Setari Cookie-uri

El,un sagetator care seduce o fecioara care se lasa greu,adica eu...ufff o sa mearga oare?

Nu prea credeam eu in horoscop, dar din curiozitate m-am informat despre zodia mea, apoi zodia unui baiat de care m-am indragostit inebuneste...si spre surprinderea mea..descrierile se potrivesc pentru fiecare. El este sagetator, e foarte seducator si libertin, si iubaret,frumos,vesel etc...Eu in schimb sunt fecioara..si sunt mai linistita si calculata, dar cand sunt langa el...ma incalzesc toata...cat sunt eu de dura...el reuseste sa scoata micul dracusor din mine,si sa-mi puna imaginatia in functiune.

Insa problema e alta...Ne cunoaste de 2 ani,si am frecventat la inceput un timp impreuna,dar eu n-am vrut sub nicio forma sa cedez lui, din mai multe motive,unul fiind faptul ca eram virgina iar altul ar fi lipsa de incredere in ceea ce priveste fidelitatea din partea lui. In fine...soarta a facut ca eu sa plec departe de el timp de un an jumate, si intre timp mi-am facut un alt prieten cu care am avut o relatie dar care n-a mers din motive particulare. M-am despartit de acest prieten fara prea multe regrete, si m-am intors in Italia. Ne-am revazut...dar el are acum o prietena de 1 an de zile...insa isi doreste sa fie si cu mine..Plus avem acelasi loc de munca si il vad in fiecare zi...insa el este foarte orgolios si ca drept de razbunare 4 luni de zile nu mi-a vorbit,si se afisa cu prietena lui in fata mea, pt ca i-am ranit orgoliul si poate chiar inima cand am plecat in Romania (el fiind Italian) pt atata timp. Un prieten al nostru comun mi-a spus ca el i-ar fi recunoscut ca inca ma mai place,si asta o simt si eu, doar ca nu vrea sa riste, ca sunt prea dura(ca ma las prea greu) si ca nu crede ca ne-am intelege bine, desi atactia cel putin cea fizica dintre noi se vede de la o posta..

4 luni de zile nu ne-am vorbit de cand m-am intors, pana intr-o zi cand el mi-a dat un simplu beep...si de atunci totul a reinceput.Suntem ca soarecele si pisica dar ne vrem unul pe celalalt. El mi-a propus ca fim impreuna pentru moment pe ascuns....Ufff..ce sa fac? Nu-mi plac aventurile,nu-mi place sa fiu pusa pe al 2-lea loc...dar il vreau pe el. Inca nu am facut nimic,dar el face "presiuni" asupra mea, ma seduce si prin simpla lui prezenta,dar cand ma mai si saruta,incept sa tremur si desi suna un pic cam siropos, simt ca fiecare particica din mine tanjeste dupa el....Insa eu nu sunt sigura ca fac bine,Nu suport gandul sa-l impart si cu prietena lui oficiala, ...Mi-e teama ca am sa comit una dintre cele mai mari greseli ale mele...Voi ce ati face? plus am citit despre compatibilitatea dintre barbatii sagetatori si femeile fecioare si spune ca sunt slabe sanse pt a forma un cuplu . Cert e ca, in realitate, el ma completeaza pe mine si-mi da imi da chef de viata iar eu simt ca eu pot sa modelez dupa placerile lui ,dar mai putin sa fac un astfel compromis si sa am o relatie ascunsa cu el chiar si pt o perioada .ufaaaa!!!

Postat pe 7 Noiembrie 2009 20:16
'CE E DE FACUT?'
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 21:10
sunt intr-o situatie foarte complicata si sincer as avea nevoie de cateva sfaturi.chiar nu mai stiu ce sa fac.sunt cu iubitul meu de ceva timp dar,...parintii mei nu-l accepta.de ce?pentru ca eu sunt romanca si el...nu...el e tigan.tatal meu il cunoaste....pot spune ca lucreaza in acelasi loc,e un baiat bun si linistit,chiar tata a recunoscut asta.si totusi...nu-mi permite sa am o relatie cu el.pentru mine parerea parintilor mei e foarte importanta.am 20 de ani,sunt o persoana foarte dificila si e prima data cand simt ca intr'adevar am gasit o persoana care mi se potriveste.ma face fericita.il iubesc foarte mult si nu vreau sa renunt la el.nu stiu ce sa mai fac.am vorbit cu ai mei,le-am spus toate astea,si totusi nu vor.ei considera ca "se fac de ras" daca fata lor are o relatie cu un tigan.are cineva vreo idee de cum as putea sa imi conving parintii sa accepte relatia asta?


E acelasi individ ?
miss_darine
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:29
am impresia ca-i un cont fantoma, creat de kudika, sa autoposteze numa' balarii!
geo_xx
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:30
cred ca da, pt ca se bat cap in cap
miss_darine
Postat pe 8 Noiembrie 2009 10:47
De la: miss_darine, la data 2009-11-07 23:29:23'CE E DE FACUT?'
Postat pe: 6 Noiembrie 2009, ora 21:10
sunt intr-o situatie foarte complicata si sincer as avea nevoie de cateva sfaturi.chiar nu mai stiu ce sa fac.sunt cu iubitul meu de ceva timp dar,...parintii mei nu-l accepta.de ce?pentru ca eu sunt romanca si el...nu...el e tigan.tatal meu il cunoaste....pot spune ca lucreaza in acelasi loc,e un baiat bun si linistit,chiar tata a recunoscut asta.si totusi...nu-mi permite sa am o relatie cu el.pentru mine parerea parintilor mei e foarte importanta.am 20 de ani,sunt o persoana foarte dificila si e prima data cand simt ca intr'adevar am gasit o persoana care mi se potriveste.ma face fericita.il iubesc foarte mult si nu vreau sa renunt la el.nu stiu ce sa mai fac.am vorbit cu ai mei,le-am spus toate astea,si totusi nu vor.ei considera ca "se fac de ras" daca fata lor are o relatie cu un tigan.are cineva vreo idee de cum as putea sa imi conving parintii sa accepte relatia asta?


E acelasi individ ?


Nu prea se bat cap in cap. Povestile sunt total diferite. Ea ne intreaba daca ar fi bine sa-i cedeze,si sa aiba o relatie ascunsa cu italianul,avand in vedere ca ei se plac de ceva timp...
lil_devil
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:40
se bat cap la cap , nu cap in cap
acceseaza-i profilul si mai vorbim
geo_xx
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:42
De la: geo_xx, la data 2009-11-08 11:42:11se bat cap la cap , nu cap in cap
acceseaza-i profilul si mai vorbim


eu stiu cine a postat...povestea este foarte reala si nu are treaba cu cealalta poveste......as vrea sa pot gasi profilul femei cu copilul in brate din avatar pt ca nu este ea autoarea acestui topic...sigur e o problema tehnica la mijloc.
lil_devil
Postat pe 8 Noiembrie 2009 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hy 5 De la: bestiutza_relouded 9 August 2009 01:16
Ce imi puteti spune despre barbatul Pesti? 44 De la: kudika096594 5 Iunie 2011 18:40
capricornilor... am nevoie de un sfat 9 De la: kudika052820 17 Iulie 2009 16:11
eu pesti-el berbec 8 De la: yumalai 19 Mai 2009 10:40
Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? 20 De la: kudika056203 4 Septembrie 2009 13:02