Setari Cookie-uri

credeti ca exista asa ceva?

De la: rashela, la data 2009-10-31 20:59:58Exista asemenea situatii cand se cunoasc de-o viata, sunt amici .. si stau la taclale.
Dar cand te duci la o fata acasa, incepi s-o mangai, s-o saruti... alea-alea.. NU EXISTA!! Ca doar de-aia s-a dus la ea acasa... Sau, mai nou, s-au bagat paturi in ITB??

asa e, am crezut si eu, ca iubitul meu a fost primul din lumea asta care a stat cuminte asa langa o fata, chiar il credeam, cat de cuminte ar fi baiatul, cat de naiv, tot nu va sta degeaba,,,din pacate
iubi7a_lui
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:02
chiar cred ca e oribil sa se confirme.pt mine e oribil sa stiu si atat.mi-as dorii ft ft mult sa fie asa cum imi zice el dar nu vreau sa ma mint singura.totusi va fac o marturisire..eu mai demult am avut o aventura ca sa i zic asa cu un baiat care ma iubit dar eu il cautam doar cand ma certam cu iubitul meu era asa sa am o consolare si va zic sincer si sper sa nu ma judecati ca am ajuns cu el in pat de multe ori si nu s-a inatmplat nimic decat niste magaieri sarutari si atat...pt ca nu puteam ma simteam vinovata.stiu ca nu am procedat bine ca am cautat consolare in alta parte,de fecare data cand ma simteam neglijata.ceea ce e sigur ca el nu va afla despre acest lucru niciodata nu am de gand sa i zic.sincer asta e consolarea mea ca si eu am ajuns pana in pat cu altu cum s-ar zice...
caryna89
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:16
De la: caryna89, la data 2009-10-31 21:16:43chiar cred ca e oribil sa se confirme.pt mine e oribil sa stiu si atat.mi-as dorii ft ft mult sa fie asa cum imi zice el dar nu vreau sa ma mint singura.totusi va fac o marturisire..eu mai demult am avut o aventura ca sa i zic asa cu un baiat care ma iubit dar eu il cautam doar cand ma certam cu iubitul meu era asa sa am o consolare si va zic sincer si sper sa nu ma judecati ca am ajuns cu el in pat de multe ori si nu s-a inatmplat nimic decat niste magaieri sarutari si atat...pt ca nu puteam ma simteam vinovata.stiu ca nu am procedat bine ca am cautat consolare in alta parte,de fecare data cand ma simteam neglijata.ceea ce e sigur ca el nu va afla despre acest lucru niciodata nu am de gand sa i zic.sincer asta e consolarea mea ca si eu am ajuns pana in pat cu altu cum s-ar zice...


Da. Dar tu esti femeie...
wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:20
De la: caryna89, la data 2009-10-31 21:16:43chiar cred ca e oribil sa se confirme.pt mine e oribil sa stiu si atat.mi-as dorii ft ft mult sa fie asa cum imi zice el dar nu vreau sa ma mint singura.totusi va fac o marturisire..eu mai demult am avut o aventura ca sa i zic asa cu un baiat care ma iubit dar eu il cautam doar cand ma certam cu iubitul meu era asa sa am o consolare si va zic sincer si sper sa nu ma judecati ca am ajuns cu el in pat de multe ori si nu s-a inatmplat nimic decat niste magaieri sarutari si atat...pt ca nu puteam ma simteam vinovata.stiu ca nu am procedat bine ca am cautat consolare in alta parte,de fecare data cand ma simteam neglijata.ceea ce e sigur ca el nu va afla despre acest lucru niciodata nu am de gand sa i zic.sincer asta e consolarea mea ca si eu am ajuns pana in pat cu altu cum s-ar zice...[/quote
da, gresim mult si noi, tu spui ca nu ai ajuns pana la capat cu respectivul, asta pentru ca nu ai pututm, dar baietii cu parere de rau, spun ca sunt altfel, ei nu stau degeaba langa o fata, iar la cate curve sunt care se ofera fara niciun regret,,ce sa mai zic, ca si tine si eu am gresit ..am ajuns sa ma sarut cu altul si el de aceea a facut asta, doar ca eu nu as fi ajuns asa usor in pat cu altul, cum a facut-o el, eram singura din viata lui si am crezut ca asta il va face sa ai fie greu sa fie cu alta, dar nu a fost asa, poate e valabil doar pentru anumite fete..
iubi7a_lui
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:22
mai bine o minciuna, pe cuvant, decat sa afli, e dureros, daca e langa tine, las-o asa cum a cazut, fi fericita nu iti cauta nefericirea
iubi7a_lui
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:24
da asa e..barbatii sunt diferiti dar poate nu toti.nu mai stiu ce sa cred.dupa ce mi-a zis deja eram gata sa il caut pe acel baiat cu care am avut eu aventura aceea si l-am si cautat dar nu am reusit sa ne intalnim pt ca el nu e in oras acum si a ramas sa ne vedem dar cand a venit momentul am renuntat.am zis ca totusi nu are sens sa o fac cu el doar asa din razbunare si poate chiar nici iubitul meu nu a facut-o si atunci mi-ar parea si mai rau...
caryna89
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:31
De la: caryna89, la data 2009-10-31 21:31:09da asa e..barbatii sunt diferiti dar poate nu toti.nu mai stiu ce sa cred.dupa ce mi-a zis deja eram gata sa il caut pe acel baiat cu care am avut eu aventura aceea si l-am si cautat dar nu am reusit sa ne intalnim pt ca el nu e in oras acum si a ramas sa ne vedem dar cand a venit momentul am renuntat.am zis ca totusi nu are sens sa o fac cu el doar asa din razbunare si poate chiar nici iubitul meu nu a facut-o si atunci mi-ar parea si mai rau...


indiferent daca iubitul tau a facut-o sau nu, sa il cauti pe alec baiat sa te razbuni, nu este o solutie, asta am vrut eu, asta a fost primul meu gand, sa fac si eu la fel, am zis ca asa as trece mai usor peste, dar daca ma culc cu altul, ce demonstrez? Ce mai invata el din asta, va spune ok, ai facut-o o voi mai face si eu...si unde ajungem si inca ceva daca dupa ce te culci cu respectivul, incep regretele la tine iar din moment ce iti iubesti iubitul, vor fi regrete mari, oare le vei putea suporta?Nu se merita sa platesti cu aceeasi moneda, din contra arata-i ca esti altfel, iar din asta va invata o lectie
iubi7a_lui
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:45
poi de aceea am si renuntat la intalnirea cu el.oricum ce a fost intre mine si el a fost demult..de fapt cam in aceeiasi perioada cand si iubitul meu a calcat stramb.fapta nu e recenta insa acum mi-a povestit la o cearta din cauza geloziei mele mi-a zis ca de aia a facut toate astea ca a vrut sa imi demonstreze ca oricat l-as controla si orice as face daca e sa mearga la alta merge.sper sa reusim sa reparam ceva.ce imi zici cum sa il recuceresc?
caryna89
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:54
De la: caryna89, la data 2009-10-31 21:54:03poi de aceea am si renuntat la intalnirea cu el.oricum ce a fost intre mine si el a fost demult..de fapt cam in aceeiasi perioada cand si iubitul meu a calcat stramb.fapta nu e recenta insa acum mi-a povestit la o cearta din cau mi-a zis ca de aia a facut toate astea ca a vrut sa imi demonstreze ca oricat l-as controla si orice as face daca e sa mearga la alta merge.sper sa reusim sa reparam ceva.ce imi zici cum sa il recuceresc?


sa il recuceresti, sa ai arati incredere, dar eu nu stiu asta, la mine e invers iubitul incearca sa ma recucereasca, ceea ce e greu, oricum uita tot, si fiti fericiti, arata-i iubire dar nu il sufoca
iubi7a_lui
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:58
o sa incerc sa i arat ca il iubesc si ca sunt dispusa sa uit sper sa si reusesc.el e foarte pesimist zice k mereu voi fi asa geloasa si nu ma voi schimba niciodata..as vrea sa il conving ca putem avea o relatie frumoasa.acum suntem amadoi ft suparati
caryna89
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:03
eu cred ca si tu esti de vina cu gelozia ta. dar poate simteai tu ca te inseala, adica poate te inseala de mult si acuma ca l-ai prins a bagat-o pe asta
elagodess
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:53
poi faza e ca nu l-am prins mi-a zis chiar el la o cearta.deci nu avea ce sa bage intrun fel.eu nu aveam cum sa aflu e clar.stiu ca am exagerat cu gelozia dar acuma asta e platesc pt faptele mele.
caryna89
Postat pe 4 Noiembrie 2009 19:47
De ce draq ai impresia k u cunosti toate categoriile de barbati din lume? Pt u exista doar barbati? Ce u oare daca ai avea langa u un tip superb dezbracat si sa iti spuna ca te doreste u ai zice nu ca am prieten. Vrajeala! sau poate ca da cine stie? Asa e si cu barbatii sunt putini ai care rezista dar EXISTA. Asa ca numai generaliza. Ai vazut si u prin filme doua faze si ti-au mai povestit 2 prietene tragedia vietii lor si acum ai pretentia sa spui k barbatii TOTI ajung la infidelitate cand sunt impreajma altei femei.
emanuell18
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:19
o da! "u esti femeie" si se rezolava! nu e asa ? Femeia e fiinta suprema de o moralitate nemaintalnita pe pamant. Sa fim seriosi! Asta e rasuflata de mult si cred ca toata lumea stie k si femeile fac tot posibilul sa-i ajunga din urma pe barbati la capitolul asta. Nu exista femeie care inseala, care nu minte si alte chestii.Fiinta pura, perfecta.
emanuell18
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:25
De la: caryna89, la data 2009-10-31 21:54:03poi de aceea am si renuntat la intalnirea cu el.oricum ce a fost intre mine si el a fost demult..de fapt cam in aceeiasi perioada cand si iubitul meu a calcat stramb.fapta nu e recenta insa acum mi-a povestit la o cearta din cauza geloziei mele mi-a zis ca de aia a facut toate astea ca a vrut sa imi demonstreze ca oricat l-as controla si orice as face daca e sa mearga la alta merge.sper sa reusim sa reparam ceva.ce imi zici cum sa il recuceresc?


Si avea dreptate nu ai cum sa exerciti control suprem asupra uenei fiinte umane. Daca u nu ii lasi libertatea necesara pt a respira liber nu o sa fie niciodata al tau. E dreptul fiecaruia de a intoarce capul pe strada dupa o femeie superba si sa o admiri, asta nu inseamna ca in secunda urmatoare el va ajunge in patul ei. Persoanele foarte geloase ca u pun pariu ca inebunesc la faze de genu asta si deja ince sa isi conceapa fel de fel de cosmare in mintea acesteia. Trebuie sa ai incredere in el si el in tine. Vezi u esti incredibil de geloasa pt ca u insasi nu poti sa fii fidela si te temi ca si el la randul lui sa nu faca acelasi lucru pe care lai facut si u. Intai trebuie sa te schimbi pe u si atunci lucrurile vor fi mult mai clare. Daca u vei fii pregatita sa fii fidela intr-o relatie at sansele de a te mai insela partenerul tau vor scadea foarte mult. Nu ai cum sa ceri ceva de la partenerul tau ce u insasi nu poti sa oferi. Analizeaza-te pe tine si gandurile tale si fa-ti ordine in ele si o sa vezi ca situatia o sa se schimbe.
emanuell18
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:34
De la: caryna89, la data 2009-10-31 20:13:27cathyman,posibil sa ai dreptate.asta trebuie sa invat eu:sa am incredere.o lectie cam grea dar sper sa reusesc pt ca dupa cum spui merita.imi va lua ceva timp oricum.ma bucur sa am punctul de vedere al unui barbat matur.dar ce zici de chestia aceea ce am intrebat-o eu la inceputul discutiei?adica daca chiar se poate ca un barbat ajuns in pat cu alta sa nu o faca.tu ce parere ai?chiar exista?

Ia-o pragmatic....orice este posibil! Asta in ceea ce priveste pe altii.........
Eu am trecut prin ceva asemenator.....dar nu eram in relatie cu cineva....da , se poate sa stai cu una in pat si sa povestesti....o noapte intreaga.... Depinde de ce urmaresti!
O relatie sanatoasa sau ceva pe fuga?
catyboy69
Postat pe 7 Noiembrie 2009 17:01
De la: caryna89, la data 2009-10-27 09:24:32buna.sunt cu iubitul meu de cativa ani buni.am avut o perioada ft proasta in care gelozia mea a provocat multe discutii.il acuzam mereu de tot felul de chestii care de multe ori nu erau adevarate.insa cand a inceput sa se sature mi-a promis ca intradevar le va face.asa ca a ajuns sa se intalneasca cu alte fete.acest fapt mi l-a dezvaluit chiar el.iar scuza a fost urmatoarea:m-am saturat sa ma compari cu ceilalti baieti,m-am saturat sa crezi mereu ca te insel asa ca m-am dus la altele asa cum m-ai trmis chiar tu".ok o scuza ft proasta el e singurul vinovat de greselile lui,insa nu aici e problema.aceste chestii s-au petrecut in urma cu vreo 2 ani.adica intalnirile acestea,dar el mi-a dezvaluit acuma de vreo o luna cand am avut o criza de gelozie si era hotarat sa o ruoem.adica mi-a zis ca el nu suporta gelozia mea ca din vina mea el atunci a mers la altele.mi-a zis ca a ajuns pana in pat cu respectivele dar nu a putut sa faca nimic a zis ca se gandea la mine si k m-a respectat si de aia nu a mers mai departe.intrebarea mea ar fi:Oare chiar exista un barbat care ajuns in pat cu alta sa o refuze cu gandul la iubita lui de acasa??si mi-a mai zis ca desi nu il cred lui i-ar fi scarba sa o faca cu alta si chestii de genu.noi ne-am inceput viata sexuala impreuna.de aceea pt mine e important acest fapt.el ma asigura ca nu a fost nimic mai mult decta mangaieri si sarutari.insa pe mine ma doare.vreau sa il cred dar nu stiu.recunosc ca sunt posesiva si geloasa.a zis ca asta l-a exasperat ca mereu il verificam si il interogam si de aceea a decis sa imi faca pe plac sa nu il mai acuz degeaba ca s-a saturat.a zis ca nu i-a lipsit nimic in afara de libertate in relatia noastra.am hotarat sa continui relatia dar semnul de intrebare exista.asta ma macina.totusi il apreciez ca mi-a marturisit chiar el.orice lucru ce il face gresit sau nu el imi zice.apreciez sinceritatea.astept parerile voastre.va multumesc


versiunea lui mi se pare cusuta cu ata alba. banuiesc ca te-a inselat de nenumarate ori.
franziska_eu
Postat pe 13 Noiembrie 2009 12:13
Nu exista din cauza ta. Faptul ca s-a intalnit cu altele e numai alegerea lui. Mi se pare penibil sa dea vina pe tine, oricat de geloasa ai fi fost. Daca ar fi avut putin respect (ceea ce rar intalnim in ziua de azi la baieti) ti-ar fi spus cat de mult il deranjeaza acest lucru si ca el nu mai suporta astfel... si s-ar fi despartit de tine. Nu stiu cat de bine ar fi fost, dar sigur nu te-ai mai fi framantat cu intrebarea: m-a inselat sau nu? Normal ca te-a inselat (nu vreau sa fiu rea). Le e foarte greu sa-si tina ustensila in pantaloni cand vine vorba de sex. Poate intr-adevar te iubeste, dar asta nu inseamna ca nu s-a culcat si cu altele sau ca a avut puterea sa zica nu unei partide de sex.
Eu m-am lecuit de mult. Incerc sa nu mai fiu atat de naiva (ca sa nu zic proasta). Mi-a ajuns cat am crezut in bunatatea baietilor.
danyelica
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:47
Si daca totusi ai sa descoperi ca te-a inselat, cum o sa procedezi? Tu ai vreodata liniste? Exista vreo zi din viata ta in care nu discuti despre acest subiect sau nu gandesti ca esti inselata? Cum ar trebui sa se poarte un barbat cu tine ca sa fie deasupra oricarei banuieli?
michelle34
Postat pe 16 Noiembrie 2009 05:37
poi nu mai caut adevarul ca poate ma va durea.incerc sa il cred pe el ca e asa cum a zis.in rest mi-am mai revenit sunt si linistita.uneori imi amintesc sper sa pot uita.decat sa mi se confirme mai bine nu stiu pt ca oricum vom ramane impreuna pt ca ne iubim ce-i drept.sper sa se rezolve si sper sa existe asa ceva
caryna89
Postat pe 16 Noiembrie 2009 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ziceti de asta: de pe chat direct in pat 10 De la: Yharr 11 Iunie 2011 22:54
Nu stiu cate sau cati dintre voi aveti un tata kre... 3 De la: marco918 6 Martie 2011 23:03
o telenovela 24 De la: anaraoul 27 Februarie 2009 14:49
Bunaaaaa!!! 37 De la: Tharr 30 Octombrie 2010 15:37
zau ca nu stiu ce sa mai fac :-?? 59 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 19:00