Setari Cookie-uri

Intarirea unghiilor intr-un mod natural

buna fetelor .. am nishte unghii foarte urathe shi moi [nu ca shi celelathe partzi ale corpului ar fi bune de ceva ] deci .. nu shtie cineva cum pot avea unghii mai frumoase shi mai tari cu produse naturiste?
BuBu_Humanoid
Postat pe 8 Noiembrie 2009 12:32
Buna,

Tot ce iti pot recomanda este un lac (incolor --de intarire) care sa fie aplicat odata la 3-4 zile (depinde ce lac folosesti). Rezultatele nu sunt spectaculoase la inceput dar functioneaza pe termen lung.

De asemenea mai sunt uleiuri si solutii nutritive cam prin orice magazin de specialitate (care sa contina calciu si vitamine).

Pt ceva natural....hmm...zeama de lamaie mi se pare cea mai eficienta si uleiul de masline .

Dak incerci sa le combini totul ar trebui sa fie ok.

Mult succes :)
kudika008443
Postat pe 12 Noiembrie 2009 16:35
De la: kudika008443, la data 2009-11-12 16:35:18Buna,

Tot ce iti pot recomanda este un lac (incolor --de intarire) care sa fie aplicat odata la 3-4 zile (depinde ce lac folosesti). Rezultatele nu sunt spectaculoase la inceput dar functioneaza pe termen lung.

De asemenea mai sunt uleiuri si solutii nutritive cam prin orice magazin de specialitate (care sa contina calciu si vitamine).

Pt ceva natural....hmm...zeama de lamaie mi se pare cea mai eficienta si uleiul de masline .

Dak incerci sa le combini totul ar trebui sa fie ok.

Mult succes :)
tequila_cu_varza
Postat pe 12 Noiembrie 2009 20:39
Super afacere! Daca doresti produse de calitate la preturi accesibile si un discount de 25% pentru achizitiile tale :) Intra pe www.superafacere.webs.com - este un minisite creat de mine si are toate detaliile :) SUCCES
claudiarebecca
Postat pe 17 Noiembrie 2009 01:50
Metoda care in cazul meu a avut efect imediat si de durata - am tinut unghiile cateva minute intr-o jumatate de pahar cu ulei de masline incalzi (cat poti suporta). Apoi am tinut unghiile cateva secunde intr-o jumatate de lamaie. Acum nu se mai rup, nu se exfoliaza ;)
mimish
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:48
iti recomand uleiul de masline..maseaza-ti fiecare unghie in parte timp de cateva minute, seara cand te pui in pat...pana dimineatza unghia va absorbi necesarul de ulei..spala-te dimineata pe maini apoi da-te cu lac pt intarire a unghiilor...seara da-te iar cu ulei de masline, chiar daca esti ojata...te sfatuiesc sa nu-ti lasi unghiile neojate mai mult de o zi...
deliutzaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:32
Coco Nails, Hair, Make-Up, Bar Constanta - o experienta unica - Va ofera servicii complete de manichiura si pedichiura, hair styling exceptional si machiaje ultramoderne - carti de vizita ale personalitatii si frumusetii dumneavoastra, stil si eleganta. Rasfatati-va cu o manichiura spa, o pedichiura de relaxare, un refreshing facial, sau un hair styling exceptional. Veti adora timpul relaxant petrecut in salonul nostru de manichiura si frumusete! Fotoliile si minibarul, manichiura si pedichiura luxoase, sunt doar cateva exemple din oferta noastra de servicii de lux cu stil. Tehnicieni nostri de unghii sunt profesionisti si experimentati, precum si echipamentul nostru este de cea mai buna calitate, astfel va veti bucura de ingrijirea decadenta a unghiilor si de relaxarea serviciilor spa, numai la Coco Nails Constanta


Bulevardul MAMAIA, nr.232, Constanta, judetul Constanta
0341/881831; 0724178995
www.coconails.ro
BlondaX
Postat pe 11 Martie 2010 21:35
si eu am avut problema asta si am folosit ulei de masline pe o perioada indelungata pentru ca nu da rezultate chiar din prima
ameelia
Postat pe 15 August 2010 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aplic unghii false la domiciliul meu sau al clientei. 2 De la: kudika054952 20 Noiembrie 2010 17:59
Buna. 7 De la: stem_29 27 Decembrie 2010 20:14
informatii set manichiura/pedichiura 4 De la: alinaposchina 27 Ianuarie 2013 11:37
Aplic unghii cu gel Bacau 1 De la: kudika483182 9 Decembrie 2011 10:06
gel crapat 2 De la: iuliacio 9 Noiembrie 2010 19:57