Setari Cookie-uri

Fetelor, am nevoie de parerea voastra sa clarific o situatie de ”prietenie”!

Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...
Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.
Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.
- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.
- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!

kudika076984
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:09
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:09:31 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...
Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.
Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.
- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.
- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!





Nu ai impresia ca te repeti?Deja vrei sa umpli tot forumul cu naivitatea ta?
bl_de
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:43
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:09:31 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...
Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.
Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.
- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.
- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!




Ca sa fiu mai concret ....http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/29310/Fetelor-am-nevoie-de-parerea-voastra-sa-clarific-o-situatie/1.html
bl_de
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:45
iar?
one_size
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:46
Am considerat ca se potriveste in doua sectiuni. As dori sa am parerea mai multora si nu toata lumea citeste aceeasi sectiune.
Este liber sa postezi.
Multumesc ca ti-ai spus parerea.
kudika076984
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:11
mi se pare ingrozitor ce am citit.....Doamne fereste sa fi fost eu in locul tau, nu stiu cum as fi reactionat. mi se pare ORIBIL gestul sotului tau de a o accepta in patul VOSTRU atata timp cat tu erai plecata. si totusi ceva e neclar, probabil isi da seama ca nu a facut ceva normal insa ti-a spus. de ce? nu putea sa ramana secretul lor?
iar despre ea, este si mai urat ca o asa zisa prietena sa intervina in halul asta in relatia voastra. putea macar ea sa te intrebe sau sa iti zica.

si am o intrebare pt tine...din ce am citit nu pare ca ai vreo suspiciune in legatura cu ce au facut ei acolo. nu te gandesti ca acolo s-a intamplat ceva?te deranjeaza numai ideea ca ea a fost acolo in lipsa ta?astept raspuns
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:03
ori este de-a dreptul naiv sotul tau sa nu-si dea seama de gravitatea faptelor intamplate, ori stie prea bine sa te manipuleze, in consecinta sa se fi intamplat voit aceasta intalnire in 3.
La fel ca si Andrutza89, nu stiu cum as fi reactionat sa aud asa ceva. Deschide ochii mari, eu nu cred ce spune el..., dar tu il cunosti mai bine.
i_andra
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:24
"1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele)"=ori e ta***********************mpit ori e cre**************tin. imi cer scuze. consider ca ai dreptate. nu trebuia s-o primeasca. din partea mea 3 palme peste cap.
"2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata)"= o tar*****************fa ordina*******************ra!!!!! 5 picioare in burta!

Daca eram in locul tau....nu divortam, dar avea parte de un mega scandal! Si ce daca era si amicul sau acolo?? nu conteaza. Vi*************ta aia am impresia ca-si incearca norocul la el si el mai mai ca se lasa!
greierash_is_back
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:31
eu sincer pe ea o strangeam de gat cu manutele mele iar lui...vaiiii de el....bagajul direct la usa si pa taticul
imi pare rau pt tine, te sfatuiesc sa iti alegi cu atentie prietenele data viitoare. stim toate ca barbatii sunt influentabili de femei, mai ales frumoase, asa ca macar ai grija ca prietenele tale viitoare sa fie sincere si de incredere.
dar nu ai zis,cum ai reactionat tu cand ai aflat? ai zis "ok....treaba voastra" sau...?
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:27
exact....e si vina ei....trebuia sa se gandeasca intai ca e deja insurat amicul ei...si nu e cazul...personal as fi preferat sa dorm in masina
si ma tot roade curiozitatea,ea o dormit la mijloc? ft important !
_oktober_
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:32
Daca eram in locul tau divortam si dadeam foc la tot, nu vrei sa ai un asemenea sot pe parcursul vietii
Iar de prietena ta....precis ca este o fire mai usuratica, cum a putut sa doarma cu un barbat casatorit si altaul care ii complet strain, sau ma rog...mai ales ca are masina, cunostinte cred...

Aphrodite
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:36
De la: Andrutza89, la data 2009-10-31 22:27:01eu sincer pe ea o strangeam de gat cu manutele mele iar lui...vaiiii de el....bagajul direct la usa si pa taticul
imi pare rau pt tine, te sfatuiesc sa iti alegi cu atentie prietenele data viitoare. stim toate ca barbatii sunt influentabili de femei, mai ales frumoase, asa ca macar ai grija ca prietenele tale viitoare sa fie sincere si de incredere.
dar nu ai zis,cum ai reactionat tu cand ai aflat? ai zis "ok....treaba voastra" sau...?


Subscriu

Dar... de dormit pe jos nu incape vorba sau nu e frumos sa lasi o don'shoara ratacita sa intepeneasca dormind pe jos intr-o casa ''primitiva'' ?
wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:36
De la: _oktober_, la data 2009-10-31 22:32:17exact....e si vina ei....trebuia sa se gandeasca intai ca e deja insurat amicul ei...si nu e cazul...personal as fi preferat sa dorm in masina
si ma tot roade curiozitatea,ea o dormit la mijloc? ft important !
wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:37
De la: _oktober_, la data 2009-10-31 22:32:17exact....e si vina ei....trebuia sa se gandeasca intai ca e deja insurat amicul ei...si nu e cazul...personal as fi preferat sa dorm in masina
si ma tot roade curiozitatea,ea o dormit la mijloc? ft important !


mai conteaza daca a dormit la mijloc? vezi ca nu stim orientarea sexuala a celuilalt tip din pat poate ii placea lui la mijloc
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:38
domn sot ce patea daca dormea pe jos?
_oktober_
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:38
De la: _oktober_, la data 2009-10-31 22:38:34domn sot ce patea daca dormea pe jos?


racea
Andrutza89
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:39
Sincer ai si u o vina si eu dar trebuia sa iti zica inainte de a lua o decizie si u trebuia sa fi umpic mai atenta cu el si trebuia sa il duci cu tine gandeste poate la o adica o sa ramana cu amica ta nici o data nu se stie de unde sare iepurele deschide ochii bine la ceea ce faci si ce face el
Alinajisca
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:44
De la: Andrutza89, la data 2009-10-31 22:38:26
De la: _oktober_, la data 2009-10-31 22:32:17exact....e si vina ei....trebuia sa se gandeasca intai ca e deja insurat amicul ei...si nu e cazul...personal as fi preferat sa dorm in masina
si ma tot roade curiozitatea,ea o dormit la mijloc? ft important !


mai conteaza daca a dormit la mijloc? vezi ca nu stim orientarea sexuala a celuilalt tip din pat poate ii placea lui la mijloc


ptiuu....sa.l linsam pe nemernic !

chiar nimeni nu sare in apararea lui?
_oktober_
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:46
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:09:31 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...
Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.
Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.
- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.
- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!



Si eu care credeam ca am auzit si vazut multe la viata mea...am capitulat in fata acestui subiect.. .Sa punem problema asa:
1)Cum adika sa vina acea femeie sa doarma la voi mai ales cand voi stati in garsoniera?Unde draq s-a mai pomenit asa ceva?
2)Acea femeie nu are alte cunostinte? Si daca avea masina proprie, de ce nu a plecat spre casa?
3)Cum ai putut permite sotului tau sa te faca in asa hal la psihic incat sa cedezi si sa i faci ei jocul?
4) L-ai pus vreodata sa se puna in locul tau?

Doamneeee....despre ce vb eu aici?Ca si femeie nu trebuie sa admiti sa intre nici macar rude in patul vostru daramite o straina. Sotului...nu am cuvinte...ce i-as zice. E cusuta cu ata alba. I-as pune pe amandoi fata in fata si i-as intreba ce s-a intamplat.Poate au facut un "menage a trois "cine stie? . Iar ei i-as zice ca nu mai poate pofti la noi acasa decat in prezenta mea si daca sunt eu de acord.
love_strike
Postat pe 2 Noiembrie 2009 00:14
Draga mea,

este explicabila supararea ta pe amandoi.
Pentru mine, dac-as fi in locul tau, ea nu ar mai putea fi prietena mea niciodata. E suficient pana aici, cat de mult te-a respectat si te-a apreciat...! A dat de inteles ca poti fi calcata peste orgoliu.

Orice femeie isi apara casnicia cat de mult poate (asta e principiul vetii de azi, nu astepta ca altii sa aiba grija de sentimentele tale); in toate casniciile durabile femeile tin la distanta prieteniile astea deocheate,deci daca vrei sa nu ai probleme, ia atitudine si fii serioasa cu situatiile viclene, care-ti pericliteaza armonia iubirii de cuplu dintre voi sotii.

Barbatii sunt prinsi de "vraja" momentului mai intotdeauna, pentru ca vad pericolul dupa ce el deja s-a instalat in cuplu, nu au ce pierde (la prima vedere), au alta viziune de viata intima decat noi, femeile. Sfatul meu este ca o discutie cu sotul tau pe tema unei vieti intime paralele ar fi o prioritate acum, daca nu ati discutat-o inainte de casatorie.

Tu accepti sa fii din cand in cand inselata? Explica-i durerea sau indiferenta ta vis-a-vis de acest lucru. Iti doresc o casnicie fericita! S-auzim numai de bine!
mihapic73
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:18
eu nu cred ca sotul tau este atat de naiv.si daca se dorea,se ajungea la o situatie de mijloc,astfel incat "prietena" sa nu doarma nici in masina nici cu el in pat....putea dormi unul dintre ei jos pe o plapumica ceva,in fine ceva ceva se gasea...solutii exista muulte...sau daca era de incredere o putea lasa pe ea in casa si el sa mearga la ceva prieten de-al lui.se gasea o solutie...nu cred ca ar trebui sa se ajunga la despartire insa trebuie puse niste limite in ceea ce priveste situatiile astea intime cu persoane de "incredere". femeia asta a dat dovada de lipsa de respect pentru casnicia voastra si nu cred ca merita sa mai stea in preajma voastra....noi femeile suntem rautacioase cand vrem...barbatii(cum spunea cineva mai devreme) se prind mai greu de mismasiile astea...asa ca poate poate are o sansa mititica sa fie nevinovat sotul tau...succes!!! sa dai de veste cum s-a desfasurat "confruntarea"...
kudika038125
Postat pe 9 Noiembrie 2009 22:12
E chiar urat ce ti s-a intamplat...oricum nu cred ca e cazul sa divortezi.... dar ar trebui sa il instruiesti
pe sotul tau si sa ii explici ca nici lui nu i-ar conveni ca tu sa dormi cu un alt barbat si cu o prietena in lipsa lui ...nu??...iar pe ea ...Eject...putea sa doarma pe jos, intr-un fotoliu, la hotel...asa ceva nu se face...e nesimtita si tupeista....parerea mea.
Off barbatii astia ma uimesc cat pot fi de naivi uneori !!!
Leya24
Postat pe 11 Noiembrie 2009 19:09
pai....cred ca ai dreptate sa fii suparata...in primul rand ar fi trebuit sa te intrebe si pe tine sotul tau daca esti de acord ca acea persoana sa doarma la voi, asa e normal...daca ar fi fost invers, cand el e plecat tu sa iti primesti un prieten si sa dormi cu el, nu cred ca i-ar fi convenit lui.iar amica respectiva.....a fost...foarte...nedelicata....ca sa nu zic mai mult....cand stii ca cineva e casatorit, nu accepti sa dormi cu sotul in acelasi pat cand sotia nu e acasa...chiar daca, poate, nu s-a intamplat nimic...e urat ca si gest.sunt lucruri care nu se fac....fiindca pot da nastere la interpretari si ii pot crea omului-adica sotului tau....neplaceri.....cat despre dormitul in acelasi pat.....hmmmmmm....mie personal nu-mi place deloc, dar poate sunt eu mai conservatoare.....deh, fiecare cu mentalitatea lui...
mkdisk
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:02
sau ea putea sa te sune ea pe tine si sa te intrebe daca esti de acord....sau putea sa ii zica sotului tau sa te intrebe si pe tine...asa ar fi facut un om cu bun-simt.si nici sotul tau nu ar fi trebuit sa o primeasca in lipsa ta si nici atat sa doarma in pat cu ea...sau macar sa te intrebe....
mkdisk
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:14
Nu este o intrebare deja clasica?

Pe cine sa aleg : pe ea sau pe el?
dianawWw
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:16
De la: dianawWw, la data 2009-11-12 12:16:28Nu este o intrebare deja clasica?

Pe cine sa aleg : pe ea sau pe el?

pai..amandoi au gresit
mkdisk
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:26
Deci clar ca au gresit amandoi, in primul rand ea ca prietena, nu avea ce sa caute in pat cu sotul tau ,indiferent ca doar au dormit nu au facut altceva ,iar el ce sa zic,a gresit enorm din punctul meu de vedere,nu se face asa ceva,indiferent cat sustine el ca vezi doamne nu si-a dat seama ca tu te vei supara,astea este doar scuza lui,una banala.
rahela11
Postat pe 16 Noiembrie 2009 15:09
De la: bl_de, la data 2009-10-28 14:45:45
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:09:31 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...
Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.
Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.
- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.
- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!




Ca sa fiu mai concret ....http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/29310/Fetelor-am-nevoie-de-parerea-voastra-sa-clarific-o-situatie/1.html
1sotul tau e si el barbat,ca toti 'barbatii' 2prietena voastra n-are principii,ca sa nu m exprim altfel,cum sa doarma in pat cu sotul tau!!! Sunt 2 nerusinati.NU FII NAIVA! ocupa-te de situatie,intr-un fel sau altul.situatie o sa se mai repete daca nu iei atitudine! PS :sa nu suferi ptr cei care nu merita!
kudika070540
Postat pe 2 Decembrie 2009 09:19
doamne ce naiva esti sa nu zic altfel
brunetha09
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:59
hai sa presupunem k ea initial a venit in vizita, k s-au intins la diskutii , k s-a facut 1 npt si era prea obosita sa mai conduka.
1. amica aia la care tb sa doarma nu e o prietena adevarata, pt k nu ii spui prietenei tale k doarme la tine si dupa ii zici, k nu se mai poate
2. ea tb neaparat sa te sune pe tine si sa aiba o diskutiee k tine k de la femeie la femeie, k pana la urma ai zis k si ea are o relatie si nu stiu cat i-ar fi convenit k iubitul ei sa faca asa km a facut sotul tau
3.cred ca sotul tau e nevinovat, pt k sunt unii barbati care kiar sunte dedicati relatiei pe care o au si poti sa le bagi si pe claudia shiffer in pat goala k tot nu fac nimik, si spun asta pt k am un amik exact asa, cu care kiar am dormit fix k 2 prieteni, unul intr-un colt de pat si celalat in celalat colt....
4.cel mai grav lukru care se putea intampla e un menage a 3, avand in vedere k era si prietenul lui akolo
cel mai bine tot tu ar tb sa stii ce s-a ntamplat avand in vedere k ii stii pe toti 3 si le stiii caracterul, daca sunt genul care sa se preteze la asa ceva....

apropo, cum ai gasit casa cand ai venit? curatenie, cearceafuri spalate? sau casa era asa cum o lasi in mod normal?
o femeie isi da seama imediat de ce se intampla in casa ei...
diddycpp
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAFENEA "KUDIKA" 47 De la: SPOTYYY 28 Martie 2012 17:18
LA MULTI ANI FERICITI MAFIA_NR1!!!!!!!!!!! 12 De la: valita76 6 August 2009 23:58
prieteni adevarati 29 De la: kudika094010 15 Decembrie 2009 19:00
Plec in Vama Veche cu cortu' 4 De la: cristiana_cris 13 August 2009 15:04
De la prietenie-La ceva mai mult? 12 De la: Metal_spell 17 Decembrie 2009 11:51