Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE........?

Am avut o relatie cu un barbat timp de 5 ani. Ne-am inteles ok pana acum cateva luni cand eu am deschis subiectul mutatului impreuna mai ales ca exista si conditii. Verbal a fost de acord, dar a devenit tot mai ocupat,ne-am vazut tot mai rar: o data pe saptamana si in week. Am inceput sa ne certam de la orice, iar intr-o zi mi-a spus ca mai bine ar fi sa luam o pauza.Sa nu ne mai vedem o perioada.De atunci au trecut 3 luni. Eu nu l-am sunat deloc in acest timp, el de cateva ori.De fiecare data ii spuneam sa nu ma mai sune;sa ne vedem de viata noastra separat. Sentimentele mele pentru el au ramas neschimbate:inca il mai iubesc.Asa ca daca am vazut ca tot mai suna si dupa ce i-am spus sa nu o mai faca i-am trimis un mesaj in care l-am intrebat daca mai are sentimente pentru mine. Raspunsul lui afost ca da, inca mai tine la mine. Incurajata de raspunsul lui,i-am trimis sms si l-am intrebat daca vrea sa avem o relatie frumoasa asa cum a fost o data dar si cu continuitate.Ce mi-a raspuns: ca nu ar fi o ideee rea. Urmatoarea zi m-a sunat si mi-a spus ca bunica lui este grav bolnava aproape pe moarte si ca cel mai bine ar fi sa amanam intalnirea noastra sa ne lamurim problema peste cateva zile cand s-ar mai linisti apele in familia lui.
Eu ma intreb :chiar nu ar avea timp sa ne vedem cateva ore sa stam la povesti?daca i-ar fi dor de mine nu ar fi nerabdator sa ne vedem? sau ce sa cred acum despre comportamentul lui?
BIANCA_27
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:58
offf...greu f greu de spus...nu stiu ce sa zic poate ca ideea de a va muta impreuna l-a speriat si nu stie ce sa mai faca desi dupa 5 ani ar fii trebuit sa stie deja....eu zic sa ii lasi ragazul care ti l cere dar nu f mult si sa porti o discutie fata in fata cu el ....de abia atunci vei sti singura ce decizie sa iei
viviana23
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:41
este posibil sa ii fie teama sa se mute cu tn, considerand ca poate asa relatia cu tine s eva strica dar oricum trebuie sa discutati serios despre viitorul relatie voastre
yumy
Postat pe 21 Octombrie 2009 20:17
De la: BIANCA_27, la data 2009-10-21 15:58:51Am avut o relatie cu un barbat timp de 5 ani. Ne-am inteles ok pana acum cateva luni cand eu am deschis subiectul mutatului impreuna mai ales ca exista si conditii. Verbal a fost de acord, dar a devenit tot mai ocupat,ne-am vazut tot mai rar: o data pe saptamana si in week. Am inceput sa ne certam de la orice, iar intr-o zi mi-a spus ca mai bine ar fi sa luam o pauza.Sa nu ne mai vedem o perioada.De atunci au trecut 3 luni. Eu nu l-am sunat deloc in acest timp, el de cateva ori.De fiecare data ii spuneam sa nu ma mai sune;sa ne vedem de viata noastra separat. Sentimentele mele pentru el au ramas neschimbate:inca il mai iubesc.Asa ca daca am vazut ca tot mai suna si dupa ce i-am spus sa nu o mai faca i-am trimis un mesaj in care l-am intrebat daca mai are sentimente pentru mine. Raspunsul lui afost ca da, inca mai tine la mine. Incurajata de raspunsul lui,i-am trimis sms si l-am intrebat daca vrea sa avem o relatie frumoasa asa cum a fost o data dar si cu continuitate.Ce mi-a raspuns: ca nu ar fi o ideee rea. Urmatoarea zi m-a sunat si mi-a spus ca bunica lui este grav bolnava aproape pe moarte si ca cel mai bine ar fi sa amanam intalnirea noastra sa ne lamurim problema peste cateva zile cand s-ar mai linisti apele in familia lui.
Eu ma intreb :chiar nu ar avea timp sa ne vedem cateva ore sa stam la povesti?daca i-ar fi dor de mine nu ar fi nerabdator sa ne vedem? sau ce sa cred acum despre comportamentul lui?


ai fost vreodata in situatia de a avea pe cineva din familie pe moarte??eu cred ca nu...
cum poti sa gandesti atat de egoist???
incearca pt un moment sa te pui in situatia lui si apoi intreaba-te ce ai face....
andreea1976
Postat pe 21 Octombrie 2009 21:14
pai are dreptate ma-sa mare este pe moarte ce vrei sa ii arda de relatii?
asteapta si tu ca nu o fi foc!
one_size
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:25
De la: BIANCA_27, la data 2009-10-21 15:58:51Am avut o relatie cu un barbat timp de 5 ani. Ne-am inteles ok pana acum cateva luni cand eu am deschis subiectul mutatului impreuna mai ales ca exista si conditii. Verbal a fost de acord, dar a devenit tot mai ocupat,ne-am vazut tot mai rar: o data pe saptamana si in week. Am inceput sa ne certam de la orice, iar intr-o zi mi-a spus ca mai bine ar fi sa luam o pauza.Sa nu ne mai vedem o perioada.De atunci au trecut 3 luni. Eu nu l-am sunat deloc in acest timp, el de cateva ori.De fiecare data ii spuneam sa nu ma mai sune;sa ne vedem de viata noastra separat. Sentimentele mele pentru el au ramas neschimbate:inca il mai iubesc.Asa ca daca am vazut ca tot mai suna si dupa ce i-am spus sa nu o mai faca i-am trimis un mesaj in care l-am intrebat daca mai are sentimente pentru mine. Raspunsul lui afost ca da, inca mai tine la mine. Incurajata de raspunsul lui,i-am trimis sms si l-am intrebat daca vrea sa avem o relatie frumoasa asa cum a fost o data dar si cu continuitate.Ce mi-a raspuns: ca nu ar fi o ideee rea. Urmatoarea zi m-a sunat si mi-a spus ca bunica lui este grav bolnava aproape pe moarte si ca cel mai bine ar fi sa amanam intalnirea noastra sa ne lamurim problema peste cateva zile cand s-ar mai linisti apele in familia lui.
Eu ma intreb :chiar nu ar avea timp sa ne vedem cateva ore sa stam la povesti?daca i-ar fi dor de mine nu ar fi nerabdator sa ne vedem? sau ce sa cred acum despre comportamentul lui?


Fiecare individ actioneaza altfel. Desigur daca vreia intradevar sa te vada, se intalnea cu tine. Da poti sa interpretezi asa. Ca nu te mai iubeste deci ar trebui sa-l lasi in poace...
Pe de alta parte familia este mai presus ca orce, deci bunica este mult mai importanta, decat o intalnire cu tine...Ai asteptat trei luni sau l-ai lasat sa astepte atata, deci mai poti rezista cateva zile....

Judecand la rece, 3 luni NU l-ai sunat, ba mai mult il rugai sa nu o mai faca nici el...Ce impresie crezi ca i-ai lasat, ca nu te mai intereseaza omul...Acuma ti s-a sculat tie sa-l vezi din nou, si sa incepi relatia si te-ai bosumflat ca nu poate sa te vada, ca moare bunica...
Zi mersi ca mai vorbeste omul cu tine...Altii ti-ar fi zis deja de mult adio la asa comportament...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:43
AI DREPTATE CAM LA FEL AM GANDIT SI EU DOAR CA MI-A FOST FRICA SA NU FIU PREA SUBIECTIVA, SA GANDESC CU SUFLETUL MAI MULT DECAT CU CREIERUL SI SA SUFAR DIN NOU. AM INCERCAT DIN RASPUTERI SA IL SCOT DIN MINTEA SI SUFLETUL MEU ,DAR CU FIECARE TELEFON PE CARE IL PRIMEAM DIN PARTEA LUI O LUAM DE LA CAPAT.
MI-AR FI FOARTE GREU SA MA SIMT "INSELATA" . SA INCERC SA IL UIT DIN NOU DUPA CE MI-A DAT O RAZA DE SPERANTA PRIN FAPTUL CA M-A SUNAT CU TOATE CA EU II SPUNEAM SA NU O MAI FACA.
TOATE PARERILE VOASTRE INSEAMNA FOARTE MULT PENTRU MINE. MULTUMESC.
BIANCA_27
Postat pe 22 Octombrie 2009 17:03
De la: BIANCA_27, la data 2009-10-22 17:03:51AI DREPTATE CAM LA FEL AM GANDIT SI EU DOAR CA MI-A FOST FRICA SA NU FIU PREA SUBIECTIVA, SA GANDESC CU SUFLETUL MAI MULT DECAT CU CREIERUL SI SA SUFAR DIN NOU. AM INCERCAT DIN RASPUTERI SA IL SCOT DIN MINTEA SI SUFLETUL MEU ,DAR CU FIECARE TELEFON PE CARE IL PRIMEAM DIN PARTEA LUI O LUAM DE LA CAPAT.
MI-AR FI FOARTE GREU SA MA SIMT "INSELATA" . SA INCERC SA IL UIT DIN NOU DUPA CE MI-A DAT O RAZA DE SPERANTA PRIN FAPTUL CA M-A SUNAT CU TOATE CA EU II SPUNEAM SA NU O MAI FACA.
TOATE PARERILE VOASTRE INSEAMNA FOARTE MULT PENTRU MINE. MULTUMESC.


ce stii tu; stiu si eu;-)mai demult ;-)
DACA TIPUL TE INTERESEAZA SI IL IUBESTI INTRADEVAR ATUNCI INCEARCA SA FII ALATURI DE EL IN SITUATIA IN CARE SE AFLA...VORBA AIA LA BINE SI LA RAU...POATE NU ARE EXACT NEVOIE DE TINE SA TE VADA, DAR ARE POATE NEVOIE DE UN UMAR DE SPRIJIN IN SITUATIA IN CARE SE AFLA....SUNA-L SI INTREABA-L DACA POTI SA-L AJUTI MORAL ACUMA.
IAR IN REST VA LIPSESTE COMUNICAREA...DESI NU AI POVESTIT MULT. ASTA REIESE;-) NU INTERPRETA CE CREZI TU CA AR INSEAMNA CE ZICE EL, SAU FAPTELE LUI, CI INCEARCA SA-L INTREBI DACA INTRADEVAR ESTE ASA CUM AI INTERPRETAT...NICI MACAR CE CREDEM NOI NU TREBUIE SA FIE IN CAZUL LUI VALABIL;-) DICUTATI SI ANALIZATI GRESELILE VOASTRE SI INCERCATI SA REPARATI RELATIA; DACA INTRADEVAR AMANDOI VRETI ASTA
NU STIU CE CONDITII ATI ALES PENTRU MUTATUL IMPREUNA, DAR EU PERSONAL DACA DE LA INCEPUT MUTATUL E O "DOGMA" DE PRINCIPII PE CARE TREBUIE SA LE ACCEPT INCONTESTIBIL, AS FUGI SI EU MANCAND PAMANTUL...IAR IN CAZUL IN CARE EU AR TREBUI EU SA PUN CONDITII, TOT MANCAND PAMANTUL AS FUGI
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:20
Sincer..mai bine il lasi ca pe el sa te caute el ..si totusi sa nu iti mai faci iluzii..dak dupa atata timp 5 ani el nu isi face nici un plan de viitor cu tine..nush cat de mult s`a implicat in aceasta relatie..
kudika072301
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa il parasesc sau nu? 29 De la: iris_4_ever 7 Februarie 2010 02:02
M-am indragostit de preotul din sat.Sa sper la mai mult? 280 De la: lover_woman 10 Noiembrie 2010 16:44
vreau sa ma insor 8 De la: kudika_976166 3 Decembrie 2014 15:34
ciudat dar........... 16 De la: kalevalla 18 Februarie 2009 02:28
barbatii casatoriti in varsta de 40 de ani mai fac sex cu nevestele lor in varsta de 40 de ani? 160 De la: geo_reincarcat_iara 29 Septembrie 2010 19:26