
ea propune sa stea impreuna.
el refuza si da un pas spate.
ea viziteaza vechiul job........
el se supara f tare
se impaca
se repeta povestea doar ca acum el s-a suparat si mai rau.

dilema????
dc????


multumesc!!!!!
deci....parerea mea este.... poate e gelos?????
greierash_is_back
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:52
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-20 16:52:30
De la: _curly, la data 2009-10-20 16:49:49
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-20 16:39:58un rezumat ?


ea dansatoare night club il cunoaste acolo pe el.
ea renuntza job,iubire mare.
ea propune sa stea impreuna.
el refuza si da un pas spate.
ea viziteaza vechiul job........
el se supara f tare
se impaca
se repeta povestea doar ca acum el s-a suparat si mai rau.

dilema????
dc????


multumesc!!!!!
deci....parerea mea este.... poate e gelos?????


cu placere.
parerea mea?
ai dont ghiv a shit
_curly
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:53
nu uita ca ai un copil de crescut, nu merita sa te autodistrugi.
el, probabil mai are o relatie...cunosc un caz asemanator (cu aceeasi scuza, datorii etc.)


taiko_delia
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:56
lucrez la un salon sunt amnichirista acu,daca am renutat la merseria am renutat defintif pentru a fece altceva
amelishor
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:58
De la: amelishor, la data 2009-10-20 16:58:25lucrez la un salon sunt amnichirista acu,daca am renutat la merseria am renutat defintif pentru a fece altceva


ti-e dor de bara?
geo_xx
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:00
da poate aveti dreptate..poate stiti multi dintre voi ce inseamana sa iubesti,dar cred ca cel mai bun medicament pentru toata suferinta asta este timpul..
amelishor
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:02
De la: kudika075615, la data 2009-10-20 17:00:05
De la: amelishor, la data 2009-10-20 16:58:25lucrez la un salon sunt amnichirista acu,daca am renutat la merseria am renutat defintif pentru a fece altceva


ti-e dor de bara?


Ce este asa rau mai sa iti fie dor de bara ? Uite no avem o camera f spatioasa si ne-am gandit ca o ptem accesoriza cu o bara in centru
Summer_
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:02
De la: amelishor, la data 2009-10-20 17:02:37da poate aveti dreptate..poate stiti multi dintre voi ce inseamana sa iubesti,dar cred ca cel mai bun medicament pentru toata suferinta asta este timpul..


Si uite ca poti sa gandesti si singura fara sa ceri sfaturi, uite asa ai fi evitat sa se faca misto pe acest topic
Summer_
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:03
De la: amelishor, la data 2009-10-20 17:02:37da poate aveti dreptate..poate stiti multi dintre voi ce inseamana sa iubesti,dar cred ca cel mai bun medicament pentru toata suferinta asta este timpul..


no, da-l in aia a masii, cu ratele lui cu tot, si fa ce-ti place!!
geo_xx
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:05
femeia este un lucru bun.femeia este mereu sensibila,femeia este sexi,femeia este campionatul perfect pentru a te distra.femeia este cea ce da viata,femeia este foarte emotiva,femiea poate plange si suferi,cand se vede doborata si cand sufera cade in umbra in aceasta perioada,ea are nevoie ca mintea si inima ei sa fie deschise dar ...nu va fi asa.Dupa ce va resui acest lucru ,ea se va ridica si va simti dragostea ce o incojoara,va radia de fericire....in aceasta lume dominata de barbati ar trebui sa fim mandre ca suntem femei si ca ei fara noi nu ar putea exista...poate alti au ras pe seama topicului scris de mine,si alti m-au ajutat sa inteleg ceia ce gautam...
amelishor
Postat pe 20 Octombrie 2009 20:48
Cel mai bine e sa acorzi toata atentia copilului tau si sa incerci sa il uiti....daca e sa fii cu el sau nu lasa timpul sa decida
o_aiurita
Postat pe 25 Octombrie 2009 23:55
hai mai..vrei sa t ajutam? cu un sfat?...nush..poate inveti sa scrii corect romaneste? ca sa mi demonstrezi cel putin mie, ca ai un IQ indeajuns de mare kat sa intelegi kt d p... esti?
ali_tzik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 23:14
De la: geo_xx, la data 2009-10-20 17:00:05
De la: amelishor, la data 2009-10-20 16:58:25lucrez la un salon sunt amnichirista acu,daca am renutat la merseria am renutat defintif pentru a fece altceva


ti-e dor de bara?


esti fixat pe bara, Geo
NumaiTu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 23:21
Eu nu inteleg ce e atat de rau sa aveti fiecare cuibul sau? Sa inteleg ca nu ati petrecut o zi doua nedespartiti? adica sa faceti totul, de la gatit, mancat, curatenie, dormit, tv, etc impreuna?
E tentant sa lucuiti impreuna? e ceva frumos... sau asa ar trebui sa fie...
Totusi...
Priveste in jur...
Cate cupluri fericite care au ani de convietuire cunosti? care au pastrat vie flacara iubirii de la inceputul relatiei? cate relatii raman "nebatatorite" astfel?
Putine... extrem de putine...
Un citat celebru despre casatorie: "se iubesc trei luni, se cearta trei ani si se tolereaza treizeci de ani..."
O gramada din prietenii mei imi marturisesc sincer ca nu-si mai iubesc sotiile. "iubirea a trecut.., a ramas respectul..." e deja un "slagar" la cei care au >10 ani de convietuire. si 10 ani e mult. majoritatea se "fasaie" dupa numai un an...
Sunt si exceptii, bineinteles. BRAVO LOR! JOS PALARIA! poate le spun si altora cum fac...
Daca relatia asta a voastra dureaza de trei ani si e inca proaspata, poate fi si dincauza faptului ca locuiti separat.
Stiu ca e cam impotriva curentului" ceea ce spun. si ca risc sa-mi atrag oprobriul multora. Eu sunt convins de ceea ce spun, Mai ales ca am experimentat si una si alta. Chiar si in relatia actuala, fiecare avem casa lui. Am locuit o vreme impreuna si nu ne-a mers bine deloc. Si stiti cine si-a dat sema de asta? Ea, iubita mea! Si tre sa recunosc ca eu nu am fost de acord, la inceput. Pana la urmam-am convins si eu.
Asa ca acum sta fiecare la el. bineinteles ca petrecem timp impreuna, chiar si cateva zile. Dar stim ca avem fiecare locul unde se poate retrage cand vrea sa fie singur. In rest, ne vedem zilnic.
SI ESTE MULT MAI FRUMOS ASA... Nu e de colo sa o simti mereu in sufletul tau ca pe o oaza de lumina, sa-ti fie dor de ea, de imbratisarea ei, de sarutul ei...
Nu e mai putin adeavarat ca prietenul tau cel nou s-ar putea sa aiba o problema. de responsabilitate. Poate ii este greu sa si-o asume. Noi, barbatii, ramanem niste copii pana la adanci batraneti, cu mici exceptii. Pentru el e mai comod asa. daca nu vrea sa se mute la tine din comoditate, e bine sa fii precauta. O relatie de iubire presupune si SPRIJIN... ori , cat de mult te poti sprijini pe cineva care fuge de responsabilitati?
In concluzie, parerea mea e sa locuiti separat si tu sa fii atenta daca poti sa pui baza pe el. E MAI BINE ASA, MULT MAI BINE!!!
stardancer
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ma mai iubeste??? 34 De la: adrianolo2000 1 Decembrie 2010 19:07
ma umilesc in fata iubitului 0 De la: 10 Aprilie 2011 23:07
Obsesie? 8 De la: XOXO_GG_ 14 Mai 2009 22:04
eu 29 De la: dandanaua_reloaded 8 Septembrie 2009 22:18
SOS -Voi ce ati face in locul meu ??????? 292 De la: kudika185400 26 Mai 2010 19:15