Setari Cookie-uri

singuratatea -destin, obisnuinta, boala, eternitate.

Buna,
as vrea sa stiu parerea voastra despre singuratate- cei care stiu ce inseamna.
eu sunt singura dintotdeauna si ma tot intreb de ce? ce imi lipseste? ce nu stiu sa fac? ce nu vad oare in jur? oare pierd momentul cand pot sa ma apropii de cineva, sau pierd momentul cand pot sa raman cu cineva?
ma puteti sfatui?
kudika027322
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:20
singuratatea e un mod de ati intelege lipsurile in abilitatile de comunicare;)).am avut o vreme in care ma simteam singura,dar am realizat ca nu sunt chiar atat de singura,am prieteni cu care pot iesi.in trecut ca sa nu ma simt singura intram in relatii in care nu simteam nimic ptr partener si ma simteam mai singura:-j.acum prefer sa ies cu prietenii si sa nu-l mai astept pe Fat-Frumos cu atata ardoare,daca se gandeste sa vina sunt pregatita:))dar daca nu vine nu-i bai este timp suficient sa ajunga :-d.
banuiesc ,ca nu te axezi pe prezent foarte mult si-ti faci iluzii in privinta viitorului foarte mult,atunci logic ca-ti pierzi bucuria de a trai,ptr ca te hranesti cu iluzii si omiti sa traiesti prezentul.incearca sa iesi cat mai mult daca nu cu prietenii, singura,invata sa-ti accepti singuratatea si apoi restul va veni de la sine;;).gandeste-te ca perioada asta de singuratate isi are rostul ei,ai ceva de invatat,e o lectie de viata si nu trebuie sa disperi.TRAIESTE PREZENTUL,bucura-te de el,zambeste,danseaza,citeste o carte buna!
indungischizofrenice
Postat pe 24 Octombrie 2009 10:46
nu cred ca este nimic in neregula cu tine., poate ca iti doresti singuratatea, sau poate ca te sperii prea mult sa te implici mai departe..lasa lucrurile sa decurga de la sine..
SPOTYYY
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt posibile relatiile la distanta cu o persoana cunoscuta pe net? 19 De la: simonarasa 25 Octombrie 2009 21:51
Prieteni noi 18 De la: geo_x 6 August 2009 23:05
click 1 De la: mmar_cella 6 Iulie 2009 10:25
O mare intrebare!!!!!!! 40 De la: oana84onutza 24 Noiembrie 2009 18:34
capricorn-varsator 8 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 10:41