Setari Cookie-uri

se va schimba vreodata ???

De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-08 12:55:18
De la: geo_xx, la data 2009-11-08 10:25:50si ce motiv ar avea sa-ti inroseasca obrajorii!!?
poi de exemplu odata am bagat id unui fost prieten dar vr sa vb cu el amical nu ca as fi avut ceva cu el .dar el sa suparat k l-am bagat in lista si i-am dat iggnor.k a zis k ce sa vb cu el sa te invinte la suk sau sa va intalniti iar?cam avea drepate k fostu pr imi zicea sa iesim la un suk sa mai vb .dar nu aveam de gand sa ma duk .in fine apoi la-m sters de la me din lista si l-am baga iar pe un alt id al unei prietene nu stiu dk sa mai vb asa cu el ca intre prieteni .si dupaia a aflat pr meu si atunci mi-a dat o palma se inervase rau rau a crezut k am ceva cu ala bn in final a inteles .


si tie ti se pare acest comportament normal?
un om normal, ti-ar fi spus ca nu-i place sa vorbesti cu fostul, dar nu ti-ar fi interzis sa vorbesti cu el. Si cu atat mai putin nu ti-ar trage o palma!
Esti probabil micuta si nu ai termen de comparatie, dar NU ESTE NORMAL cum se comporta cu tine. Cum vine aia , ti-a spus ca nu-ti va trage mai mult de o palma?

"Iubito, stai linistita, nu-ti voi trage niciodata pumni, doar o palma din cand in cand, cand imi vine mie pe scafarlie" Tu asta vezi in familie?!? Daca lasi pe cineva sa dea in tine (nu conteaza din ce motiv), inseamna ca nu te respecti pe tine! Daca tu nu te respecti, nimeni nu te va respecta! Iar el in mod sigur nu te respecta, daca te altoieste!

Si ti-ai mai pus si poza cu el!Pfoai.....
kitty_krieger
Postat pe 8 Noiembrie 2009 13:27
parerea mea este ca o relatie in care unul din parteneri trebuie sa se schimbe si tot incearca si nu poate sau nu vrea cu adevarat aproape mereu e sortita esecului. ai 18 ani.. toata viata inainte, nu mai pierde timpul, nu il primesti inapoi niciodata.
felixcat
Postat pe 8 Noiembrie 2009 13:33
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-08 13:27:38
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-08 12:55:18
De la: geo_xx, la data 2009-11-08 10:25:50si ce motiv ar avea sa-ti inroseasca obrajorii!!?
poi de exemplu odata am bagat id unui fost prieten dar vr sa vb cu el amical nu ca as fi avut ceva cu el .dar el sa suparat k l-am bagat in lista si i-am dat iggnor.k a zis k ce sa vb cu el sa te invinte la suk sau sa va intalniti iar?cam avea drepate k fostu pr imi zicea sa iesim la un suk sa mai vb .dar nu aveam de gand sa ma duk .in fine apoi la-m sters de la me din lista si l-am baga iar pe un alt id al unei prietene nu stiu dk sa mai vb asa cu el ca intre prieteni .si dupaia a aflat pr meu si atunci mi-a dat o palma se inervase rau rau a crezut k am ceva cu ala bn in final a inteles .


si tie ti se pare acest comportament normal?
un om normal, ti-ar fi spus ca nu-i place sa vorbesti cu fostul, dar nu ti-ar fi interzis sa vorbesti cu el. Si cu atat mai putin nu ti-ar trage o palma!
Esti probabil micuta si nu ai termen de comparatie, dar NU ESTE NORMAL cum se comporta cu tine. Cum vine aia , ti-a spus ca nu-ti va trage mai mult de o palma?

"Iubito, stai linistita, nu-ti voi trage niciodata pumni, doar o palma din cand in cand, cand imi vine mie pe scafarlie" Tu asta vezi in familie?!? Daca lasi pe cineva sa dea in tine (nu conteaza din ce motiv), inseamna ca nu te respecti pe tine! Daca tu nu te respecti, nimeni nu te va respecta! Iar el in mod sigur nu te respecta, daca te altoieste!

Si ti-ai mai pus si poza cu el!Pfoai.....
poi el e km gelos cate odata exagereaza dar m-am pus in locul lui atunci cu id nici mie cu mi-ar fi placut sa vb el cu fosta prietena si e normal sa fiu un pik geloasa ...dk nu esti gelos cat de putin inseamna k nu iubesti ...si cred k in orce cuplu a existat o palma cat de mika .din cate cupluri cunosk eu in majoritatea a existat makar o palma
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 8 Noiembrie 2009 16:41
gelozia nu este o scuza pentru a palmui pe celalalt.

Si nu! nu se intampla in orice cuplu sa se imparta palme! Eu nu am primit nici o palma de la nimeni si te asigur ca sunt o gramada de fete carora li s-ar parea de neiertat asa ceva.
Daca tu asta vezi in jur, nu inseamna ca se intampla peste tot. Nicidecum. Pe masura ce vei intalni persoane noi, iti vei da seama de aceste lucruri.


Ma scuzi daca par acida, dar ma revolta atitudinea prietenului tau si, mai ales, ca-mi dau seama ca asta vezi in jur si atunci, ti se pare normal. Nu este!
kitty_krieger
Postat pe 8 Noiembrie 2009 21:28
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-08 21:28:50gelozia nu este o scuza pentru a palmui pe celalalt.

Si nu! nu se intampla in orice cuplu sa se imparta palme! Eu nu am primit nici o palma de la nimeni si te asigur ca sunt o gramada de fete carora li s-ar parea de neiertat asa ceva.
Daca tu asta vezi in jur, nu inseamna ca se intampla peste tot. Nicidecum. Pe masura ce vei intalni persoane noi, iti vei da seama de aceste lucruri.


Ma scuzi daca par acida, dar ma revolta atitudinea prietenului tau si, mai ales, ca-mi dau seama ca asta vezi in jur si atunci, ti se pare normal. Nu este!
ma nu mi se pare normal ca un barbat sa palmuiasca o femeie dar sunt cazuri destule. noi si cand glumeam ne mai dadeam cate una dar in gluma si atunci cand mi-a dat palma aia la nervi nu a dat tare dar orkm i-a zis sa nu se mai repete
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 9 Noiembrie 2009 16:09
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-09 16:09:56
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-08 21:28:50gelozia nu este o scuza pentru a palmui pe celalalt.

Si nu! nu se intampla in orice cuplu sa se imparta palme! Eu nu am primit nici o palma de la nimeni si te asigur ca sunt o gramada de fete carora li s-ar parea de neiertat asa ceva.
Daca tu asta vezi in jur, nu inseamna ca se intampla peste tot. Nicidecum. Pe masura ce vei intalni persoane noi, iti vei da seama de aceste lucruri.


Ma scuzi daca par acida, dar ma revolta atitudinea prietenului tau si, mai ales, ca-mi dau seama ca asta vezi in jur si atunci, ti se pare normal. Nu este!
ma nu mi se pare normal ca un barbat sa palmuiasca o femeie dar sunt cazuri destule. noi si cand glumeam ne mai dadeam cate una dar in gluma si atunci cand mi-a dat palma aia la nervi nu a dat tare dar orkm i-a zis sa nu se mai repete


NU e NORMAL sa te loveasca !
nici in gluma nici in serios nici tare nici incet, nici la nervi nici la betie !

fa-ti amici noi de calitate mai buna daca asta vezi in jurul tau, pentur ca mediul corupe!
kudika052198
Postat pe 14 Noiembrie 2009 16:33
Eu traiesc acest COSMAR de 6 ani. Nu se va schimba NICODATA atata timp cat nu renunta la bautura. Stiu ca e dureros sa te desparti de el acuma pt ca il iubesti! Dar gandestete ca daca o sa va casatoriti(poate sunteti) o sa apara copiii si o sa-ti fie si mai greu. Cu timpul o sa ajungi sa-l urasti,sa nu mai suporti sa te atinga , sa te culci cu el din obligatie sau doar ca sa nu-i dai motiv de gelozie.Eu asta patesc acuma pt. ca nu m-am despartit de el mai devreme. Nici acuma nu-i tarziu chiar daca am 2 copii. Si nici macar nu i-am dat motiv . Nu mai ieseam din casa doar sa nu-mi mai faca crize de gelozie....si ce am rezolvat? "pai nu trebuie sa iesi din casa ca vine el la tine..." Gelozia nu se vindeca nici macar cu terapie. LASA-L daca e gelos asta nu e iubire e OBSESIE toata viata o sa fie asa.GANDESTE-TE BINE LA CE VREI DE LA VIATA eu am ajuns sa regret ca m-am maritat cu el.
laura_aly
Postat pe 19 Noiembrie 2009 20:21
Buna! am si eu o poveste mai veche cu un astfel de om. Mama cand s-a mutat cu tatal meu era ok intr-un fel, se iubeau.Lui tata ii placea sa ia el deciziile sa faca el lucrurile, si mama il lasa pe el. DAR cand mama facea ceva si nu facea bine taikmiu se enerva, dar putea sa se stapaneasca. In vreo 24 de ani de casnicie n-a batut-o pe mama decat doar de cateva ori.
Ideea e urmatoarea. Taikmiu dupa cativa ani n-a mai reusit sa-si stapaneasca nervii. A facut accident cerebral. Apoi diabet si apoi cancer si-a murit acum 2 luni la 57 de ani. E vina lui pentru tot ce sa intamplat. Se credea perfect. SI pe mine ma batut de cateva ori ca era NERVOS draga. Mama a stat si a inghitit toti dracii lui ani de zile. A fost SCLAVA. Tata era pentru familie si ne iubea in felul lui , fara se ne arate prea multa afectiune.Dar era posesiv.

Parerea mea obiectiva e ca ar trebui sa-l lasi sa-si gaseasca si el sclava. Nu cred ca vrei copii care sa nu-si suporte tatal.
kudika056919
Postat pe 20 Noiembrie 2009 21:51
De la: laura_aly, la data 2009-11-19 20:21:51 Eu traiesc acest COSMAR de 6 ani. Nu se va schimba NICODATA atata timp cat nu renunta la bautura. Stiu ca e dureros sa te desparti de el acuma pt ca il iubesti! Dar gandestete ca daca o sa va casatoriti(poate sunteti) o sa apara copiii si o sa-ti fie si mai greu. Cu timpul o sa ajungi sa-l urasti,sa nu mai suporti sa te atinga , sa te culci cu el din obligatie sau doar ca sa nu-i dai motiv de gelozie.Eu asta patesc acuma pt. ca nu m-am despartit de el mai devreme. Nici acuma nu-i tarziu chiar daca am 2 copii. Si nici macar nu i-am dat motiv . Nu mai ieseam din casa doar sa nu-mi mai faca crize de gelozie....si ce am rezolvat? "pai nu trebuie sa iesi din casa ca vine el la tine..." Gelozia nu se vindeca nici macar cu terapie. LASA-L daca e gelos asta nu e iubire e OBSESIE toata viata o sa fie asa.GANDESTE-TE BINE LA CE VREI DE LA VIATA eu am ajuns sa regret ca m-am maritat cu el.


Dar tu ai incercat sa faci terapie?Pentru ca vad ca si tu te afli intr-o relatie de dependenta fata de acest sot,de vreme ce de 6 ani stai prinsa in acest COSMAR despre care vorbesti.
Pe el nu il poti schimba,dar pentru tine ajutor ai cautat,cauti?Copilasii tai nu au cum sa fie fericiti langa un astfel de tata si o mama care sufera.
Si apoi,nu se va schimba,dupa cum iti dai si tu seama dealtfel,cel mult lucrurile se vor inrautati.Nu il lasa sa iti mutileze sufletul tie si copiilor tai.
heaven2007
Postat pe 26 Noiembrie 2009 07:50
Citeste acest articol si multe altele de pe acest blog si ai sa afli singura raspunsurile la intrebarile tale.


http://www.stilultau.com/blog/blog/cum-sa-l-aduci-inapoi/

Numai bine!
kluxyd
Postat pe 27 Noiembrie 2009 21:03
De la: kluxyd, la data 2009-11-27 21:03:15Citeste acest articol si multe altele de pe acest blog si ai sa afli singura raspunsurile la intrebarile tale.


http://www.stilultau.com/blog/blog/cum-sa-l-aduci-inapoi/

Numai bine!


spune-mi te rog ca se refera la salariu
Tazmanian
Postat pe 27 Noiembrie 2009 21:05
Lupul isi schimba parul,dar naravul ba!am trecut si eu prin o chestie asemanatoare ,doar ca nu s-a ajuns asa departe sa dea in mine,dar ..a facut altele care ,acum gandindu-ma,ar fi fost "mai bine" sa dea si sa nu fac anumite chestii.vorbele dor mai mult,decat o palma.Lasa-l ,pararea mea.eu asta am facut,dupa 2 ani de relatie,azi,mai e putin si se face 1 an ,de cand ne-am despartit...a fost prima mea iubire ,ne iubeam,dar nu mergea.acum ,pot sa zic ca m-am schimbat enorm,m-am maturizat ....un sut in fund e un pas inainte.tre sa te gandesti la tine ,sa fi bine,sa fi fericita.cand esti cu o persoana,stai cu persoana aceea ,pt k te face fericita,te intelege ,e langa tine ...nu doar pt sex ,vorbe urate etc .
e greu ,dar e cea mai buna solutie.
good luck !
blaa
Postat pe 27 Noiembrie 2009 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat ori o parere 17 De la: guru_ion 7 Noiembrie 2011 16:43
increderea?relativa?... 8 De la: kudika183480 5 Iunie 2010 13:42
Prima iubire... 73 De la: Denver 7 Octombrie 2009 11:10
buna... 3 De la: mimi_ca29 14 Aprilie 2011 12:29
te rog elibereaza-mi inima.......... 16 De la: cotyca 25 Septembrie 2009 09:55