Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre zodiile varsator si scorpion?

varsator fiind ea si scorpion,el..care credeti ca sunt cele mai evidente defecte ale lor?au ceva in comun?
kudika117656
Postat pe 25 Aprilie 2010 02:57
Mentionez de la bun inceput ca mai conteaza educatia si anturajul social in care traieste.. Dar luind dupa zodii.. la mine a fost situatia inversa: eu - scorpioanca, el - varsator, dar oricum cred ca sunt anumite puncte comune indiferent ca e fata sau baiat. Initial am observat ca poseda dificultati in a-si exprima sentimentele, deci este un pic inkis in el, ceea ce mie nu prea mi-a placut. De aici apare concluzia ca scorpionii iubesc manifestarile sentimentale. Mai tirziu insa aveam sa observ ca e o persoana destul de sensibila, contrar aparentelor, iar asta este un punct comun intre scorpion si varsator. Spun din propria experienta ca se inteleg foarte bine pe plan intelectual, deja depinde de ambii daca intelegerea aceasta se va extinde si in alte sfere. Varsatorul iubeste libertatea, scorpionul este in stare sa o ofere atit timp kit varsatorul stie limita acestei libertati (in caz contrar scorpionul devine extrem de posesiv si gelos). Un om mai straniu dekit el nu am intilnit in viata mea, dar cu toate astea FOARTE interesant ca personalitate. Adincurile sufletului sau pot fi explorate la nesfirsit, defapt ca si adincurile sufletesti ale scorpionului, deci iarasi un punct comun. Scorpionul reprezinta un mister pentru varsator, acesta fiind si foarte curios, va dori neaparat sa descopere acest mister (am mai citit undeva ca varsatorul/varsatoarea vrea foarte mult sa fie cel/cea care a imblinzit scorpionul/scorpia). Fostul meu, varsator, parca avea magnet la scorpii: ultimile 2 iubite au fost scorpioance, pentru ca a 3-a (eu) sa apartina tot acestei zodii La noi nu a fost sa fie, cu toate ca avem multe in comun, dar nu mi-a placut faptul ca este destul de pesimist, iar mie imi plac oamenii cu viziuni mai pozitive... asta e... Sper ca la voi sa fie totul ok, oricum zodia este doar un foarte mic detaliu in tot asta. Important e sa iubesti persoana si sa te simti bine alaturi de el. Bafta!!
Lady_Shadow
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:32
Eu scorpion -el varsator.A mers ca nuca in perete.Eu - complexa si profunda-el -superficial si simplist.
Nu se pupa zodiile astea prea bine, dar eu vorbesc doar de un caz particular.
El nu se potriveste nici acum cu nimeni, isi inseala nevasta la greu si sunt convinsa ca nu toate cu care umbla sunt scorpioni .

Postat pe 25 Aprilie 2010 18:39
suntem doar amici..la inceput nu mi s-a parut deloc prea ciudat..insa..acum nu mai sunt d aceeasi parere..adica..nush..face anumite lucruri dupa care sp ca nici el nu stie de ce le face..nu reusesc sa il inteleg
kudika117656
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre femeia taur 4 De la: kudika024205 9 Septembrie 2009 16:21
Eu gemeni, el capricorn 7 De la: laurrainez 14 Aprilie 2010 11:03
Femeia pesti +barbatul varsator....stiti ceva de compatibilitate? 45 De la: Simply_i 29 Mai 2009 12:40
compatibilitati intre zodii 3 De la: lili_r 24 August 2009 11:38
Compatibilitate?! 2 De la: Full_Metal_Jacket 7 Aprilie 2009 14:04