Setari Cookie-uri

:sml-sign0163: OARE VOI ATI PUTE STII......

salut la toata lumea...io sunt noua p aici, si as avea urmatoarea dilema...am tot citit pe forumul kudica si garbo si asta zilnic, la mai toate sectiunile acestuia....In fine sa trec la subiect acum. De un am o relatie cu un baiat, suntem amandoi de aceiasi varsta si in tot acest timp petrecut impreuna s-au descoperit urmatoarele: ca n intelegem ff bine, ca usntem facuti unul pt altul, ca sunt tot ce si-a dorit etc...dar toate astea pana la un moment dat cand dintr-o data au inceput sa mai apara mici ascunzisuri, din partea lui nu a mea, mentinez asta ca fiind ff important.
Ideea e ca prietenul meu nu prea are stare sa stea ac, cand il intreb unde pleaca imi spune ca iese cu baietii, uita sa mai ajunga acasa si ff des vine la ore de genul 5-6 chiar 7 dimineata.
Scuzele ar fii ca nu a vazut cat e ceasul , ca in fond c sa faca acasa daca eu dorm si el nu are somn, c sa faca sa ma pazeasca ca in fond nu face nimic decat ca iese cu baietii, mentionez ca nu iese numai in week-end ci si in cursul sapt. atunci cand nu este la serv.
Altele....
- exemplu m-am intalnit cu ex iubita pt ca am fost in aceiasi fac. doar asa sa ii zic cat de bine imi merge, nu ti-am zi ssa nu te supar
-daca suntem in oras amandoi si tie iti e somn iti iei taxi si pleci acasa si eu mai stau cu baietii, c sa fac sa vin ac cu tine daca eu mai am chef de stat
-ai un sal. mult prea mic, e de mizerie d c nu t duci in alta parte
- reprosuri: te-am scos in oras, te-am dus la munte
- de cand umbli cu mine esti privita altfel d toata lumea (prietenii lui) la inceput erai privita ff prost
- ce vrei cand iesim in oras sa nu remarc alte femei cat de frumoase sunt, doar nu am ochelari....si nici nu ma pot abtine sa nu zic nimic
- simt nevoia de libertate
-femeia trebuie sa nu comenteze in fata barbatului ff mult pt ca noi nu suntem egali, asa ne-a lasat dumnezeu p noi
- d multe ori vb peste mine si nu esti in stare sa porti o discutie, stii numai sa tipi
Ideea e ca la inceput era ff ok si nu avea din astea, sa plece de ac si tot c am scris mai sus era ff ok, mai nou zici ca a innebunit si pleaca chipurile 1h ora de ac in oras si se intoarce la 7 dimineata timp in care eu stau ac cu ai lui; normal ca eu nu pot sa ies pt ca treb sa ma duc la serv.
Mereu imi reproseaza ca eu m-am distrat si el nu si ca e si randul lui acum.
Toti prietenii lui sunt javre nu au rel serioase ubla cu femei usoare iar nu....''cu ele stau o noapte iar cu tine stau o viata'', asta imi zice ca sa parafrazez, si ca in fond nu l-am prins cu nimic si ca nu pot sa dovedesc ceva anume si ca ar fii cazul sanumai fabulez.
El imi zice ca eu stau cu tine desi nu ai fost vreo cumintenie asta pt ca innainte am avut o rel de 4 ani cu cineva mai matur.
Si lista ar mai continua cu succes.
nu stiu c sa mai scriu, de fapt stiiu c sa mai scriu dar sunt prea multe, mult prea multe...am luat decizia de a scrie aici pt ca de multe ori imi zice ca sunt nebuna ca nu e adevarat nimic ca sunt paranoica si isterica.
Ps: scz pt greselile de ortografie
baracuda2424
Postat pe 4 Februarie 2009 13:31
pai tu ai scris ca sa avem de meditat toata ziua an final carei antrebarea?
erikahd2008
Postat pe 4 Februarie 2009 13:36
ASTEPT IN SFAT....IN LEGATURA CU CE V-AM SCRIS.
PS: SCZ, ASA E AI DREPTATE TEREB SI O INTREBARE....
AM FFF MULTE EMOTII PT CA E PRIMA OARA CAND SCRIU P UN FORUM.
baracuda2424
Postat pe 4 Februarie 2009 13:52
De la: baracuda2424, la data 2009-02-04 13:31:43salut la toata lumea...io sunt noua p aici, si as avea urmatoarea dilema...am tot citit pe forumul kudica si garbo si asta zilnic, la mai toate sectiunile acestuia....In fine sa trec la subiect acum. De un am o relatie cu un baiat, suntem amandoi de aceiasi varsta si in tot acest timp petrecut impreuna s-au descoperit urmatoarele: ca n intelegem ff bine, ca usntem facuti unul pt altul, ca sunt tot ce si-a dorit etc...dar toate astea pana la un moment dat cand dintr-o data au inceput sa mai apara mici ascunzisuri, din partea lui nu a mea, mentinez asta ca fiind ff important.
Ideea e ca prietenul meu nu prea are stare sa stea ac, cand il intreb unde pleaca imi spune ca iese cu baietii, uita sa mai ajunga acasa si ff des vine la ore de genul 5-6 chiar 7 dimineata.
Scuzele ar fii ca nu a vazut cat e ceasul , ca in fond c sa faca acasa daca eu dorm si el nu are somn, c sa faca sa ma pazeasca ca in fond nu face nimic decat ca iese cu baietii, mentionez ca nu iese numai in week-end ci si in cursul sapt. atunci cand nu este la serv.
Altele....
- exemplu m-am intalnit cu ex iubita pt ca am fost in aceiasi fac. doar asa sa ii zic cat de bine imi merge, nu ti-am zi ssa nu te supar
-daca suntem in oras amandoi si tie iti e somn iti iei taxi si pleci acasa si eu mai stau cu baietii, c sa fac sa vin ac cu tine daca eu mai am chef de stat
-ai un sal. mult prea mic, e de mizerie d c nu t duci in alta parte
- reprosuri: te-am scos in oras, te-am dus la munte
- de cand umbli cu mine esti privita altfel d toata lumea (prietenii lui) la inceput erai privita ff prost
- ce vrei cand iesim in oras sa nu remarc alte femei cat de frumoase sunt, doar nu am ochelari....si nici nu ma pot abtine sa nu zic nimic
- simt nevoia de libertate
-femeia trebuie sa nu comenteze in fata barbatului ff mult pt ca noi nu suntem egali, asa ne-a lasat dumnezeu p noi
- d multe ori vb peste mine si nu esti in stare sa porti o discutie, stii numai sa tipi
Ideea e ca la inceput era ff ok si nu avea din astea, sa plece de ac si tot c am scris mai sus era ff ok, mai nou zici ca a innebunit si pleaca chipurile 1h ora de ac in oras si se intoarce la 7 dimineata timp in care eu stau ac cu ai lui; normal ca eu nu pot sa ies pt ca treb sa ma duc la serv.
Mereu imi reproseaza ca eu m-am distrat si el nu si ca e si randul lui acum.
Toti prietenii lui sunt javre nu au rel serioase ubla cu femei usoare iar nu....''cu ele stau o noapte iar cu tine stau o viata'', asta imi zice ca sa parafrazez, si ca in fond nu l-am prins cu nimic si ca nu pot sa dovedesc ceva anume si ca ar fii cazul sanumai fabulez.
El imi zice ca eu stau cu tine desi nu ai fost vreo cumintenie asta pt ca innainte am avut o rel de 4 ani cu cineva mai matur.
Si lista ar mai continua cu succes.
nu stiu c sa mai scriu, de fapt stiiu c sa mai scriu dar sunt prea multe, mult prea multe...am luat decizia de a scrie aici pt ca de multe ori imi zice ca sunt nebuna ca nu e adevarat nimic ca sunt paranoica si isterica.
Ps: scz pt greselile de ortografie

Astept un sfat de la voi in legatura cu cele scrise mai sus.
Voi ce parere aveti....
baracuda2424
Postat pe 4 Februarie 2009 13:58
Mda , caz tipic de plictiseala in relatie sau aparitia altei femei .....cand un barbat incepe sa prefere compania prietenilor ( mai des decat este normal ) in general exista doua motive pentru care face asta :

1. nu mai este atras de tine si pentru ca nu stie cum sa-ti spuna asta prefera sa bea o bere cu baietii pana adormi tu.

2. e implicat intr-o alta relatie.

De respect ...nici nu mai poate fi vorba.

iris_4_ever
Postat pe 4 Februarie 2009 14:06
Daca la inceput te respecta acum e clar ca nu o mai face...
Daca consideri ca el e barbatul potrivit pt tine( desi mi se pre imposibil) ar trebui sa discuti cu el...sa-i zici ce te deranjeaza...sa incerci sa l faci sa inteleaga ca pe tine te supara gesturile lui...Dar si eu cred ca are pe altcineva...oricum,ai grija si stai linistita ca baieti sunt peste tot ! :)
tzushk17
Postat pe 4 Februarie 2009 19:35
De la: baracuda2424, la data 2009-02-04 13:58:30
Astept un sfat de la voi in legatura cu cele scrise mai sus.
Voi ce parere aveti....


ca topicul asta a fost deschis la misto.
draga mea la toti ne e greu...daca ti-as spune parerea mea in legatura cu prietenul tau si ar fi una proasta rau de tot cu ce te-ar influenta pe tine??????
nu tot cu el in casa stai?????

hai sa fim seriosi putin .... treci mai departe sau deal with it....!!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 5 Februarie 2009 02:55
Draga mea scumpa te rog eu mult nu mai sta si accepta jignirile si reprosurile lui.Eu zic sa incepi sa te iubesti pe tine si sa pleci de la el...e greu , stiu ...nu e deloc usor.Dar sufletul tau nu merita asemenea lovituri...din partea persoanei care** te iubeste**.
Am fost si eu in situatia ta si nu am mai suportat jignirile, ..sincer nu mi-a fost usor sa plec numai cu hainele de pe mine, aflandu-ma si intr-o tara straina...si ......uite ca totusi ** am muscat in carne vie** si am avut curajul sa plec.
Nu mie usor gandindu-ma la dezamagirea pe care am primit-o, dar e mai bine asa.
Asadar 'baracuda2424'...viata e frumoasa nu telasa calcata in picioare..pleaca si cauta-ti linistea sufleteasca nu lasa pe nimeni sa te insulte,sa te raneasca .
Viata e scurta cauta persoana care iti ofera respect si liniste sufleteasca.
Sa auzim numai de bine !
meekk
Postat pe 5 Februarie 2009 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un pic de ajutor..logica imi spune sa fac ceva..inima altceva 6 De la: DaduxMJ 9 Decembrie 2009 16:13
poti sa recuceresti un barbat din zodia taur??? 4 De la: sakura_7777777 3 Ianuarie 2010 04:41
Dilema 9 De la: Madalina_Gabriela_3 5 Noiembrie 2013 12:06
De ce? 12 De la: Ladywind 22 Februarie 2009 16:45
de ce imi e atat de greu fara el? 38 De la: stefanant 18 Octombrie 2009 20:37