Setari Cookie-uri

Infidelitate!!!pareri pro si contra

Fetelor,haideti sa vorbim despre infidelitatea femeilor,caci despre cea a barbatilor toata lumea zumzaie, pe la colturi,pe la cafenele.
Era o perioada cand credeam in fidelitate suta la suta...dar din pacate acest mit l-am daramat ....chiar eu!!!!As dori sa dezbatem acest subiect.
amrita
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:04
Si de ce doar intre fete?
unu_sexy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:09
pai cu cine crezi ca sunt barbatii infideli,cu alti barbati nu cu femei???
yza79
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:10
Asa...si? Pana la urma barbatii sunt inselati! Deci ?
unu_sexy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:31
De la: unu_sexy, la data 2009-11-03 17:31:05Asa...si? Pana la urma barbatii sunt inselati! Deci ?

Mai aveai dubii?????
yza79
Postat pe 3 Noiembrie 2009 18:06
E important sa se stie ca si femeile calca stramb....dar nu din nevoia sexuala,as acum fac barbatii,e nevoie sa se stie daca mai exista prejudecati asupra femeii,ma refer la faptul tb doar sa stea la cratita si sa ii planga copii sub fusta?Pur si simplu vreau sa dezbatem acest subiect,de ce insala femeile,nevoile lor intr-o casnicie,sau nu numai,aflate intr-o relatie.Bineinteles rectific,ca si barbatii pot comenta pe tema acestui subiect,nu numai femeile,asa cum am mentionat in mesajul anterior.
amrita
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:49
Sa le facem si femeilor un panou de onoare pentru inselat
De ce o fac?
Din aceleasi "n" varii motive ca barbati... , printre care se enumara satisfacerea "nevoilor" sexuale, o nevoie pe care o femeie o impacheteaza mai elegant, ea face dragoste , nu intretine relatii sexuale sau primeste de la altcineva ceea ce nu primeste acasa;-)
Era sa uit, deschisese una un topic, si îsi inselase prietenul dupa ce a primit de la seful ei o bratara. A facut dragoste intr-o camera de birou, plina de hartii si praf unde fatase o pisica
Full_Metal_Jacket
Postat pe 4 Noiembrie 2009 17:48
greierash_is_back
Postat pe 4 Noiembrie 2009 17:54
Cred ca femeile, la fel ca si barbatii, inseala pentru ca asa au vazut in familie sau pentru ca principiile cu care au crescut nu au fost suficient de solide. Nu mai vrei o relatie, nu te mai simti confortabil in ea? Cred ca e mai onorabil sa iesi din ea decat sa traiesti stresul unei minciuni continue, sa-ti aduci aminte mereu ce ai mintit ca sa acoperi.
ffbianca85
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:15
k toti inselam si barbati si femei dar nu inteleg de ce noi suntem catalogfate ca femei usoare daca inselam iar ei ca macho man.poate im rasp cineva la intrebare.
alina_oana_pachef
Postat pe 5 Noiembrie 2009 14:20
De la: kudika079048, la data 2009-11-03 21:49:47 E important sa se stie ca si femeile calca stramb....dar nu din nevoia sexuala,as acum fac barbatii,e nevoie sa se stie daca mai exista prejudecati asupra femeii,ma refer la faptul tb doar sa stea la cratita si sa ii planga copii sub fusta?Pur si simplu vreau sa dezbatem acest subiect,de ce insala femeile,nevoile lor intr-o casnicie,sau nu numai,aflate intr-o relatie.Bineinteles rectific,ca si barbatii pot comenta pe tema acestui subiect,nu numai femeile,asa cum am mentionat in mesajul anterior.

eu merg drept de cind ma stiu....deci....nu am ce sa povestesc
cristiana_cris
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:46
atat femeile cat si barbati inseala din instinct si placere....fie ca e vorba sa o simpla atractie fie ca e vorba de o razbunare...oricum toti inselam..nimeni nu este perfect...si acei care sustin sus si tare ca nu inseala...o sa calcati si voi stramb
sahar
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:47
superrrrr ai dreptate foarte mare
kudika004780
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:00
kudika004780
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:01
De la: sahar, la data 2009-11-06 22:47:33atat femeile cat si barbati inseala din instinct si placere....fie ca e vorba sa o simpla atractie fie ca e vorba de o razbunare...oricum toti inselam..nimeni nu este perfect...si acei care sustin sus si tare ca nu inseala...o sa calcati si voi stramb

ce mai rad ..de unde stii tu?... hai sa fim serioasi...numai daca vrem putem insela...poate din anumite motive....
cristiana_cris
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:03
De la: sahar, la data 2009-11-06 22:47:33atat femeile cat si barbati inseala din instinct si placere....fie ca e vorba sa o simpla atractie fie ca e vorba de o razbunare...oricum toti inselam..nimeni nu este perfect...si acei care sustin sus si tare ca nu inseala...o sa calcati si voi stramb


Zici bine ceea ce zici,cu toti inselam, si pt. cei care zic ca ei nu vor insela niciodata sa faca bine sa nu zica niciodata,niciodata,cunosc persoane care ziceau ca pt. nimic in lume nu si-ar insela parteneri si tot au ajuns s-o faca,si cunosc destule persoane de genu asta,asa ca......Este ceva ce pur si simplu se poate intampla,nu cred ca cineva isi propune sa insele ci se intampla puri si simpu.
rahela11
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:06
De la: sahar, la data 2009-11-06 22:47:33atat femeile cat si barbati inseala din instinct si placere....fie ca e vorba sa o simpla atractie fie ca e vorba de o razbunare...oricum toti inselam..nimeni nu este perfect...si acei care sustin sus si tare ca nu inseala...o sa calcati si voi stramb


Exista doua vorbe.. "intelepte". Ei spun despre noi.. "nicio femeie nu e la fel".. Noi spunem despre ei "toti barbatii sunt la fel". Ca o fi asa.. ca nu o fi asa...
Tu esti femeie? Daca da, reciteste vorba care ti se potriveste...
Si, daca nu ai inteles mesajul meu.. iti spun mai pe scurt.. daca tu inseli, eu nu o fac. Pentru ca tu nu esti eu.. si nu putem fi la fel.
rashela
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:14
De la: rashela, la data 2009-11-10 14:14:38
De la: sahar, la data 2009-11-06 22:47:33atat femeile cat si barbati inseala din instinct si placere....fie ca e vorba sa o simpla atractie fie ca e vorba de o razbunare...oricum toti inselam..nimeni nu este perfect...si acei care sustin sus si tare ca nu inseala...o sa calcati si voi stramb


Exista doua vorbe.. "intelepte". Ei spun despre noi.. "nicio femeie nu e la fel".. Noi spunem despre ei "toti barbatii sunt la fel". Ca o fi asa.. ca nu o fi asa...
Tu esti femeie? Daca da, reciteste vorba care ti se potriveste...
Si, daca nu ai inteles mesajul meu.. iti spun mai pe scurt.. daca tu inseli, eu nu o fac. Pentru ca tu nu esti eu.. si nu putem fi la fel.

deaia imi place de tine rachela ai spus tot
cristiana_cris
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:02
Eu cred ca toate femeile care isi inseala barbatii nu o fac fara cel putin un motiv si mai cred ca daca ar avea in relatie tot ce si-ar dori nu ar mai cauta in alta parte...parerea mea
lumy_lumys
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:42
e greu de spus DE CE INSEALA FEMEILE....cred ca din milioane de motive-imi dau cu parerea-dar cele mai des intalnite cred ca sunt:lipsa de tandrete din partea barbatilor, lipsa sentimentului ca sunt ocrotite(chiar daca suntem mai puternice decat ei!!!!!), senzatia ca suntem doar niste obiecte care la semnalul..hahaha...urmator.....trebuie, musai, sa fim pregatite pentru poftele lor trupesti, lipsa comunicarii (aici multi barbati NU DISCUTA DESCHIS CU IUBITELE SAU SOTIILE LOR) IN ORICE PROBLEMA, PT. CA SE PRESUPUNE CA ATUNCI CAND ESTI IMPLICAT INTR-O RELATIE DE SUFLET ESTI 100%ALATURI DE IUBITUL TAU.
femeile au alt fel de a percepe senzatiile si gesturile. o simpla privire, un gest necontrolat, un miros, o vorba aruncata in vant poate narui iubirea unei femei intr-o clipa.SI DOARE AL NAIBII DE TARE!!!!
nu spun ca barbatii nu sunt sensibili dar trec mai usor peste aceste mici neplaceri., si conform traditiei daca se refac printr-o scurta iesire din decor , nu se intampla nimic, pe cand pentru o femeie poate fi definitiva ruptura, ea se agata de acel om care va fi mai receptiv la nevoile ei de a fi iubita, adorata, rasfata, uneori,tratata ca un lucru divin . pt. unii barbati e foarte greu de a a fi asa cum doresc femeile si de a ceea le este foarte usor sa insele, pe cand unele femei din dorinta de a fi iubite de alesul lor , cand sunt respinse recurg la cel putin 2 metode de lupta-ori se arunca intr-o idila scurta si apoi revin, ori renunta si devin pasari calatoare de frica de a nu fi decep[tionate iar, si iar, si iar.
e foarte mult de spus aici asa ca mai las si pe altii sa -si mai dea cu parerea
GABYTA13
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:03
Sunt persoane care inseala de curiozitate, altii se intorc la fostele (fostii) din diferite motive.
Barbatii prin natura lor nu sunt monogami.
Barbatul ii vanatorul iar femeia vanatul.
Foarte mult depinde de femeie, daca se lasa dusa de val sau nu.
anastas
Postat pe 12 Noiembrie 2009 10:13
Consider ca barbatii inseala in general mult mai mult decat femeile. Sunt varii motive: unii barbati se simt pur si simplu complexati, considera ca femeia pe care o au alaturi este mult superioara si aleg sa isi gaseasca si una mai supusa, mai usor de manevrat, altii o fac pentru a-si reconfirma cat de tari sunt,...
Nu vreau sa ii jignesc in niciun caz pe superbii nostri "barbati".

kudika083224
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:57
Consider ca sunt patru tipuri de femei:
½FEMEIA DENUMITA GENERIC IEPURE = care are un apetit sexual foarte ridicat si inseala din aceasi nevoie ca si majoritatea barbatilor
FEMEIA DENUMITA GENERIC PISICA 0=care inseala datorita insuficientei sentimentale din viata de cuplu
FEMEIA DENUMITA GENERIC XENA = inseala din razbunare, in multe femei, majoritatea dealtfel, zace un mic monstru
FEMAIA DENUMITA GENERIC MAICUTA = care nu inseala orice s-ar intampla

Si sa nu mai generalizam barbatii ca si ei se impart pe categorii...sau mai bine zis pe procente care guverneaza un barbat, depinde cat e de sentimental, sexual, etc
BohemianSin
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:22
De la: BohemianSin, la data 2009-11-13 15:22:38Consider ca sunt patru tipuri de femei:
½FEMEIA DENUMITA GENERIC IEPURE = care are un apetit sexual foarte ridicat si inseala din aceasi nevoie ca si majoritatea barbatilor
FEMEIA DENUMITA GENERIC PISICA 0=care inseala datorita insuficientei sentimentale din viata de cuplu
FEMEIA DENUMITA GENERIC XENA = inseala din razbunare, in multe femei, majoritatea dealtfel, zace un mic monstru
FEMAIA DENUMITA GENERIC MAICUTA = care nu inseala orice s-ar intampla

Si sa nu mai generalizam barbatii ca si ei se impart pe categorii...sau mai bine zis pe procente care guverneaza un barbat, depinde cat e de sentimental, sexual, etc

uh inseamna ca sunt MAICUTA
cristiana_cris
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:13
parerea mea este ca daca ma bate vreun gand sa insel, inseamna ca ceva neplacut se petrece in relatia mea asa ca incerc ca remediez situatia, daca n-am cu cine at o luam frumusel fiecare p drumul lui si gasesc eu p altcineva alaturi de care sa ma simt implinita si apoi nu se mai numeste "inselat". mie personal imi place sa fiu cinstita
kudika_bibi
Postat pe 16 Noiembrie 2009 20:42
Pai simpla chestiune care face diferenta iti da raspunsul la intrebare, noi suntem FEMEI ei sunt BARBATi, trebuie sa fie o diferenta de viziune caci altfel ne-am confunda Isn¨t it ?
oana84onutza
Postat pe 17 Noiembrie 2009 18:08
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-11-04 17:48:58Sa le facem si femeilor un panou de onoare pentru inselat
De ce o fac?
Din aceleasi "n" varii motive ca barbati... , printre care se enumara satisfacerea "nevoilor" sexuale, o nevoie pe care o femeie o impacheteaza mai elegant, ea face dragoste , nu intretine relatii sexuale sau primeste de la altcineva ceea ce nu primeste acasa;-)
Era sa uit, deschisese una un topic, si îsi inselase prietenul dupa ce a primit de la seful ei o bratara. A facut dragoste intr-o camera de birou, plina de hartii si praf unde fatase o pisica [/quote ] Ca mare dreptate ai tu.....dar sunt fete intre fete si baieti intre baieti....iar motivele pt care TOTI inselam partenerii/partenerele sunt "n" : lipsa afectiuni....rutina zilnica...nevoia de "nou"....pana la urma nu e nicio diferenta intre femei si barbati....toti o facem mai devreme sau mai tarziu...nu crezi?
cucciola21
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:13
De la: kudika079048, la data 2009-11-03 17:04:20 Fetelor,haideti sa vorbim despre infidelitatea femeilor,caci despre cea a barbatilor toata lumea zumzaie, pe la colturi,pe la cafenele.
Era o perioada cand credeam in fidelitate suta la suta...dar din pacate acest mit l-am daramat ....chiar eu!!!!As dori sa dezbatem acest subiect.
Buna...mie chiar mi s-a intamplat sa insel si nu ma refer musai la faptul de a te culca cu alti baieti....pur si simplu se intampla sa ai o relatie stabila si la un moment dat sa iti dorsti sa evadezi macar o ora din acea rutina....sa experimentezi lucruri noi...discutii noi....si chiar e benefic cateodata oricum,acum la 21 de ani m-am mai maturizat si eu si.....momentan am o relatie cu un baiat mai mare cu 11 ani ca mine si,sincer,chiar nu simt nevoia sa-l insel....pt k nu imi da senzatia aceea de a evada. cu topicul asta
cucciola21
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:23
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-13 16:13:04
De la: BohemianSin, la data 2009-11-13 15:22:38Consider ca sunt patru tipuri de femei:
½FEMEIA DENUMITA GENERIC IEPURE = care are un apetit sexual foarte ridicat si inseala din aceasi nevoie ca si majoritatea barbatilor
FEMEIA DENUMITA GENERIC PISICA 0=care inseala datorita insuficientei sentimentale din viata de cuplu
FEMEIA DENUMITA GENERIC XENA = inseala din razbunare, in multe femei, majoritatea dealtfel, zace un mic monstru
FEMAIA DENUMITA GENERIC MAICUTA = care nu inseala orice s-ar intampla

Si sa nu mai generalizam barbatii ca si ei se impart pe categorii...sau mai bine zis pe procente care guverneaza un barbat, depinde cat e de sentimental, sexual, etc

uh inseamna ca sunt MAICUTA
Si un simplu sarut care nu il dai partenerului tau ci altui baiat se poate numi "inselat".....ce zici?Chiar n-ai fi in stare sa te saruti,macar,cu un baiat dak asta te-ar atrage sa faci in momentul ala? fara suparare...doar vorbim...
cucciola21
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:31
De la: BohemianSin, la data 2009-11-13 15:22:38Consider ca sunt patru tipuri de femei:
½FEMEIA DENUMITA GENERIC IEPURE = care are un apetit sexual foarte ridicat si inseala din aceasi nevoie ca si majoritatea barbatilor
FEMEIA DENUMITA GENERIC PISICA 0=care inseala datorita insuficientei sentimentale din viata de cuplu
FEMEIA DENUMITA GENERIC XENA = inseala din razbunare, in multe femei, majoritatea dealtfel, zace un mic monstru
FEMAIA DENUMITA GENERIC MAICUTA = care nu inseala orice s-ar intampla

Si sa nu mai generalizam barbatii ca si ei se impart pe categorii...sau mai bine zis pe procente care guverneaza un barbat, depinde cat e de sentimental, sexual, etc
Eu recunosc....fac parte din GENERICUL XENA
cucciola21
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O noapte incredibila 12 De la: kudika_19914 2 Noiembrie 2012 16:29
sa stim sa ne despartim frumos de cei sau cele care le am iubit 10 De la: deea_elena 13 Mai 2009 15:55
UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS? 12 De la: ancutzel85 4 Mai 2009 09:54
eu 29 De la: dandanaua_reloaded 8 Septembrie 2009 22:18
Va rog, un sfat va cer... !!!! 8 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52