Setari Cookie-uri

ea pesti,el varsator

De la: Lucia38, la data 2009-11-12 13:35:17Chestia cu "ai tai sunt pe viatza". Parca suna prea a ultimatum...


interesanta esti
Lesea_m
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:49
Haideti sa va explic eu care e treaba cu varsator si pesti...pentru varsator e singura conbinatie reusita...varsatorul va fii tentat sa divorteze de parteneri din cauza dorintei lui de a fii independent, dar avand un peste langa el nu va divorta niciodata.Atentie e vorba de casatorie...la relatii un varsator merge extraordinar cu un varsator dar nu vor putea ramane impreuna.Deci pe varsator singurul care il poate tine in frau e un peste ... si degeaba veti incerca sa ma convingeti ca nu e asa ca asa e.
butterflylili
Postat pe 3 Decembrie 2009 08:36
greierash_is_back
Postat pe 3 Decembrie 2009 08:38
De la: greierash_is_back, la data 2009-12-03 08:38:42


Subscriu !
Sabrina_Nede
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:22
De la: Lesea_m, la data 2009-11-12 12:44:38buna la toti....cum vi se pare combinatia asta?are vre-un viitor sau nu

eu si fostul meu pr eram asa...eu pesti si el varsator...nu cred k se potriveste aceasta combinatie pt k pestii sunt foarte lipiciosi si potoliti iar varsatorii foarte independenti si nu prea le place sa fie ingraditi sub nicio forma.
Valitza88
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:35
De la: butterflylili, la data 2009-12-03 08:36:03Haideti sa va explic eu care e treaba cu varsator si pesti...pentru varsator e singura conbinatie reusita...varsatorul va fii tentat sa divorteze de parteneri din cauza dorintei lui de a fii independent, dar avand un peste langa el nu va divorta niciodata.Atentie e vorba de casatorie...la relatii un varsator merge extraordinar cu un varsator dar nu vor putea ramane impreuna.Deci pe varsator singurul care il poate tine in frau e un peste ... si degeaba veti incerca sa ma convingeti ca nu e asa ca asa e.

eu am incercat si totusi cand n-a mai avut chef mi-a dat papucii si m-a inlocuit cu alta
Valitza88
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:36
Pfff, si te intelegi cu berbecul? Eu sunt peste si am stat cu 2 berbeci. Adevarul e ca iasa cu scantei :D , dar pe termen lung nicio sansa de intelegere. Cu varsatorul..mda, sa zicem ca merge. Am stat cu varsator. Sunt buni, blanzi. Daca vrei ceva artificii, cauta-ti un geaman, sunt faini gemenii, pasionali, inteligenti, insa nu spera la nimic de lunga durata ca e cam greu cu ei. Se plictisesc repede si-s destul de inchisi, adica nu le place sa le invadezi intimitatea, sa le pui intrebari despre viata lor, sa-i sufoci etc. Si cred ca stii si tu bine cum sunt pestii, ca ei sunt exuberanti si se intind si pun suflet. Bafta!
Shtrupy
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:39
Da si pe mine m-a inlocuit dar adevarul este ca eu l-am lasat si apoi a fost prea orgolios sa se intoarca la mine cand m-am razgandit. S-a insurat cu alta dar a divortat si acum ma vrea pe mine:D numai ca eu is peste si nu-l mai vreau! Pestii-s dusi cu capul. Imi detest zodia! Cred ca e zodia visarii, a capului in nori, a depresiei si-a nesigurantei!
Shtrupy
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:42
De la: Shtrupy, la data 2009-12-03 14:39:26Pfff, si te intelegi cu berbecul? Eu sunt peste si am stat cu 2 berbeci. Adevarul e ca iasa cu scantei :D , dar pe termen lung nicio sansa de intelegere. Cu varsatorul..mda, sa zicem ca merge. Am stat cu varsator. Sunt buni, blanzi. Daca vrei ceva artificii, cauta-ti un geaman, sunt faini gemenii, pasionali, inteligenti, insa nu spera la nimic de lunga durata ca e cam greu cu ei. Se plictisesc repede si-s destul de inchisi, adica nu le place sa le invadezi intimitatea, sa le pui intrebari despre viata lor, sa-i sufoci etc. Si cred ca stii si tu bine cum sunt pestii, ca ei sunt exuberanti si se intind si pun suflet. Bafta!

pun mult suflet...actualul meu prieten este scorpion...cea mai buna prietena a mea este berbec,insa cu tipii din zodia berbec nu ma inteleg bine...adica nu-mi place stilul lor
Valitza88
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:42
De la: Shtrupy, la data 2009-12-03 14:42:17Da si pe mine m-a inlocuit dar adevarul este ca eu l-am lasat si apoi a fost prea orgolios sa se intoarca la mine cand m-am razgandit. S-a insurat cu alta dar a divortat si acum ma vrea pe mine:D numai ca eu is peste si nu-l mai vreau! Pestii-s dusi cu capul. Imi detest zodia! Cred ca e zodia visarii, a capului in nori, a depresiei si-a nesigurantei!

nu pot sa zic k detest zodia,dar sunt de acord cu ce ai zis
eu nu i-am dat papucii,eu il divinizam.
acum si fostul meu prieten ma cauta,dar i-am zis k nu pot decat sa fiu amica lui pt k nu ma mai intereseaza k iubit
Valitza88
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:45
Ea o romantica incurabila. El un amant desavarsit si atat. Pentru distractie merge
Iulia_Adriana
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:03
Una e rau,eu iau totu in serios...el nu prea,eu mai vreau romantica,hmm el nu e romantic de loc pestii au nevoie de o mare atentie mai ales din partea persoanei iubite...varsatorul vrea libertate mai multa,chiar daca iubeste offf e greu
Lesea_m
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:24
Acilea e in lumile voastre. E då bine.
Pa.
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:37
De la: kudika073335, la data 2009-12-03 15:03:21Ea o romantica incurabila. El un amant desavarsit si atat. Pentru distractie merge

Daca tot nu ai un barbat al tau, mai bine un amant. Era un clovn sau cum te-a distrat amantul?

De la: Lesea_m, la data 2009-12-08 22:24:30Una e rau,eu iau totu in serios...el nu prea,eu mai vreau romantica,hmm el nu e romantic de loc pestii au nevoie de o mare atentie mai ales din partea persoanei iubite...varsatorul vrea libertate mai multa,chiar daca iubeste offf e greu

De ce nu-ti cauti un peste? Poate ar merge mai bine
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:50
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-08 22:50:21
De la: kudika073335, la data 2009-12-03 15:03:21Ea o romantica incurabila. El un amant desavarsit si atat. Pentru distractie merge

Daca tot nu ai un barbat al tau, mai bine un amant. Era un clovn sau cum te-a distrat amantul?

De la: Lesea_m, la data 2009-12-08 22:24:30Una e rau,eu iau totu in serios...el nu prea,eu mai vreau romantica,hmm el nu e romantic de loc pestii au nevoie de o mare atentie mai ales din partea persoanei iubite...varsatorul vrea libertate mai multa,chiar daca iubeste offf e greu

De ce nu-ti cauti un peste? Poate ar merge mai bine


am fost cu un peste,e si mai greu cu dansii
Lesea_m
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:17
De la: Lesea_m, la data 2009-12-10 17:17:56
am fost cu un peste,e si mai greu cu dansii

Acuma spune-mi care zodii ai mai incercat si nu a mers? (cu pestele nu a prea mers, cu varsatorul comme ci comme ça - mai esti cu el?
Ce te face sa crezi ca esuarea relatiei se bazeaza pe nepotrivirea zodiilor?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Decembrie 2009 17:25
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-12-10 17:25:16
De la: Lesea_m, la data 2009-12-10 17:17:56
am fost cu un peste,e si mai greu cu dansii

Acuma spune-mi care zodii ai mai incercat si nu a mers? (cu pestele nu a prea mers, cu varsatorul comme ci comme ça - mai esti cu el?
Ce te face sa crezi ca esuarea relatiei se bazeaza pe nepotrivirea zodiilor?



pai sa zic asa din relatiile serioasa am mai fost cu un gemeni si rac,cu varasatorul inca mai sunt in relatie,dar nu stiu cat o s-o duc,pt ca e foarte schimbator si anume zic de zodie deoarece asa e caracteru lui adica diferit de al meu,iubeste tare sa stea acasa,nicaieri aproape ca nu iese,nici o ramantica nimic,si cum am zis si mai sus,eu vreau atentie,el vrea libertate asta si e marea diferenta intre zodiile noastre
Lesea_m
Postat pe 11 Decembrie 2009 20:52
Eu sunt Varsator si prietenul meu e pesti. Ne intelegem incredibil de bine din toate punctele de vedere, f rar apar mici certuri... din cauza ca eu nu am multa rabdare .. invers cand barbatul e varsator cred ca e un pic mai complicat ... poate sa dureze relatia daca amandoi stiu sa lase de la ei, daca pestii sunt spontani si ofera mereu ceva nou, aventura, si daca varsatorii renunta un pic la a trai viata cu 200 km/h.

Cred ca femeile pesti se inteleg bine cu berbecii, am vazut f multe cupluri... ele sunt mai relaxate uneori sau zapacite alte ori... se face un echilibru bun intre cei doi. Dar cred ca cel mai potrivit in general pt o femeie pesti e un rac, dar mereu depinde si de ascendent
pisicutza4ever
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:46
dar relatia dintre un capricorn si un barbat peste? cine stie?
freakbabe
Postat pe 12 Decembrie 2009 15:53
De la: pisicutza4ever, la data 2009-12-12 15:46:17Eu sunt Varsator si prietenul meu e pesti. Ne intelegem incredibil de bine din toate punctele de vedere, f rar apar mici certuri... din cauza ca eu nu am multa rabdare .. invers cand barbatul e varsator cred ca e un pic mai complicat ... poate sa dureze relatia daca amandoi stiu sa lase de la ei, daca pestii sunt spontani si ofera mereu ceva nou, aventura, si daca varsatorii renunta un pic la a trai viata cu 200 km/h.

Cred ca femeile pesti se inteleg bine cu berbecii, am vazut f multe cupluri... ele sunt mai relaxate uneori sau zapacite alte ori... se face un echilibru bun intre cei doi. Dar cred ca cel mai potrivit in general pt o femeie pesti e un rac, dar mereu depinde si de ascendent


da draga ai dreptate...da in vederea ca varsatoru traieste viata cu 200 km/s nustiu...varsatoru cu care sunt euiubeste tare casa si nustiu ce sa fac cu asta
Lesea_m
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu cine e compatibila femeia leu? 63 De la: Maeve 4 Septembrie 2010 19:03
sal 1 De la: kudika275734 9 August 2010 11:48
EA- SCORPION....EL- BERBEC 1 De la: akasha 18 Septembrie 2009 02:08
compatibilitatea intre balanta 14.10.78 si balanta17.10.76 1 De la: MONICH_78 7 Iunie 2009 10:02
care este relatia intre femeia gemeni si barbatul rac? 5 De la: kudika044235 6 Iulie 2009 09:48