Setari Cookie-uri

Mai poate fi ceva?

Am si eu o problema,ce sa fac?Vara am cunoscut un baiat,am iesit o singura data,si ce pot sa va spun...a fost super,ba poate chiar un pic romantic,ft dragutz!Am ramas la faza ca ne vom mai suna,vom mai iesi ,si uite ca toata vara ne-am mai scris de vreo 2 ori,si atit.Uitasem sa mentionez ca suntem la acelasi liceu si locuim practic pe acceasi strada.Deobicei ne intilnim pe drum,insa doar ne salutam si schimbam citeva vorbe..nushtiu poate e sfios de fire sau alta e problema.Insa nu stiu cum sa ma atasez de el..sa revina "ceea" ce a fost vara,totusi macar sa raminem
prieteni,nu sa trecem pe alaturi ca doi copii..zicind doar:"SALUT,CE MAI FACI!"


Dati-mi si mie un sfat!ce sa fac in cazul meu??
senza
Postat pe 31 Octombrie 2009 18:23
baietii astia de liceu
inca nu stiu ce doresc de la o fata, sau le e frica sa recunoasca......

incearca sa vorbesti cu el...intreaba-l ce vrea....scurt pe doi.....
Calandrinon
Postat pe 31 Octombrie 2009 18:50
mdaaa..sunt cam lipsiti de experienta.Ma mai gindem,poate problema e tot anturajul asta de scoala,de colegi,care cit de cit incearca sa se ascunda,sa nu recunoasca...nici nu mai stiu
senza
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:14
eu tot sunt de parere ca tu ar trebuii sa iei initiativa...e greu..stiu, ca si eu am trecut prin astfel de faza pe vremea liceului...crede-ma, asa macar sti in ce directie s-o iei...daca esti cu el sau nu, ca asa, te poate tine mult si bine in standby...
Calandrinon
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:21
Incearca sa fii cool. Nu spun sa te rupi in figuri cand apare el Cel mai bine ar fi sa ii dai de inteles ca vrei sa fiti prieteni si sa incerci sa te imprietenesti si cu alte persoane pe care el le cunoaste si cu care petrece mai mult timp. Stii tu... pauze la scoala, iesiri dupa ore, petreceri... Asa poti sa iti dai si tu seama daca aveti ceva in comun si puteti fi prieteni si de ceea ce gandeste el. Cunoaste-l mai bine dar nu-l sufoca sau speria. Ia-l pe ocolite. Baby steps.
Good luck!
wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:22
eu tot sunt de parere ca tu ar trebuii sa iei initiativa...e greu..stiu, ca si eu am trecut prin astfel de faza pe vremea liceului...crede-ma, asa macar sti in ce directie s-o iei...daca esti cu el sau nu, ca asa, te poate tine mult si bine in standby...


pai,uite am incercat sa fac citziva pasi inainte...parca mi-a raspuns,apoi iar s-a oprit.Ba se poarta ft distant,ba revine iar.Odata chiar am incercat sa fiu extrem de indiferenta,am observat ca era cam mihnit..dar nu stiu exact daca din cauza asta...si a intrat in conversatie cu mine,mi-a zimbit ca-n prima zi ))
senza
Postat pe 31 Octombrie 2009 19:31
!!!!!!!!!!!!!!
senza
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:11
pai vezi?! asteapta ca tu sa faci primii pasi..probabil ca ii e frica sa fie refuzat...sau cine stie ce-o fi in capsorul lui...
am mai cunoscut si eu astfel de nehotarati...dar eu nu am rabdare sa ma tot joc cu ei....

frate! ori vrei..ori nu!
Calandrinon
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:28
De la: jigsaw_puzzle, la data 2009-10-31 20:28:04pai vezi?! asteapta ca tu sa faci primii pasi..probabil ca ii e frica sa fie refuzat...sau cine stie ce-o fi in capsorul lui...
am mai cunoscut si eu astfel de nehotarati...dar eu nu am rabdare sa ma tot joc cu ei....

frate! ori vrei..ori nu!


Exact!
wews
Postat pe 31 Octombrie 2009 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex 38 De la: zinaceabunasinebuna 31 Ianuarie 2012 08:29
de ce iubim?te intrebi?raspunsul 2 De la: rahella 13 Iulie 2009 17:54
DE CE SE TEM BARBATII SA SPUNA ADEVARUL? 11 De la: GYPSI 5 Aprilie 2010 22:03
Poveste de viata........ajutati-ma sa inteleg? 20 De la: Cristinakitty 20 Aprilie 2010 15:21
va dati destepte/ti dar cititi zilnic ziare de scandal 3 De la: dragon_fly88 20 Iunie 2010 22:16